Başkan Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi'nde öğrencilere hizmetleri anlattı - Son Dakika
Yerel

Başkan Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi'nde öğrencilere hizmetleri anlattı

Başkan Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi\'nde öğrencilere hizmetleri anlattı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi'nde öğrencilere yönelik hizmetleri paylaştı. Başkan Büyükkılıç, su faturalarında indirim, spor tesislerinde indirim, ulaşım, kırtasiye ve burs desteği gibi hizmetlerin yanı sıra Erciyes Kayak Merkezi'nde ücretsiz kayak kursu ve ekipman temini gibi imkanları da duyurdu. Ayrıca, sosyal tesislerde öğrencilere indirim yapılacağını belirtti.

22.02.2024 15:02  Güncelleme: 18:43
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi'nde "Erciyes Senin, Dağını Keşfet Konferansı"na konuşmacı olarak katıldı. Kirada ikamet eden öğrencilerin su faturalarının yüzde 50'sini ödediklerini, Spor A.Ş. tesislerinde yüzde 25 indirim uyguladıklarını, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşım, kırtasiye, burs verdiklerini, Erciyes Kayak Merkezi'nde öğrencilere kayak kursu ve ekipmanlarının ücretsiz temin edilebileceğini paylaşan Başkan Büyükkılıç, "Ayrıca, 1 Mart'tan itibaren sosyal tesislerimizde öğrencilerimize yüzde 25 indirim yapalım. Sizleri seviyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, üniversiteler şehri Kayseri'de güzide üniversitelerden birisi olan Abdullah Gül Üniversitesi'nde gençlerle bir araya geldi. AGÜ Çelik Bina Konferans Salonu'nda 'Erciyes Senin, Dağını Keşfet' sloganıyla gerçekleşen Erciyes Konferansı'na konuşmacı olarak katılan Başkan Büyükkılıç, gençlere özel birbirinden önemli hizmetleri öğrencilerle paylaştı.

Şehrin hizmetkarı olduklarını, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, şehri geleceğe taşımak için gayret ettiklerini belirten Büyükkılıç, kadim şehir Kayseri'nin geçmişinin 7 bin yıl öncesine dayandığını, değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmanın zenginliğini yaşadığını anlattı.

Başkan Büyükkılıç, 2019-2024 yılları arasında gençlere yönelik yaptıkları hizmet ve projelerden bazılarını paylaşarak, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisindeki fonksiyonları sayarak, özellikle gençlerin ilgi odağı olan Türkiye'nin en büyük millet bahçesinden birisi olduğunu ifade etti.

Büyükkılıç, Kapuzbaşı Şelalesi'nden Soğanlı Vadisi'ne, Sultan Sazlığı'ndan Kültepe'ye, Koramaz Vadisi'nden Erciyes'e uzanan Kayseri'nin tarihi ve turistik değerlerini öğrencilere tanıttı.

Kayseri'yi müzeler ve kütüphaneler şehri yapmak için gayret ettiklerini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, millet bahçesi içerisinde gençlere özel devasa kütüphanenin tamamlanmak üzere olduğunu, yakın zamanda hizmet vereceğini söyledi. Büyükkılıç, kütüphanelerde çay, çorba ve internetin de ücretsiz olduğunu hatırlattı.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Kariyer Merkezi ile tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaptıklarını söyleyerek, ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşım, kırtasiye, burs verdiklerini, kirada ikamet eden öğrencilerin su faturalarının yüzde 50'sini Büyükşehir Belediyesi olarak ödediklerini belirtti.

"Öğrencilerimize yüzde 25 indirim yapalım"

Spor A.Ş. tesislerinde öğrencilere yüzde 25 indirim yaptıklarını söyleyen Büyükkılıç, "1 Mart'tan itibaren sosyal tesislerimizde öğrencilerimize yüzde 25 indirim yapalım. Sizi seviyoruz, canımız, ciğerimiz gibi görüyoruz" dedi.

Başkan Büyükkılıç, Çamaşır Yıkama Merkezi'nden de bahsederek, "Efendim çamaşırlarınızı yıkıyoruz. Çamaşır yıkayıp vaktinizi kaybetmeyin, yıkayalım, katlayalım, temizleyelim, teslim edelim" diye konuştu.

Gittiğin kadar öde uygulaması

Akıllı şehircilik konusunun günün şartları gereği olmazsa olmaz olarak tanımlandığına değinen Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi'nin bu alanda hayata geçirdiği hizmetleri anlattı. Yeni dönemde gençlere ulaşımda desteklerinin süreceğini ifade eden Büyükkılıç, ihtiyaç duyulan bölgelerde gece seferleri eklemek suretiyle 24 saat kesintisiz ulaşım hizmeti vereceklerini ve raylı sistem ulaşımında 'gittiğin kadar öde uygulaması' ile yeni bir ücretlendirme sistemini de hayata geçireceklerini kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, yeni dönemde hizmete sunulacak, gençler ve öğrencileri odağa alan, 7/24 kütüphane, yeni kitap kafeler, akıllı şehircilik projesi, insan dostu şehir, açık veri platformu, kültür rehberi, sportif rehber, etkinlikler ve festivaller, gençlik oyunları, teknoloji hangarı, 90 bin metrekarelik spor köyü, Sümer Kapalı Tenis Kortu, Atletizm Pisti gibi bazı önemli projelere dair detayları öğrencilerle paylaştı.

AGÜ öğrencilerini 8, 9 ve 10 Mart günlerinde Erciyes'te düzenlenecek olan Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası'nın Türkiye etabı SNX Türkiye'ye davet eden Büyükkılıç, "80 civarında ulusal ve uluslararası kanalda canlı yayınla paylaşılacak" dedi.

Erciyes Kayak Merkezi ve Yüksek İrtifa Kamp Merkezi ile ilgili de öğrencilere bilgiler aktaran Başkan Büyükkılıç, kentin turizm, gastronomi, spor, eğitim, sağlık, sanayi, bilim alanlarında vatandaşlara sunduğu imkanlardan söz etti.

Büyükkılıç, daha sonra Kayseri'nin incisi Erciyes Dağı'ndaki pistler, teleferikler, yürüyen bantlar ve kayak keyfinin teknik bilgisini paylaştı. Pandemi ve deprem gibi süreçleri yaşadıklarını ancak mazeret üretmeden hizmetten hizmete, yatırımdan yatırıma koştuklarını belirtti.

Konferans, gençlerle soru, cevap şeklinde devam etti. Abdullah Gül Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, "Sizden biriyim, aileden biriyim" diyerek makul talepleri karşılayacaklarını ve öğrencilere yarış içerisinde olduklarını ve kendilerini geliştirmeleri gerektiği tavsiyesinde bulundu. Büyükkılıç, öğrencilerin Erciyes Kayak Merkezi'nde ekipman ve malzeme desteği ile ilgili taleplerine anında cevap vererek, ücretsiz olarak kayak ekipmanının kullanılmak üzere tahsis edileceğini ifade etti. Öte yandan Başkan Büyükkılıç, Kapuzbaşı Şelaleleri'ne, Koramaz ve Soğanlı Vadileri gibi turistik yerlere gezi düzenlemek isteyen öğrencilerin ulaşımını karşılama sözü de verdi.

Program kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çekilişle öğrencilere sürpriz hediyeler verirken, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından, plaket takdimi gerçekleştirildi.

Konferansa, Büyükkılıç'ın yanı sıra Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman, genel müdürler, daire başkanları ve akademisyenler ile öğrenciler katıldı. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi'nde öğrencilere hizmetleri anlattı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Konya'da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi
  10 Nis Konya'da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi

  Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma programı Taş Bina Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Programda, protokol üyeleri bayramlaştı.

 • AK Parti Antalya İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
  10 Nis AK Parti Antalya İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi

  AK Parti Antalya İl Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi. İl Başkanı Ali Çetin, Gazze'deki Müslümanları ve Filistin halkını unutmamaları gerektiğini belirtti. Çetin, seçimlerde Antalya halkının kendilerine muhalefet görevi verdiğini ve belediye başkanlarının vaatlerini takip edeceklerini söyledi. Programa AK Parti milletvekilleri, MKYK üyeleri ve partililer katıldı.

 • Güney Kore'de Ulusal Meclis Üyeleri İçin Seçimler Yapıldı
  10 Nis Güney Kore'de Ulusal Meclis Üyeleri İçin Seçimler Yapıldı

  Güney Kore'de halk, 4 yıl boyunca görev yapacak Ulusal Meclis üyelerini belirlemek üzere bugün sandık başına gitti. Seçime yaklaşık 29.4 milyon kişi katıldı ve oy kullanma işlemi sona erdi. Resmi sonuçların ilerleyen saatlerde kesinleşmesi bekleniyor.

 • Konyaaltı Belediye Başkanı Esnafı Ziyaret Etti
  10 Nis Konyaaltı Belediye Başkanı Esnafı Ziyaret Etti

  Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, ilçede bulunan esnafı ziyaret ederek Ramazan Bayramlarını kutladı. Görevi süresince esnafı her zaman ziyaret edeceğini söyleyen Başkan Kotan, yerel seçimlerde kendisine destek veren esnafa da teşekkür etti.

 • Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta Bayramlaşma Törenleri
  10 Nis Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta Bayramlaşma Törenleri

  Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta kent protokolünün yoğun katılımıyla Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma törenleri yapıldı.

 • Tokat'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programı düzenlendi
  10 Nis Tokat'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programı düzenlendi

  Tokat'ta Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programında Vali Numan Hatipoğlu, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşları kabul ederek, bayramlarını kutladı. Programa AK Parti Tokat milletvekilleri, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı, Belediye Başkanı, üniversite rektörü, emniyet müdürü, jandarma komutanı ve diğer daire müdürleri de katıldı.

 • Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Ramazan Bayramı'nın ilk gününü vatandaşlarla karşıladı
  10 Nis Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Ramazan Bayramı'nın ilk gününü vatandaşlarla karşıladı

  Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde ilçe sakinleriyle bir araya geldi. Merkez Camisi'nde bayram namazını kılan ve vatandaşlarla sohbet edip bayramlaşan Başkan Önal, Bayraklı'nın çınarlarını da unutmadı. Önal, Şehit Asteğmen Adem Dertsiz Huzurevi'ni ziyaret ederek huzurevi sakinlerine karanfil dağıttı. Ayrıca, Şehit Uygar Yalçınkaya'nın ailesini de ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

 • Sinop'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programları düzenlendi
  10 Nis Sinop'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programları düzenlendi

  Sinop'ta Vali Mustafa Özarslan önderliğinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Boyabat ilçesinde ise AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş'in konuşmasıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

 • Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket
  10 Nis Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket

  Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin Jiamusi kentinde, 2024 Çin Jiamusi Hanjiang Festivali başladı. Festivalde, yerel halkın nehre bağırarak yeni yılın bereketi ve iyi balık hasadı için dua ettiği eski bir gelenek olan 'Hanjiang' ritüeli gerçekleştiriliyor. Ayrıca festivalde Şaman dansları, hikaye anlatıcılığı ve diğer performanslar da sergileniyor. Hanjiang Festivali, balıkçı ve avcı toplulukları tarafından kutlanan geleneksel bir kutsama törenidir.

 • Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı
  10 Nis Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hatay'a ziyaret gerçekleştirerek Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı. Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ü tebrik etti ve Hatay'ın hızlı bir şekilde yaralarını saracağını söyledi.

 • Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor
  10 Nis Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor

  Düzce'de yaşadığı mahalle sakinlerinin ısrarlarıyla 15 yıl önce adaylığını koyduğu muhtarlığı 4. döneminde de kazanan 63 yaşındaki Hanife Gür, hizmet azmi ve her yaştan insanla kurduğu muhabbetle örnek yöneticilik sergiliyor. Gür, semt pazarı ve kadınlar için el emeği pazarının kurulması, lise ve üniversite öğrencileri için kursların açılması, oyun parkı ve spor sahalarının yapımı gibi sosyal, ekonomik, sağlık ve eğitim alanlarında hizmetlerin getirilmesi çabalarıyla mahalle sakinlerinin takdirini ve sevgisini kazandı.

 • CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu
  10 Nis CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu

  CHP Çanakkale İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programında partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Programda konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, tüm vatandaşların bayramını kutladı ve değişimin gücüyle ayağa kalkan CHP'nin Türkiye'de de ayağa kalkacağını belirtti. Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz ve Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun da katıldı.


Advertisement