Bursa Büyükşehir Belediyesi Millet Mahallesi'nde Gençlik ve Spor Merkezi Açtı - Son Dakika
Yerel

Bursa Büyükşehir Belediyesi Millet Mahallesi'nde Gençlik ve Spor Merkezi Açtı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Millet Mahallesi\'nde Gençlik ve Spor Merkezi Açtı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi'nde gençlik ve spor merkezi açılışını gerçekleştirdi. 800 metrekare inşaat alanına sahip olan merkezde güreş salonu, kütüphane, aktivite odası gibi birimler bulunuyor. Merkez, haftanın her günü ücretsiz olarak hizmet verecek.

25.02.2024 22:47  Güncelleme: 01:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi'nde yapılan gençlik ve spor merkezinin açılışı yapıldı.

Bursa'nın sporda da marka kent olması, yeni neslin daha birikimli, donanımlı ve sporcu olması hedefiyle eğitim kurumlarına spor salonları, amatör kulüplere saha ve tesis binaları, her branşa özel spor tesisleri kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki tesisleşme yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Özellikle son yıllarda yapılaşma yoğunluğunun giderek arttığı Millet Mahallesi'nde gençlere yönelik aktivite alanı ihtiyacının gündeme gelmesiyle Büyükşehir Belediyesi devreye girdi. Yıldırım Belediyesi tarafından tahsis edilen alana, 800 metrekare inşaat alanına sahip gençlik ve spor merkezi kazandırıldı. 2 katlı otoparkın da bulunduğu tesisin ilk katında güreş salonu ve ek birimler yer alıyor. Üst katta ise zengin içerikli kütüphane, 40 kişilik sessiz salon, 20 kişilik sesli alan, 8 kişilik aktivite odası ve ikram alanı bulunuyor. Haftanın her günü 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verecek merkezde ücretsiz internet ve ikramlar da gençleri bekliyor.

Millet Mahallesi Gençlik ve Spor Merkezi'nin açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın yanı sıra Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Ahmet Kılıç, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, MHP İl Başkanı Muhammet Tekin, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Temiztürk, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı İrfan Akkaya, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

"Çalışmalarımız artarak devam edecek"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gençlerin sporla, bilimle ve sanatla büyümesini arzuladıklarını söyledi. Bunun için Bursa'ya yeni yeni mekanlar kazandırdıklarını belirten Başkan Aktaş, bunun en güzel örneklerinden birisini de Millet Mahallesi'ne kazandırdıklarını ifade etti. Millet Mahallesi'nin Bursa'daki ikinci en büyük mahalle olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, "Yıldırım Belediyesi ile birlikte ilçemize gençlik ve spor merkezinin yanı sıra kapalı pazaryerlerinden sosyal tesislere varana kadar birçok hizmeti kazandırdık. Bizim derdimiz, heyecanımız var. Bizim geleceğimiz olan yavrularımızın hayatına yatırım yapmak gibi zorunluluğumuz var. Bununla ilgili bir tane bile bir şey yapmayanlar ise 'şunu yapacağız, bunu yapacağız' diye çıkıp konuşuyorlar. Biz ana kucakları yapıyoruz. Birileri hala 'anaokulu yapacağız' diyor. Bursa'ya 32 tane ana kucağı kazandırdık ve bu sayıyı 100'e çıkaracağız. 20 sene Nilüfer'de kentsel dönüşüm yapmayanlar bugün 'kentsel dönüşüm yapacağız' diyor. Kentsel dönüşümü Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım Belediyesi yapıyor. Çalışmalarımız artarak devam edecek" dedi.

"Sırada yenileri var"

Okullara ihtiyaçlarının giderilmesiyle alakalı her türlü desteği verdiklerini dile getiren Başkan Aktaş, Millet Mahallesi'ne üç tane daha okul kazandırılacağını ve çocukların daha az yoğunluklu sınıflarda eğitim alacağını müjdeledi. Gençlere yönelik YKS kursları düzenlediklerini de anlatan Başkan Aktaş, "Çocuklarımız hiçbir ücret ödemeden üniversite sınavına hazırlanma imkanı buluyor. Spor salonları, okçuluk salonları, yüzme havuzları açıyoruz. Yıldırım Belediyesi uyumayan kütüphaneler, millet kıraathaneleri açıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi ise gençlik merkezleri açıyor. Çocukların geleceğine yatırım yapmak için 10 bin çocuğa burs veriyoruz. Millet Mahallesi Gençlik ve Spor Merkezi de Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilip Yıldırım'a kazandırıldı. Tesisin ilk katında güreş salonu ve ek birimler yer alıyor. İkinci katı ise gençlik merkezi olarak kullanılmakta. Burası inşallah talebelerle dolup dolup taşacaktır. Sırada yenileri var. Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Yıldırım özelinde yapılan yatırımları da anlatan Başkan Aktaş, yeni dönemde de güzel hizmetleri Bursalılarla buluşturacaklarını söyledi. İnsanların yaşamadan keyif aldığı bir Bursa'yı oluşturmak istediklerini belirten Başkan Aktaş, 1 Nisan'dan itibaren ara vermeden hizmetlere devam edeceklerini ifade etti.

"Hizmet kervanının devam etmesini istiyoruz"

Bursa Milletvekili Mustafa Varank, belediyeler tarafından birçok projenin ve hizmetin hayata geçirildiğini, birçoğunun açılışına dahi yetişemediklerini dile getirdi. Taş üstüne taş koymanın hesabı içerisinde olduklarını anlatan Varank, "Vatandaşlarımızı hizmetlerle buluşturmayı, verilen emaneti en güzel şekilde hizmete dönüştürmeyi arzuluyoruz. Vatandaşlarımızla sohbet ettiğimizde bize 'siz gerçekten çalışıyorsunuz' diyorlar. Bunları duyabilmeniz için bir sevdanızın olması lazım. Yıldırım'ın veya Osmangazi'nin ihtiyaçlarının peşine düşüp hizmet etmeniz lazım. Millet Mahallesi'nin ortasında böyle bir ihtiyacı tespit ettik. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi el ele vererek bu güzel tesisi kazandırdı. Bizler Bursa'da hizmet kervanının devam etmesini istiyoruz. Bursa'nın her bir köşesini bu yatırımlarla buluşturmak istiyoruz. Bu hizmeti kazandırmak da Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyesinin uyumundan geçiyor. Bir takım takozların önümüze konmaması gerekiyor. 17 ilçede hizmet yapmak isteyince muhalefetin elindeki belediyelerde projelerimize, planlarımıza karşı çıkılıyor. Bizler bu uyumu Bursa'nın her köşesinde yakalamak istiyoruz. Tesisimiz mahallemize ve ilçemize hayırlı olsun" dedi.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım ilçesinin tarih, kültür ve spor şehri olduğunu dile getirdi. 5 yıllık süreçte 22 tane spor tesisi kazandırdıklarını ifade eden Yılmaz, "Bunların içerisinde Türkiye'nin en büyük spor komplekslerinden biri olan Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi de bulunuyor. Gençlik merkezleri, kadın spor merkezleri ile hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. Hem gençlerimizin geleceğini hem de ülkemizin geleceğini hazırlıyoruz. Bakanlıklarımızın, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Yıldırım Belediyesi olarak her bölgemizde hizmet üretmeye çalışıyoruz. Üçlü birliktelik, güçlü birliktelik diyoruz, Yıldırım sizinle güzel" diye konuştu.

Millet Mahallesi Muhtarı Mustafa İmdat da mahalleye güzel bir tesis kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ve Yıldırım Belediyesi'ne teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Aktaş ve protokol üyeleri tarafından kurdele kesimiyle tesis hizmete açıldı. Başkan Aktaş ve beraberindekiler daha sonra tesisleri gezerek gençlerle sohbet etti. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bursa Büyükşehir Belediyesi Millet Mahallesi'nde Gençlik ve Spor Merkezi Açtı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement