Son dakika YKS haberleri, YKS son dakika, son dakika YKS

Son Dakika Yks Haberleri

 • Mardin Büyükşehir Belediyesi, 32 Bin 293 Öğrenciye Deneme Sınavı Düzenledi
  29 Şub Mardin Büyükşehir Belediyesi, 32 Bin 293 Öğrenciye Deneme Sınavı Düzenledi

  Mardin Büyükşehir Belediyesi, ortaokul ve lise öğrencilerinin sınav hazırlık sürecini desteklemek amacıyla 10 ilçede 32 bin 293 öğrenciye deneme sınavı düzenledi. Sınav, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında gerçekleştirildi.

 • Doğa Koleji Öğrenci ve Velileri Pervin Kaplan ile Seminerde Buluştu
  29 Şub Doğa Koleji Öğrenci ve Velileri Pervin Kaplan ile Seminerde Buluştu

  Doğa Koleji, güçlü YKS ve LGS hazırlık programlarıyla öğrencilerini geleceğe hazırlarken, gazeteci ve eğitim yazarı Pervin Kaplan ile düzenlediği seminerlerde öğrenci ve velilerini bilgilendirdi. Kaplan, YKS ve LGS sistemleri, başarı, bölüm ve üniversite seçimi konularında bilgi verirken, öğrenci motivasyonu ve doğru tercihler üzerine de konuştu.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Öğrencilerin Sınıf Tekrarı ve Devamsızlık Affıyla İlgili Kararlarında Taviz Vermeyecek
  26 Şub Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Öğrencilerin Sınıf Tekrarı ve Devamsızlık Affıyla İlgili Kararlarında Taviz Vermeyecek

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilerin sınıf tekrarı ve devamsızlık affıyla ilgili aldıkları karar konusunda taviz vermeyeceklerini belirtti. Bakan Tekin, Bakanlık yöneticileri ve 81 ilin milli eğitim müdürüyle düzenlenen istişare toplantısında, hayata geçirilen eğitim politikalarının daha sağlıklı yürütülebilmesi için istişarelerde bulunmanın önemini vurguladı. Ayrıca, çocukların okul bahçelerinde geleneksel oyunlarla vakit geçirmeleri ve etkinlikler haftası gibi projelerle çocukların eğitimine katkı sağlanacağını belirtti.

 • Mersin'de Güvenevler Mahallesi'nde Yeni Bir Okuma Salonu Açıldı
  26 Şub Mersin'de Güvenevler Mahallesi'nde Yeni Bir Okuma Salonu Açıldı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Güvenevler Mahallesi'nde açılan okuma salonu, öğrenci ve vatandaşların uğrak noktası haline geldi. Ücretsiz internet, kahve ve çay imkanı sunan salon, tam kapasite hizmet veriyor.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım'ın Millet Mahallesi'ne Gençlik ve Spor Merkezi Kazandırdı
  26 Şub Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım'ın Millet Mahallesi'ne Gençlik ve Spor Merkezi Kazandırdı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım'ın Millet Mahallesi'nde gençlere yönelik bir gençlik ve spor merkezi açtı. 800 metrekare inşaat alanına sahip olan merkezde güreş salonu, kütüphane, sessiz salon, sesli alan, aktivite odası ve ikram alanı bulunuyor. Merkez, haftanın her günü 09.00-21.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi Millet Mahallesi'nde Gençlik ve Spor Merkezi Açtı
  25 Şub Bursa Büyükşehir Belediyesi Millet Mahallesi'nde Gençlik ve Spor Merkezi Açtı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi'nde gençlik ve spor merkezi açılışını gerçekleştirdi. 800 metrekare inşaat alanına sahip olan merkezde güreş salonu, kütüphane, aktivite odası gibi birimler bulunuyor. Merkez, haftanın her günü ücretsiz olarak hizmet verecek.

 • Hatay Büyükşehir Belediyesi Tarihi Eserleri Türk Tarih Kurumu'na Teslim Etti
  24 Şub Hatay Büyükşehir Belediyesi Tarihi Eserleri Türk Tarih Kurumu'na Teslim Etti

  Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kent Arşivi binasından çıkardığı tarihi eserleri Türk Tarih Kurumu'na teslim etti. Arşivde bulunan belgeler, kitaplar ve diğer eserler HBB ekipleri tarafından kurtarılarak muhafaza altına alındı.

 • Çayırova Belediye Başkanı Gençlere YKS Sınav Ücreti ve Üniversite Bursu Müjdesi Verdi
  24 Şub Çayırova Belediye Başkanı Gençlere YKS Sınav Ücreti ve Üniversite Bursu Müjdesi Verdi

  Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, gençlerle bir araya gelerek YKS sınav ücreti ve üniversite bursu hakkında müjde verdi. YKS ücretlerinin belediye tarafından karşılanacağını ve üniversite kazanan öğrencilere burs verileceğini açıkladı.

 • Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Düzce Üniversitesi Fakültelerini Ziyaret Etti
  23 Şub Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Düzce Üniversitesi Fakültelerini Ziyaret Etti

  Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde motivasyon amaçlı Düzce Üniversitesi'nin farklı fakültelerini ziyaret etti. Ziyaret süresince öğrencilere bölümler hakkında bilgiler verildi ve soruları cevaplandırıldı. Öğrenciler, derslere katılım sağlayarak ve üniversite öğrencileriyle konuşarak bölümler hakkında daha fazla bilgi edindi. Ziyaret programı, Eczacılık Fakültesi, Tıp Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'ni kapsadı.

 • Vahap Seçer, Kent Katılımı Buluşmaları Kapsamında Sivil Toplum Temsilcileriyle Bir Araya Geldi: '5 Yıllık Süre Boyunca Hiçbir İşi Yarım Yapmadık'
  23 Şub Vahap Seçer, Kent Katılımı Buluşmaları Kapsamında Sivil Toplum Temsilcileriyle Bir Araya Geldi: "5 Yıllık Süre Boyunca Hiçbir İşi Yarım Yapmadık"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kent Katılımı Buluşmaları kapsamında Anamur, Aydıncık ve Bozyazı’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Hizmetleri yaparken bölgesel ayrım yapmadıklarına vurgu yapan Başkan Seçer, “5 yıllık süre boyunca hiçbir işi yarım yapmadık. Koltuğu bir fors aracı olarak değil, bir hizmet aracı olarak kullandık” dedi.

 • Van'ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, 'Yeni Yüzyılda Edremit Projeleri'ni tanıttı
  23 Şub Van'ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, 'Yeni Yüzyılda Edremit Projeleri'ni tanıttı

  Van'ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, 'Yeni Yüzyılda Edremit Projeleri'nin lansman toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Say, yapmayı planladığı projeleri açıkladı ve seçimleri kazanmaları halinde bu projelerin hayata geçirileceğini söyledi.

 • Hasköy'de sınıf başına düşen öğrenci sayısı 15'e indi
  22 Şub Hasköy'de sınıf başına düşen öğrenci sayısı 15'e indi

  Muş'un Hasköy ilçesinde bu yıl 4 yeni okulun daha hizmete alınmasıyla sınıf sayısı 399'a yükselirken, sınıf başına düşen öğrenci sayısı ise 18'den 15'e düştü. İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, yapılan yatırımların eğitim kalitesini artırmayı hedeflediğini belirtti. Muş'ta gerçekleştirilen yatırımlarla birlikte sınıf başına düşen öğrenci sayısında düşüş yaşandı ve ildeki eğitim olanakları iyileştirildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık'ta Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'nde Velilerle Buluştu
  22 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık'ta Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'nde Velilerle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık ilçesinde düzenlenen 'Veli Buluşması'nda, Aydıncık Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Başkan Seçer, eğitime verilen önemi vurgulayarak, Aydıncık'ta yapılan hizmetlerden bahsetti.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Velilerle Buluştu
  21 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Velilerle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Gülnar ve Mut Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri'nde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Seçer, eğitime verilen önemi vurgulayarak, çocukların bilim yolunda ilerlemesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, belediyenin eğitime yönelik desteklerini ve gelecek planlarını açıkladı.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Veli Buluşması Etkinliği'nde öğrenci aileleriyle bir araya geldi
  20 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Veli Buluşması Etkinliği'nde öğrenci aileleriyle bir araya geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir'in kurs merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Başkan Seçer, her öğrencinin iyi bir eğitim alma hakkı olduğunu vurgulayarak, çocukların eğitimine destek verdiklerini belirtti. Etkinlikte ayrıca kurs merkezlerindeki eğitimin yanı sıra öğrencilerin sınav ücretinin karşılanacağı ve tercih döneminde danışmanlık hizmeti verileceği açıklandı.

 • Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin Gençlerle Buluştu
  20 Şub Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin Gençlerle Buluştu

  Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Belediye Gençlik Meclisi'nin düzenlediği 'Gençler Soruyor, Başkan Cevaplıyor' programına katılarak tecrübelerini paylaştı. Gençlerin sorularını yanıtlayan Öztekin, gençlere hayallerinin peşinden gitmelerini tavsiye etti ve yapılan gençlik projelerini anlattı.

 • Baskil'de Liselere Geçiş Sistemi ve YKS'ye Hazırlanan Öğrencilere Deneme Sınavı Düzenlendi
  20 Şub Baskil'de Liselere Geçiş Sistemi ve YKS'ye Hazırlanan Öğrencilere Deneme Sınavı Düzenlendi

  Baskil ilçesinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan ortaokul ve lise öğrencileri için deneme sınavı düzenlendi. Baskil Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı, öğrencileri gerçek sınavlara hazırlayan provalar niteliğindeki deneme sınavı serisinin üçüncüsünün gerçekleştirildiğini belirtti. Kundakçı, eğitime yapılan yatırımların önemine vurgu yaparak, öğrencilere kırtasiye ve kaynak desteklerinin de devam ettiğini ifade etti.

 • Marmaris Belediyesi ve Tercih Fuarcılık İş Birliğiyle Üniversite Bölüm Tanıtım Günleri Düzenlenecek
  19 Şub Marmaris Belediyesi ve Tercih Fuarcılık İş Birliğiyle Üniversite Bölüm Tanıtım Günleri Düzenlenecek

  Marmaris Belediyesi ve Tercih Fuarcılık iş birliğiyle Üniversite Bölüm Tanıtım Günleri düzenlenecek. 13 Mart Çarşamba günü yapılacak etkinlikte ücretsiz atölyeler de yer alacak.

 • Başkan Vahap Seçer, YKS Öğrencileriyle Bilgi Yarışmasında Buluştu
  19 Şub Başkan Vahap Seçer, YKS Öğrencileriyle Bilgi Yarışmasında Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri'nde eğitim gören ve YKS'ye hazırlanan öğrencilere yönelik düzenlenen Bilgi Yarışması'na katılarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Başkan Seçer, gençlere hitap ederek, belediyenin gençlere yönelik hizmetlerini anlattı ve desteklerini sürdüreceğini belirtti.

 • Karabük'te düzenlenen Türkiye Kyokushin Stil Karate Şampiyonası'nda minik kızlar ve erkekler kategorisinde başarılar
  17 Şub Karabük'te düzenlenen Türkiye Kyokushin Stil Karate Şampiyonası'nda minik kızlar ve erkekler kategorisinde başarılar

  Karabük'ün ev sahipliğini yaptığı Türkiye Kyokushin Stil Karate Şampiyonası'nda minik kızlar kategorisinde Seniha İnci Yavuz Türkiye Şampiyonu, Burçin Eslem Daşan Türkiye 3.'sü, erkekler kategorisinde Muhammet Alperen Özer Türkiye 3.'sü oldu. Şampiyonada 68 kulüp ve 930 sporcu yer aldı.

 • Belen Belediyesi, LGS ve YKS'ye girecek öğrencilere kaynak kitap desteği sağlıyor
  16 Şub Belen Belediyesi, LGS ve YKS'ye girecek öğrencilere kaynak kitap desteği sağlıyor

  Belen Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilere kaynak kitap desteği sağlıyor. Başkan İbrahim Gül, başarılı öğrencilere burs imkanı da sunacaklarını belirtti. Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz ise öğrencilere başarılar diledi.

 • Ümraniye Belediyesi, YKS Sınav Ücretlerini Karşılayacak
  16 Şub Ümraniye Belediyesi, YKS Sınav Ücretlerini Karşılayacak

  Ümraniye Belediyesi, ilçedeki öğrencilerin Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ücretlerini karşılayacak. Belediye, Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için yapılacak olan sınav ücretlerini 22 yaşını geçmemiş öğrenciler için karşılayacak. Öğrenciler, belediyenin resmi internet sitesindeki kayıt formunu doldurarak bu hizmetten faydalanabilecekler. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, gençlerle bu güzel haberi paylaşmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

 • Yalova Belediyesi YKS Sınav Ücretlerini Karşılayacak
  14 Şub Yalova Belediyesi YKS Sınav Ücretlerini Karşılayacak

  Yalova Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında YKS'ye girecek öğrencilerin sınav ücretleri belediye tarafından karşılanacak. Protokol, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe tarafından imzalandı. Yalova Belediye Başkanı Tutuk, il merkezinde öğrenim gören ve YKS'ye girecek 12. sınıf öğrencilerinin yararlanacağını belirtti. Bu uygulama ile öğrenciler, sınav ücretlerini geri alabilecekler.

 • Görme Engelli Satranççı Muhammet Balcı, Avrupa Şampiyonası'na Katılmak İstiyor
  14 Şub Görme Engelli Satranççı Muhammet Balcı, Avrupa Şampiyonası'na Katılmak İstiyor

  Bursalı görme engelli milli satranççı Muhammet Balcı, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun düzenleyeceği ön elemeyi geçip haziran ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası'na katılarak rakiplerini 'mat' etmek istiyor. Doğuştan tavukkarası hastalığı olan Balcı, çocukluğunda görme sorunu yaşamamasına rağmen ortaokulda görme yetisinin gerilediğini fark etti. Şu anda yüzde 80'in üzerinde görme engeli olan Balcı, atletizm ve judo gibi sporlarda da başarılar elde etti. Satranç branşında milli takıma yükselen Balcı, Avrupa Şampiyonası'nda ülkesini temsil etmek ve milli takımın değişmez oyuncularından olmak istiyor.

 • Edirne'de Polislerden Destek Eğitimi
  13 Şub Edirne'de Polislerden Destek Eğitimi

  Edirne Emniyet Müdürlüğü tarafından polislerin çocuklarına yönelik 'Çocuklar Geleceğimiz, Biz Bize Yeteriz' projesi başlatıldı. Lisans mezunu gönüllü polisler tarafından polis çocuklarına mesai saatleri dışında destek eğitimi veriliyor. Proje kapsamında çocuklar evlerden servisle alınıp, servisle bırakılıyor ve matematik, fizik, biyoloji dallarında eğitim alıyorlar. Proje, çocukların sınavlara hazırlanma ve okul başarılarını desteklemeyi hedefliyor.

 • Nevşehir Belediyesi Gönüllü Eğitim Merkezi'nde İlkokul Öğrencilerine Ücretsiz Kurs Başladı
  12 Şub Nevşehir Belediyesi Gönüllü Eğitim Merkezi'nde İlkokul Öğrencilerine Ücretsiz Kurs Başladı

  Nevşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Gönüllü Eğitim Merkezi'nde ilkokul öğrencilerine yönelik ücretsiz kurslar başladı. Matematik, resim, İngilizce, drama atölyesi ve satranç kurslarına kayıt yaptıran 360 öğrenci ilk derse katıldı. Kurs dönemi 21 Nisan'da sona erecek. Ayrıca, KPSS'ye hazırlanan adaylar için ücretsiz soru bankası kitaplarının dağıtımı da devam ediyor.

 • Nevşehir Belediyesi KPSS'ye Hazırlanan Gençlere Ücretsiz Soru Bankası Dağıtıyor
  12 Şub Nevşehir Belediyesi KPSS'ye Hazırlanan Gençlere Ücretsiz Soru Bankası Dağıtıyor

  Nevşehir Belediyesi, KPSS'ye hazırlanan gençler için ücretsiz soru bankası dağıtımına devam ediyor. Lise, ön lisans ve lisans düzeyinde sınava girecek olan adaylar, soru bankalarını Nevşehir Belediyesi Başkanlık Binası'ndan ücretsiz olarak alabilecek.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Devlet koruması altındaki çocuklarımız her alanda eksiksiz hizmet alıyor
  10 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Devlet koruması altındaki çocuklarımız her alanda eksiksiz hizmet alıyor

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kayseri'de yapılan İhtisaslaştırılmış Çocuk Evleri Sitesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, devlet koruması altında yetişen çocukların her alanda eksiksiz hizmet aldığını ve karşılaştıkları zorlukları devletin sunduğu imkanlarla aştıklarını belirtti. Bakan Göktaş, çocukların ve gençlerin ülkenin geleceği olduğunu vurgulayarak, bu çocukların başarılarına şahit olduklarını ve desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Ayrıca, Bakan Göktaş, Kocasinan Belediyesi tarafından yapılan Kocasinan Akademi'nin açılışına da katıldı ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde çalıştıklarını dile getirdi.

 • Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kozan'da Kurs Merkezi Açtı
  09 Şub Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kozan'da Kurs Merkezi Açtı

  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, lise ve üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için Kozan'da yapımı tamamlanan kurs merkezini hizmete açtı. Açılışta öğrencilere sınav kayıt ücretlerinin karşılanacağı müjdesi verildi. Başkan Karalar, ayrıca gündüz bakımevleri, yurtlar, kütüphaneler gibi önemli projeleri de açıkladı.

 • TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa'da eğitim potansiyelini güçlendirecek proje hakkında konuştu
  09 Şub TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa'da eğitim potansiyelini güçlendirecek proje hakkında konuştu

  TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda hayata geçirilen Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) sayesinde kentin eğitimle ilgili rekabet gerektiren alanlarında daha büyük başarılara imza atacağına inandığını belirtti. Şanlıurfa'da gerçekleştirilen BİGEP'in tanıtım toplantısında konuşan Bozdağ, projenin başarıya ulaşmasıyla Şanlıurfa'daki eğitim seviyesinin yükseleceğini vurguladı. Proje kapsamında sınav sonuçlarının takip edileceğini ve değerlendirmelerin yapılacağını ifade eden Bozdağ, projenin tarım, turizm gibi diğer alanlara da uygulanacağını belirtti. Şanlıurfa'da 750 bin öğrencinin eğitim aldığını söyleyen Vali Hasan Şıldak ise eğitimin kent için öncelikli ve önemli bir mesele olduğunu vurguladı.

 • Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, STK temsilcileriyle buluşmalarına devam ediyor
  09 Şub Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, STK temsilcileriyle buluşmalarına devam ediyor

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 5 yıllık hizmet sürecini değerlendirmek ve gelecek dönem için görüş alışverişinde bulunmak amacıyla sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileriyle buluşmalarına devam ediyor.

 • Başkan Büyükkılıç, KAYMEK'in gençleriyle kucaklaştı
  08 Şub Başkan Büyükkılıç, KAYMEK'in gençleriyle kucaklaştı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK tarafından düzenlenen Motivasyon ve Strateji Seminerleri'ne katılarak, öğrencilerle buluştu. Başkan Büyükkılıç, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, onların başarısı için gereken her şeyi yapacaklarını söyledi. Seminerde öğrencilere sinema bileti ve 10 GB internet hediye edildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi YKS Sınav Ücretlerini Karşılayacak
  06 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi YKS Sınav Ücretlerini Karşılayacak

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz kurs merkezlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan öğrencilerin sınav ücretini de karşılayacak.

 • Aydın'ın Karacasu ilçesindeki ihtiyaç sahibi öğrencilerin YKS giriş ücretleri karşılanacak
  06 Şub Aydın'ın Karacasu ilçesindeki ihtiyaç sahibi öğrencilerin YKS giriş ücretleri karşılanacak

  Aydın'ın Karacasu ilçesinde ikamet eden 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan ihtiyaç sahibi tüm öğrencilerin Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) giriş ücretleri Karacasu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanacak. Karacasu Kaymakamlığı, öğrencilerin müracaat etmeleri gerektiğini belirtti.

 • İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'ten 6 Şubat depremleri mesajı
  05 Şub İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'ten 6 Şubat depremleri mesajı

  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin birinci yılında yayınladığı mesajda, depremde kaybettiğimiz tüm canlara Allah'tan rahmet diledi ve depremin bir daha yaşanmamasını temenni etti.

 • MHP, belediye başkan adaylarını 15 Şubat'ta YSK'ya teslim edecek
  05 Şub MHP, belediye başkan adaylarını 15 Şubat'ta YSK'ya teslim edecek

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, partisinin belediye başkan adayları listesini 15 Şubat'ta Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) teslim edeceklerini açıkladı.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde deprem sonrası yardım çalışmalarını sürdürüyor
  05 Şub Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde deprem sonrası yardım çalışmalarını sürdürüyor

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat Kahramanmaraş Depremlerinde ağır hasar alan İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde hayatın normale dönmesi için tüm alanlarda imkanları seferber etti. Depremden etkilenen yolların onarımı, yardımların ulaşımı, vatandaşların ısınma, gıda ve temizlik ihtiyaçlarının karşılanması, konteynırların altyapı hizmeti, yeni ticari alan inşaatları, eğitim ve tarımsal destekler gibi birçok alanda çalışmalar yürütüldü.

 • Edremit Belediyesi YKS Sınav Ücretlerini Karşılayacak
  05 Şub Edremit Belediyesi YKS Sınav Ücretlerini Karşılayacak

  Van'ın Edremit Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek Edremitli gençlerin sınav başvuru ücretlerini karşılayacağının müjdesini verdi.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Depremzedelere Destek Olmaya Devam Ediyor
  05 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi Depremzedelere Destek Olmaya Devam Ediyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşen depremin ardından depremzedelere destek olmaya devam ediyor. Belediye, arama-kurtarma çalışmalarına katkı sağlarken, ulaşım, konaklama ve sağlık hizmetlerinde de depremzedelerin yanında yer aldı. Ayrıca, eğitim hayatlarını aksatmamak için öğrencilere de destek verildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Depremzedelerle Dayanışma Örneği
  05 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Depremzedelerle Dayanışma Örneği

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ilk gününden itibaren depremzede vatandaşlarla dayanışma örneği ortaya koydu. Bu kapsamda bölgeye verilen ekip ve personel desteğinin yanı sıra Mersin’e gelen depremzedeler için de çok sayıda faaliyet yürütüldü.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Müfredat Değişikliği Çalışmalarını Tamamladıklarını Açıkladı
  03 Şub Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Müfredat Değişikliği Çalışmalarını Tamamladıklarını Açıkladı

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredat değişikliği çalışmalarının tamamlandığını ve yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacaklarını açıkladı. Tekin, müfredatın hızla değişen dünya koşullarına uygun, canlı ve dinamik bir yapıda olması gerektiğini belirtti.

 • Çatak Kaymakamlığı, YKS Sınav Ücretlerini Karşılayacak
  03 Şub Çatak Kaymakamlığı, YKS Sınav Ücretlerini Karşılayacak

  Van'ın Çatak ilçesinde ikamet eden ve 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilerin sınav ücretleri, Çatak Kaymakamlığı tarafından karşılanacak. Çatak Kaymakamı Sercan Sakarya, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan bu kararı duyurdu ve başvuruların 1 Şubat - 26 Şubat 2024 tarihleri arasında Çatak Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılması gerektiğini belirtti.

 • Mardin Valisi Tuncay Akkoyun Kızıltepe ilçesinde incelemelerde bulundu
  02 Şub Mardin Valisi Tuncay Akkoyun Kızıltepe ilçesinde incelemelerde bulundu

  Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Kızıltepe ilçesinde çeşitli incelemelerde bulundu. Vali Akkoyun, vatandaşlarla hasbihal ederek talep ve ihtiyaçları dinledi. Ayrıca öğrencilerle bir araya gelerek çalışmalarında başarılar diledi.

 • Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Kızıltepe ilçesinde ziyaretlerde bulundu
  02 Şub Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Kızıltepe ilçesinde ziyaretlerde bulundu

  Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Kızıltepe ilçesine ziyarette bulunarak esnafı ziyaret etti, polislerle görüştü ve genç öğrencilerle bir araya geldi.

 • Şehitkamil Belediyesi tarafından hayata geçirilen kütüphane öğrencilerin ilgisini çekiyor
  02 Şub Şehitkamil Belediyesi tarafından hayata geçirilen kütüphane öğrencilerin ilgisini çekiyor

  Şehitkamil Belediyesi tarafından D.T. Şehitkamil Sahnesi'nin içerisinde hayata geçirilen ve 24 saat kesintisiz olarak öğrencilerin kullanımına açık tutulan M. Sami Benli Kütüphanesi, yoğun ilgi görüyor. Her türlü imkanın ücretsiz sağlandığı kütüphaneden yararlanan depremzede öğrenciler, kendilerine her türlü kolaylığın sağlandığını anlattılar.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Destek Alan Ailelerin YKS Ücretlerini Karşılıyor
  01 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Destek Alan Ailelerin YKS Ücretlerini Karşılıyor

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal destek alan ailelerin 25 yaşını doldurmamış çocuklarının YKS ücretlerini karşılayacaklarını açıkladı. Başvurular 1 Şubat 2024 ile 20 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılabilir.

 • YKS başvuruları başladı! Sınav ücretleri belli oldu
  01 Şub YKS başvuruları başladı! Sınav ücretleri belli oldu

  YKS başvuruları başladı! Tek oturum sınav ücreti 295 TL, üç oturum 885 TL oldu

 • Sarıyer Belediyesi Geri Dönüşümle Öğrencilere Eğitim Yardımı Sağlıyor
  30 Oca Sarıyer Belediyesi Geri Dönüşümle Öğrencilere Eğitim Yardımı Sağlıyor

  Sarıyer Belediyesi, geri dönüşüm çalışmalarıyla elde ettiği tasarruflarla 7 bin 500 öğrenciye eğitim yardımı desteği sağlıyor. Belediye tarafından toplanan geri dönüşüm atıklarıyla ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine burs veriliyor. Ayrıca Sarıyer Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda birçok destek projesi hayata geçiriyor.

 • Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yapılan faaliyetler
  27 Oca Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yapılan faaliyetler

  "Asrın felaketi" olarak nitelendirilen 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıcı etkilerini yaşayan 11 ilde, yaklaşık 3 milyon 920 bin öğrenci ve 220 öğretmen ile depremzede halkın yaralarının sarılması için bir seferberlik anlayışı içerisinde faaliyetler yürütüldü.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Bulut: ÖSYM Sınav Ücretlerine Yüzde 165 Zam Yapıldı
  26 Oca CHP Genel Başkan Yardımcısı Bulut: ÖSYM Sınav Ücretlerine Yüzde 165 Zam Yapıldı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, ÖSYM'nin sınav ücretlerine yapılan yüzde 165 zamı eleştirerek, YKS 2024'te 3 oturum için alınacak ücretin 800 TL'yi aşacağını belirtti.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, YKS Hazırlık Öğrencilerine Konferans Düzenledi
  24 Oca Ankara Büyükşehir Belediyesi, YKS Hazırlık Öğrencilerine Konferans Düzenledi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Büyükşehir Genç Akademi Kafe, Sıhhiye'de Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık öğrencilerine yönelik 'Sınav Kazandıran Stratejiler' konferansı düzenledi. Konferansta Eğitim ve Kariyer Uzmanı İsmail Yolcu, öğrencileri doğru kariyer ve doğru tercih yapma konusunda bilgilendirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğine yönelik projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

 • Rektör Şehmus Demir basın ile bir araya geldi
  23 Oca Rektör Şehmus Demir basın ile bir araya geldi

  Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir, gazetecilerle bir araya gelerek üniversite hakkında bilgiler verdi. Rektör Demir, üniversitenin kalite odaklı büyümeyi hedeflediğini belirtti. Ayrıca, üniversitenin öğrenci sayısında artış, ulusal ve uluslararası projelerde yer alma ve yapay zeka konusunda çalışmalar yaptığı da vurgulandı.

 • Mersin Büyükşehir, dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara ücretsiz eğitim imkanı sağlıyor
  23 Oca Mersin Büyükşehir, dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara ücretsiz eğitim imkanı sağlıyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde açtığı ücretsiz kurs merkezleriyle dezavantajlı bölgelerdeki çocukların iyi eğitim almasını sağlıyor. Gülnar Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi, öğrencilerin geleceğini şekillendirmelerinde önemli bir rol oynuyor. Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı Cansu Geyik, burada 308 öğrencinin eğitim gördüğünü belirtti. Öğrencilere derslerin yanı sıra rehberlik hizmeti de sunuluyor. Geyik, öğrencilerin başarı durumunun yüksek olduğunu ve velilerin kurs merkezine ilgi gösterdiğini ifade etti. Ara tatil sürecinde ise velilere öğrencilerle vakit geçirmeleri ve kontrollü bir şekilde teknoloji kullanmaları önerildi.

 • Başkan Büyükkılıç, KAYMEK İhtisas Merkezi'ni Ziyaret Etti
  23 Oca Başkan Büyükkılıç, KAYMEK İhtisas Merkezi'ni Ziyaret Etti

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK İhtisas Merkezi'ni çat kapı ziyaret ederek kursiyerlerle bir araya geldi. Sınıfları tek tek gezerek, öğrencilerle yakından ilgilenip, sohbet eden ve taleplerini dinleyen Başkan Büyükkılıç, öğrencilerin akıllı tahta talebine anında talimat verdi.

 • Uzmanlar, yarıyıl tatilinin sınav başarısını artıracağını söylüyor
  23 Oca Uzmanlar, yarıyıl tatilinin sınav başarısını artıracağını söylüyor

  Uzmanlar, yarıyıl tatilinin öğrencilere dinlenme fırsatı sağladığını ve sınav başarısını artırabileceğini belirtiyor. Tatilin planlı ve dengeli bir şekilde geçirilmesi, öğrencilerin hem dinlenmesini hem de derslerdeki konu eksiklerini kapatabilmesini sağlayacak. Ayrıca, sınav sonrası mezuna kalmak kararı vermeden önce acele edilmemesi gerektiği vurgulanıyor.

 • Yüksekova polisinden 7 bin 100 öğrenciye seminer
  22 Oca Yüksekova polisinden 7 bin 100 öğrenciye seminer

  Hakkari'nin Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Benim Gücüm Polisimin Gücü' projesi kapsamında, polis ekipleri tarafından Polislik Meslek Tanıtımı, Güvenli İnternet, Siber Suçlar ve İnternet Bağımlılığı konularında toplam 7 bin 100 öğrenciye seminer verildi. Ayrıca, engelli öğrencilere uçurtma şenliği düzenlendi ve maddi durumu olmayan öğrencilere YKS kursu, Blok Tabanlı Robotik ve Kodlama Kursu, Seramik Sanatları Kursu, 3D Yazıcı Operatörlüğü Kursu gibi eğitimler sağlandı. Bu süreçte toplamda 20 bin vatandaşa ulaşıldı.

 • Adana'da 3 Bin Öğrenci Ücretsiz Kurs Merkezlerinde Hazırlanıyor
  21 Oca Adana'da 3 Bin Öğrenci Ücretsiz Kurs Merkezlerinde Hazırlanıyor

  Adana Büyükşehir Belediyesi, LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrencilere ücretsiz eğitim vermek amacıyla Ceyhan Kurs Merkezi'ni açtı. Başkan Zeydan Karalar, kurs merkezleri, yurtlar ve kütüphaneler gibi daha önce yapılmayan hizmetleri halkla buluşturduklarını belirtti. Yaklaşık 3 bin öğrencinin lise ve üniversite sınavlarına hazırlandığı kurs merkezlerinde, 2024 yılına kadar 5 bin öğrenciye eğitim verilmesi hedefleniyor.

 • Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'nden 715 kişiye destek
  20 Oca Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'nden 715 kişiye destek

  Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, psikolojik, hukuki ve sosyal desteğe ihtiyaç duyan kadınların, çocukların ve ailelerin yanında olmaya devam ediyor. 2022 yılında açılan merkez bu zamana kadar 715 kişiye farklı konularda destek oldu.

 • Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, 715 kişiye destek sağladı
  20 Oca Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, 715 kişiye destek sağladı

  Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, psikolojik, hukuki ve sosyal desteğe ihtiyaç duyan kadınların, çocukların ve ailelerin yanında olmaya devam ediyor. 2022 yılında açılan merkez bu zamana kadar 715 kişiye farklı konularda destek oldu. Merkezde psikoeğitimler, psikoterapi, halka açık eğitimler ve panel düzenlemeleri yapıldı. Ayrıca depremzede vatandaşlara özel psikoterapi hizmeti verildi. Kadın Danışma Merkezi, Marmaris'teki kadınlara ve ailelere ücretsiz olarak psikolojik destek ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

 • Motosiklet Tutkunu Genç, Kaza Sonucu Hayatını Kaybetti
  18 Oca Motosiklet Tutkunu Genç, Kaza Sonucu Hayatını Kaybetti

  Bursa'da motosikletiyle evine dönerken kaza geçiren Efe Belin'in üniversite sınavına hazırlandığı ve bilgisayar mühendisi olmak istediği ortaya çıktı. Efe'nin motosiklet tutkunu olduğunu belirten yakınları, kazanın ardından büyük bir üzüntü yaşadıklarını ifade etti.

 • Mersin Büyükşehir, Sosyal Belediyecilik Çalışmalarını 2023'te de Sürdürdü
  18 Oca Mersin Büyükşehir, Sosyal Belediyecilik Çalışmalarını 2023'te de Sürdürdü

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği sosyal hizmetler ve projelerle 2023 yılında da vatandaşların her anında yanında olmayı sürdürdü. Büyükşehir, 2023 yılı boyunca Halk Kart uygulamasından Aşhane hizmetlerine, Hamile Bakım Sütü desteğinden okul sütü desteğine, yangından evleri zarar gören ailelere eşya yardımından 1 Ekmek 1 Çorba Projesi’ne ve Mahalle Mutfakları’ndan üniversite öğrencilerine Öğrenim Yardımı desteğine kadar pek çok sosyal belediyecilik çalışmasına imza attı.

 • Vali Aydoğdu'dan öğrencilere müjde: Sınav ücretini valilik üstlenecek
  15 Oca Vali Aydoğdu'dan öğrencilere müjde: Sınav ücretini valilik üstlenecek

  Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, kent genelinde Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek 12. sınıf öğrencilerinin sınav ücretinin Erzincan Valiliği tarafından karşılanacağı müjdesini öğrencilere verdi. Vali Aydoğdu, öğrencilerin istek ve taleplerini dinledikten sonra sınav ücretlerini valiliğin üstleneceğini açıkladı ve gençlere çalışma sözü aldı.

 • Altıeylül Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi öğrencilere seminer düzenledi
  11 Oca Altıeylül Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi öğrencilere seminer düzenledi

  Altıeylül Belediyesi, Hasan Can Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği seminerde 12. sınıf öğrencilerine moral ve motivasyon sağladı. Seminere ünlü ders kitaplarının yazarları ve sosyal medya fenomeni Hüseyin Başoğul da katıldı. Öğrenciler, seminer sayesinde sınav kaygılarını giderdiklerini ve doğru bir şekilde sınav hazırlığı yapma konusunda yönlendirildiklerini belirtti. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ise öğrencilere ülke, millet, şehir ve ailelerine faydalı bireyler olmalarını diledi.

 • Nevşehir Belediyesi KPSS'ye hazırlanan gençlere ücretsiz soru bankası dağıtıyor
  11 Oca Nevşehir Belediyesi KPSS'ye hazırlanan gençlere ücretsiz soru bankası dağıtıyor

  Nevşehir Belediyesi, KPSS'ye hazırlanan tüm gençlere ücretsiz soru bankası dağıtımına başladı. Lise, Ön Lisans ve Lisans düzeylerinde sınava girecek olan adaylar, hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında Nevşehir Belediyesi Başkanlık Binası'ndaki Turkuaz Masaya başvurarak soru bankalarını ücretsiz olarak alabilecekler.

 • Mardin'de 32 Bin 339 Öğrenciye Deneme Sınavı Yapıldı
  10 Oca Mardin'de 32 Bin 339 Öğrenciye Deneme Sınavı Yapıldı

  Mardin Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde 32 bin 339 öğrenciye yönelik deneme sınavı düzenledi. Sınavlar, öğrencilerin başarı derecelerini yükseltmek ve daha iyi üniversite ve bölümler kazanmalarını sağlamak amacıyla yapıldı. Mardin genelinde 10 ilçede 320 ortaokulda gerçekleştirilen deneme sınavına toplamda 32 bin 339 öğrenci katıldı.

 • Anadolu Üniversitesi'nde Açıköğretim Sistemi'ne yılda 300 bin öğrenci kayıt yaptırıyor
  10 Oca Anadolu Üniversitesi'nde Açıköğretim Sistemi'ne yılda 300 bin öğrenci kayıt yaptırıyor

  Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Açıköğretim Sistemi'ne yılda 300 bin öğrencinin kayıt yaptırdığını açıkladı. Üniversite, Açıköğretim Sistemi'ni revize ederek öğrencilere kişiye özgün sınav kitapçığı hazırlama uygulaması başlattı. Ayrıca, hibrit eğitimle dünyanın birçok ülkesindeki öğrencilerle canlı dersler yapılarak soruları cevaplandırılıyor. Anadolu Üniversitesi, öğrencilerin öğrenme yöntemlerine göre eğitim içerikleri hazırlama konusunda da çalışmalar yürütüyor.

 • ÖSYM Başkanlığı: Sınav başvuru ücretleri kurumu kar ettirecek seviyede değil
  09 Oca ÖSYM Başkanlığı: Sınav başvuru ücretleri kurumu kar ettirecek seviyede değil

  ÖSYM Başkanlığı, sınav başvuru ücretlerinin kurumu kar ettirecek seviyede olmadığını açıkladı. ÖSYM'nin yaptığı sınavlara ilişkin ücret ve hizmet bedelleriyle ilgili soru önergelerine verilen yanıtta, sınav giderlerinin başvuru ücretlerinden karşılandığı belirtildi. Başkanlık, sınırlı kaynaklarla işi yürüttüğünü ve sınav başvuru ücretlerinin düşük belirlenmesinin sınav güvenliği ve kalitesini olumsuz etkileyeceğini ifade etti.

 • Ankara'da Heimlich Manevrası ile 2 Yaşındaki Çocuk Kurtarıldı
  06 Oca Ankara'da Heimlich Manevrası ile 2 Yaşındaki Çocuk Kurtarıldı

  Ankara'nın Keçiören ilçesinde bulunan bir kurs merkezinde, 2 yaşındaki bir erkek çocuğunun nefes borusuna yiyecek kaçtı. Çocuğun annesi çocuğun boğazındaki nesneyi çıkarmaya çalışırken, koridordan geçen bir öğretmen Heimlich manevrası yaparak çocuğu kurtardı. Olay güvenlik kameralarına yansıdı. Öğretmen, daha önce aldığı eğitim sayesinde çocuğun boğazındaki nesneyi çıkarmayı başardı ve herkesin bu eğitimi alması gerektiğini belirtti.

 • İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü 2023 Yılında Binlerce Kişiye Ulaştı
  03 Oca İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü 2023 Yılında Binlerce Kişiye Ulaştı

  İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında 2023 yılında binlerce kişiye ulaştı. Kardeş Eller Projesi, Aşevi, Anne Eli Projesi, Mahalle Mutfakları, Sıcak Çorba Hizmeti, Kırtasiye Desteği, Beslenme Saati Projesi gibi birçok projede destek sağlandı. Ayrıca, depremzedenlere yardım, özel bireyler ve ailelerin desteklenmesi, yaşlılara hizmet gibi çalışmalar da gerçekleştirildi.

 • Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, YKS'ye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs ve kaynak kitap desteği sunuyor
  02 Oca Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, YKS'ye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs ve kaynak kitap desteği sunuyor

  Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs ve kaynak kitap desteği sağlıyor. Binlerce öğrenciye eğitim ve kaynak kitap desteği sağlayan Gençlik Merkezi, bu yıl da YKS'ye hazırlanan öğrencilere destek vermeye devam ediyor. Öğrenciler, merkezde eğitim almanın yanı sıra sınava hazırlıkta ihtiyaç duydukları kaynakları da ücretsiz temin edebiliyor.

 • Başiskele'de Gençlere Yönelik Projeler Hayata Geçirildi
  01 Oca Başiskele'de Gençlere Yönelik Projeler Hayata Geçirildi

  Başiskele'de 2023 yılında gençler ve çocuklar için bilimden sanata, spordan eğitime, teknolojiden kültürel ve sosyal aktivitelere kadar birçok alanda projeler hayata geçirildi.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi, YKS'ye hazırlanan öğrencilere dijital eğitim desteği sağlıyor
  01 Oca Konya Büyükşehir Belediyesi, YKS'ye hazırlanan öğrencilere dijital eğitim desteği sağlıyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Dijital Eğitim Platformu aracılığıyla 31 ilçedeki 30 binden fazla 12. sınıf öğrencisine YKS'ye hazırlık sürecinde destek sağlıyor. Platform, öğrencilere deneme yapma, canlı ders desteği, yapay zeka destekli çalışma önerileri gibi hizmetler sunuyor.

 • Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık: 2024 Darıca için hizmet ve eser yılı olacak
  28 Ara Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık: 2024 Darıca için hizmet ve eser yılı olacak

  Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, 2023 yılında ilçeye birçok hizmet kazandırdıklarını ve 2024 yılının da hizmet maratonunun devam edeceği bir yıl olacağını söyledi. Başkan Bıyık, yapılan çalışmaları değerlendirerek, açılışlar, sosyal projeler, alt ve üstyapı çalışmaları, spor etkinlikleri ve diğer hizmetler hakkında bilgi verdi.

 • ÖSYM Başkanı: 2023 yılında 1,6 milyon adaya ücretsiz hizmet verildi
  28 Ara ÖSYM Başkanı: 2023 yılında 1,6 milyon adaya ücretsiz hizmet verildi

  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 2023 yılında sınavlara başvuran depremzede, şehit yakını, gazi ve gazi yakını 1 milyon 614 bin 280 adaya ücretsiz başvuru, tercih ve yerleştirme hizmeti verildiğini açıkladı. Ersoy, 2023 yılında düzenlenen 52 sınava 11 milyondan fazla adayın başvurduğunu ve 1,5 milyondan fazla adayın ücretsiz sınav uygulamalarından yararlandığını belirtti.

 • ÖSYM Başkanı: Bu yıl 11 milyon 202 bin 784 aday sınava başvurdu
  28 Ara ÖSYM Başkanı: Bu yıl 11 milyon 202 bin 784 aday sınava başvurdu

  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, bu yıl düzenlenen 52 sınava 11 milyon 202 bin 784 adayın başvurduğunu, 1 milyon 614 bin 280 adayın ücretsiz sınav uygulamalarından yararlandığını bildirdi. Ersoy, sınavlarda 194 testte toplamda 10 bin 696 soru kullanıldığını ve sınav süreçlerinin yaklaşık 350 bin kamera çekimiyle takip edildiğini açıkladı.

 • CHP Milletvekili Okan Konuralp, öğrencilerin üniversiteden ayrılma nedenlerini sordu
  26 Ara CHP Milletvekili Okan Konuralp, öğrencilerin üniversiteden ayrılma nedenlerini sordu

  CHP Ankara Milletvekili Okan Konuralp, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e öğrencilerin üniversiteden ayrılma nedenlerini ve büyükşehirlerdeki üniversitelerin tercih edilme düşüşünün sebeplerini sordu. Konuralp, ayrıca bu konuda yapılan bir araştırma olup olmadığını ve sonuçlarını da sordu.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Şubat
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Şubat

  Türkiye, şubat ayında "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin acısıyla sarsıldı.

 • Batman'da YKS'ye hazırlanan öğrencilere kaynak kitap desteği
  25 Ara Batman'da YKS'ye hazırlanan öğrencilere kaynak kitap desteği

  Batman'ın Sason ilçesinde YKS'ye hazırlanan 39 öğrenciye üniversite hazırlık kitabı ve deneme setleri hediye edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü, öğrencilere yönelik desteklerin devam edeceğini belirtti.

 • YÖK'ün temel bilimlere çift ana dal ve yan dal imkanı sağlamasıyla taban puanlar yükseldi
  25 Ara YÖK'ün temel bilimlere çift ana dal ve yan dal imkanı sağlamasıyla taban puanlar yükseldi

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), temel bilimlerle ilgili programlara çift ana dal ve yan dal yapma imkanı sağlaması sonucunda bu bölümlere olan talep arttı. Yapılan açıklamada, taban puanlarının yaklaşık 10-35 puan aralığında arttığı ve başarı sıralamalarının 61 binlere kadar yükseldiği belirtildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, temel bilimlerde kalitenin artırılmasının geleceğe yatırım olduğunu vurgulayarak, çift ana dal ve yan dal imkanının temel bilimlerin tercih edilmesini cazip hale getirdiğini ifade etti.

 • 50 Yaşında Üniversiteye Başlayan Kadın
  23 Ara 50 Yaşında Üniversiteye Başlayan Kadın

  Konya'nın Karapınar ilçesinde çocukluk hayalini gerçekleştiren Fadime Küçük, 50 yaşında kazandığı üniversitede okuluna devam ediyor.

Advertisement