Erzurumlular, Bayraklı'da Düzenlenen Dayanışma Kahvaltısında Buluştu - Son Dakika

Erzurumlular, Bayraklı'da Düzenlenen Dayanışma Kahvaltısında Buluştu

28.01.2023 14:43
Erzurumlular, Bayraklı'da Düzenlenen Dayanışma Kahvaltısında Buluştu

Erzurum Demokrat Dernekler Federasyonu üyeleri Bayraklı’da dayanışma kahvaltısında bir araya geldi. Etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da katılarak birlik ve beraberlik mesajları verdi. Programda konuşan Başkan Sandal, “Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte hepimiz üzerimize düşen görevleri yerine getirmeli, oyumuzu kullanmalı, birlik ve beraberliğimizi artırmalıyız. Bu mücadelemizi ülkenin dört bir yanına yaymalı ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmalıyız” dedi.

Erzurum Demokrat Dernekler Federasyonu üyeleri Bayraklı'da dayanışma kahvaltısında bir araya geldi. Etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da katılarak birlik ve beraberlik mesajları verdi. Programda konuşan Başkan Sandal, "Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte hepimiz üzerimize düşen görevleri yerine getirmeli, oyumuzu kullanmalı, birlik ve beraberliğimizi artırmalıyız. Bu mücadelemizi ülkenin dört bir yanına yaymalı ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapmalıyız" dedi.

Bayraklı Belediyesi Havuz Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinliğe, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın yanı sıra CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, CHP eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, İyi Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, Erzurum Demokrat Dernekler Federasyonu Başkanı Buket Mertoğlu Gürpınar, Erzurum derneklerinin başkan ve yöneticileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda Erzurumlu katıldı. Masaları gezerek Erzurumlular'ı selamlayan Başkan Sandal ve Soyer, birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verdi.

"BİR ŞEY DEĞİŞECEK, HER ŞEY DEĞİŞECEK"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Erzurum ve İzmir birbirine göbekten bağlıdır. Tarihimizle birbirimize bağlıyız ve biz de buna sahip çıkacağız. Bizi her ne kadar kutuplaştırmaya, ayrıştırmaya çalışsalar da daha fazla kenetlenmeye devam edeceğiz. El ele vereceğiz ve yepyeni bir ülke doğacak! Yüz yıl önce atalarımızın yaptığı gibi bir şey değişecek çok şey değişecek" diye konuştu.

"ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMALIYIZ"

Başkan Serdar Sandal da "Ülke olarak zor günler geçiriyoruz kritik dönemeçlerin eşiğindeyiz ve gece gündüz demeden üzerimize ne düşüyorsa onu yapmak zorundayız. Ülke olarak çok önemli bir seçime gidiyoruz. Her bir yurttaşımız sandığa giderek oyunu kullanacak yurttaşlık görevini yerine getirecek. Hemşeri derneklerine bu açıdan büyük görev düşüyor. Sizler kendi memleketlerinize de komşularınızı akrabalarınızı mutlaka ikna etmelisiniz. Bu mücadelemizi ülkenin dört bir yanına yaymalı ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapmalıyız" dedi.

"BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ"

Federasyon Başkanı Buket Mertoğlu Gürpınar ise "Havası sert, insanı mert can Erzurum'un tüm dernekleriyle birlikte hepimiz kardeşiz. Bizi artık kimse bölemeyecek. Buna izin vermeyeceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ışığında aydınlık yarınlara kavuşacağız. Bu süreçte görev bekliyoruz, üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Biz büyük bir aileyiz" diye konuştu.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
İzmir Gençlik Belediyesi'nin Meclis Üyeleri Belli Oldu İzmir Gençlik Belediyesi'nin Meclis Üyeleri Belli Oldu

Son Dakika Yerel Erzurumlular, Bayraklı'da Düzenlenen Dayanışma Kahvaltısında Buluştu - Son Dakika


Advertisement