Eski Gültepe Belediye Başkanı Anıldı - Son Dakika
Yerel

Eski Gültepe Belediye Başkanı Anıldı

Eski Gültepe Belediye Başkanı Anıldı

Bugün İzmir'in Konak İlçesi'ne bağlı bir semt olan Gültepe'nin eski belediye başkanı Aydın Erten, vefatının 13.Yıldönümünde kabrinin bulunduğu Gültepe Toros Mezarlığı'nda düzenlenen törenle anıldı.

12.08.2013 16:26
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bugün İzmir'in Konak İlçesi'ne bağlı bir semt olan Gültepe'nin eski belediye başkanı Aydın Erten, vefatının 13. Yıldönümünde kabrinin bulunduğu Gültepe Toros Mezarlığı'nda düzenlenen törenle anıldı.

İzmir 68'liler Platformu'nun düzenlediği anma törenine CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, CHP İzmir Milletvekilleri Birgül Ayman Güler, Musa Çam, Mustafa Moroğlu, önceki dönem milletvekillerinden Ali Rıza Bodur, Sedat Uzunbay, CHP PM Üyesi Hüseyin Saygılı, CHP Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Levent Ölçer, İzmir İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci, eski CHP İl Başkanları Kemal Karataş, Tacettin Bayır, bazı ilçelerden belediye meclis üyeleri, çeşitli ilçelerden belediye başkanı aday adayı ve meclis üyesi aday adaylığını açıklayan CHP'lilerin yanısıra Gültepe halkı da katıldı.

Aydın Erten için "Çaresiz" isimli şiir okundu, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve Erten'in çok sevdiği "Mihriban" türküsü çalındı. Katılımcılar, Erten'in kabrine çiçek bıraktı.

CHP Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu, onu unutmayan herkes adına "Erten'le sohbet" etmek istediğini belirterek, şöyle konuştu: "Direniş ruhundan bir şey kaybetmedi sevgili Erten. Biz 80 öncesinde amfileri işgal ederken, şimdi 90 kuşağı kentleri işgal edip özgürlük talebini haykırıyor."

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin de, yerel seçimlerin önemine değindiği konuşmasında, "Bu dönem, kentin kentli yararına dönüşeceği yeni bir dönem olmalı ve olacak. Bunu CHP başaracak" dedi. Engin, şöyle devam etti: "Seçimler, adına kentsel dönüşüm denilen bu dönüşümün de rantçılar ya da halk yararına tercihin belirleyeni olacak. CHP olarak biz, inadına halk diyeceğiz. Burada pek çok belediye başkan aday adayı var. Mevcut belediye başkanlarımızdan da kent yönetmeye talip olanlar var. Onların çıkış noktalarında Aydın Erten'in, Fatsa'nın Terzi Fikri'sinin izleri mutlaka olmalı. Dönüşüm yapılacaksa yine Erten döneminde olduğu gibi Gültepelilerle, Gültepeli çocukları sevindirecek şekilde; o kentin insanlarını yerinden etmeyecek şekilde yapılmalı. Yerinde dönüşümün başarılı örneklerini İzmir'de bu dönem yaşadık. Ayrıca yaşadığımız hiçbir olumsuzluktan dolayı umudumuzu yitirmememiz gerekiyor. Bizden öncekiler zor dönemlerde mücadele verdi. Faşizme geçit vermedi. Biz de vermeyeceğiz. 1990 doğumluların taleplerini iyi anlamamız ve siyasette söz hakkı vermemiz gerekiyor. Aydın Erten'den bir konuda özür dilemek istiyorum. İyi bir gençlik örgütü kuramadık. Ahlakı, hayat bakışı, sabrı iyi olan yeni bir gençlik yapılanmasını hep birlikte inşa etmemiz gerekiyor. Bunun için emek veren partili gençlerimizle yeni bir dönemi başlatmak zorundayız." - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Eski Gültepe Belediye Başkanı Anıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement