Çile dolu hastane yolu! Yaşlı çift yetkililerden yardım istiyor - Son Dakika
Yerel

Çile dolu hastane yolu! Yaşlı çift yetkililerden yardım istiyor

Antalya'da yaşayan 77 yaşlarındaki Çatalkaya çifti, hastaneye gidebilmek için mahallenin patika yolunu el arabası üstünde aşıyor. Aile, yetkililerden aracın giremediği yolun düzenlenmesini istiyor.

18.05.2024 13:53  Güncelleme: 15:53

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan ve hastalıkları nedeniyle hastaneye gitme mecburiyeti bulunan Ali ve Emine Çatalkaya çifti, evlerinin önündeki yaklaşık 150 metrelik yolu çocuklarının yardımıyla el arabasıyla çıkıyor.

Soğukpınar Mahallesi'nde yaşayan felçli ve yatalak hasta olan Ali (77) ve Emine Çatalkaya (77) çifti, oğulları Mevlüt ve kızları Manolya Çatalkaya tarafından zorluk içinde evlerinin önündeki patika yoldan arabalarına ulaştırılarak tedavi zamanlarında hastaneye gidiyor. Mevlüt Çatalkaya (55), anne ve babasını el arabasına ayrı ayrı koyarak aracın girmediği derme çatma yoldan geçip yaklaşık 150 metrelik mesafeyi kat ederek otomobile bindiriyor. Mevlüt Çatalkaya, yolun çevredeki bir sera sahibine ait olduğunu ve yolun biraz daha genişletilmesini istediklerini belirtti. Ailenin evine yolun durumundan dolayı mahalleden doktorlar da gelmekte zorlanıyor.

"ANNEM HASTALANMIŞ, HASTANEYE GÖTÜREMEMİŞLER"

Anne ve babasına vefa görevini yerine getiren Mevlüt Çatalkaya, söz konusu yola bir çare bulunması çağrısında bulunarak, "Annemin yüzde 93 engelli raporu var. Felçli, böbrek yetmezliği var. Bazen ben olmuyorum, yola götüremiyorlar. Babam da hem kalp yetmezliği hem astın, KOAH var. Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz. Şu yola bir çare bulsunlar. Biz üstümüze ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Anne ve babamın hastaneye ulaşması için yardım bekliyorum. Hastaneye giderken zorlanıyoruz. Geçen yıl ben yoktum, yayladaydım. Annem hastalanmış, götürememişler. Babam tahtadan bir şeyler çakmış, arabanın yanında sal gibi bir şeyle götürmüşler" ifadelerini kullandı.

Felçli çift, hastaneye gitmek için el arabasıyla yolculuk yapıyor

"YOL OLMADIĞINDAN DOKTORLAR GELEMİYOR"

Kalp yetmezliği ve KOAH hastası olan Ali Çatalkaya, hastaneye giderken zorlandıklarını belirterek, "Burada biz ne yapacağız? Yol yok, ikimiz de mağduruz. Bize yardımcı olun. Yol olmadığından doktorlar gelemiyor. Hastaneye giderken zor oluyor, gidemiyoruz. El arabasıyla gidiyoruz" dedi. Ayaklarından felç olan Emine Çatalkaya ise, "Ayağım felçli. Kıpırdayamıyorum. İndirip, koluma girip öyle götürüyorlar. Hastaneye el arabasıyla kızla oğlan götürüyor. Bakıcım var. Allah razı olsun. Yol yok, el arabasıyla ittirerek çıkarıyorlar. Zor. Allah benim gibi kimseye yaşatmasın" diye konuştu. -

Felçli çift, hastaneye gitmek için el arabasıyla yolculuk yapıyor
Çile dolu hastane yolu! Yaşlı çift yetkililerden yardım istiyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çile dolu hastane yolu! Yaşlı çift yetkililerden yardım istiyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (3)

  • Ergül Çiftçi: nerede bu CHP belediyeleri 4 2 Yanıtla
  • sait turk: Müge Anlı sürekli sandalye dağıtıyor umarım görürler 4 1 Yanıtla
  • talat cingöz: CHP varsa sessiz olalım 1 0 Yanıtla

Advertisement