Festivalde Yabancı Konuklardan Nefes Kesen Gösteriler - Son Dakika

Festivalde Yabancı Konuklardan Nefes Kesen Gösteriler

27.06.2013 12:36
Festivalde Yabancı Konuklardan Nefes Kesen Gösteriler

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Büyük Ankara Festivali'nin her günü ayrı bir şenlik havasında geçerken, farklı ülkelerden gelen folklor ekipleri de festivale ayrı bir renk katıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Büyük Ankara Festivali'nin her günü ayrı bir şenlik havasında geçerken, farklı ülkelerden gelen folklor ekipleri de festivale ayrı bir renk katıyor.

Festivale 9 ülkeden katılan 12 ayrı folklor ekibi, ülkelerinin kültürlerini ve danslarını bu yıl da Başkent'e taşıdı. Her gün konser saatine kadar gösteriler yapan ekipler, festivale katılan Ankaralılar tarafından büyük ilgiyle izleniyor. Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Başkanlığı standının yanındaki sahnede gösterilerini gerçekleştiren Gürcistan, Acar Özerk Cumhuriyeti, Bulgaristan, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Yunanistan ve Arnavutluk'tan gelen sayıları 400 kişiyi bulan folklor ekipleri, her gün binlerce Ankaralı tarafından coşkuyla izleniyor. Ülkeler arasında kültürel kaynaşmaya da aracılık eden folklor grupları, gösterilerinin ardından ilginç yöresel kıyafetleriyle izleyicilerin fotoğraf çektirme isteklerini de kırmayarak hatıra fotoğrafı çektiriyor. Gürcistan ekibinin adeta havada uçarak yaptığı gösteriler, Azerbaycan ekibinin şarkılarıyla birlikte sundukları dansları, Hindistan Ekibinin ilginç ve rengarenk kıyafetleriyle gerçekleştirdikleri gösteriler, festivale katılanların coşkulu alkışları arasında ilgiyle izleniyor.

Başkentliler'in ilgiyle takip ettiği halk oyunları ekiplerinin dansçıları da festival ve Ankara'yı çok güzel bulduklarını kaydederek, "Bugüne kadar katıldığımız festivaller arasındaki en büyük olanı Ankara Festivali. Mükemmel bir organizasyon" diyerek duygu ve düşüncelerini dile getiriyorlar.

Konuk folklor gruplarıyla ilgilenen FOMGED Başkanı Taner Bozkuş, festivale katılan yabancı ekiplerin çoğunun uluslararası alanda birçok deneyimi olan çok önemli gruplar olduğunu belirterek, " Türkiye'nin en büyük festivalinde uluslararası önemli grupları Ankaralılarla buluşturmaktan büyük memnuniyet duymaktayız" diye konuştu. - ANKARA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Festivalde Yabancı Konuklardan Nefes Kesen Gösteriler - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement