Hayallerini "4 Büyükler" Süslüyordu... - Son Dakika
Yerel

Hayallerini "4 Büyükler" Süslüyordu...

Nadir Alp-Necdet Uybaş - Kamp çalışmaları için Antalya'ya giden Keşanspor takımını taşıyan otobüsün, Korkuteli ilçesinde 25 metrelik uçuruma yuvarlanması sonucu hayatını kaybeden futbolculardan Can Çetinkaya'nın Beşiktaş'ta, Güner Yıldız'ın ise Galatasaray veya Fenerbahçe'de oynamak istediği öğrenildi.

10.01.2012 12:01
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Nadir Alp-Necdet Uybaş - Kamp çalışmaları için Antalya'ya giden Keşanspor takımını taşıyan otobüsün, Korkuteli ilçesinde 25 metrelik uçuruma yuvarlanması sonucu hayatını kaybeden futbolculardan Can Çetinkaya'nın Beşiktaş'ta, Güner Yıldız'ın ise Galatasaray veya Fenerbahçe'de oynamak istediği öğrenildi.

Babaeskispor Kulübü'nün altyapısında 14 yaşında futbol ile tanışan Güner Yıldız (20), Zerrin-Necmettin Yıldız çiftinin tek çocuğuydu. Babaeskispor'da göz dolduran ve başarılı oyunu ile futbol otoriterlerinin dikkatini çeken Güner Yıldız, 2007 yılında Çanakkale Dardanelspor yıldız takımına transfer oldu. 2010 yılına kadar burada başarılı futbol eden devam eden Güner Yıldız, 2011-2012 sezonunda Keşanspor'a transfer oldu.

Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) mücadele eden Keşanspor'da istikrarlı bir performans izleyen Güner Yıldız, ilk yarıda 11 maçta oynayarak takımının başarısı için ter döktü. Güner Yıldız, ilk yarıyı namağlup 3. sırada bitiren Keşansporun en başarılı futbolcularından biriydi.

-Hayalleri vardı-

Kampa giderken geçirdikleri kaza sonucu arkadaşı ile birlikte hayatını kaybeden Güner Yıldız'ın ölümü, başta ailesi olmak üzere, futbol camiasını ve onu tanıyanları yasa boğdu.

Doğduğu Babaeski'nin Sofuhalil köyünde toprağa verilen Güner Yıldız'ın annesi Zerrin Yıldız, güçlükle ayakta dururken, baba Necmettin Yıldız ise gelecek için hayaller kuran oğlunu kaybetmenin acısını yaşıyordu.

Her genç gibi oğlunun da kendine göre hayalleri olduğunu ifade eden baba Necmettin Yıldız, "Oğlum para biriktirip bir ev ve otomobil almayı düşünüyordu. Büyük takımlarda futbol oynamayı hayal ediyordu. Bu hayallerini gerçekleştiremeden kaybettik" dedi.

-"Yolda kar var, otele dönünce arayacağım" dedi, arayamadı-

Kampa gitmeden 2 gün önce oğlu Güner Yıldız'ın Babaeski'deki evlerinden eşyalarını almaya geldiğini, kazadan önce de telefonla görüştüklerini ifade eden baba Yıldız, oğlunun yolda olduklarını ve kar yağdığını, otele gittiğinde arayacağını söyleyerek görüşmeyi sonlandırdığını belirtti.

Baba Yıldız, "Bu son görüşmemiz oldu" diyerek ailece yıkıldıklarını kaydetti.

Futbolcunun akrabası Füsun Çelebi de, Güner Yıldız'ın çok neşeli, güleryüzlü, şakacı biri olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"En son Kurban Bayramında gördüm. Bir daha görmek nasip olmadı. Bir süre öncede telefon la konuştum. İyi bir transfer yapmak istiyordu. Hep bunları konuşuyorduk. Ben onu Milli Takımda görmek istiyordum. Fenerbahçeliydi. Her futbolcu gibi onun da hayalleri vardı. Büyük takımlardan birinde oynamak istiyordu. Çevresi tarafından çok sevilenen, sayılan biriydi. Lise mezunuydu. İlk önce futbol hayatına önem vermişti. Ondan sonra üniversiteyi düşünüyordu."

Teyzesinin kızı Şule Yalçın ise Güner Yıldız'ın kendisinden çok arkadaşlarını düşündüğünü, kampa giderken annesini öpüp vedalaştığını kaydetti.

-İkisi de yetenekliydi

Keşanspor Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Kuru, iki değerli futbolcularını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Teknik direktör İlhan Kıran ise iki futbolcularını kaybetmekten büyük üzüntü duyduklarını ve ölenlere Allah'tan rahmet dileğini kaydetti.

Hayatını kaybeden Can Çetinkaya ve Güner Yıldız'ın istikbal vaat eden futbolcular olduğunu vurgulayan Kıran, "Ben takımla çalışmaya yeni başladım. Ancak ikisi de iyi ve efendi futbolculardı. Eğer kaybetmeseydik, daha iyi takımlarda oynayabilecek yetenekleri vardı" dedi.

Takım kaptanı Özdemir Deniz, çok sevdiği iki arkadaşını kaybetmenin derin acısını yaşadıklarını ifade ederek, hayatta olsalardı, Can'ın Beşiktaş'ta, Güner'in ise Galatasaray veya Fenerbahçe'de oynama hayallerini gerçekleştirebilecek kalitede olduklarını kaydetti.

- KIRKLARELİ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hayallerini '4 Büyükler' Süslüyordu... - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement