İngiliz İş Adamı Sunbol'dan Konya Valiliğine Ziyaret - Son Dakika
İngiliz İş Adamı Sunbol'dan Konya Valiliğine Ziyaret

İngiliz İş Adamı Sunbol'dan Konya Valiliğine Ziyaret

09.06.2015 17:46

Yenilenebilir enerji, geri dönüşüm ve lojistik sektörü üzerine faaliyet gösteren S2S IMI Group Başkanı, Suudi kökenli İngiliz vatandaşı Samir Sunbol ve beraberindeki heyet, Konya Valisi Muammer Erol'u ziyaret etti.

Yenilenebilir enerji, geri dönüşüm ve lojistik sektörü üzerine faaliyet gösteren S2S IMI Group Başkanı, Suudi kökenli İngiliz vatandaşı Samir Sunbol ve beraberindeki heyet, Konya Valisi Muammer Erol'u ziyaret etti.

Erol, yaptığı açıklamada, heyeti Konya'da misafir etmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

S2S IMI Group Başkanı Samir Sunbol da Türkiye'nin yatırım yapmak için oldukça cazip bir ülke olduğunu, öncelikle lojistik, ters lojistik ve yenilenebilir enerji alanında yatırımlarla ilgilendiklerini ifade etti.

Amaçlarının; İngiltere Ticaret Odasının ve ilgililerinin Konya'ya getirilerek, İngiltere'den Konya'ya yatırım yapılmasını sağlamak olduğunu belirten Sunbol, "Konya, ulaşım açısından önemli bir yer. Özellikle yenilenebilir enerji ile geri dönüşüm konusunda Konya'da yatırım yapmak için ekibimle çok yararlı görüşmeler yapacağımıza inanıyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Sunbol'a tablo hediye edildi.

Ziyarete, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Karapınar Kaymakamı Ramazan Yıldırım, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, MEDAŞ Genel Müdürü Muhittin Murat, TEİAŞ Bölge Müdürü Alişan Taştan ve diğer ilgililer katıldı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel İngiliz İş Adamı Sunbol'dan Konya Valiliğine Ziyaret - Son Dakika


Advertisement