Kocaeli'nde Askeri Helikopterin Düşmesi - Son Dakika
Yerel

Kocaeli'nde Askeri Helikopterin Düşmesi

Kocaeli\'nde Askeri Helikopterin Düşmesi

Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz'in Başiskele ilçesindeki evinde yas var.

13.10.2014 15:56

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde "S-70B Sikorsky" tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz'in Başiskele ilçesindeki evinde üzüntü yaşanıyor.

Damlar Mahallesi Hürriyet Caddesi'ndeki evde taziyeleri kabul eden Akdeniz'in bacanağı Erhan Cengiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, büyük acı yaşadıklarını söyledi.

Şehit Binbaşı Akdeniz ile kardeş gibi olduklarını belirten Cengiz,  "Deniz'in ailesi şu anda açıklama ve görüş bildirecek durumda değil. Hakikaten acımız çok derin, şehidimiz var üzgünüz ama vatan sağ olsun. Allah geride kalanlara sabırlar, evlatlarına uzun ömür versin. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" ifadesini kullandı.

Şehit pilotun komşusuyla derbiye gitme planı

Komşusu Ali Ermiş ise Akdeniz'in iyi bir Galatasaray taraftarı olduğunu dile getirerek, 18 Ekim Cumartesi günü yapılacak Galatasaray- Fenerbahçe derbisi için maç biletini aldığını, Konya görevi dönüşü birlikte maça gitmeyi kararlaştırdıklarını kaydetti.

Ermiş, Deniz Akdeniz'in Kurban Bayramı'nın ikinci günü kendisini telefonla arayarak bayramlaştığını anımsatarak, şöyle konuştu:

"Bayramın ikinci günü telefonla aradı, konuştuk. Bayramlaştık, hal hatır sordu. 'Maça beraber gidelim' dedi. Konya dönüşü gidecektik. Maç biletlerini de aldı, hazırdı biletleri. Konya görev dönüşü, maça gidecektik ama olmadı. Bileti öyle kaldı."

Şehit Pilot Akdeniz'in, Doruk ve Sude isminde 2 çocuğunun bulunduğu belirtildi.

Öte yandan CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Akdeniz ailesine taziye ziyaretinde bulundu. - Kocaeli

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kocaeli'nde Askeri Helikopterin Düşmesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement