MHP İl Başkanı Baş: "Adana İmtiyazı Hak Etmiş Bir İl Olmalıdır" - Son Dakika
Yerel

MHP İl Başkanı Baş: "Adana İmtiyazı Hak Etmiş Bir İl Olmalıdır"

MHP İl Başkanı Baş: "Adana İmtiyazı Hak Etmiş Bir İl Olmalıdır"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Gerek yerel yönetimlerin desteklenmesi gerekse kamusal yatırımlarda yıllarca negatif ayrımcılığa uğrayan Adana; artık imtiyazı hak etmiş bir il olmalıdır” dedi.

31.10.2016 15:27

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, "Gerek yerel yönetimlerin desteklenmesi gerekse kamusal yatırımlarda yıllarca negatif ayrımcılığa uğrayan Adana; artık imtiyazı hak etmiş bir il olmalıdır" dedi.

Yusuf Baş, ilçe başkanlarıyla birlikte gerçekleştirdiği olağan toplantıda, çeşitli gündemler üzerinde fikir alış verişinde bulundu. İlçe bazında yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda, ayrıca ülke gündemi üzerinde de duruldu.

Toplantının ardından değerlendirmede bulunan İl Başkanı Yusuf Baş, "Adana'da teşkilatlar olarak özveriyle ve yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Sürekli halkın içinde olan teşkilatlarımızla, yerel yönetimlerimizin olduğu ilçelerde de olmadığı yerlerde de halkımızı dinliyor, sorunlarına çare üretmenin gayretini veriyoruz" dedi.

"İşsizlik en büyük sorunumuz"

"İşsizlik, yereldeki en büyük sorunlardan birisi" diyen Baş, şöyle devam etti:

"Bu konuda başta il teşkilatımız olmak üzere ilçe teşkilatlarımıza ve belediyelerimize gelen talep her geçen gün artmaktadır. Bu sorunun yerel yönetimlerin imkanlarıyla çözülmesi mümkün değildir. Devletimizin bu alanda Adana'ya daha çok imkan sunması gerektiği açıktır. Adana, yıllarca yanlış ve haksız teşvik uygulamalarının getirdiği dezavantajlı durumu yaşamaktadır. Ayrıca Suriyeli mültecilerin eklediği yeni ekonomik ve sosyal sorunlar ise cabası."

Metro borcu için söz verilmişti

15 ilçe belediyesinin lokomotifi konumundaki Büyükşehir Belediyesi'nin gelirlerinin büyük bir kısmının metro borcundan dolayı kesilmesi, bu borcun yıllardır söz verilmiş olmasına rağmen Ulaştırma Bakanlığı'nca üstlenilmemesinin, kentin önündeki önemli engellerden birisi olduğunu söyleyen Baş, bu haliyle Adana'nın kangrene dönüşen sorunlarını çözmesinin mümkün görünmediğini ifade etti.

Bu hemşehrilerimizin talebidir

Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya gibi büyük illere sunulan imkanların Adana'dan esirgendiğini söyleyen Baş,

"Devletin; Seyhan, Yüreğir, Çukurova ilçelerimizin bir mahallesi kadar nüfusa sahip olan yerlere yaptığı kamusal yatırımlar Adana'dan çok daha fazla olduğu düşünüldüğünde, Adana'nın ne kadar büyük haksızlığa uğradığı daha iyi anlaşılacaktır. Dolayısıyla; gerek yerel yönetimlerin desteklenmesi gerekse kamusal yatırımlarda yıllarca negatif ayrımcılığa uğrayan Adana; artık imtiyazı hak etmiş bir il olmalıdır. Bu talep, sorunları birlikte yaşadığımız tüm hemşehrilerimizin talebidir. Adana'nın bu hakkı, bu talebi, bütün Adanalıların anasının ak sütü gibi helaldir, meşrudur" dedi. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel MHP İl Başkanı Baş: 'Adana İmtiyazı Hak Etmiş Bir İl Olmalıdır' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement