Mimarlar Odası Denizli Şubesi'nden İkinci Deprem Forumu… Şube Başkanı Kabel: Depremi de Unutturmamak Gibi Bir Misyon Üstlendik" - Son Dakika

Mimarlar Odası Denizli Şubesi'nden İkinci Deprem Forumu… Şube Başkanı Kabel: Depremi de Unutturmamak Gibi Bir Misyon Üstlendik"

26.03.2023 18:16

Mimarlar Odası Denizli Şubesi Başkanı Özlem Durdu Kabel, İkinci Deprem Forumu’nda “Depremi de unutturmamak gibi bir misyon üstlendik kendimize. Çünkü zaman geçtikçe, süreç geçtikçe acılara alışıp biz yokmuş gibi davranıyoruz. Ama bu sefer bunu yapmak istemiyoruz” dedi.

MEHMET ÖZDEN

Mimarlar Odası Denizli Şubesi Başkanı Özlem Durdu Kabel, İkinci Deprem Forumu'nda "Depremi de unutturmamak gibi bir misyon üstlendik kendimize. Çünkü zaman geçtikçe, süreç geçtikçe acılara alışıp biz yokmuş gibi davranıyoruz. Ama bu sefer bunu yapmak istemiyoruz" dedi.

Mimarlar Odası Denizli Şubesi tarafından düzenlenen 'İkinci Deprem Forumu' Cüneyt Zeytinci Konferans Salonu'nda yapıldı. Foruma Denizli Barosu Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç ve AKUT gönüllüleri ile vatandaşlar katıldı. Forumun 1'inci oturumunda Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi İnşaat Yük. Müh. Doç. Dr. Devrim Alkaya, deprem öncesi yapılacakları anlatırken, 2'inci oturumda ise Akut Denizli Eğitim Birimi sorumlusu, Jeofizik Mühendisi Güneş Deniz Erk deprem esnasında yapılacaklar hakkında konuştu. 3'üncü oturumda ise Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç deprem sonrasında yapılacakları anlattı.

"DEPREMİ UNUTTURMAMAK GİBİ BİR MİSYON ÜSTLENDİK"

Mimarlar Odası Denizli Şubesi Başkanı Özlem Durdu Kabel forumla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"Biz Mimarlar Odası Denizli Şubesi olarak ve genel merkezimizle depremi unutturmamak üzere bir misyon edindik. Forumun birincisinde aslında depremle yüzleşmiştik. Çünkü oraya giden özellikle teknik eleman arkadaşlarımız, sağlıkçı arkadaşlarımız, arama kurtarma ekibinde bulunan arkadaşlarımızdan gözlemlerini ve bunlara karşılık çözüm önerilerini bize iletmelerini istedik. Aslında o toplantıdan sonra biz çözüm önerilerini içeren bir kitapçığı basınla ve yerel yöneticilerle paylaşmayı planlamıştık. Ama daha sonrasında dedik ki: 'Buna sahip çıkması gereken asıl kentliler.' Depremde yerel yöneticilerin neler yaptığını sorgulamakta bir vatandaşlık görevi. Bunun için de bununla ilgili tüm paydaşları bir araya getirmek adına forumun ikincisini düzenlemeye karar verdik. ve bunun üzerinden de ortaya çıkan çözüm önerilerini, Denizli'de ortaya çıkan çözüm önerilerini aslında geçmişte de sürekli söylenenler tekrar olanlar var ama hep tozlu raflara kaldırıldı. Biz bunun takipçisi olacak kent ayağını da eklemleyerek yerel yöneticilerle paylaşmak istiyoruz. ve tekrar başta söylediğim gibi, depremi de unutturmamak gibi bir misyon üstlendik kendimize. Çünkü zaman geçtikçe, süreç geçtikçe acılara alışıp biz yokmuş gibi davranıyoruz. Ama bu sefer bunu yapmak istemiyoruz."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Mimarlar Odası Denizli Şubesi'nden İkinci Deprem Forumu… Şube Başkanı Kabel: Depremi de Unutturmamak Gibi Bir Misyon Üstlendik' - Son Dakika


Advertisement