Mudanya Belediyesi 'Afet Strateji Planı' İçin Çalışmalara Başladı - Son Dakika
Mudanya Belediyesi 'Afet Strateji Planı' İçin Çalışmalara Başladı

Mudanya Belediyesi 'Afet Strateji Planı' İçin Çalışmalara Başladı

28.02.2023 15:44

Mudanya Belediyesi, depremlerin ardından ilçe genelinde zemin ve yapı güvenliği konusunda harekete geçerek, ‘Afet Strateji Planı’ için çalışmalara başladı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Kuracağımız Kentsel Tasarım Müdürlüğü bünyesinde bilimin öncülüğünde sağlıklı kentleşmeyi sağlayacağız” dedi.

Mudanya Belediyesi, depremlerin ardından ilçe genelinde zemin ve yapı güvenliği konusunda harekete geçerek, 'Afet Strateji Planı' için çalışmalara başladı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Kuracağımız Kentsel Tasarım Müdürlüğü bünyesinde bilimin öncülüğünde sağlıklı kentleşmeyi sağlayacağız" dedi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Başkan Yardımcısı Nisa Kartaltepe, İmar ve Şehircilik Müdürü Cihan Cengiz ile Fen İşleri Müdürü Sadık Sadıkoğlu ve teknik personel; 'Afet Strateji Planı'nda üniversite-yerel yönetim iş birliği için Bursa Teknik Üniversitesi öğretim üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıya, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eyübhan Avcı, Dr. Bahadır Yılmaz ve Dr. Melih Sürmeli de katıldı.

Mudanya'yı depreme hazırlamak ve deprem üzerine akademik araştırmalar yapmak için ön görüşme yaptıklarını belirten Başkan Türkyılmaz, şu bilgileri verdi:

"KURACAĞIMIZ KENTSEL TASARIM MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE BİLİMİN ÖNCÜLÜĞÜNDE SAĞLIKLI KENTLEŞMEYİ SAĞLAYACAĞIZ"

"Depremler bir kez daha gösterdi ki deprem değil, güvensiz yapılar öldürüyor. Doğayla barışık, korunan bir yapılaşmayla birlikte birçok felaketin önüne geçme şansına sahibiz. Vakit kaybetmeden ilçemiz sınırları içerisindeki zemin ve üzerindeki yapılaşma nedeniyle afet riski taşıyan bölgelerle ilgili çalışmaya başlayacağız. Afet risklerine karşı tedbirlerin alınması, güvenli, nitelikli ve sürdürülebilir yaşamsal mekanların oluşturulması, fiziksel, sosyal ve ekonomik gelişimin sağlanabilmesi için farklı disiplinlerdeki teknik çalışmalar, bilimsel yöntemler ve analizlerle Mudanya'nın röntgeni çekilecek. Kuracağımız Kentsel Tasarım Müdürlüğü bünyesinde zemin ve üstyapıda en doğru, bilimsel, ahlaklı, ranta izin vermeden, bilimin öncülüğünde sağlıklı kentleşmeyi sağlayacağız."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Mudanya Belediyesi 'Afet Strateji Planı' İçin Çalışmalara Başladı - Son Dakika


Advertisement