Seyhan'da ilk ve son sözü kadınlar söyledi - Son Dakika

Seyhan'da ilk ve son sözü kadınlar söyledi

07.12.2021 09:05
Seyhan'da ilk ve son sözü kadınlar söyledi

Seyhan Belediye Meclisi Başkan Akif Kemal Akay başkanlığında toplandı.

Seyhan Belediye Meclisi Başkan Akif Kemal Akay başkanlığında toplandı. Gündem dışı konuşma yapmak için 3 meclis üyesi söz istedi. Başkan Akay, "Son sözü her zaman kadınlar söyler" derken, MHP'li Uçar ise "Bizde ise ilk ve son sözü kadınlar söyler" esprisi yaptı.

İlk sözü alan İYİ Parti Grup Başkanvekili Sultan Zeynep Erciyes, Türkiye'de kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin yıldönümü nedeniyle yaptığı konuşmada, "Üyesi olduğum partinin genel başkanının bir kadın olmasından da gurur duyuyorum. Genel başkanımı, onu temsil etmek için kadınlar olarak pek çok şey yapacağımızı düşünüyorum" dedi.

İkinci olarak söz alan MHP Grup Başkanvekili Şehmus Uçar ise, 31 Mart 2019 tarihinden bu yana 3 yıla yakın bir zaman geçtiğini belirterek, belediye yönetimine eleştirilerini sürdürdü. Uçar, yer altı çöp konteynerleri konusunda gereğinin yapılmadığını, buraların temizlenemediğini ve birer mikrop yuvası haline geldiğini ifade etti. Asfaltlama çalışmalarının yerine getirilemediğini de kaydeden MHP'li Uçar, "Kaldırım işgallerinden vazgeçtik, caddeler gasbedilmiştir. Bırakın araçları yayalar dahi yürüyemez haldeler" dedi.

Uçar, Seyhan Belediyesi'nde zabıta sayısının bir önceki döneme göre çok daha fazla olduğunu ancak zabıtaların dış görevlere ve başka alanlarda görevlendirdiklerini iddia etti.

Gündem dışı son konuşmayı yapan CHP'li Meclis Üyesi Gülcan Bingöl, "Bir kadın olarak bugün bu kürsüde konuşabiliyorsam, oy kullanabiliyorsam, siyasi bir partide aday olup seçilebiliyorsam ve toplumsal hayatın her alanında yer edinebilsem bütün bunları 1934 yılında tüm dünya ülkelerinden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanıyan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e borçluyum" dedi.

Daha sonra gündemlere geçildi. Teklif olan 3 madde ilgili komisyon başkanlığında müşterek komisyonlara havale edildi. - ADANA

Seyhan'da ilk ve son sözü kadınlar söyledi
Seyhan'da ilk ve son sözü kadınlar söyledi
Seyhan'da ilk ve son sözü kadınlar söyledi
Seyhan'da ilk ve son sözü kadınlar söyledi

YORUMLAR
500
Kendisine şiddet uygulayan kocasını önce keser sapıyla dövdü sonra bıçakladı Kendisine şiddet uygulayan kocasını önce keser sapıyla dövdü sonra bıçakladı Kenan Nuhut, Yeni Spor Kanununu Eleştirdi: '4 Büyük Spor Kulübüne Konuşma Hakkı Bile Verilmedi. Eksik ve Yarım Çıkan Bir Kanun' Kenan Nuhut, Yeni Spor Kanununu Eleştirdi: '4 Büyük Spor Kulübüne Konuşma Hakkı Bile Verilmedi. Eksik ve Yarım Çıkan Bir Kanun' 2021-22 seçim anketleri! Anket şirketleri tüm seçim anket sonuçları ve son seçim anketleri burada! Kronolojik sırayla CB seçim anketi, anket sonuçları 2021-22 seçim anketleri! Anket şirketleri tüm seçim anket sonuçları ve son seçim anketleri burada! Kronolojik sırayla CB seçim anketi, anket sonuçları
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Seyhan'da ilk ve son sözü kadınlar söyledi - Son Dakika


Advertisement