Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Van'daki Çadırkentlerde Yılbaşı Etkinlikleri - Son Dakika

Van'daki Çadırkentlerde Yılbaşı Etkinlikleri

Van'daki çadırkentlerde düzenlenen yılbaşı etkinliklerinde depremzedelerle bir araya gelen Vali Münir Karaloğlu, "Ben bu kentin geleceğinin bu günden çok daha iyi olacağına inanıyorum, buna siz de inanın" dedi.

Van\'daki Çadırkentlerde Yılbaşı Etkinlikleri
01.01.2012 - 10:01,

Van'daki çadırkentlerde düzenlenen yılbaşı etkinliklerinde depremzedelerle bir araya gelen Vali Münir Karaloğlu, "Ben bu kentin geleceğinin bu günden çok daha iyi olacağına inanıyorum, buna siz de inanın" dedi.

Van'daki depremlerin ardında kent merkezinde kurulan 9 çadırkent ve Mevlana kentlerde Van Valiliği koordinasyonunda çeşitli kurumlar tarafından depremzede çocuklar için yılbaşı etkinlikleri düzenlendi. Çadırkentlerde öğle saatlerinden itibaren başlayan etkinlikler gece geç saatlere kadar devam etti. Mahalli sanatçıların seslendirdiği Türkçe ve Kürtçe şarkılarla eğlenen çocuklara büyükler de eşlik etti.

Et Balık Kurumu ve Mehmetçik Çadır kentlerindeki etkinliklere katılan depremzedelerle bir araya gelen Vali Münir Karaloğlu, çocukların sevincine ortak oldu. Etkinliklerde yeni yıl için yapılan çekilişte 3 şanslı aileye hediyelerini veren Karaloğlu, 2011 yılının son çeyreğinde acılar yaşayarak üzüldüklerini ancak dimdik ayakta olduklarını bildirdi. Yaraları hep beraber saracaklarını ifade eden Karaloğlu, şunları kaydetti:

"İnşallah eksikliklerimizi hep beraber gidereceğiz ve geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Deprem belki fay hatlarını kırmış olabilir ama dostluk hatlarının sapa sağlam ayakta tuttuğunu gördük. 2012 yılına girerken dostluğumuz, kardeşliğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz, moral değerlerimiz sapa sağlam ayakta. İnşallah 2012 yılının bahar aylarıyla beraber kentimizdeki büyük değişimi, büyük çalışmayı hep beraber göreceğiz. Van'ımız geçmişten daha güzel, daha mutlu, daha müreffeh bir şekilde geleceğe yürüyecek. Bugünler geçecek. Bu kentin geleceğinin bu günden çok daha iyi olacağına inanıyorum, buna siz de inanın. Ben bu duygularla hepinizin yeni yılını kutluyorum."

-Dünya motokros şampiyonu Kenan Sofuoğlu, yeni yıla depremzedelerle girdi-

Dünya Motokros Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile Türkiye Bayanlar Ralli Şampiyonu Burcu Çetinkaya, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından Et Balık Kurumu çadırkentindeki etkinlik çadırında depremzede çocuklarla yılbaşı gecesinde bir araya geldi. Sofuoğlu, çocuklarla sohbet ederek sıkıntılarını dinledi.

Yılbaşı eğlencesinde depremzede çocuklara seslenen Sofuoğlu, 1999 Marmara depreminde Sakarya'da ailesiyle birlikte mucizevi bir şekilde kurtulduğunu belirterek, "Kaldığımız apartman yıkıldı. Ailenin 6 ferdi kurtulabildik. Binada kalan diğer insanlar vefat etti. O depremden sonra büyük bir bereket vardı. Herşey daha güzel oldu. İnşallah Van için de her şey güzel olur. Herkese iyi yıllar diliyorum" dedi.

Burcu Güneş ise, yılbaşı gecesinde depremzedelerle birlikte olmayı bir fırsat olarak gördüğünü ifade ederek, "Sizler çok zor zamanlar yaşadınız. Bugün burada sizlerle birlikte olmak başka yerde olmaktan daha iyi. 2012 yılında daha sık ve daha çok geleceğiz" şeklinde konuştu.

- VAN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Van'daki Çadırkentlerde Yılbaşı Etkinlikleri - Son Dakika


Advertisement