Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Ziraat Odası haberleri, Ziraat Odası son dakika, son dakika Ziraat Odası

Son Dakika Ziraat Odası Haberleri

Son dakika Ziraat Odası haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ziraat odası haberleri anında burada.


 • 14:09 Samsun Bafra'da fındık işleme tesisi kuruldu

  Samsun Bafra'da fındık işleme tesisi kuruldu Bafra ilçesinde kurulan fındık işleme tesisi, bölgedeki üreticilerin fındıklarını değerlendirmelerine olanak sağlayacak. Tesiste fındığın vakumlu paketlemesi ve ezmesi yapılacak.

 • 10:55 Düzce'de Çiftçi Kayıt Sistemi uygulama talimatındaki yenilikler değerlendirildi

  Düzce'de Çiftçi Kayıt Sistemi uygulama talimatındaki yenilikler değerlendirildi Düzce Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun başkanlığında Ziraat Odası Başkanları ve çalışanları ile teknik personelinin katıldığı toplantıda, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Çiftçi Kayıt Sistemi uygulama talimatındaki yenilikler değerlendirildi. Yapılan yeniliklerle tarımsal üretim yapılan alanların kayıt altına alınması amaçlanıyor.

 • Dün Dün 11:55 Gaziantep'te Zeytin Üretiminde Yüzde 50 Düşüş

  Gaziantep'te Zeytin Üretiminde Yüzde 50 Düşüş Gaziantep'te yaşanan kuraklık nedeniyle zeytin üretiminde yüzde 50 düşüş yaşandı. Zeytinyağı fiyatları da yüzde 100 arttı.

 • Dün Dün 09:27 Mersin'de Zeytin Fiyatları Üreticileri Memnun Ediyor

  Mersin'de Zeytin Fiyatları Üreticileri Memnun Ediyor Mersin'in Mut ilçesinde zeytin üreticileri, düşen rekolteye rağmen zeytinyağı fiyatlarındaki artıştan dolayı memnun. Bu yıl zeytin rekoltesinin düşük olması sebebiyle alım fiyatları üçe katlanarak 300 ile 350 lira arasında değişiyor. Mut ilçesinde 130 bin ton zeytin ve 10 bin ton zeytinyağı elde edilmesi bekleniyor.

 • 07.12.2023 07 Ara 20:45 Trabzon hurması çiftçinin yüzünü güldürüyor

  Trabzon hurması çiftçinin yüzünü güldürüyor Mersin'de hasadına başlanılan Trabzon hurması, hem verimliliği hem de fiyatıyla çiftçinin yüzünü güldürüyor. Alternatif ürün olarak yetiştirilen meyve, iyi bakıldığı zaman bir ağaçta 100 kiloya yakın ürün veriyor.

 • 07.12.2023 07 Ara 20:44 Elmanın büyükşehirlerde 4 katı fazla fiyata satılması üreticiyi rahatsız ediyor

  Elmanın büyükşehirlerde 4 katı fazla fiyata satılması üreticiyi rahatsız ediyor Karamanlı üretici, kilosunu 11 ila 12 liradan sattığı elmanın büyükşehirlerde 4 katı fazlasına satılmasına şaşırıyor. Üreticiler, tüketicilerin elmayı uygun fiyatlarla alabilmesi için çözüm bulunmasını istiyor.

 • 07.12.2023 07 Ara 16:31 Adıyaman'da sulama projeleriyle 1 milyon 750 bin dekar arazi sulanacak

  Adıyaman'da sulama projeleriyle 1 milyon 750 bin dekar arazi sulanacak Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Yaşar Özkan, Adıyaman'da sulama projelerinin tamamlanmasıyla 1 milyon 750 bin dekar arazının sulanacağını belirtti. Özkan, badem üretimini desteklemek için çiftçilere teşvikler ve düşük faizli kredilerin sunulması gerektiğini söyledi.

 • 07.12.2023 07 Ara 13:48 TARSİM Heyeti İzmir'de paydaş kurumları ziyaret etti

  TARSİM Heyeti İzmir'de paydaş kurumları ziyaret etti Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Heyeti, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi'nin yaygınlaştırılması ve iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla İzmir'de paydaş kurumları ziyaret etti. Ziyaretlerde, tarım sigortasının yaygınlaştırılması ve penetrasyon oranının artırılması konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

 • 07.12.2023 07 Ara 11:10 Mersin'de Trabzon Hurması Hasadı Başladı

  Mersin'de Trabzon Hurması Hasadı Başladı Mersin'de hasadına başlanan Trabzon hurması, hem verimliliği hem de fiyatıyla çiftçinin yüzünü güldürüyor. Alternatif ürün olarak yetiştirilen meyve, iyi bakıldığı zaman bir ağaçta 100 kiloya yakın ürün veriyor.

 • 07.12.2023 07 Ara 11:09 Finike Portakalı Erken Hasat Ediliyor

  Finike Portakalı Erken Hasat Ediliyor Antalya'da bu yıl hava koşulları nedeniyle erken hasat edilmeye başlanan Finike portakalı, yurt içi pazarına sevk edilirken aynı zamanda Almanya'ya ihraç ediliyor. Finike portakalının tat ve aromasıyla damakta ayrı bir lezzet bıraktığı belirtilirken, üretimin büyük bir kısmı iç pazara sunulurken, diğer bir kısmı da Almanya'ya ihraç ediliyor. Finike Ziraat Odası Başkanı, Finike portakalının diğer portakallardan farklı olduğunu ve pazarlarda bütün portakalların Finike portakalı olarak satılmasının gerçek Finike portakalının değerini düşürdüğünü ifade etti. Ayrıca, son haftalarda yaşanan fırtına ve soğuk rüzgarların bazı portakallara zarar verdiği ve bu yıl 250 bin ton rekolte bekledikleri belirtildi.

 • 07.12.2023 07 Ara 11:05 Karamanlı üreticiler elmanın yüksek fiyatına şaşırıyor

  Karamanlı üreticiler elmanın yüksek fiyatına şaşırıyor Karaman'da yapılan son elma hasadında üreticiler, kilosunu 11 ila 12 liradan sattıkları elmanın büyükşehirlerde 4 katı fazlasına satılmasına şaşırıyor. Üreticiler, tüketicilerin elmayı uygun fiyatlarla alabilmesi için çözüm bulunması gerektiğini belirtiyor.

 • 07.12.2023 07 Ara 10:34 DOKAP ve Havza Belediyesi arasında protokol imzalandı

  DOKAP ve Havza Belediyesi arasında protokol imzalandı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ve Havza Belediyesi arasında Havza Yöresel Ürünler Üretim Tesisi Projesi protokolü imzalandı. Protokol kapsamında İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifi'ne ekipman desteği sağlanacak.

 • 06.12.2023 06 Ara 22:39 Iğdır'da öğrenciler tarımı uygulamalı olarak öğreniyor

  Iğdır'da öğrenciler tarımı uygulamalı olarak öğreniyor Iğdır'da öğrenciler tarımı uygulamalı olarak öğreniyor Iğdır Melekli Şehit Piyade Çavuş Tunay Şafak Çok Programlı Anadolu Lisesinde açılan tarım alanında öğrenciler tarım bilgisi konusunda çekirdekten yetişerek uygulamalı eğitim görüyor.

 • 06.12.2023 06 Ara 22:29 Muhyettin amca 40 yıllık hayalini gerçekleştirdi

  Muhyettin amca 40 yıllık hayalini gerçekleştirdi Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Muhyettin Ertuğrul, 40 yıllık hayalini gerçekleştirerek, köyünün karşısında bulunan iki dağ arasında kalan 15 dönümlük araziye 500 meyve fidanı dikti. 65 yaşındaki Muhyettin Ertuğrul, Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvurarak arazi için 500 fidan almaya hak kazandı. Muhyettin amca, hayalini gerçekleştirdiği araziyi Yüksekova Ziraat Odası Başkanı Perviz Geçirgen ile birlikte gezdi ve mutluluğunu dile getirdi.

 • 06.12.2023 06 Ara 15:38 Hakkari'de 40 yıllık hayal gerçekleşti

  Hakkari'de 40 yıllık hayal gerçekleşti Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Muhyettin Ertuğrul, köyünün karşısında bulunan araziye 500 meyve fidanı dikerek 40 yıllık hayalini gerçekleştirdi. Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvurarak fidanları almaya hak kazanan Ertuğrul, Yüksekova Ziraat Odası Başkanı ile birlikte araziyi gezdi. Ertuğrul, bu desteği sağlayan devlete ve Ziraat Odası Başkanı'na teşekkür etti.

 • 06.12.2023 06 Ara 14:56 Keban Kaymakamı Furkan Atalık, Çalık köyünde cennet hurması hasadına katıldı

  Keban Kaymakamı Furkan Atalık, Çalık köyünde cennet hurması hasadına katıldı Keban Kaymakamı Furkan Atalık, ilçeye bağlı Çalık köyünde yapılan cennet hurması hasadına katılarak, üreticilere bol ve bereketli ürünler diledi.

 • 06.12.2023 06 Ara 13:58 Biga'da kuraklık konusu ele alındı

  Biga'da kuraklık konusu ele alındı Çanakkale'nin Biga ilçesinde düzenlenen Sivil Toplum Platformu (STP) toplantısında, küresel ısınma ve iklim değişikliği bağlamında su kaynakları ve Biga tarımının durumu değerlendirildi. DSİ tarafından inşa edilen sulama tesisleri hakkında bilgi verildi ve kuraklık nedeniyle su kaynaklarının korunması için gerekli önlemlerin alınması gerektiği vurgulandı.

 • 06.12.2023 06 Ara 11:58 Artvin Ziraat Odası Başkanı: Ülkede tarım ve nüfus planlaması için geç kalındı

  Artvin Ziraat Odası Başkanı: Ülkede tarım ve nüfus planlaması için geç kalındı Artvin Ziraat Odası Başkanı Köksal Portakal, ülkede tarım ve nüfus planlaması için geç kalındığını belirterek, tarım arazilerinin büyük bölümünün barajlar nedeniyle sular altında kaldığını ve tarımsal sorunların çok olduğunu söyledi. Portakal, üretim planlamasının daha önceden yapılması gerektiğini ve tarımın insanların karnını doyurduğu için elzem olduğunu vurguladı. Ayrıca, tarım ve nüfus planlamasının bölgesel farklılıklara göre yapılması gerektiğini belirtti.

 • 06.12.2023 06 Ara 11:29 Adıyaman'da Badem Üretimi Çalıştayı Düzenlendi

  Adıyaman'da Badem Üretimi Çalıştayı Düzenlendi Adıyaman Üniversitesi öncülüğünde düzenlenen çalıştayda, badem üretiminin dünü, bugünü ve yarını ele alındı. Çalıştayda, badem üretimiyle ilgili sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

 • 06.12.2023 06 Ara 11:13 Kahverengi kokarca fındık üretimine zarar veriyor

  Kahverengi kokarca fındık üretimine zarar veriyor Karadeniz'de fındık bahçelerine zarar veren kahverengi kokarca, üreticilerin ürünlerini satamamasına neden oluyor. Bu yıl fındık rekoltesine yüzde 5 ile 10 arasında zarar veren böcek, önümüzdeki yıllarda daha büyük bir hasara yol açabilir. Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, kahverengi kokarca ile etkin mücadele edilmezse ülke ekonomisine 1 milyar dolara yakın bir kayıp yaşanabileceğini belirtti.

 • 06.12.2023 06 Ara 10:16 Yüreğir Ziraat Odası Başkanı: Emlak olmayan tarım arazilerinden vergi alınmamalı

  Yüreğir Ziraat Odası Başkanı: Emlak olmayan tarım arazilerinden vergi alınmamalı Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, çiftçilerin girdi maliyetlerini karşılamakta zorlandığına dikkat çekerek, emlak vergisi ödemek zorunda bırakılan emlak olmayan tarım arazilerinden vergi alınmaması gerektiğini belirtti. Doğan, tarım arazilerinden alınan ek maliyetlerin çiftçileri mağdur ettiğini ve tarımsal üretimde sorunlara yol açtığını ifade etti.

 • 06.12.2023 06 Ara 09:23 Kahverengi kokarca böceği zararları ve önlemleri hakkında toplantı düzenlendi

  Kahverengi kokarca böceği zararları ve önlemleri hakkında toplantı düzenlendi 19 Mayıs ilçesinde, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kahverengi kokarca böceğinin bitkilere verdiği zarar ve alınabilecek önlemler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, zararlı böcekle mücadele konusunda yapılan çalışmalar ve üreticilere sağlanan destekler anlatıldı.

 • 06.12.2023 06 Ara 08:43 Edirne'de Büyüköğünlü Göleti ile tarım arazileri suyla buluşacak

  Edirne'de Büyüköğünlü Göleti ile tarım arazileri suyla buluşacak Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde inşa edilen Büyüköğünlü Göleti, son dönemdeki yağışlarla su tutmaya başladı. 4 bin dönüm tarım arazisini sulama imkanına kavuşturacak olan gölet, bölge çiftçilerine büyük katkı sağlayacak.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:26 Kasım yağmurları Ege'de çiftçinin yüzünü güldürdü

  Kasım yağmurları Ege'de çiftçinin yüzünü güldürdü Verimli tarım alanlarında onlarca çeşit ürünün yetiştiği İzmir, Manisa ve Aydın'da geçen ay yağan yağmurlar, tarımsal üretim için suya ihtiyaç duyan çiftçiyi memnun etti.

 • 05.12.2023 05 Ara 09:15 Akçaabat'ta Meyvecilik Geliştirilmesi İçin Protokol İmzalandı

  Akçaabat'ta Meyvecilik Geliştirilmesi İçin Protokol İmzalandı Akçaabat Belediyesi, Akçaabat Ziraat Odası ve Akçaabat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde meyveciliğin geliştirilmesi için protokol imzalandı. Proje kapsamında İsabella Üzümü, Trabzon Hurması, Kızılcık, Ahududu ve Böğürtlen meyvelerinin yetiştirilmesi ve üretiminin arttırılması için uygun şartları sağlayan çiftçilere fidan dağıtımı yapılacak.

 • 05.12.2023 05 Ara 09:10 5 Aralık Dünya Toprak Günü

  5 Aralık Dünya Toprak Günü Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 5 Aralık Dünya Toprak Günü dolayısıyla yaptığı görüntülü basın açıklamasında, "Toprağın korunması, gıda güvenliği, su temini, biyolojik çeşitlilik ve iklimin düzenlenmesi anlamına geliyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:11 Sarıgöl Ovası, örtü altındaki üzüm bağlarıyla açık soğuk hava deposu

  Sarıgöl Ovası, örtü altındaki üzüm bağlarıyla açık soğuk hava deposu Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde örtü altındaki üzüm bağlarında kesim işlemleri devam ederken üzümler tazeliğini koruyor. Üzümler, hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlarda tüketiciyle buluşuyor. Sarıgöl ve çevresinde 113 bin dekarlık alanda üzüm yetiştiriliyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 10:04 Hakkari'deki Nehil Sazlığında Yangın Devam Ediyor

  Hakkari'deki Nehil Sazlığında Yangın Devam Ediyor Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bulunan Nehil sazlığında çıkan yangın devam ederken, Ziraat Odası Başkanı Perviz Geçirgen, bölgenin kontrolünü sağlamak için çalışmalar yapacaklarını belirtti. Yangın sonucunda sazlıkta yaşayan birçok kuş türü ve diğer hayvanlar zarar görmekte.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:13 Erdemli'de Limon Hasadı Sürerken İhracat Teşviki Üreticileri Memnun Etti

  Erdemli'de Limon Hasadı Sürerken İhracat Teşviki Üreticileri Memnun Etti Mersin'in Erdemli ilçesinde devam eden limon hasadında ton başına verilen 1000 TL'lik ihracat teşviki üreticileri memnun etti. Erdemli, Türkiye'nin limon ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamaktadır ve hükümetin verdiği destekler üreticiler için önemlidir.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:03 Mahkemenin 2 kez reddettiği kalker ocağına yeniden verilen 'ÇED gerekli değildir' kararına tepki

  Mahkemenin 2 kez reddettiği kalker ocağına yeniden verilen 'ÇED gerekli değildir' kararına tepki EDİRNE'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Vaysal köyünde, tamamı ormanda ve su kaynağına 400 metre mesafede yapılması planlanan kalker ocağı projesi için verilen 'ÇED gerekli değildir' kararına itiraz eden köylüler, iki kez yürütmeyi durdurma kararı aldırdı.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:52 İslahiye'de Zeytin Hasadı Sürüyor

  İslahiye'de Zeytin Hasadı Sürüyor Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 18 bin 700 dekar alanda yetiştirilen zeytinlerin hasadı devam ediyor. İlçede üretilen zeytinlerin bir kısmı salamura olarak değerlendirilirken bir kısmı da zeytinyağı fabrikalarında işleniyor. İslahiye'deki zeytinlerin kalitesi ve verimi ise bölgede öne çıkıyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 22:32 Gül kazandırdı, üretici çoğaldı

  Gül kazandırdı, üretici çoğaldı Mersin'deki seralarda gül üretimi devam ediyor. Gül, kentin birçok noktasında üretilmeye başlandı. Mersin'de kesme gül üretimi Türkiye genelinde ilk 4'te yer alıyor. Gül üretimi, alternatif bir gelir kaynağı olarak önem kazanıyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:38 İslahiye'de Zeytin Hasadı Sürüyor

  İslahiye'de Zeytin Hasadı Sürüyor Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, 18 bin 700 dekar alanda zeytin hasadı devam ediyor. Bu yıl 5 bin 610 ton rekolte beklenen zeytinlerin fiyatları, kalite ve iriliklerine göre değişiyor. Sofralık zeytin 25-30 lira arasında alıcı bulurken, yağlık zeytin ise 200 liradan pazar buluyor. İlçede her yıl zeytin ekim alanında artışlar yaşanıyor ve çiftçiler verimden ve fiyatlardan memnun.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:26 Edirne Ziraat Odası Başkanı: TMO, üreticilere ödemesini yapmalı

  Edirne Ziraat Odası Başkanı: TMO, üreticilere ödemesini yapmalı Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) ürününü satan buğday üreticisine ton başına vermesi gereken 1000 lirayı uzun zamandır ödemediğini söyledi. Arabacı, üreticilerin enflasyon nedeniyle zor durumda olduğunu belirterek, bakanlığın ödemeyi bir an önce yapması gerektiğini ifade etti.

 • 01.12.2023 01 Ara 13:06 Mersin'de Gül Üretimi Yayılıyor

  Mersin'de Gül Üretimi Yayılıyor Mersin'deki seralarda gül üretimi her geçen gün artıyor. Mersin Ziraat Odası Başkanı Musa Yılmaz, üreticilerin alternatif ürünlere yönelmesi gerektiğini belirterek, gül serasının kazançlı bir seçenek olduğunu söyledi. Mersin, Türkiye'de kesme gül üretiminde ilk 4'te yer alıyor ve ülke genelindeki üretimin yüzde 15,6'sını karşılıyor. Gülün tanesi 15 TL'den satılıyor ve özel günlerde fiyat değişebiliyor. Mersin Ziraat Odası, gül serasını örnek göstererek çiftçileri alternatif üretime yönlendiriyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:33 Söke TARİŞ Kooperatifinde Yeni Başkan Seçildi

  Söke TARİŞ Kooperatifinde Yeni Başkan Seçildi Söke TARİŞ 131 nolu Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi'nin genel kurulunda mevcut başkan İsmail Özer yeniden başkan seçildi. Seçimde İsmail Özer'in beyaz listesi 350 oy alırken, rakibi Murat Talancı'nın mavi listesi 273 oy aldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 20:24 Nazilli Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı Öncesi Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

  Nazilli Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı Öncesi Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi Nazilli'de gerçekleştirilecek olan Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı öncesi değerlendirme ve tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda Nazilli için güç birliği mesajı verildi ve fuarın son durumu değerlendirildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 18:36 Iğdır'da Örnek Çiftçi Siyah Karpuz Hasadı Yaptı

  Iğdır'da Örnek Çiftçi Siyah Karpuz Hasadı Yaptı Iğdır merkez Oba köyünde yaşayan Alican Açkan, normal karpuzlar ile ektiği ve özel bakım yaptığı siyah karpuzların sonbahar döneminde hasadını gerçekleştirdi. Iğdır'da tarım üretimi 9 ay sürdüğü için karpuz üretimi önemli bir yer tutuyor.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:43 Nazilli Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı Öncesi Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

  Nazilli Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı Öncesi Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi Nazilli'de gerçekleştirilecek olan Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı öncesi değerlendirme ve tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda Nazilli için güç birliği mesajı verildi ve fuarın son durumu değerlendirildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:51 Eskişehir'de topraksız marul hasadı yapıldı

  Eskişehir'de topraksız marul hasadı yapıldı Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde bulunan Kadın Çiftçi Eğitim Merkezi Uygulama Serası'nda topraksız olarak yetiştirilen marulların hasadı gerçekleştirildi. Sarıcakaya Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında 2 ay önce başlanan üretimde, suda yetiştirilen marullar başarıyla hasat edildi. Hasada, ilçe kaymakamı, belediye başkanı, tarım müdürü ve öğrenciler de katıldı.

 • 29.11.2023 29 Kas 18:05 Adıyaman'da depremde telef olan hayvanlar için büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı

  Adıyaman'da depremde telef olan hayvanlar için büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı Adıyaman'da 6 Şubat depreminde enkaz altında kalarak telef olan hayvanlar için Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından 386 üreticiye bin 95 büyükbaş hayvan dağıtıldı. Dağıtım programına Adıyaman Valisi Osman Varol, Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kıyas ve çiftçiler katıldı. Vali Varol, deprem sonrası vatandaşları eski refah düzeylerine kavuşturmak için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını belirtti.

 • 29.11.2023 29 Kas 14:34 Fındık fiyatı istikrarını koruyor

  Fındık fiyatı istikrarını koruyor Fındık fiyatı yılın son ayına girerken serbest piyasada istikrarını koruyor. Geçtiğimiz hafta yeniden yükselişe geçen fındık fiyatı, 100 lira seviyelerindeki istikrarını sürdürüyor. Üreticinin elinde az miktarda fındık kaldığı ve rekoltede beklenildiği kadar çıkmadığı göz önünde bulundurulduğunda, fiyatların biraz daha yükseleceği düşünülüyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:01 Manisa'da 2023 üzüm hasadı yapılırken 2024 ürünleri için hazırlıklar başladı

  Manisa'da 2023 üzüm hasadı yapılırken 2024 ürünleri için hazırlıklar başladı Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, Çekirdeksiz Sultaniye üzümleri hasat edilirken aynı zamanda bağlar budanarak 2024 yılı ürünleri için hazırlık yapılmaktadır. Sarıgöl'deki üzüm bağlarında verimli topraklar ve bilinçli tarım sayesinde kaliteli üzümler yetişmekte ve yurt içi ve dışına taze üzüm sevkiyatı yapılmaktadır.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:05 Muğla'da Kadınlar Geleneksel Yöntemlerle Defne Yağı Üretiyor

  Muğla'da Kadınlar Geleneksel Yöntemlerle Defne Yağı Üretiyor Muğla'nın Seydikemer ilçesinde dağlardan toplanan defne meyvelerinden geleneksel yöntemlerle yağ üreten kadınlar, aile ekonomilerine katkı sağlıyor. Kadınlar, defne meyvelerini topladıktan sonra kaynatıp yağını çıkararak satıyorlar.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:53 Samsun Bafra'da fırtına tarım alanlarına zarar verdi

  Samsun Bafra'da fırtına tarım alanlarına zarar verdi Samsun'un Bafra ilçesinde yaşanan fırtına sonucu deniz suyu taşarak tarım alanlarına zarar verdi. Bölgede bulunan çeltik üretimi yapılan mahallelerdeki istinat duvarları yetersiz kaldı. Deniz kıyısındaki tarihi fener ve kayalar da hasar gördü.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:43 Iğdır'da yerli ve milli buğday ekildi

  Iğdır'da yerli ve milli buğday ekildi Bereketli tarım arazileri ile tarımda Türkiye'nin önemli illerinden olan Iğdır'da ilk defa yerli ve milli sertifikalı buğday ekimi yapıldı.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:05 Manisa'da örtü altı üzüm hasadı

  Manisa'da örtü altı üzüm hasadı Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde çiftçiler, hava geçirme özelliği olan örtüyle kapladıkları bağlarında geç olgunlaşmasını sağladıkları üzümlerini kış aylarında hasat ederek pazara sunuyor. Olgunlaşması geciktirilen üzümler, aralık ayının sonuna kadar hasat edilebiliyor ve büyük bir emekle korunan üzümler sofralarla buluşuyor. Üreticiler, üzümleri dalında koruyarak ürünlerine katma değer kazandırıyor ve bu sayede fiyat anlamında avantaj sağlıyorlar.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:00 Sandıklı'da Şeker Pancarı Söküm Çalışmaları Yavaş İlerliyor

  Sandıklı'da Şeker Pancarı Söküm Çalışmaları Yavaş İlerliyor Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde başlayan şeker pancarı söküm çalışmaları devam ediyor. Ancak bazı üreticiler, çalışmaların yavaş ilerlemesinden, nakliye sorunundan ve uygulanan fireden şikayetçi.

 • 27.11.2023 27 Kas 20:44 Başkan Kaplan, "Dünyanın en kaliteli çam fıstığı Koçarlı'da üretiliyor"

  Başkan Kaplan, 'Dünyanın en kaliteli çam fıstığı Koçarlı'da üretiliyor' Aydın'ın tarım ürünleri arasında yer alan ve Türkiye'de toplam üretimin yüzde 50'sini karşılayan Koçarlı ilçesinde yoğun olarak yetiştirilen ve bölgede altın olarak tarif edilen çam fıstığının üretimi, işlenmesi, hasadı, ihracatı ve AB Coğrafi İşaret Tescil yolculuğu gerçekleştirilen...

 • 27.11.2023 27 Kas 15:17 Eskişehir'de Kar ve Yağmur Çiftçileri Sevindirdi

  Eskişehir'de Kar ve Yağmur Çiftçileri Sevindirdi Eskişehir'de son bir haftadır etkili olan kar ve yağmur çiftçileri sevindirdi. Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Burhan Çelikoğlu, yağışın buğday ve arpa üzerinde olumlu etki yarattığını belirtti. Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Kurtuluş Uzun ise geçen yıl yaşanan kuraklığın ardından çiftçilerin daha fazla kar yağışı beklediğini söyledi.

Advertisement