5 metrelik mağarada facia! Gazdan zehirlenen 3 defineci hayatını kaybetti - Son Dakika
3.Sayfa

5 metrelik mağarada facia! Gazdan zehirlenen 3 defineci hayatını kaybetti

Bursa İznik'te 5 metrelik bir mağarada kaçak kazı yapan 3 defineci jeneratörden sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybetti. Yaşamını yitiren definecilerden Teyfik Özdemir ve Okan Özdemir'in baba oğul, İbrahim Ergün'ün de arkadaşları olduğu belirlendi. Definecilerin cansız bedenleri savcılığın incelemesinin ardından ekiplerce çıkarıldı. Jandarma da olayla ilgili gözcü konumunda başka kişiler olup olmadığını detaylı şekilde soruşturuyor.

18.04.2024 09:59

Bursa'nın İznik ilçesi Gürmüzlü Mahallesi'nde kaçak kazı yaparken jeneratörden sızan gazdan zehirlenen baba oğul ve arkadaşları hayatını kaybetti.

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Kaçak definecilerin kimlikleri belli olurken, yapılan incelemenin ardından cenazeleri JAK ve AFAD ekiplerince mağaradan çıkarıldı. Mağarada hayatını kaybeden 3 definecinin Kocaeli Gölcük'ten, Bursa'nın İznik ilçesine geldiği öğrenildi. Teyfik Özdemir ve Okan Özdemir'in baba oğul, İbrahim Ergün'ün de arkadaşları olduğu belirlendi.

5 metrelik mağarada facia! Gazdan zehirlenen 3 defineci hayatını kaybetti

GECE SAATLERİNDEN BERİ HABER ALINAMADI

Edinilen bilgiye göre, İznik ilçesi Gürmüzlü Mahallesi Karadere Mevkii'nde baba oğul ve bir arkadaşları daha önce kazılan bir mağarada yeniden define ararken jeneratörden sızan gazdan hayatını kaybetti. Baba Teyfik Özdemir (68) ile oğlu Okan Özdemir (42) ile arkadaşları İbrahim Ergün (38)'den gece saatlerinden beri haber alamayan yakınları durumu mahalle muhtarına iletti.

5 metrelik mağarada facia! Gazdan zehirlenen 3 defineci hayatını kaybetti

EKİPLER CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞTI

Mahalle Muhtarı Zeynel Çetin de sabah 08.00 civarında jandarma ekiplerini arayarak, olayı bildirdi. Daha önce de kazı yaptıkları bilinen baba oğul ve arkadaşlarının hayatını kaybettiği mağarada olabileceğini değerlendiren ekipler kısa sürede olay yerine ulaştı. Mağara girişinde Teyfik Özdemir'in cansız bedeni ile karşılaşan ekipler, jandarma iz sürme ve arama köpekleri Damga ve Meftun'un yardımı ile mağara içerisinde hayatını kaybeden Okan Özdemir ve İbrahim Ergün'ün de cansız bedenine ulaştı.

5 metrelik mağarada facia! Gazdan zehirlenen 3 defineci hayatını kaybetti

BAŞKA KİŞİLER OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILIYOR

Olayla ilgili İznik İlçe Jandarma Komutanlığı, OYİ, JAK, AFAD, İtfaiye ve 112 Sağlık Ekipleri bölgede çalışmalarını sürdürürken, Cumhuriyet Savcılığı'nın konuyla ilgili araştırması da devam ediyor. Definecilerin cansız bedenleri savcılığın incelemesinin ardından ekiplerce çıkarıldı. Jandarma da olayla ilgili gözcü konumunda başka kişiler olup olmadığını detaylı şekilde soruşturuyor.

5 metrelik mağarada facia! Gazdan zehirlenen 3 defineci hayatını kaybetti
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa 5 metrelik mağarada facia! Gazdan zehirlenen 3 defineci hayatını kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (6)

  • Salih Karakaş: Allah rahmet eylesin…hortumla,kıble karıştı galiba…Ümit dünyası işte..Allah ailesine sabırlar versin 68 132 Yanıtla
  • muzaffer doğan: Allah rahmet eylesin sabah sabah üzücü bir haber inşallah diğer kişiler sağ salim kurtarılır , insanlarımız umut peşinde ailesine sabırlar diliyorum 78 7 Yanıtla
  • yıldıray yanık: Define işlerinden her zaman çekinirim. Tılsım,büyü,lanetlenmiş hazineler falan hesabı 60 7 Yanıtla
  • İsa Can: Mekanı cennet olsun Hayatın istekleri bitmez 55 6 Yanıtla
  • Şeref Yazıcıoğlu : Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun nur içinde yatsınlar inşallah 19 4 Yanıtla
  • Yunus Acar: Kesin Volcan belgelerinin peşindeler ama yer ora değil Allah size rahmet etsin 0 0 Yanıtla

Advertisement