Son dakika 6 Şubat Depremi haberleri, 6 Şubat Depremi son dakika, son dakika 6 Şubat Depremi

Son Dakika 6 Şubat Depremi Haberleri

Son dakika 6 Şubat Depremi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son 6 şubat depremi haberleri anında burada.


 • 28.09.2023 28 Eyl 20:13 Depremin tahrip ettiği yollar asfaltlanıyor Depremin tahrip ettiği yollar asfaltlanıyor

  Hatay Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat Depremi'nin ardından il genelinde hasar olan yollarda bakım, onarım ve asfalt çalışmalarına devam ediyor. Kahramanmaraş merkezli depremler Hatay'da büyük yıkıma neden olmuştu. Depremin yaralarının sarılması için çalışmalarını hızlandıran Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), yollarda bakım, onarım ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

 • 28.09.2023 28 Eyl 20:07 Deprem sonrası Türkiye'ye nefes aldıracak model: Şehirler artık Anadolu'ya yayılacak Deprem sonrası Türkiye'ye nefes aldıracak model: Şehirler artık Anadolu'ya yayılacak

  Deprem sonrası Türkiye'ye nefes aldıracak model: Şehirler artık Anadolu'ya yayılacak 6 Şubat depremi milat oldu Türkiye'de kurulacak yeni şehirlerle, mevcut şehirlerin yükü alınacak, sermaye Anadolu'ya yayılacak.

 • 27.09.2023 27 Eyl 10:48 Depremin simgesi olan Adıyaman 'Saat Kulesi'nde bakım onarım yapıldı Depremin simgesi olan Adıyaman 'Saat Kulesi'nde bakım onarım yapıldı

  6 Şubat depreminin meydana geldiği saat 04.17'de duran Adıyaman Saat Kulesi, boyanarak bakım ve onarımı yapıldı. Saat Kulesi'nde bulunan saatler depremin simgesi olarak 04.17'yi gösterecek şekilde ayarlandı.

 • 27.09.2023 27 Eyl 09:59 Adıyaman Saat Kulesi 6 Şubat Depremi'nin simgesi oldu Adıyaman Saat Kulesi 6 Şubat Depremi'nin simgesi oldu

  6 Şubat Depremi'nin meydana geldiği saat 04.17'de duran Adıyaman Saat Kulesi'nin boyanarak bakım ve onarımı yapıldı. Saatler bundan sonra hep 04.17'yi gösterecek.

 • 26.09.2023 26 Eyl 20:49 Ataşehir Belediyesi'nden büyük ayıp! Cumhurbaşkanlığından üstün fedakarlık madalyası alan NESAR derneğini, çöp kamyonu parkına gönderdiler Ataşehir Belediyesi'nden büyük ayıp! Cumhurbaşkanlığından üstün fedakarlık madalyası alan NESAR derneğini, çöp kamyonu parkına gönderdiler

  6 Şubat depremi ve orman yangınları dahil olmak üzere 16 yıldır arama kurtarma alanında devlet koordinasyonunda aktif görev yapan NESAR Ulusal Acil Durum Arama ve Kurtarma Derneği, yerel yönetimlerin destek vermemesi nedeniyle eğitim ve tatbikat gerçekleştirecek alan verilmediği için Ataşehir Belediyesi tarafından, Ataşehir sınırlarının bitiminde bir noktada çöp kamyonlarının park ve yıkanma alanına gönderildi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 10:17 Kayseri İtfaiyesi 9 Ayda Bin 875 Olaya Müdahale Etti Kayseri İtfaiyesi 9 Ayda Bin 875 Olaya Müdahale Etti

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 'İtfaiyecilik Haftası' dolayısıyla İtfaiye Daire Başkanlığı'nı ziyaret ederek, kahraman itfaiye personeli ile bir araya geldi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 19:29 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 6 Şubat depremi sonrası yapılan çalışmaları anlattı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 6 Şubat depremi sonrası yapılan çalışmaları anlattı

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 6 Şubat depremi sonrası Hatay'ın genel durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Savaş, göç eden vatandaşların seçmen kütüklerinde yer alabilmeleri için adreslerini Hatay'a taşımalarını istedi. Ayrıca deprem sonrası kurumların adreslerinin değiştiğini ve bu nedenle vatandaşların işlerinde aksaklıklar yaşandığını belirtti. Başkan Savaş, otogar esnafının kaldırılması kararının Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmadığını ve valilik tarafından alınan kararlar doğrultusunda hareket ettiklerini söyledi. Deprem siyasetinin kimseye katkı sağlamayacağını vurgulayan Savaş, iktidarın yerel temsilcilerine Hatay'ın sorunlarına çözüm aramaları çağrısında bulundu.

 • 25.09.2023 25 Eyl 13:18 Haberler.com Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Teymur: Yapay zeka, medya alanında devrim yaratacak Haberler.com Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Teymur: Yapay zeka, medya alanında devrim yaratacak

  İletişim Başkanlığı'nın destekleriyle düzenlenen Dijital Medya Akademisi tamamlandı. Programa konuk olarak katılıp bilgi ve birikimini aktaran Haberler.com Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Teymur, yapay zekanın önemine vurgu yaptı. Teymur, "Yapay zeka haber yazımı, fotoğraf-video-içerik düzenleme işlerini de kapsayacak. Ulaşmanın zor olduğu bir fotoğrafı da yapay zekadan isteyebileceğiz. Bu da bizlere kolaylık sağlayacak." ifadelerini kullandı.

 • 25.09.2023 25 Eyl 12:24 Türkiye'de Sigorta Penetrasyon Oranı Düşük Türkiye'de Sigorta Penetrasyon Oranı Düşük

  Sigortam.net Üst Yöneticisi (CEO) Bora Uludüz, Türkiye'de sigorta penetrasyon oranının düşük olduğunu ve sigorta sektörünün potansiyelinin henüz tam anlamıyla kullanılmadığını belirtti. Uludüz, sigorta bilincinin artmasıyla birlikte milli gelirin de artacağını vurguladı. Ayrıca, deprem ve doğal afetlere hazırlıkta sigorta sektörünün önemine dikkat çekti.

 • 25.09.2023 25 Eyl 12:23 'Kocaeli Dijital Medya Akademisi' tamamlandı 'Kocaeli Dijital Medya Akademisi' tamamlandı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) işbirliğiyle düzenlenen Dijital Medya Akademisi tamamlandı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 20:38 AK Parti'nin Gaziantep hedefi 10'da 10 AK Parti'nin Gaziantep hedefi 10'da 10

  AK Parti'nin Gaziantep hedefi 10'da 10 AK Parti Gaziantep İl Başkanı Çetin yerel seçimlerde hedeflerini anlattı AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin," Şehir Hastanesi 25 gün içerisinde hasta kabulüne başlayacak" AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, Yerel seçimlerde hedeflerinin 10'da...

 • 22.09.2023 22 Eyl 12:58 AK Parti'nin Gaziantep hedefi 10'da 10 AK Parti'nin Gaziantep hedefi 10'da 10

  AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, Yerel seçimlerde hedeflerinin 10'da 10 olduğunu belirterek, Gaziantep Şehir Hastanesininde en geç 20-25 gün içerisinde hasta kabulüne başlayacağını açıkladı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 12:22 Hacılar Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi Kurdu Hacılar Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi Kurdu

  Hacılar Belediyesi, doğal afetlerde hizmet verecek bir ekip oluşturarak Hacılar Arama Kurtarma Ekibi'ni kurdu. Ekip, AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) personeli tarafından verilen eğitimlerin ardından görev alacak. Ekip, AFAD Başkanlığı tarafından yayınlanan 'Afet ve Acil Durumlara İlişkin Hizmet Standartları ve Akreditasyon Esaslarının Belirlenmesi Hakkında Yönetmelik' gerekliliklerini karşılamak amacıyla eğitimlerine başladı. 28 kişiden oluşan arama kurtarma ekibi, AFAD uzmanları tarafından profesyonel bir şekilde eğitim görüyor. Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, eğitimlerin sonunda doğal afetlere karşı hazır bir şekilde hareket edebileceklerini belirtti ve ekibin akredite olmayı hedeflediğini söyledi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 14:39 6 Şubat Depreminde Kıbrıslı sporcuların da hayatını kaybettiği İsias Otel'in yerine karanfil bırakıldı 6 Şubat Depreminde Kıbrıslı sporcuların da hayatını kaybettiği İsias Otel'in yerine karanfil bırakıldı

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclis Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gaziantep Konsolosu Kerem İzmen, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, İsias Otel'in enkazına gitti. Yıkılan otelin yerine kırmızı karanfil bırakılarak, açıklamada bulunuldu.

 • 18.09.2023 18 Eyl 21:19 Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Türkiye-Irak Kalkınma Yolu Projesi) Atacağımız böyle bir adımla yeni bir dünyayı inşa etme fırsatını bulacağız.' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Türkiye-Irak Kalkınma Yolu Projesi) Atacağımız böyle bir adımla yeni bir dünyayı inşa etme fırsatını bulacağız."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Türkiye-Irak Kalkınma Yolu Projesi) Atacağımız böyle bir adımla yeni bir dünyayı inşa etme fırsatını bulacağız."

 • 18.09.2023 18 Eyl 14:40 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: 'Özel idareler kaldırılabilir' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: "Özel idareler kaldırılabilir"

  AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Bütünşehir Yasası'na tabi olmayan 51 şehir için yeni bir yasa gelebilir, özel idareler kaldırılabilir" dedi.

 • 17.09.2023 17 Eyl 19:35 Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, Okul Trafiğine Yönelik Denetimler Yaptı Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, Okul Trafiğine Yönelik Denetimler Yaptı

  Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, okulların açılmasıyla kent merkezinde artan araç ve yaya trafiğine yönelik denetimler gerçekleştirdi. Deprem sonrası yıkımların en çok olduğu bölgelerde iş makineleri ve hafriyat kamyonlarının yoğunluğu nedeniyle ekipler, hatalı park etme ve yoğunluğu artıran diğer etkenlere karşı denetim ve uyarı faaliyetlerine ağırlık verdi. Okul giriş çıkış saatleri ve akşam eve dönüş saatlerinde ise ilave tedbirler alındı. İl Emniyet Müdürlüğü personeli, öğrenciler ve servis şoförlerine bilgilendirme faaliyetlerini yoğunlaştırdı.

 • 15.09.2023 15 Eyl 19:09 Malatya'da ağır hasarlı binalar patlatma yöntemiyle yıkıldı Malatya'da ağır hasarlı binalar patlatma yöntemiyle yıkıldı

  Malatya Yeşiltepe'de ağır hasar raporu verilen 15'er katlı 540 dairenin bulunduğu 9 bina, patlatma yöntemiyle yıkıldı. Yıkımda bin 660 kilogram patlayıcı madde kullanıldı. Binaların tünel kalıp sistemi ile inşa edilmesinden dolayı yıkım modellemesi ve projelendirilmesi ilk defa Türkiye'de uygulandı.

 • 15.09.2023 15 Eyl 12:27 MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Altındağ Belediye Başkanı Balcı'ya teşekkür MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Altındağ Belediye Başkanı Balcı'ya teşekkür

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı'ya deprem bölgesinde yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür etti.

 • 14.09.2023 14 Eyl 11:10 MEB açık liseye geçiş şartlarını belirledi! Artık her isteyen kayıt yaptıramayacak MEB açık liseye geçiş şartlarını belirledi! Artık her isteyen kayıt yaptıramayacak

  Milli Eğitim Bakanlığı, örgün eğitimden açık öğretim liselerine geçişleri sınırlandıran yönetmeliğin ardından, bu liselere geçişlere izin verilecek istisnai durumlarla ilgili usul ve esasları belirledi. İşte yeni uygulamanın detayları...

 • 13.09.2023 13 Eyl 16:16 Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Deprem Teknolojileri Enstitüsü Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Deprem Teknolojileri Enstitüsü Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Deprem Teknolojileri Enstitüsü hakkında düzenlenen bilgilendirme toplantısında yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda, Enstitü hakkında bilgi veren Rektör Levent, depremle ilgili çalışmaların yapılacağı bir yer olduğunu belirtti. Enstitü Müdürü Prof. Dr. Şevket Özden ise Enstitü'nün çalışmaları hakkında sunum yaptı.

 • 11.09.2023 11 Eyl 20:25 TBMM Komisyon Başkanı Adil Karaismailoğlu Adıyaman'da Ziyaretlerde Bulundu TBMM Komisyon Başkanı Adil Karaismailoğlu Adıyaman'da Ziyaretlerde Bulundu

  TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Adil Karaismailoğlu, Adıyaman'da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Karaismailoğlu, Adıyaman Valiliği, Belediye Başkanlığı ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca depremzedelerin sorunlarını dinleyen Karaismailoğlu, depremlerden etkilenen illeri daha iyi hale getirmek için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • 09.09.2023 09 Eyl 12:29 Deprem Stresi, Kedilerde İdrar Yolu Enfeksiyonunu Tetikliyor Deprem Stresi, Kedilerde İdrar Yolu Enfeksiyonunu Tetikliyor

  Adana'da yaşanan deprem sonrası Scottish Fold cinsi evcil kedi Arthur'un stresi nedeniyle idrar yolu enfeksiyonu nüksetti. Veteriner Hekim Mete Betin, deprem sonrası kedilerde strese bağlı enfeksiyonların arttığını belirtti.

 • 07.09.2023 07 Eyl 18:16 Bakan Özhaseki: Yaşadığımız coğrafyanın durumunu bilerek hareket etmek durumundayız Bakan Özhaseki: Yaşadığımız coğrafyanın durumunu bilerek hareket etmek durumundayız

  ÇEVRE Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu belirterek, "Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın durumunu bilerek hareket etmek durumundayız. Ne yapıyorsak alttaki bu hareketleri asla unutmadan yapmak durumundayız.

 • 04.09.2023 04 Eyl 10:29 Sultanbeyli Belediyesi, depremzedelere konteyner evler sağladı Sultanbeyli Belediyesi, depremzedelere konteyner evler sağladı

  Sultanbeyli Belediyesi, Osmaniye'nin Bahçe ilçesindeki depremzedelere 65 konteyner ev ulaştırdı. Konteyner evler, ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunuldu.

 • 02.09.2023 02 Eyl 12:35 Kilis'teki hasar gören eserlerin restorasyon çalışmaları başladı Kilis'teki hasar gören eserlerin restorasyon çalışmaları başladı

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen Kilis'te, hasar gören Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğünün eserlerinde restorasyon çalışmalarına başlandı. Kilis'te bulunan camilerin restorasyon süreci devam ediyor.

 • 01.09.2023 01 Eyl 12:05 Kayseri'de 2023-2024 Adli Yılı Açılışı Törenle Gerçekleştirildi Kayseri'de 2023-2024 Adli Yılı Açılışı Törenle Gerçekleştirildi

  Kayseri'de düzenlenen törende, adliyenin yeni adli yılda da hızlı ve isabetli kararlar vermeye devam edeceği vurgulandı. Başsavcı Habib Korkmaz, geçen yıl yapılan işlerle ilgili başarı oranlarını paylaştı.

 • 30.08.2023 30 Ağu 13:32 Özdere 100.Yıl Gençlik ve Spor Yerleşkesi Açıldı Özdere 100.Yıl Gençlik ve Spor Yerleşkesi Açıldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılında gençlere Özdere'de kurduğu Gençlik ve Spor Yerleşkesi'ni armağan etti. Gençlerin ve spor kulüplerinin konaklayacağı, müsabakaların yapılacağı tesisin açılışında konuşan Başkan Tunç Soyer, “Gençler burası sizin eviniz. Bu tesisi size emanet ediyoruz. Kültürü, sanatı sadece tüketen değil, sporu sadece seyreden değil üreten bir gençlik yaratmak istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz” dedi.

 • 28.08.2023 28 Ağu 17:13 KAMİAD Başkanı: Kentsel dönüşümde yasaklı duruma düşen müteahhitlere af çağrısı KAMİAD Başkanı: Kentsel dönüşümde yasaklı duruma düşen müteahhitlere af çağrısı

  KAMİAD Genel Başkanı Ali Adıgüzel, kentsel dönüşüm sürecinde yasaklı duruma düşen müteahhitlerin affedilerek rekabetin sağlanması gerektiğini belirtti.

 • 20.08.2023 20 Ağu 10:28 Son Dakika: Kahramanmaraş'ta 4.2'lik deprem! Sarsıntı çevre illerden de hissedildi Son Dakika: Kahramanmaraş'ta 4.2'lik deprem! Sarsıntı çevre illerden de hissedildi

  Son dakika: Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı çevre illerden de hissedildi.

 • 19.08.2023 19 Ağu 17:23 Kuyucak'ta TOKİ kuraları çekildi Kuyucak'ta TOKİ kuraları çekildi

  Aydın'da TOKİ tarafından yapımı devam eden konutların hak sahiplerine teslimi için kura çekim töreni düzenlendi.

 • 18.08.2023 18 Ağu 15:21 Başkan Ceritoğlu Şengel: 'Geleceğe dair bir şeyler yapmak istiyoruz' Başkan Ceritoğlu Şengel: "Geleceğe dair bir şeyler yapmak istiyoruz"

  Efes Selçuk Dayanıklı Kent Konferansı sivil toplum örgütleri temsilcileri, muhtarlar, meclis üyeleri ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşti.

 • 18.08.2023 18 Ağu 13:39 Konak, Kadıköy ve Çankaya Belediyelerinden 'Afet Kardeşliği' Protokolü Konak, Kadıköy ve Çankaya Belediyelerinden 'Afet Kardeşliği' Protokolü

  Konak, Kadıköy ve Çankaya Belediyeleri arasında, olası afet durumlarında dayanışmayı ve iş birliğini artırmak amacıyla Afet Kardeşliği protokolü imzalandı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Bugün yapılan çalışma belediyemiz için, partimiz için çok önemli bir çalışma. Belediyelerin afet, enerji, iklim konularında beraber çalışmaları çok önemli” dedi.

 • 18.08.2023 18 Ağu 13:38 Beylikdüzü Belediyesi, 17 Ağustos Depremi'ni Anma Programı Düzenledi Beylikdüzü Belediyesi, 17 Ağustos Depremi'ni Anma Programı Düzenledi

  Beylikdüzü Belediyesi, 17 Ağustos 1999 Depremi'nin 24. yılında Yaşam Vadisi'nde anma programı düzenledi. Programda, depremlerde hayatını kaybedenler anıldı ve afetlere hazırlık konusunda yapılan çalışmalar paylaşıldı.

 • 18.08.2023 18 Ağu 13:30 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: 'AK Parti'nin icraatının merkezinde insan var, siyasetinin temelinde millet var' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: "AK Parti'nin icraatının merkezinde insan var, siyasetinin temelinde millet var"

  Çanakkale'de AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Şehir Buluşmaları' çerçevesinde parti teşkilatıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti'nin yürüyüşü ile Türkiye'nin büyüdüğü ve geliştiğini belirterek, "AK Parti'nin icraatının merkezinde insan...

 • 18.08.2023 18 Ağu 12:07 Nazilli'de Deprem Farkındalık Programı Düzenlendi Nazilli'de Deprem Farkındalık Programı Düzenlendi

  Nazilli Belediyesi ve Nazilli Kent Konseyi, 17 Ağustos Depremi'nin yıldönümü dolayısıyla 'deprem' ile ilgili farkındalık oluşturmak için program düzenledi. Program kapsamında afet gönüllüleri ve NAFAD ekipleri kurtarma araçları ve ekipmanlarını sergiledi. Ayrıca İnşaat Mühendisleri Odası'nın hazırladığı 1999 depremi fotoğraf sergisi de yer aldı. Programın ardından konferans verildi ve deprem konusunda ön hazırlık yapılması gerektiği vurgulandı. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, depremlerin doğal bir gerçek olduğunu ancak tedbir almanın önemli olduğunu belirtti. Ayrıca Nazilli'de mikro ölçekleme planlama çalışması yapıldığı ve deprem belirleme istasyonlarının oluşturulduğu ifade edildi.

 • 18.08.2023 18 Ağu 09:37 Prof. Dr. Tuncer Çelik, deprem anında göçmeyecek bina yapmanın formülünü verdi Prof. Dr. Tuncer Çelik, deprem anında göçmeyecek bina yapmanın formülünü verdi

  Bina yapımında formülü "Sağlıklı zemin etüdü yap, riski belirle. Uygun temel sistemini seç ve binayı buna göre tasarla" olarak belirten Prof. Dr. Tuncer Çelik, iki önemli hususa daha dikkat çekerek, "Binanın önemi ve katlanılacak maliyet önemli ve belirleyicidir.

 • 18.08.2023 18 Ağu 00:44 PROF. DR. HALUK ÖZENER: TÜRKİYE'NİN HERHANGİ BİR YERİNDE 7'LİK BİR DEPREM YAŞAMA İHTİMALİMİZ VAR PROF. DR. HALUK ÖZENER: TÜRKİYE'NİN HERHANGİ BİR YERİNDE 7'LİK BİR DEPREM YAŞAMA İHTİMALİMİZ VAR

  BOĞAZİÇİ Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, 17 Ağustos Depremi'nin 24. yıldönümü nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

 • 17.08.2023 17 Ağu 21:38 Kırşehir'de Deprem Anıtı Dikildi Kırşehir'de Deprem Anıtı Dikildi

  Kırşehir Belediyesi tarafından Cacabey Meydanı'na 17 Ağustos ve 6 Şubat depremlerine farkındalık oluşturmak için deprem anıtı dikildi. Anıtın içine depremde hayatını kaybeden çocukların oyuncakları, kitapları ve vatandaşların eşyaları yerleştirildi. Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, deprem öncesi yapılan çalışmaları ve eski binaların yenilenmesi için ürettikleri arsaları anlattı. Vatandaşlar ise anıta karanfil bırakarak depremde hayatını kaybedenleri anma fırsatı buldu.

 • 17.08.2023 17 Ağu 17:54 İbb, Avcılar'da Yüksek Riskli 4 Binayı Yıktı. İbb, Avcılar'da Yüksek Riskli 4 Binayı Yıktı.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Marmara Depremi’nin yıl dönümünde Avcılar’da yüksek riskli olduğu tespit edilen dört binanın yıkımını gerçekleştirdi. 17 Ağustos 1999 depreminin ardından alınan kararların aksine İstanbul'un 24 yılda neredeyse ikiye katlandığını belirten İBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Buğra Gökce, "yeni yapı yaparak, yeni alanları imara açarak, askeri alanları, yeşil alanları imara konu edip dezavantajlı vatandaşlarımızın gereksinimi olan sosyal konutları üretmek yerine bu alanlarda yatırım amaçlı üçüncü, beşinci konutları üretip bu alanları imara açmanın deprem güvenliğini sağlamaya bir faydası yok" dedi.

 • 17.08.2023 17 Ağu 15:23 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sorunları çözmek için var gücüyle çalışıyor Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sorunları çözmek için var gücüyle çalışıyor

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 6 Şubat Depremi'nin ardından Hatay'ın 15 ilçesini ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinleyip çözüm için çalıştıklarını ifade etti. Savaş, Yayladağı ilçesinde yapılan hizmetler ve yeni yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verirken, depremden en çok etkilenen şehir olduklarını ve altyapı ve su sıkıntıları yaşandığını belirtti. Başkan Savaş, mahalle sakinleri ve muhtarlarla görüşerek talep ve önerileri dinlediklerini ve sorunları çözmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

 • 17.08.2023 17 Ağu 14:18 Malatya'da 22 Bin Kilometre Altyapı Yatırımı Yapıldı Malatya'da 22 Bin Kilometre Altyapı Yatırımı Yapıldı

  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, deprem sonrası yapılan altyapı yatırımlarının büyüklüğünü anlattı. Şu ana kadar şehirde 22 bin kilometre altyapı yatırımı yapıldığını belirten Gürkan, bu çalışmanın Malatya'dan İstanbul'a kadar 22 defa gidecek büyüklükte olduğunu söyledi.

 • 16.08.2023 16 Ağu 20:50 Bakan Tekin: 'Yeni dönemde sınıf tekrarı mümkün olmayacak' Bakan Tekin: "Yeni dönemde sınıf tekrarı mümkün olmayacak"

  Bakan Tekin: "Yeni dönemde sınıf tekrarı mümkün olmayacak" Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: "Deprem bölgesinde 4 haftalık zorunlu telafi eğitimi olacak" "Okul terkleriyle ilgili değişiklik yapacağız" "Açık liseyi zorlaştırarak eğitim verdiğini iddia eden yapılarla mücadele etmiş...

 • 16.08.2023 16 Ağu 12:27 Bakan Koca: Sağlık sektöründen 1000 kadar temsilci bugün Semerkant'ta Bakan Koca: Sağlık sektöründen 1000 kadar temsilci bugün Semerkant'ta

  Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Özbekistan'ın Semerkant kentinde TDT Sağlık Bakanları Toplantısı'ndan sonra Türkiye – Özbekistan 2'nci Sağlık İş Forumu'nda konuştu.

 • 16.08.2023 16 Ağu 12:10 Bakan Tekin, deprem bölgesindeki 45 bin dersliğin onarıldığını, 400 dersliğin de çelik yapı olarak inşa edildiğini bildirdi. Bakan Tekin, deprem bölgesindeki 45 bin dersliğin onarıldığını, 400 dersliğin de çelik yapı olarak inşa edildiğini bildirdi.

  Bakan Tekin, deprem bölgesindeki 45 bin dersliğin onarıldığını, 400 dersliğin de çelik yapı olarak inşa edildiğini bildirdi.

 • 15.08.2023 15 Ağu 18:27 CHP Heyeti Hatay'da... Burcu Köksal: 'Körfez Turunda mı Harcadınız, Uçan Saraylar İçin mi Kullandınız, Nerede Bu Deprem Vergileri?' CHP Heyeti Hatay'da... Burcu Köksal: "Körfez Turunda mı Harcadınız, Uçan Saraylar İçin mi Kullandınız, Nerede Bu Deprem Vergileri?"

  CHP Heyeti, 6 Şubat Depremlerinin yıkıma neden olduğu Hatay'da... CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, yurttaşlardan toplanan Özel İletişim Vergisi'ni hatırlatarak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e, "Hatırlarsanız 2011 Van Depremi sonrasında dönemin Maliye Bakanı, şimdinin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, o zaman deprem vergilerinin nerede olduğu sorulduğunda bu vergilerle duble yol yaptıklarını söylemişti. Bugün de kendisine aynı soruyu yöneltiyorum, deprem vergileri nerede? Körfez turunda mı harcadınız, uçan saraylar için mi kullandınız? Nerede bu deprem vergileri" diye sordu. İktidarın bilgi sağlamadığını ifade eden Köksal, "Depremzedelerden kaç kişi kira yardımı aldı? Kaç ev sahibinei destek verildi. Hala açıklama yok. Kimsen, neyi gizliyorsunuz siz? Anlamıyoruz. Her gün zamlara uyandığımız ülkemizde diyorsunuz ki sürekli depremzedelerin kredi borcu, vergi borçları ertelendi. Sürekli erteletiyorlar. Yani borca bir nevi takla attırıyorlar. Silmek yok. Borçtan vazgeçmek yok. Ertelemek var. Niye silmiyorsunuz? Niye depremzedenin yanında olmuyorsunuz" eleştirisini yaptı. Kampanya kapsamında toplanan 115 milyar TL'ye ilişkin Köksal, "O gün toplanan 115 milyar TL ne oldu? Buhar oldu uçtu. Bu paralar ne oldu diye sorduğumuzda verdiğimiz önerge AKP ve MHP oylarıyla reddedildi" dedi.

 • 14.08.2023 14 Ağu 17:14 Adıyaman Ziraat Odası Başkanı ve İlçe Başkanları Tarım ve Orman Bakanına Dosya Sundu Adıyaman Ziraat Odası Başkanı ve İlçe Başkanları Tarım ve Orman Bakanına Dosya Sundu

  Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Yaşar Özkan ve ilçe ziraat odası başkanları, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya kentin tarımsal sorunlarıyla ilgili bir dosya sundu. Bakan Yumaklı, başkanlarla görüşerek sorunları dinledi. Dosyada mazotta ÖTV muafiyeti, tarımsal sulamada GES test raporu yetkisinin değiştirilmesi, toplulaştırma çalışmalarının tamamlanması gibi talepler yer alıyor.

 • 12.08.2023 12 Ağu 02:08 Malatyalı depremzedeler yıkım firmaları ile mağduriyet yaşıyor Malatyalı depremzedeler yıkım firmaları ile mağduriyet yaşıyor

  Malatya'da ağır hasarlı evlerindeki demirbaşları ve eşyalarını çıkarmak isteyen depremzedeler, yıkımı alan firmanın engeline takıldı. Vatandaşlar, şahsi eşyalarını bile almalarına izin vermeyen hafriyat firmalarına tepki gösterdi.

 • 11.08.2023 11 Ağu 20:47 Bülent Kuşoğlu, İzmir Foça'da: 'Ülke Olarak Aldığımız Borçtan Daha Fazla Faiz Ödüyoruz. Bülent Kuşoğlu, İzmir Foça'da: "Ülke Olarak Aldığımız Borçtan Daha Fazla Faiz Ödüyoruz.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, İzmir Foça’da; “Yerel seçimlerde başarılı olmamız durumunda, bu totaliter rejimin yapacağı baskıyı hafifletmek, bertaraf etme imkanı olacak. Her birlikte bu seçimlerle ilgili çalışmak zorundayız… Anadolu insanının gururu, geçim sıkıntısını şimdilik örtüyor, perdelemeye yetiyor… Ülke olarak aldığımız borçtan daha fazla faiz ödüyoruz, iç kamu borcu alanında. Devletler iflas etmez ama devletlerin sıkıntısını vatandaş çeker. Bu seçimlerden sonra çok daha fazlasını yaşayacağız” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar ise “Yerel seçim süreci var. Önümüzde halkın yaralarını sarmak için iktidarın yarattığı bu kaotik ortamı bir nebze de olsa sonlandırmak için bir büyük imkan daha var” dedi.

 • 11.08.2023 11 Ağu 19:36 AK Parti'nin yeni yönetimi belirlendi AK Parti'nin yeni yönetimi belirlendi

  AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı'nın 40 kişilik asil, 20 kişilik yedek yönetim kurulu üyesi belirlendi.

Advertisement