Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Alevi haberleri, Alevi son dakika, son dakika Alevi

Son Dakika Alevi Haberleri

Son dakika Alevi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son alevi haberleri anında burada.


 • 20:37 Kültür ve Turizm Bakanlığı Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Edirne'de cemevi ziyareti gerçekleştirdi

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Edirne'de cemevi ziyareti gerçekleştirdi Kültür ve Turizm Bakanlığı Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Alirıza Özdemir, Edirne'de Musulça köyü cemevini ziyaret etti. Özdemir, cemevindeki etkinliklere katılarak Alevi-Bektaşi kültürünün yayılmasına ve kurumun misyonunu yerine getirmeye devam ettiklerini belirtti.

 • 15:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Sokak hayvanları) Bu sorunu inşallah inancımıza, kültürümüze ve şefkat medeniyetimizin bize vazettiği ilkeler çerçevesinde...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Sokak hayvanları) Bu sorunu inşallah inancımıza, kültürümüze ve şefkat medeniyetimizin bize vazettiği ilkeler çerçevesinde... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Sokak hayvanları) Bu sorunu inşallah inancımıza, kültürümüze ve şefkat medeniyetimizin bize vazettiği ilkeler çerçevesinde mutlaka çözüme kavuşturacağız."

 • 15:07 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Batılı ülkeler) Fikir özgürlüğü bahanesiyle İslam ve Müslüman karşıtı eylemleri meşrulaştırdılar, tasvip ve teşvik ettiler."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Batılı ülkeler) Fikir özgürlüğü bahanesiyle İslam ve Müslüman karşıtı eylemleri meşrulaştırdılar, tasvip ve teşvik ettiler.' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Batılı ülkeler) Fikir özgürlüğü bahanesiyle İslam ve Müslüman karşıtı eylemleri meşrulaştırdılar, tasvip ve teşvik ettiler.

 • 15:05 OCAK Partisi Genel Başkanı Anıtkabir'i Ziyaret Etti

  OCAK Partisi Genel Başkanı Anıtkabir'i Ziyaret Etti OCAK Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat ve parti üyeleri, Türkiye'nin kurucusu Atatürk'ün Anıtkabir'i ziyaret etti. Canpolat, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulunuldu. Canpolat, Anıtkabir Özel Defteri'ne duygusal bir mesaj yazdı. Parti lideri, Atatürk'ün dünyanın lideri olduğunu vurgulayarak, Ocak Partisi'nin birlik, bütünlük ve kardeşlik için faaliyetler yürüttüğünü belirtti.

 • 14:02 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Alevi kanaat önderleri ve STK temsilcileriyle buluştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Alevi kanaat önderleri ve STK temsilcileriyle buluştu Açıklaması Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye Yüzyılı özgürlüklerin, insanların yaşam tarzlarını rahatlıkla istedikleri, inandıkları gibi yaşadıkları ama bir taraftan da farklılıklarını çatışma konusu değil, zenginlik olarak gördükleri bir dönem olacaktır.

 • 13:15 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Bütün Kimliklere, Bütün Yaşam Tarzlarına Saygılıyız"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 'Bütün Kimliklere, Bütün Yaşam Tarzlarına Saygılıyız' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Eksiklerimiz, yanlışlarımız onları da tabii ki konuşmaya her zaman hazırız, düzeltmeye de hazırız. Bütün kimliklere saygılıyız. Bütün yaşam tarzlarına saygılıyız. Yüzyılların birikimi olan bütün inançlara, bütün yollara, bütün yaklaşımlara saygılıyız. Şuna da inanıyoruz. İnsanlar inandıklarını rahatlıkla ifade ettiklerinde ve hayata geçirdiklerinde hem kendileri daha çok mutlu, müreffeh olurlar hem de topluma daha çok katkıda bulunurlar. Yaşam tarzı bastırılan, kimliği bastırılan toplumlar huzursuz olurlar ve gelişemezler. Rahat bir şekilde hedeflerine ulaşamazlar. Yüz yıllık bir Cumhuriyetimiz var. Büyük birikimlerimiz var. Şimdi de Türkiye Yüzyılı'na adım atıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye Yüzyılı vizyonunu ortaya koymuş durumda. Türkiye Yüzyılı özgürlüklerin, insanların yaşam tarzlarını rahatlıkla istedikleri gibi, inandıkları gibi yaşadıkları ama bir taraftan da farklılıklarını çatışma konusu değil" dedi.

 • 12:46 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Alevi-Bektaşi temsilcileriyle bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Alevi-Bektaşi temsilcileriyle bir araya geldi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Son dönemde Alevi-Bektaşi vatandaşlarımıza yönelik önemli adımlar attık" dedi.

 • 11:34 CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI YILMAZ ALEVİ KANAAT ÖNDERLERİYLE BİR ARAYA GELDİ - 1

  CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI YILMAZ ALEVİ KANAAT ÖNDERLERİYLE BİR ARAYA GELDİ - 1 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve İstanbul Valisi Davut Gül, Alevi Kanaat Önderleri ve Sivil Toplum Kuruluşları ile İstanbul Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

 • 07.12.2023 07 Ara 18:55 Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığından Panel

  Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığından Panel Kültür ve Turizm Bakanlığı Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Cumhuriyetin 100. Yılında Aleviler ve Bektaşiler' paneli gerçekleştirildi. Panelde, Alevi ve Bektaşilerin Cumhuriyeti, Cumhuriyetin Alevileri ve Cumhuriyetin İlk Yıllarında Pir Evine Yüz Sürenler konuları ele alındı. Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Alirıza Özdemir, cemevlerinin ihtiyaçlarının karşılandığını ve bilimsel çalışmalara destek verdiklerini belirtti.

 • 07.12.2023 07 Ara 11:55 Avcılar'da otomobil yangını

  Avcılar'da otomobil yangını Avcılar D-100 Karayolunda seyir halindeki bir otomobilin ön kısmında yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü.

 • 03.12.2023 03 Ara 13:42 Kuşadası'nda Alevi vatandaşların sorunları ele alındı

  Kuşadası'nda Alevi vatandaşların sorunları ele alındı Kuşadası'nda düzenlenen Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Eğitim ve Danışma Çalıştayı'nda Türkiye'de Alevi vatandaşların sorunları ve talepleri ele alındı. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, çalıştaya katılan vakıf başkanlarına teşekkür etti.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:11 Kuşadası'nda Alevi Eğitim ve Danışma Çalıştayı Başladı

  Kuşadası'nda Alevi Eğitim ve Danışma Çalıştayı Başladı Kuşadası'nda Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı tarafından düzenlenen eğitim ve danışma çalıştayı başladı. Çalıştayda, Alevi vatandaşların sorunları ve talepleri ele alınacak.

 • 01.12.2023 01 Ara 16:39 Kuşadası'nda Alevi Eğitim ve Danışma Çalıştayı Başladı

  Kuşadası'nda Alevi Eğitim ve Danışma Çalıştayı Başladı Kuşadası'nda Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı tarafından düzenlenen eğitim ve danışma çalıştayı başladı. Çalıştayda, Alevi vatandaşların sorunları ve talepleri ele alınacak.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:52 TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Asla Kürtlerin seçtiği belediyelere kayyum atanmıyor.

 • 28.11.2023 28 Kas 19:04 AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, büyük İsrail projesini reddetti

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, büyük İsrail projesini reddetti AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, PKK-PYD/YPG, SDG, DAEŞ, FETÖ gibi terör örgütlerinin emperyalist ve Siyonistlerin sözde Kürdistan geçiş devletli Nil'den Fırat'a büyük İsrail projesini tarihin çöp sepetine atacaklarını belirtti. Akbaşoğlu, Türkiye'nin barış ve güvenliğin temsilcisi olacağını vurguladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:43 Özgür Özel: "Bu Ülkede İktidar Yanlıları Eşittir; Muhaliflere Düşman Hukuku Uyguladığınız İçin Muhalifler Daha Az Eşittir"

  Özgür Özel: 'Bu Ülkede İktidar Yanlıları Eşittir; Muhaliflere Düşman Hukuku Uyguladığınız İçin Muhalifler Daha Az Eşittir' CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM grup toplantısında, “Cumhur İttifakı’nın Kürt vatandaşlarımıza bakışını anlatırken şöyle bir cümle kurdum: ‘Türkiye'de bu dönemde herkes eşittir ama Kürtler daha az eşittir.’ Bugün Devlet Bey de grup toplantısında çıkmış, birtakım şeyler söylemiş ve bu ifadeyi eleştirmiş. Neredeyse, ‘Benim Kürt komşularımla aram çok iyi’ diyecek. Bunları bırakacaksınız. Devlet Bey, benim memleketim Manisa’da hemşehrilerimiz, sandığa gidip oy verip MHP’li bir belediye başkanı seçebiliyorlar, mazbatasını alıyor, görevini yapıyor. Sizin memleketiniz Osmaniye’de geçmişte AK Partili seçtiler, görev yaptı; MHP’liyi seçtiler, yaptı. Rize’de Tayyip Bey’in hemşehrileri istediği belediye başkanını seçebiliyor. Ama Diyarbakır’da, Batman’da, Van’da, Mardin’de toplam 54 merkezde Kürtler belediye başkanı seçiyor. O belediyelere siz kayyım atıyorsunuz. Manisalılar, Osmaniyeliler, Rizeliler eşittir; sizin bu uygulamalarınız yüzünden Kürtler Türkiye’de daha az eşittir. Devlet Bey sizin, benim ibadethanem camiler, ibadethane kabul ediliyor. Ama Alevilerin ibadethanesi cemevleri, ibadethane kabul edilmiyor. Sünniler eşittir ama bu uygulama yüzünden ve uğradıkları birçok ayrımcılık yüzünden Aleviler bu memlekette daha az eşittir. Yarın verin bir talimat, Ülkü Ocakları Taksim’e çıkar, Tayyip Bey isterse Osmanlı Ocakları çıkar; 1 Mayıs olur, sendikalar Taksim’e çıkamaz. 8 Mart olur, kadınlar Taksim’e çıkamaz. Evladını arayan Cumartesi Anneleri, Taksim’e çıkamaz. Muhalif gazeteciler haber yazarlar, kodesten çıkamazlar. Bu ülkede iktidar yanlıları eşittir; muhaliflere düşman hukuku uyguladığınız için muhalifler daha az eşittir” dedi.

 • 28.11.2023 28 Kas 16:54 Özgür Özel'den Erdoğan'a 'Gazze'ye birlikte gitme' çağrısı

  Özgür Özel'den Erdoğan'a 'Gazze'ye birlikte gitme' çağrısı CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Gazze'ye beraber gitme çağrısında bulunarak, "Tek başına giderek orada bir şey yapmak yerine orada bütün siyasi parti liderlerinin gücünü, Türkiye'nin iradesini ortaya koymaya davet ediyorum.

 • 28.11.2023 28 Kas 16:43 Özel, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)

  Özel, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2) CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "30 Kasım Perşembe akşamı, 21. gününde, 500. saatinde CHP'nin Anayasa'ya sahip çıkmak için başlattığı 'adalet' oturumunu burada sonlandıracağız." dedi.

 • 28.11.2023 28 Kas 15:31 Özgür Özel'den Bahçeli'ye tepki: Promptere o cümleyi yazanı Devlet Bey'in vicdanına havale ediyorum

  Özgür Özel'den Bahçeli'ye tepki: Promptere o cümleyi yazanı Devlet Bey'in vicdanına havale ediyorum CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında MHP lideri Devlet Bahçeli'ye tepki gösterdi. Özel, "Türkiye'de herkes eşittir, ama Kürtler daha az eşittir' dedim. Devlet Bey de bu ifadeyi eleştirmiş. Soysuz iddia lafı... İddia soysuz olmaz asılsız olur, gerçek dışı olur. Bana soysuz demeye kalkıyorlar. Devlet Bey'in prompterine o cümleyi yazanı Devlet Bey'in ahlakına ve vicdanına havale ediyorum" dedi.

 • 28.11.2023 28 Kas 14:25 Özgür Özel'den İYİ Parti'ye ittifak çağrısı: Biz bu belediyeleri sadece CHP'lilerin verdiği oyla kazanmadık

  Özgür Özel'den İYİ Parti'ye ittifak çağrısı: Biz bu belediyeleri sadece CHP'lilerin verdiği oyla kazanmadık CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM'de gerçekleşen grup toplantısında konuştu. İsim vermeden İYİ Parti'yi iş birliğine davet eden Özel, ''Biz bu belediyeleri, sadece CHP'lilerin verdikleri oyla kazanmadık. İstanbul'da, İstanbul İttifakı'yla, Ankara'da dürüst insanlar Başkent'i yönetsin diye destek aldık ve kazandık. Biz tüm siyasi partileri, iş birliğine, güç birliğine davet ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:57 Kılıçdaroğlu'nun memleketinde belediye başkanı istifa etti

  Kılıçdaroğlu'nun memleketinde belediye başkanı istifa etti CHP'nin önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun memleketi Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde 3 dönemdir belediye başkanlığı yapan Cafer Kırmızıçiçek, partisinden istifa ederek bağımsız olarak yoluna devam edeceğini açıkladı.

 • 27.11.2023 27 Kas 15:08 CHP'li Nazımiye Belediye Başkanı Kırmızıçiçek, topa tuttuğu partisinden istifa etti

  CHP'li Nazımiye Belediye Başkanı Kırmızıçiçek, topa tuttuğu partisinden istifa etti Tunceli'nin Nazımiye İlçe Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, yaptığı zehir zemberek açıklamayla partisinden istifa etti.

 • 26.11.2023 26 Kas 22:08 Bursa'da ilginç hırsızlık kamerada... Koltukları ateşe verip demirlerini çaldılar

  Bursa'da ilginç hırsızlık kamerada... Koltukları ateşe verip demirlerini çaldılar Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen olayda, bir kadın ve erkek çaldıkları koltuğu ateşe verip demir olan kısımlarını çaldı. Güvenlik kamerasına yansıyan olayda, şahıslar koltuğu alıp işyeri önünde kırıp parçalamayı denedikten sonra ateşe verdiler. Koltuğun yanmasını bekleyen şahıslar, demir parçalarını çalarak kayıplara karıştılar.

 • 26.11.2023 26 Kas 15:48 Alevi Kültür Dernekleri Selçuk Şubesi Dayanışma Yemeği

  Alevi Kültür Dernekleri Selçuk Şubesi Dayanışma Yemeği Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Alevi Kültür Dernekleri Selçuk Şubesi'nin düzenlediği dayanışma yemeğinde eşitlik, özgürlük ve dayanışma mesajları verdi. Sengel, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde Patria Mirabal'ın sözlerini hatırlatarak, özgür yarınlara olan inancını dile getirdi.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:40 İnegöl'de çalınan koltuk ateşe verildi

  İnegöl'de çalınan koltuk ateşe verildi Bursa'nın İnegöl ilçesinde mobilya sanayinde meydana gelen olayda çalınan koltuğu ateşe verip demir olan kısımlarını çalan kadın ve erkek güvenlik kamerasına yakalandı.

 • 24.11.2023 24 Kas 15:52 Konyaaltı Belediyesi Kadınları Bin Turna Kuşu Altında Buluşturuyor

  Konyaaltı Belediyesi Kadınları Bin Turna Kuşu Altında Buluşturuyor Konyaaltı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında kadınları HayatPark'ta origami tekniğiyle turna kuşları yapmaya davet ediyor. Bin kadının katılacağı etkinlikte, turna kuşları ağaçlara asılarak kadına yönelik şiddetin son bulması dileği dile getirilecek.

 • 23.11.2023 23 Kas 17:49 Hacı Bektaş Veli'nin Öğretileri "4 Kapı 40 Makam" Anıtında Ölümsüzleşti

  Hacı Bektaş Veli'nin Öğretileri '4 Kapı 40 Makam' Anıtında Ölümsüzleşti İzmir Büyükşehir Belediyesi, hoşgörü ve sevgiyi dünyaya yayan, Alevi Bektaşi inanç ve öğretisinin kurucularından Hacı Bektaş Veli’yi “4 Kapı 40 Makam” heykeliyle ölümsüzleştirdi. Her köşesinde Hacı Bektaş Veli’nin öğretisine yer veren eserin açılışında konuşan Başkan Tunç Soyer, “Bu anıt, çokluk içinde birlik, birlik içinde çokluğun kenti İzmir’de varlığın birliğine bir alan açıyor” dedi.

 • 22.11.2023 22 Kas 20:47 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Alevi dernek ve vakıflarının başkanlarıyla bir araya geldi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Alevi dernek ve vakıflarının başkanlarıyla bir araya geldi CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Alevi dernek, vakıf ve federasyonlarının başkan ve yöneticileriyle bir araya gelerek, cemevlerinin ibadethane statüsüne kavuşması ve eşit yurttaşlık talepleri başta olmak üzere Alevi yurttaşların tüm taleplerini cesaretle ve kararlılıkla savunacaklarını açıkladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 19:23 CHP Genel Başkanı Özgür Özel Alevi Vakıf, Federasyon ve Dernek Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel Alevi Vakıf, Federasyon ve Dernek Başkanlarıyla Bir Araya Geldi CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Alevi Vakıf, Federasyon ve Dernek Başkanlarıyla CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ankara İl Başkanı Ümit Erkol ve Parti Meclisi Üyesi Hüseyin Can Güner de katıldı.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:40 Tuncer Bakırhan: "Türkiye Ekonomisi Hiç Olmadığı Kadar Çarçur Ediliyor"

  Tuncer Bakırhan: 'Türkiye Ekonomisi Hiç Olmadığı Kadar Çarçur Ediliyor' Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Kars’ta; "Cumhurbaşkanı Erdoğan çok önemli bir şey söyledi. Diyor ki; ‘mümin yoklukta sabredendir.’ Hepimiz müminsek, hepimiz bu yoklukta sabredeceksek bir gün de saray yoklukla sabretsin, ışıklarını açmasın, kaloriferlerini yakmasın. Bir gün de çorba ile idare etsin. Bir gün faiz lobileri sabretsin. Bir gün faiz almasınlar. Maalesef Türkiye ekonomisi hiçbir dönem olmadığı kadar çarçur ediliyor" dedi.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:09 ANKARA-KADİR CANPOLAT: YÜZDE 50+1 BARAJI DÜŞÜRÜLMELİ

  ANKARA-KADİR CANPOLAT: YÜZDE 50+1 BARAJI DÜŞÜRÜLMELİ Kadir Canpolat: Yüzde 50+1 barajı düşürülmeliANKARA, (DHA)-OCAK Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, 'Türkiye'de derhal ittifaklar dağıtılmalıdır.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:23 Konyaaltı Belediyesi Kadınları Bin Turna Kuşu Altında Buluşturacak

  Konyaaltı Belediyesi Kadınları Bin Turna Kuşu Altında Buluşturacak Konyaaltı Belediyesi, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' çerçevesinde kadınları bin turna kuşu altında buluşturacak. Kadınlar HayatPark'ta origami tekniğiyle turna kuşlarını yapmaya başladı. Etkinlik kapsamında bin kadın, origami tekniğiyle yaptığı bin adet turna kuşunu ağaçlara asarak kadına yönelik şiddetin son bulmasını dileyecek. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, tüm kadınları etkinliğe davet ederek kadına şiddete karşı çıkma çağrısı yaptı.

 • 21.11.2023 21 Kas 23:22 Özgür Özel: "Erdoğan, Sen Ne Değiştireceksin Bilmiyorum.

  Özgür Özel: 'Erdoğan, Sen Ne Değiştireceksin Bilmiyorum. CHP Genel Başkanı Özgür Özel; TBMM grup toplantısında, "Erdoğan, sen ne değiştireceksin bilmiyorum. Sistem mi, ortak mı, ittifak mı değiştireceksin, rahmetli Erbakan'a attığın kazıkta olduğu gibi gömlek mi değiştireceksin, ne değiştirirsen değiştir ama emin ol bizimle birlikte anayasa değiştiremeyeceksin. Biz her doğan için değil Erdoğan için yapılmış anayasaya 2 yıl sonra, ya bu kıyafetin kolu uzun paçası sarkıyor, burası dar geliyor diyorsa biz ona şunu söyleyeceğiz; anayasa Erdoğan için değil her doğan için yapılır o da toplumsal mutabakatla yapılır" dedi.

 • 21.11.2023 21 Kas 17:08 Özgür Özel: Ayrılmanıza bel bağlayan, birleşmenize umut bağlayan yok

  Özgür Özel: Ayrılmanıza bel bağlayan, birleşmenize umut bağlayan yok CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yüzde 50+1 tartışması ile ilgili, "Anayasa, Erdoğan için değil her doğan için yapılır. O da toplumsal mutabakatla yapılır. Öyle, 'MHP ile baş başa verdik, noktasını, virgülünü değiştirmez' dersen seni böyle esir alırlar kardeşim.

 • 21.11.2023 21 Kas 15:16 Özel'den Erdoğan ve Bahçeli'ye ''Yüzde 50+1'' tepkisi: Hadi oradan keratalar meşgul etmeyin memleketi

  Özel'den Erdoğan ve Bahçeli'ye ''Yüzde 50+1'' tepkisi: Hadi oradan keratalar meşgul etmeyin memleketi CHP Genel Başkanı Özgür, gündemdeki ''Yüzde 50+1'' tartışmaları üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok net bir Anayasa mesajı verdi. Özel, ''Sistem mi değiştireceksin, ortak mı değiştireceksin, ittifak mı değiştireceksin, ne değiştirirsen değiştir ama emin ol bizimle birlikte Anayasa değiştiremeyeceksin'' dedi. AK Parti ile MHP ittifakının dağılmasına bel bağlamadıklarını da belirten Özel, ''Biz kendi yolumuzdayız. Hadi oradan keratalar meşgul etmeyin memleketi'' dedi.

 • 20.11.2023 20 Kas 09:46 MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Artık çocuklar ölmesin, hastaneler bombalanmasın

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Artık çocuklar ölmesin, hastaneler bombalanmasın MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin düzenlenen bir toplantıda konuştu. Kılıç, İsrail'in uyguladığı vahşetin vatansızlığın ne demek olduğunu gösterdiğini belirterek, bu zulmün bir an önce son bulması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin terörle mücadelesini başarıyla sürdürdüğünü ve güçlü olduğunu ifade etti. Kılıç, yerel seçimlerde seçmenlere Cumhur İttifakı'ndan yana oy vermeleri çağrısında bulundu.

 • 19.11.2023 19 Kas 17:00 MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Artık çocuklar ölmesin, hastaneler bombalanmasın

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Artık çocuklar ölmesin, hastaneler bombalanmasın MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin düzenlenen bir toplantıda konuştu. Kılıç, İsrail'in vahşetini kınayarak, çocukların ölmemesi ve hastanelerin bombalanmaması çağrısında bulundu. Ayrıca, Türkiye'nin terörle mücadelesini sürdürdüğünü ve 2024 yerel seçimlerinde seçmenlerin Cumhur İttifakı'ndan yana oy kullanacaklarını belirtti.

 • 19.11.2023 19 Kas 16:47 MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: İsrail'in Gazze'deki vahşeti vatansızlığın acı bir göstergesi

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: İsrail'in Gazze'deki vahşeti vatansızlığın acı bir göstergesi MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, İsrail'in Gazze'de uyguladığı vahşetle bir kez daha vatansızlığın ne demek olduğunu gösterdiğini belirterek, zulmün son bulması için bütün dünyaya seslenmek istediğini söyledi.

 • 19.11.2023 19 Kas 16:33 MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: İsrail'in saldırılarına son verilsin

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: İsrail'in saldırılarına son verilsin MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin Van'dan tüm dünyaya seslenerek, çocukların ölmemesi ve hastanelerin bombalanmaması gerektiğini belirtti. Kılıç, Türkiye'nin terörle mücadelede başarılı olduğunu vurgulayarak, İsrail'in Gazze'deki vahşetine dikkat çekti. Ayrıca, MHP'nin 100 Maddelik Anayasa Teklifi'ni AK Parti'ye sunduğunu hatırlatan Kılıç, partinin çözüm odaklı yaklaşımını vurguladı.

 • 18.11.2023 18 Kas 20:12 Eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sezai Karakoç'un İslam birliğine adanmışlığını anlattı

  Eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sezai Karakoç'un İslam birliğine adanmışlığını anlattı Kocaeli'de düzenlenen Uluslararası Sezai Karakoç Günleri'ne katılan eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sezai Karakoç'un ömrünü İslam birliğine adadığını anlattı. Şentop, Karakoç'un Türk Şiiri ve İslam Dünyası'nın büyük düşünürü olduğunu belirterek, onun mütevazı kişiliğini ve hayat biçimini örnek alınması gerektiğini vurguladı.

 • 17.11.2023 17 Kas 14:20 Özgür Özel: Chp, Önce Seçimleri Kazanıp Bu Devletin Başına Geçecek.

  Özgür Özel: Chp, Önce Seçimleri Kazanıp Bu Devletin Başına Geçecek. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Kamuoyu araştırmalarıyla vatandaşın gönlünde olan başkanları tekrar aday göstereceğiz. Seçimden önce kimseye verilmiş belediye başkanlığı sözüm yok. Hiç kimseye kurultay odaklı verilmiş belediye başkanlığı sözüm yok. Şu anda kim belediye başkanı olacak, sizin gibi ben de bilmiyorum ama yöntemi biliyorum. Ölçme değerlendirme ile vatandaşın gönlünde seçildiğinden iyi yerlere gitmiş olanlar, göreve devam edecek. Kötüye gitmiş olanlar görevi devredecekler” dedi. Özel, “En doğru kararı vereceğiz. Milletin gönlünde olan bizim listemizde olacak. Ondan herkes emin olsun. Benim gönlümden geçen, 2023 bitmeden belediyelerimizin önemli miktarını açıklamak istiyoruz. 2024'te artık sahada çalışıyor olsunlar” diye konuştu. Özel, "Bundan sonra o derin yapı şunu bilsin. Enselerindeyiz. Bundan sonra onlar bizle değil, biz onlarla uğraşacağız. Onları bu devletin kökünden kazımak için -hani dediniz ya ‘Çok çalışıyorsunuz’- beni kırbaçladılar, iki kat çalışacağım. CHP, önce seçimleri kazanıp bu devletin başına geçecek. Sonra CHP, bu devleti gerçek bir hukuk devleti haline getirecek. Bu devlette, güvercin katillerine ve o katilin sırtını sıvazlayana, günü gelince serbest bırakana nefes aldırırsam namussuzum" dedi.

 • 16.11.2023 16 Kas 20:36 TBMM'de HEDEP, MHP ve İYİ Partililer arasında ''Kürt böreği'' tartışması

  TBMM'de HEDEP, MHP ve İYİ Partililer arasında ''Kürt böreği'' tartışması Meclis Genel Kurulu'ndaki ''Kürt böreği mi küt böreği mi?'' tartışması nedeniyle ilginç anlar yaşandı. HEDEP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, böreğin isminin ''Kürt böreği'' olduğunu savunup, MHP ve İYİ Partili isimlere, ''Madem bu kadar ırkçısınız, yemeyin.'' dedi. Tartışmaya dahil olan TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, ''Belli bir yaşa kadar yediklerimiz, belli bir yaştan sonra yemediklerimiz yaşatır. 'Sözde Kürt böreği' de diyebilirlerdi'' sözleriyle vekilleri uzun süre güldürdü.

 • 16.11.2023 16 Kas 11:25 Amasra Maden Faciası Davasında Tanıklar Dinlendi

  Amasra Maden Faciası Davasında Tanıklar Dinlendi Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili davanın 5. duruşmasında, maden işçileri ve amirleri tanık olarak dinlendi. Tanıklar, olay yerine geldiklerinde gaz yükseldiği için müdahalede bulunamadıklarını ve patlamanın nerede gerçekleştiğini bilmediklerini ifade etti. Ayrıca, işçilerin üretim baskısı altında çalıştığı ve havalandırma sorunları olduğu da ortaya çıktı. Duruşmada toplam 34 tanık dinlendi ve yarın da tanıkların ifadeleri alınmaya devam edilecek.

 • 16.11.2023 16 Kas 09:35 Yanan motosikleti elleriyle söndürdüler, yardım için getirdiği yangın tüpüne ihtiyaç kalmayınca çalışanlara sıktı

  Yanan motosikleti elleriyle söndürdüler, yardım için getirdiği yangın tüpüne ihtiyaç kalmayınca çalışanlara sıktı Mersin Erdemli'deki bir tamirhanede çıkan yangında çalışanlar motosikleti eliyle söndürdü. Yangını fark eden bir çalışan ise getirdiği yangın tüpünü arkadaşlarına sıktı. Olay güvenlik kamerasına yansıdı.

 • 16.11.2023 16 Kas 09:14 Mersin Erdemli'de Tamirhanede Çıkan Yangın Çalışanlar Tarafından Söndürüldü

  Mersin Erdemli'de Tamirhanede Çıkan Yangın Çalışanlar Tarafından Söndürüldü Mersin Erdemli'deki bir tamirhanede çıkan yangın, çalışanlar tarafından eliyle söndürüldü. Yangını fark eden bir çalışan ise getirdiği yangın tüpünü arkadaşlarına sıkarak ilginç anlar yaşattı.

 • 15.11.2023 15 Kas 19:08 Amasra Maden Faciası Davasında Tahlisiye Ekibi Tanık Olarak Dinlendi

  Amasra Maden Faciası Davasında Tahlisiye Ekibi Tanık Olarak Dinlendi Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili olarak yargılanan sanıkların davasında, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekibinde yer alan maden işçileri ve amirleri tanık olarak dinlendi. Tanıklar, olay yerine geldiklerinde gaz yükseldiği için müdahalede bulunamadıklarını, patlamanın nerede gerçekleştiğine dair bilgilerinin olmadığını ifade ettiler. Ayrıca, patlamadan önceki vardiyada çalışan madencilerin de tanık olarak dinlenmesine başlandı. Madenciler, işyerinde üretim baskısı olduğunu ve havalandırma konusunda sıkıntılar yaşandığını belirttiler. Duruşmada toplam 34 tanık maden işçisi dinlendi ve yarın da tanıkların dinlenmesi için duruşmaya devam edilecek.

 • 15.11.2023 15 Kas 16:45 43 kişinin öldüğü Amasra Maden faciasının sanıkları 5 kez hakim karşısında

  43 kişinin öldüğü Amasra Maden faciasının sanıkları 5 kez hakim karşısında Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ait maden ocağında 14 Ekim 2022'de meydana gelen ve 43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili 5. duruşmada 7'si tutuklu 23 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

 • 15.11.2023 15 Kas 13:30 Kültür ve Turizm Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Kültür ve Turizm Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bakanlık bünyesindeki sanat birimleri ve kurumlarıyla, yeniden "harika çocukları" keşfedip destekleyeceklerini, bu kapsamda, ilgili kanunu yeniden gündemlerine aldıklarını bildirdi.

 • 15.11.2023 15 Kas 10:43 Pir Sultan Abdal'ın evi restore edildi

  Pir Sultan Abdal'ın evi restore edildi Tunceli'nin Pülümür ilçesine bağlı Hacılı köyünde bulunan Pir Sultan'ın 500 yüzyıllık evi, restore edildi. Pir Sultan Abdal'ın yaşadığı 2 ocaktan biri olan Tunceli'nin Pülümür ilçesi Hacılı köyündeki evi aslına uygun olarak restore edildi.

 • 14.11.2023 14 Kas 12:14 Maden ocağında ölen Afgan işçi olayında kan donduran ifadeler

  Maden ocağında ölen Afgan işçi olayında kan donduran ifadeler Zonguldak'ta ormanlık alanda 50 yaşındaki Afgan uyruklu Vezir Mohammad Nourtani'nin yanmış cesedinin bulunmasının ardından derinleştirilen soruşturmada Nourtani'nin kaçak olarak işletilen ocakta fenalaşarak hayatını kaybettiği belirlendi.

Advertisement