Son dakika Antalya Valisi haberleri, Antalya Valisi son dakika, son dakika Antalya Valisi

Son Dakika Antalya Valisi Haberleri

 • Bakan Ersoy: 'Mavi bayrağımızı kaybedersek turizmi kaybederiz'
  21:54 Bakan Ersoy: "Mavi bayrağımızı kaybedersek turizmi kaybederiz"

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kıyılardaki mavi bayrakların korunmasının öncelik hedefleri olduğunu vurgulayarak, turizmi kaybetmenin şehri kaybetmek anlamına geleceğini belirtti. Bakan Ersoy ayrıca, Hollywood ve Bollywood'dan yapımcıların ülkeye ve Antalya'ya yeni projelerle gelmeye devam edeceğini söyledi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: 'Mavi bayrağı kaybedersek turizmi, turizmi kaybedersek şehri kaybederiz'
  20:02 Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: 'Mavi bayrağı kaybedersek turizmi, turizmi kaybedersek şehri kaybederiz'

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kıyılardaki mavi bayrakların korunmasının öncelikli hedefleri olduğuna vurgu yaparak, "Eğer biz mavi bayrağımızı kaybedersek, turizmi kaybederiz, turizmi kaybedersek şehri kaybederiz.

 • Antalya'da Otobüslerde Emniyet Kemeri Kullanımı Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
  22 Şub Antalya'da Otobüslerde Emniyet Kemeri Kullanımı Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

  Antalya'da şehirlerarası otobüslerde yolcuların emniyet kemeri kullanımına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, emniyet kemerinin kullanımının zorunluluğu vurgulandı ve yolcuların bilgilendirilmesi için çalışmaların hassasiyetle takip edilmesi gerektiği belirtildi. Ayrıca, otobüslerde yapılan trafik kazalarının görüntüleri gösterilerek emniyet kemerinin önemi vurgulandı. Vali Şahin, yolcuların seyahat süresince emniyet kemeri takmalarının kontrol edilmesi gerektiğini ve bu konuda hassasiyet beklediğini ifade etti. Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerde emniyet kemeri takmanın zorunlu hale geldiği 2022 yılında yayımlanan yönetmelik hatırlatıldı.

 • Antalya Valisi Hulusi Şahin Manavgat'ta İncelemelerde Bulundu
  22 Şub Antalya Valisi Hulusi Şahin Manavgat'ta İncelemelerde Bulundu

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, Manavgat ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. Vali Şahin, yeni yapılan hükümet konağını ziyaret ettikten sonra Kaymakamlık binasında ilçe müdürlükleri ve birimleri inceledi. Daha sonra Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret eden Şahin, turizm, tarım ve sanayi alanında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi aldı. Ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu himayesinde yapımı devam eden öğrenci yurdu ve Manavgat Devlet Hastanesi inşaatı hakkında bilgi aldı.

 • Antalya Saat Kulesi'ne Aslına Uygun Saat Yerleştirildi
  21 Şub Antalya Saat Kulesi'ne Aslına Uygun Saat Yerleştirildi

  Antalya'nın sembollerinden Saat Kulesi'ne, Roma, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinin izlerini taşıyan aslına uygun bir saat yerleştirildi. Tarihi Kaleiçi'nin girişinde bulunan kulede gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları sonucunda, saat mekanizması ve kadranları vinç yardımıyla kuleye yerleştirildi. Antalya Valiliği Kültür Varlıkları Birimi yetkilisi Cemil Karabayram, çalışmaların tamamlandığını ve kule çevresindeki düzenleme çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Saat ustası Recep Gürgen ise orijinal saatin benzerini temin ettiklerini ve kısa süre içinde saat mekanizmasının tamamıyla çalışır hale geleceğini açıkladı.

 • Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF) Kapılarını Açıyor
  21 Şub Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF) Kapılarını Açıyor

  Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Güney Kariyer Fuarı'nda öğrencilerin kariyerlerini şekillendirebilecekleri 85 farklı etkinlik düzenlenecek. Fuar, mülakatlar, söyleşiler, eğitimler, atölye çalışmaları ve firma görüşmeleri gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

 • Antalya 2024 yılında turizmde 60 milyar dolar hedefine ulaşmayı planlıyor
  21 Şub Antalya 2024 yılında turizmde 60 milyar dolar hedefine ulaşmayı planlıyor

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, 2024 yılında turizmde 60 milyar dolar hedefine rahat ulaşacaklarını ve 2028 yılında ise 100 milyar dolar hedeflediklerini belirtti. Şahin, Antalya'nın Türkiye'nin ve dünyanın gözbebeği olduğunu vurgulayarak, bu hedeflere ulaşmak için çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca, Antalya Havalimanı'nın genişletme projesiyle 2025 yılında 82 milyon yolcu kapasitesine ulaşacağı ve ulaşım imkanlarının iyileştirileceği bilgisi paylaşıldı.

 • Antalya Valisi Hulusi Şahin: Turizm sepetimiz çeşitlendi
  20 Şub Antalya Valisi Hulusi Şahin: Turizm sepetimiz çeşitlendi

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, turizm sektöründe Almanya ve İngiltere'nin yanı sıra Polonya gibi başka ülkelerin de önemli partnerler olduğunu belirtti. Şahin, turizm gelirlerini artırmak için çalışmalar yaptıklarını ve hedeflerinin 2025 yılında 100 milyar dolarlık bir turizm pastasına ulaşmak olduğunu söyledi. AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu ise Türkiye'nin turizmde önemli bir yere geldiğini ve 2024'ün tam anlamıyla toparlanma yılı olacağını ifade etti.

 • Antalya'nın Fethi'nin 817. yıl dönümü coşkuyla kutlanacak
  20 Şub Antalya'nın Fethi'nin 817. yıl dönümü coşkuyla kutlanacak

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya'nın Fethi'nin 817. yıl dönümünün bu yıl coşkuyla kutlanacağını belirtti. Kutlamalar Fetih Koşusu ile başlayacak ve sempozyum, sergi, fetih yürüyüşü ve konserlerle devam edecek.

 • Ticaret Bakanı Bolat: 'Mart, nisan aylarında cari açığımız 30 milyar dolara gerileyecek'
  17 Şub Ticaret Bakanı Bolat: "Mart, nisan aylarında cari açığımız 30 milyar dolara gerileyecek"

  Ticaret Bakanı Bolat: "Mart, nisan aylarında cari açığımız 30 milyar dolara gerileyecek" "2 hafta sonra 1 Mart'ta 4. çeyrek büyüme rakamları açıklandığında 1 trilyon 100 milyar dolara ulaştığımızı göreceğiz" "2023 yılında ilk 9 ayda yüzde 4.7 ortalamayı yakalamıştık, o civarda 4.5, 4.

 • Ticaret Bakanı Bolat: 'Mart, nisan aylarında cari açığımız 30 milyar dolara gerileyecek'
  16 Şub Ticaret Bakanı Bolat: "Mart, nisan aylarında cari açığımız 30 milyar dolara gerileyecek"

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Mart, Nisan aylarına geldiğimizde cari açığımız 30 milyar dolara kadar gerilemiş olacak.

 • Ticaret Bakanı Bolat, Antalya'da Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  16 Şub Ticaret Bakanı Bolat, Antalya'da Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 2022'de 110 milyar dolara çıkan dış ticaret açığının 2023'te 106'ya düştüğünü belirtti. Bolat, ihracatın artmasıyla dış ticaret açığının azalacağını ve bu azalışın devam edeceğini söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin milli gelirinin arttığını ve kişi başına milli gelirin 12 bin 650 dolara ulaştığını ifade etti. Bolat, 2024 yılında ihracatı artırarak dış ticarete dayalı büyümeyi hedeflediklerini belirtti.

 • Antalya'da şiddetli yağışlar sonucu bin 948 dekar tarım alanında hasar tespit edildi
  15 Şub Antalya'da şiddetli yağışlar sonucu bin 948 dekar tarım alanında hasar tespit edildi

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya'daki şiddetli yağışlarda bin 948 dekar tarım alanında hasar tespit edildiğini söyledi. Şahin, AFAD İl Müdürlüğü'ndeki Afet Koordinasyon Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kent merkezinde 13 Şubat'ın ilk saatlerinde yoğun bir yağış ve dolunun meydana geldiğini hatırlatan Şahin, 3 ayda yağacak yağmurun 24 saatte ve dar bir alana düştüğünü dile getirdi.

 • Antalya'da selde hayatını kaybeden Yıldız'a, gözyaşları arasında veda
  14 Şub Antalya'da selde hayatını kaybeden Yıldız'a, gözyaşları arasında veda

  Antalya'da yaşanan sel felaketinde Kepez ilçesinde alt geçitte otomobilin içinde hayatını kaybeden 2 çocuk babası 47 yaşındaki Halil Yıldız, son yolculuğuna uğurlandı.

 • Antalya'da sel felaketinde hayatını kaybeden Halil Yıldız son yolculuğuna uğurlandı
  14 Şub Antalya'da sel felaketinde hayatını kaybeden Halil Yıldız son yolculuğuna uğurlandı

  Antalya'da yaşanan sel felaketinde Kepez ilçesinde alt geçitte hayatını kaybeden Halil Yıldız'ın cenaze töreni düzenlendi. İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu ve diğer yetkililerin katıldığı törende Yıldız'ın naaşı toprağa verildi.

 • İçişleri Bakan Yardımcısı: Vatandaşların sorunları bitene kadar çalışmalar devam edecek
  14 Şub İçişleri Bakan Yardımcısı: Vatandaşların sorunları bitene kadar çalışmalar devam edecek

  İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Antalya'da etkili olan şiddetli yağışlarla ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşların sorunları çözülmeden sahadan çekilmeyeceklerini belirtti. Karaloğlu, yağışların neden olduğu su baskınları ve zararlar hakkında bilgi verdi. Ayrıca, yapılan çalışmaların devam edeceğini ve zarar tespit çalışmalarının tamamlandıktan sonra ihtiyaç olan ödeneğin gönderileceğini söyledi.

 • Antalya'yı sağanak vurdu; 5 ilçede okullar tatil- Yeniden
  13 Şub Antalya'yı sağanak vurdu; 5 ilçede okullar tatil- Yeniden

  ANTALYA'da sabaha karşı başlayan şiddetli yağış nedeniyle ev ve iş yerlerini su basarken, araçlarında mahsur kalan çok sayıda kişi itfaiye ekipleri tarafından tahliye edildi.

 • Antalya'da Sel Felaketi: 1500 Su Baskını İhbarı Alındı
  13 Şub Antalya'da Sel Felaketi: 1500 Su Baskını İhbarı Alındı

  Antalya'da yaşanan şiddetli yağışlar ve dolu nedeniyle Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde su baskınları ve taşkınlar meydana geldi. Vali Şahin, 1500'e yakın su baskını ihbarı alındığını ve birçok ev ve iş yerinin etkilendiğini belirtti. Ayrıca, Kepez Devlet Hastanesi'nde cihazlarda sorunlar yaşandığı ve hastanenin diğer bölümlerinin ise normal şekilde hizmet vermeye devam ettiği açıklandı. Yağış miktarları ise rekor seviyede olduğu bildirildi.

 • Antalya'da Şiddetli Yağış Sonucu Su Baskınları
  13 Şub Antalya'da Şiddetli Yağış Sonucu Su Baskınları

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, kentte etkili olan şiddetli yağışın su baskınlarına neden olduğunu belirterek, gerekli çalışmaların yapılarak hayatın normale dönmesinin sağlanacağını söyledi. Yağışın etkisiyle Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde su baskınları ve taşkınlar meydana geldi. Vali Şahin, incelemelerde bulunarak hasar tespit çalışmalarının yapıldığını ve eksikliklerin en kısa sürede giderileceğini belirtti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise şiddetli yağışın uzun süredir görülmemiş olduğunu ve ekiplerin tahliye çalışmalarına devam ettiğini açıkladı.

 • Antalya'da Şiddetli Yağışlar Sonucu Su Baskınları
  13 Şub Antalya'da Şiddetli Yağışlar Sonucu Su Baskınları

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, yoğun yağışlar ve dolu nedeniyle Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde su baskınları ve taşkınlar yaşandığını belirtti. Vali Şahin, ekiplerin hızlı bir şekilde müdahale ettiğini ve hasar tespit çalışmalarının yapıldığını söyledi. Ayrıca, hastanelerde yaşanan geri basma problemlerinin dışında bir sorun olmadığını ve eksikleri gidermek için diğer hastanelerden destek alındığını ifade etti.

 • Bakan Kacır, Gezeravcı ile Görüntülü Konuştu
  09 Şub Bakan Kacır, Gezeravcı ile Görüntülü Konuştu

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni'ne katıldı. Bakan Kacır, gençlere sağladıkları burs ve destek programları hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ile görüntülü konuştu. Tören sonunda dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi.

 • Tour of Antalya Uluslararası Bisiklet Yarışının basın lansmanı yapıldı
  07 Şub Tour of Antalya Uluslararası Bisiklet Yarışının basın lansmanı yapıldı

  - Tour of Antalya Uluslararası Bisiklet Yarışının basın lansmanı yapıldı 8-11 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Tour of Antalya Uluslararası Bisiklet Yarışı'nın basın lansmanı yapıldı.

 • Depremi yaşayan vali, o anları hatırlayınca konuşmakta zorlandı
  06 Şub Depremi yaşayan vali, o anları hatırlayınca konuşmakta zorlandı

  Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen iki büyük depremin yıl dönümünde Antalya Valisi Hulusi Şahin, depremi yaşadığı anları hatırlayınca konuşmakta güçlük çektiğini ve duygusal anlar yaşadığını belirtti.

 • Kahramanmaraş Depreminin Yıl Dönümünde Antalya'da Anma Töreni Düzenlendi
  06 Şub Kahramanmaraş Depreminin Yıl Dönümünde Antalya'da Anma Töreni Düzenlendi

  Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremin yıl dönümünde Antalya'da anma töreni düzenlendi. Törende, depremi yaşayan Antalya Valisi Hulusi Şahin duygusal anlar yaşadı.

 • Antalya'da Kahramanmaraş depreminin yıl dönümü anma etkinliği düzenlendi
  06 Şub Antalya'da Kahramanmaraş depreminin yıl dönümü anma etkinliği düzenlendi

  Antalya'da, Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin yıl dönümünde anma etkinliği düzenlendi. Antalya Valisi Hulusi Şahin, yaşadıklarını güçlükle anlattı. Depremde hayatını kaybedenlerin anıldığı törende duygusal anlar yaşandı.

 • Antalya'da Kahramanmaraş depremi anma etkinliği düzenlendi
  06 Şub Antalya'da Kahramanmaraş depremi anma etkinliği düzenlendi

  KAHMRAMANMARAŞ merkezli 2 büyük depremin yıl dönümünde Antalya'da anma etkinliği düzenlendi.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde Antalya'da anma programı düzenlendi
  06 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde Antalya'da anma programı düzenlendi

  Antalya'da düzenlenen anma programında depremde görev alan kurum ve STK'lerin arama kurtarma ekipleri bir araya geldi. Antalya Valisi Hulusi Şahin, depremi yaşamanın insanlarda silinmez izler bıraktığını ifade etti. Şahin, Türk milletinin tekrar kalkacağını ve geleceğe umutla bakacağını vurguladı. Programda ayrıca Rus usta öğretici Nadya Çimen'in resim sergisi de ziyaretçilere açıldı.

 • Türkiye'ye Geri Getirilen 42 Eser Antalya Müzesi'nde Sergilendi
  02 Şub Türkiye'ye Geri Getirilen 42 Eser Antalya Müzesi'nde Sergilendi

  Türkiye'den 1960'lı yıllarda ABD'ye kaçırılan 41, İngiltere'ye kaçırılan 1 olmak üzere toplam 42 eser, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın iş birliğiyle Türkiye'ye geri getirildi. Eserlerin maddi değeri 61,9 milyon dolar olup, Antalya Müzesi'nde sergilenmeye başlandı. Eserler arasında Roma döneminden Kybele heykelciği, Minerva başı, kadın heykelciği, Satyr heykelciği ve Frig başlığı tipli bronz miğferler bulunmaktadır.

 • Türkiye'ye Geri Getirilen 42 Eser Antalya Müzesi'nde Sergilendi
  02 Şub Türkiye'ye Geri Getirilen 42 Eser Antalya Müzesi'nde Sergilendi

  Türkiye'nin 1960'lı yıllarda ABD ve İngiltere'ye kaçırılan 42 eseri, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın iş birliğiyle geri getirildi. Eserlerin maddi değeri 61,9 milyon dolar olan eserler Antalya Müzesi'nde sergilenmeye başlandı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh ve diğer yetkililerin katıldığı törende eserler müzeye kazandırıldı. Eserlerin çoğunluğu idol başı olup, nadir bulunan örnekler arasında yer almaktadır. ABD ve İngiltere ile yapılan iş birliği sayesinde eserler yurda döndü.

 • Antalya Kadın Müzesi'nden Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Jale İnan 2023 Yılın Kadını Ödülü
  02 Şub Antalya Kadın Müzesi'nden Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Jale İnan 2023 Yılın Kadını Ödülü

  Antalya Kadın Müzesi tarafından düzenlenen Jale İnan Antalya Yılın Kadını Ödül Töreni'nde, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a ödül verildi. Özkan, ödülü annesi Nalan Doğan'a adadı ve kadınların güçlü toplumlar için önemine vurgu yaptı. Tören, Antalya Valisi Hulusi Şahin'in konuşması ve söyleşiyle sona erdi.

 • Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Prof. Dr. Jale İnan Antalya 2023 Yılın Kadını Ödülü Verildi
  02 Şub Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Prof. Dr. Jale İnan Antalya 2023 Yılın Kadını Ödülü Verildi

  Antalya Kadın Müzesi tarafından düzenlenen törende, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Prof. Dr. Jale İnan Antalya 2023 Yılın Kadını Ödülü takdim edildi. Ödül, Antalya'ya en çok katkı sağlayan kadına verilmektedir. Rektör Özkan, ödülü alırken, kadınların dünyayı değiştirme gücüne sahip olduğunu vurgulayarak, kadın haklarının geliştirilmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği ideali için çalışmanın önemine değindi.

 • Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Antalya Tanıtım Vakfı tarafından ödül verildi
  02 Şub Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Antalya Tanıtım Vakfı tarafından ödül verildi

  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Tanıtım Vakfı tarafından Prof. Dr. Jale İnan Antalya 2023 Yılın Kadını Ödülü'ne layık görüldü. Özkan, ödül töreninde yaptığı konuşmada, kadınların daha fazla söz sahibi olmaları gerektiğini vurguladı.

 • Türkiye Kış Bisiklet Yarış Serisi Antalya'da Başladı
  27 Oca Türkiye Kış Bisiklet Yarış Serisi Antalya'da Başladı

  Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Kış Bisiklet Yarış Serisi'nin ilkinin startını Antalya Valisi Hulusi Şahin verdi. Aspendos Antik Kenti Tiyatro'sundan startı verilen ve 15 takım ile 158 sporcunun mücadele ettiği CRI Kış Bisiklet Yarışı Serisi başladı. İkinci etap ise Antalya Expo Center'da Expo Kriteryum ismi ile gerçekleştirilecek.

 • Aspendos'ta düzenlenen CRI Türkiye Kış Bisiklet Yarışları Serisi başladı
  27 Oca Aspendos'ta düzenlenen CRI Türkiye Kış Bisiklet Yarışları Serisi başladı

  Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği tarafından düzenlenen CRI Türkiye Kış Bisiklet Yarışları Serisi'nin ilki Aspendos'ta başladı. Yerli ve yabancı 13 takımdan 158 sporcu yarışa katıldı. Yarışın startını Antalya Valisi Hulusi Şahin verdi. Yarışlar, Antalya'nın turizm potansiyelini artırmak ve kış aylarında otelleri doldurmak amacıyla düzenleniyor.

 • Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği tarafından düzenlenen CRI Türkiye Kış Bisiklet Yarışları Serisi başladı
  27 Oca Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği tarafından düzenlenen CRI Türkiye Kış Bisiklet Yarışları Serisi başladı

  Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği tarafından düzenlenen CRI Türkiye Kış Bisiklet Yarışları Serisi'nin ilki Antalya'nın Serik ilçesinde başladı. Yerli ve yabancı 13 takımdan 158 sporcunun katıldığı yarışlar, Belek Turizm Merkezi güzergahında devam edip, başlangıç noktasında sona erecek. Yarışın startını Antalya Valisi Hulusi Şahin verdi. Antalya'nın turizmdeki başarısını bisiklet turizmiyle de sürdürmeyi hedefleyen organizasyonlar devam edecek.

 • Antalya Valisi Hulusi Şahin: Gazze'deki İnsanlık Dramına Tepki Göstermeliyiz
  24 Oca Antalya Valisi Hulusi Şahin: Gazze'deki İnsanlık Dramına Tepki Göstermeliyiz

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nin toplantısında yaptığı açıklamada, son günlerde Antalya'nın bazı ilçelerinde sahile vuran cesetlerin, Lübnan'dan Avrupa'ya gitmek isteyen yaklaşık 90 kişinin bulunduğu bir geminin batması sonucu olduğuna dair bulgular olduğunu belirtti. Şahin, bu insanlık dramına karşı herkesi bir olmaya ve tepki göstermeye davet etti. Ayrıca, sahipsiz hayvan sorunu ve trafik sorunu konularında da açıklamalarda bulundu.

 • Antalya'da Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Parkı Açıldı
  24 Oca Antalya'da Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Parkı Açıldı

  Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde, Diyarbakır'da 23 yıl önce silahlı saldırıda şehit edilen İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın isminin verildiği park törenle açıldı.

 • Antalya Valisi: Sahillere vuran cesetler soykırım savaşının bir sonucu
  24 Oca Antalya Valisi: Sahillere vuran cesetler soykırım savaşının bir sonucu

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, son günlerde sahillere vuran cesetlerle ilgili yaptığı açıklamada, bu durumun bir seri katil cinayeti olmadığını, ancak Gazze'deki insanlık dramına tanık olunan bir soykırım savaşının bir sonucu olduğunu belirtti. Şahin, cesetlerin Lübnan'dan Avrupa'ya gitmek isteyen bir geminin batması sonucu olduğunu tahmin ettiklerini söyledi. Ayrıca, Vali Şahin toplantıda sokak hayvanlarıyla ilgili kısırlaştırma çağrısı yaparken, trafik sorununa ilişkin de sürpriz projelerin olduğunu ve yeni yolların açılması gerektiğini ifade etti.

 • Antalya'da Tarihi Eserlerin Çevresindeki Görsel Kirlilik Gideriliyor
  24 Oca Antalya'da Tarihi Eserlerin Çevresindeki Görsel Kirlilik Gideriliyor

  Antalya'da restorasyonu tamamlanan tarihi eserlerin çevresinde görsel kirliliğine neden olan elektrik ve telefon panoları kaldırılıyor. Bugüne kadar 150'ye yakın pano kaldırıldı.

 • Antalya'da düzenlenen Hotel Equipment Fuarı 10 binden fazla kişi tarafından ziyaret edildi
  22 Oca Antalya'da düzenlenen Hotel Equipment Fuarı 10 binden fazla kişi tarafından ziyaret edildi

  Antalya'da düzenlenen Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı (Hotel Equipment), 4 gün boyunca 10 binden fazla kişi tarafından ziyaret edildi. Fuarda, sektör temsilcileriyle bir araya gelen katılımcılar, değişen ve gelişen teknoloji dünyasının yeniliklerini keşfetme fırsatı buldu. Ayrıca, Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği tarafından düzenlenen panel ve konferanslarla turizm sektöründeki yenilikler de paylaşıldı. Fuarın beklenenin üzerinde ilgi gördüğünü belirten organizatörler, yeni iş bağlantıları kurmak isteyenlere de fırsat sunduklarını ifade etti.

 • 34. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı'na 10 binden fazla ziyaretçi
  22 Oca 34. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı'na 10 binden fazla ziyaretçi

  Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen 34. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı'nı (Anfaş Hotel Equipment) 10 binden fazla kişi ziyaret etti. Fuar, sektör temsilcileri ve turizm profesyonelleri için yeni iş bağlantıları kurma fırsatı sağladı.

 • Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Seracılık sektöründe kayıt dışı sera oranı yüzde 40
  20 Oca Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Seracılık sektöründe kayıt dışı sera oranı yüzde 40

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Antalya'da düzenlenen Seracılık Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, seracılık sektöründe kayıt dışı sera oranının yüzde 40 olduğunu belirtti. Yumaklı, kayıt altına alınmayan seraların kayıt altına alınması için çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

 • Tarım ve Orman Bakanı: Seracılık son 21 yılda yüzde 123 büyüdü
  20 Oca Tarım ve Orman Bakanı: Seracılık son 21 yılda yüzde 123 büyüdü

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, son 21 yılda seracılığın yüzde 123 büyüdüğünü belirterek, ülkede 9.4 milyon ton sebze ve meyve arz edildiğini söyledi. Seracılık üretim alanlarının yüzde 92'si Hatay'dan İzmir'e kadar olan sahil şeridinde bulunuyor ve 61 binden fazla üretici bulunuyor. Kayıt altında olmayan yüzde 40 alanın kayıt altına alınması için çalışmalar yapılıyor.

 • Tarım ve Orman Bakanı: Türkiye'nin tohum firmaları dünyayla boy ölçüşecek konuma geldi
  19 Oca Tarım ve Orman Bakanı: Türkiye'nin tohum firmaları dünyayla boy ölçüşecek konuma geldi

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye'nin tohum üretimi ve geliştirilmesinde dünyadaki rakiplerinden daha iyi ve kaliteli olduğunu belirtti. Yumaklı, tohumun tarım teknolojisi içinde en stratejik ve önemli bir husus olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin tohum firmalarının dünyayla boy ölçüşecek hatta yön verecek konuma geldiğini söyledi. Bakan Yumaklı, ayrıca Türkiye'nin tohum üretimindeki başarısını ve ata tohumlarının korunmasını da vurguladı.

 • Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Serada Biber Hasadı Yaptı
  19 Oca Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Serada Biber Hasadı Yaptı

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Antalya'da bir tohum üretim merkezini ziyaret ettikten sonra biber hasadı yaptı. Yumaklı, tohum firmalarının dünyayla boy ölçüşecek durumda olduğunu belirtti ve Türkiye'nin tohum üretimi konusunda sıkıntısı olmadığını vurguladı. Ayrıca üretilen tohumların gen bankasında saklandığını ve ata tohumlarının yasaklanmadığını söyledi.

 • Antalya'da 34. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı Açıldı
  16 Oca Antalya'da 34. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı Açıldı

  Antalya'da düzenlenen 34. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı, 125'in üzerinde katılımcıyı ve 10 binden fazla profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirecek. Antalya Valisi Hulusi Şahin, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin turizmde büyük mesafeler aldığını ve hedeflerinin 5 yıl içinde 100 milyon turist ve 100 milyar dolar turizm geliri olduğunu belirtti. Fuar, HOTED ve HK camiasının da buluşma noktası olacak.

 • Antalya'da düzenlenen Hotel Equipment Fuarı turizm paydaşlarını bir araya getirdi
  16 Oca Antalya'da düzenlenen Hotel Equipment Fuarı turizm paydaşlarını bir araya getirdi

  Bu yıl 34'üncüsü düzenlenen Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı (Hotel Equipment) Antalya'da gerçekleşti. Fuarda 125 firma yer aldı ve 15 ülkeden 10 bin profesyonel ziyaretçi bekleniyor. Antalya Valisi Hulusi Şahin, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, fuarların turizme önemli katkılar sağladığını belirtti ve Türkiye'nin turizmde büyük mesafeler kat ettiğini vurguladı. Ayrıca, fuarcılığın turizm sektörünü etkileyen birçok sektörü tetiklediğini ve bu nedenle desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

 • Dünya Yürüyüş Takımlar Şampiyonası Antalya'da düzenlenecek
  12 Oca Dünya Yürüyüş Takımlar Şampiyonası Antalya'da düzenlenecek

  Dünya Atletizm Birliği'nin en önemli organizasyonlarından biri olan Dünya Yürüyüş Takımlar Şampiyonası, 21 Nisan'da Antalya EXPO 2016 alanında gerçekleştirilecek. Antalya Valisi Hulusi Şahin, kentin bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmasından memnuniyet duyduğunu belirtti. Şampiyonanın Türkiye'de olimpiyat kotası dağıtan en büyük organizasyon olduğunu vurgulayan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Antalya'da yapılacak olan şampiyonadan iki takımın olimpiyata gitmeyi garantileyeceğini söyledi. Ayrıca, organizasyonda maraton karışık bayrak yürüyüş yarışması da düzenlenecek.

 • Antalya'da Dünya Yürüyüş Takımlar Şampiyonası düzenlenecek
  12 Oca Antalya'da Dünya Yürüyüş Takımlar Şampiyonası düzenlenecek

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, Dünya Yürüyüş Takımlar Şampiyonası'nın 65 ülkeden 750 sporcunun katılımıyla 21 Nisan'da Antalya EXPO 2016 alanında gerçekleştirileceğini söyledi. Türkiye'de ilk kez organize edilen yarışmada, Büyükler Kadın ve Erkek 20 kilometre, U20 Kadın ve Erkek 10 kilometre, ayrıca Olimpiyat Oyunları programına ilk kez 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda dahil edilecek olan Maraton Karışık Bayrak Yürüyüş yarışması düzenlenecek.

 • Antalya'da Evsiz Vatandaşlara Destek Toplantısı Yapıldı
  12 Oca Antalya'da Evsiz Vatandaşlara Destek Toplantısı Yapıldı

  Antalya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, sokakta yaşayan evsiz vatandaşlara destek sağlanması konusu ele alındı. Vali Şahin, evsiz vatandaşların topluma kazandırılması için çalışmaların yapılması gerektiğini vurgulayarak, ilgili kurumların koordineli bir şekilde bu süreci yürüteceğini belirtti. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında imzalanan protokolle, evsiz vatandaşlara barınma, beslenme ve giyim hizmeti sunulmaya devam edileceği açıklandı.

 • Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Erzurum Günleri'ne katıldı
  12 Oca Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Erzurum Günleri'ne katıldı

  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Erzurum için Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Antalya Erzurum Günleri'ne katıldı. Erzurumlular, Antalya'da düzenlenen tanıtım günlerinde bir araya geldi. Başkan Uysal, Erzurumluların Antalya'nın ticari ve sosyal hayatına büyük katkıda bulunduklarını söyledi ve onların varlığıyla gurur duyduklarını belirtti. Program sonunda Başkan Uysal'a plaket takdim edildi.

 • Erzurum Günleri Fuarı Antalya'da Cam Piramit'te gerçekleşti
  12 Oca Erzurum Günleri Fuarı Antalya'da Cam Piramit'te gerçekleşti

  Antalya Erzurumlular Derneği'nin koordinatörlüğünde düzenlenen Erzurum Günleri Fuarı, cam piramitte başladı. Yöresel halk oyunlarıyla renklenen programa Antalya İl Protokolü, yerli ve yabancı turistler de katıldı. Açılış konuşmalarında Antalyalılarla Erzurumluların kucaklaştığı vurgulandı. Fuarda Erzurum'a özgü peynir, pestil, köme, lavaş, ketesi, cağ kebabı ve Oltu taşı gibi ürünler tanıtılıyor.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye ile işbirliği içinde olduklarını belirtti
  06 Oca KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye ile işbirliği içinde olduklarını belirtti

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye ile işbirliği yaparak KKTC'nin çehresinin değişmesi ve turizm faaliyetlerinin artması için çaba gösterdiklerini açıkladı. Tatar, Antalya Valisi Hulusi Şahin'i ziyaretinde, Antalya'nın turizm alanındaki başarısını takdir etti ve Antalya ile KKTC arasında yapılacak çalışmaların önemine vurgu yaptı. Tatar, karşılıklı ziyaretlerin artması temennisinde bulundu.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Antalya Valisi Hulusi Şahin'i ziyaret etti
  06 Oca KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Antalya Valisi Hulusi Şahin'i ziyaret etti

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Antalya Valisi Hulusi Şahin'i makamında ziyaret ederek, turizm faaliyetlerinin artması için Türkiye Cumhuriyeti yetkilileriyle istişare içerisinde olduklarını belirtti. Tatar, KKTC'nin turizm, yükseköğrenim ve tarım alanında gelişmeye devam ettiğini vurguladı. Ayrıca, Antalya'nın turizm ve tarım birikimini KKTC ile paylaşmasının önemine değindi ve daha sık temasların olması gerektiğini ifade etti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a Antalya Belek Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi
  05 Oca KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a Antalya Belek Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Antalya Belek Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi. Törende konuşan Tatar, Kıbrıs meselesinin Türkiye'yi ve Türk dünyasını yakından ilgilendiren milli bir mesele olduğunu vurguladı. Tatar, Kıbrıs'ın jeopolitik, jeostratejik ve Doğu Akdeniz'deki gelişmelere bağlı olarak küreselleşen dünyada dengelerin değişmesiyle önem kazandığını belirtti. Antalya Belek Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yazıcı ise KKTC'nin egemen, özgür ve çağdaş bir devlet olduğunu ifade etti ve Tatar'a fahri doktora unvanının verilmesinin gerekçelerini açıkladı.

 • Vali Şahin, 2023'e damga vuran fotoğraflara oy verdi
  05 Oca Vali Şahin, 2023'e damga vuran fotoğraflara oy verdi

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, Anadolu Ajansı'nın düzenlediği 'Yılın Kareleri' oylamasına katılarak, 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğraflara oy verdi. Şahin, AA muhabirlerinin başarılı fotoğraflarını tebrik ederken, Filistin'deki etnik temizlik harekatını gösteren bir fotoğrafın çok anlamlı olduğunu belirtti.

 • Antalya Valisi Şahin, trafik sorununa çözüm önerilerini açıkladı
  03 Oca Antalya Valisi Şahin, trafik sorununa çözüm önerilerini açıkladı

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, kentteki trafik sorununu çözmek için alt ve üst geçitler, çoklu kavşaklar yapılması gerektiğini belirtti. Turizm kenti Antalya'da artan trafik yoğunluğu ve toplu ulaşım sorunları, turistlerin de ortak şikayeti haline geldi. Antalya-Alanya otoyolu projesiyle sorunun çözülmesi hedefleniyor.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 2024 yılını itfaiye ekipleriyle birlikte karşıladı
  01 Oca Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 2024 yılını itfaiye ekipleriyle birlikte karşıladı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 2024 yılının ilk dakikalarında itfaiye istasyonunda bulunan ekiplerle bir araya gelerek yeni yılı kutladı. Başkan Böcek, itfaiye personelinin ve diğer çalışanların 7/24 görev başında olduğunu belirtti ve yeni yılın ülkeye sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diledi.

 • Antalya Valisi Hulusi Şahin, Kolluk Kuvvetlerinin Yeni Yıllarını Tebrik Etti
  01 Oca Antalya Valisi Hulusi Şahin, Kolluk Kuvvetlerinin Yeni Yıllarını Tebrik Etti

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, 2024 yılını vazife başındaki kolluk kuvvetleri ile birlikte karşıladı. Vali Şahin, yılbaşı akşamı için alınan tedbirleri yerinde inceleyerek, görev başında olan güvenlik güçlerinin yeni yıllarını tebrik etti. Vali Şahin, Kaleiçi Yat Limanı'ndaki Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı, Yeni Kapı Polis Merkezi Amirliği, Döşemealtı Uygulama Noktası ve Korkuteli ilçesindeki Bozova Jandarma Karakolu'nu ziyaret ederek, görevi başındaki Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik personelini tebrik etti. Antalya'da 7 bin 500'ün üzerinde personelin görev yaptığı belirtildi.

 • Antalya'da Yaz Kış Denize Girenler Grubu 2024 Yılını Denizde Karşıladı
  01 Oca Antalya'da Yaz Kış Denize Girenler Grubu 2024 Yılını Denizde Karşıladı

  Antalya'da yaz kış denize girenler grubu, Konyaaltı Sahili'nde toplanarak 2024 yılını denize girerek karşıladı. Grup üyeleri ateş yakıp sohbet ettikten sonra Türk bayrakları ve Atatürk posterleri eşliğinde yeni yıla geriye sayarak denize koştular. Denize girenler, deniz havasının sıcak olması nedeniyle soğuğu hissetmediklerini ve çok mutlu olduklarını belirtti. Aynı zamanda Konyaaltı Sahili'nde bulunan diğer vatandaşlar da yeni yılı sahilde karşıladı ve dilek feneri uçurarak sağlık ve mutluluk diledi. Antalya'da ise emniyet ve jandarma ekipleri yeni yıl uygulamaları gerçekleştirirken, Vali Hulusi Şahin de kamu çalışanlarını ziyaret ederek yeni yıllarını tebrik etti.

 • Valiler Yeni Yıla Görev Başında Giren Personeli Ziyaret Etti
  01 Oca Valiler Yeni Yıla Görev Başında Giren Personeli Ziyaret Etti

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, Muğla Valisi İdris Akbıyık, Isparta Valisi Aydın Baruş ve Burdur Valisi Türker Öksüz yeni yıla görevi başında giren personeli ziyaret etti.

 • Antalya'da yılbaşı tedbirleri için 8 bin 500 personel görev yapıyor
  31 Ara Antalya'da yılbaşı tedbirleri için 8 bin 500 personel görev yapıyor

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, yılbaşı tedbirleri kapsamında 8 bin 500 personelin görev yaptığını belirtti. Vali Şahin, ekiplerin Antalya'nın huzur ve güvenliği için havada, karada ve denizde görevlerine devam ettiğini söyledi. Yılbaşında İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan toplamda 8 bin 500 personel görev yapacak.

 • Akdeniz Üniversitesinde öğretim üyeleri için 'Akademik Tören' düzenlendi
  28 Ara Akdeniz Üniversitesinde öğretim üyeleri için "Akademik Tören" düzenlendi

  Akdeniz Üniversitesi'nde 2023 yılında akademik unvan alan, unvanı yükseltilen ve kadroya atanan öğretim üyeleri için 'Akademik Tören' düzenlendi. Törende konuşan Antalya Valisi Hulusi Şahin, Akdeniz Üniversitesi'nin kentteki üniversitelerin amiral gemisi olduğunu belirtti. Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan ise üniversitenin başarılarını ve gelecek projelerini paylaştı.

 • Antalya'da Usulsüz Kullanılan Skuterlere Valilikten Sert Müdahale
  28 Ara Antalya'da Usulsüz Kullanılan Skuterlere Valilikten Sert Müdahale

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, usulsüz kullanılan ve kazalara sebep olan skuterlerle ilgili sert önlemler alacaklarını açıkladı. Skuterlerin yoğun olarak kullanıldığı Antalya'da, trafik kazalarının ve güvenlik sorunlarının artması üzerine valilik harekete geçti. Vali Şahin, usulsüz kullanıma ve park etmelere müsaade etmeyeceklerini ve cezai işlemleri en sert şekilde uygulayacaklarını belirtti. Ayrıca, 2024 yılı turizm sezonu öncesinde skuterlerle ilgili sorunu kökten çözeceklerini ifade etti.

 • Antalya Valiliği, Usulsüz Kullanılan Skuterlere Karşı Harekete Geçti
  28 Ara Antalya Valiliği, Usulsüz Kullanılan Skuterlere Karşı Harekete Geçti

  Antalya'da usulsüz kullanılan ve kazalara sebep olan skuterlerle ilgili valilik sert önlemler alacak. Skuterlerin protokole uygun olmayan şekilde kullanılması ve fazla sayıda konuşlandırılması nedeniyle cezai işlemler en sert şekilde uygulanacak. Skuterlerin kaldırımda ve yasak olan bölgelerde kullanılması, trafik kazalarına ve görüntü kirliliğine neden oluyor. Vali Şahin, 2024 yılı turizm sezonu öncesinde sorunu kökten çözeceklerini belirtti.

 • Başkan Çandır: 'Asgari ücret iş barışının sürdürülmesinde önemli'
  27 Ara Başkan Çandır: "Asgari ücret iş barışının sürdürülmesinde önemli"

  Antalya Ticaret Borsası (ATB) Aralık ayı Meclis Toplantısı, ATB Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci başkanlığında ATB Meclis Salonu'nda yapıldı.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca'da Atatürk Stadyumu'ndaki çalışmaları inceledi
  26 Ara Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca'da Atatürk Stadyumu'ndaki çalışmaları inceledi

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca'da yapımı devam eden Atatürk Stadyumu'nda incelemelerde bulundu. Stadyumu 15 Mart'ta hizmete açmak için çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi. Başkan Böcek ayrıca Kaş Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için protokol imzaladı ve Laika-Orhan Günay Halk Eğitim Merkezi ve TOBB Anaokulu Temel Atma Töreni'ne katıldı. Kumluca Atatürk Stadyumu projesi ise hızla devam ediyor.

 • Kumluca'da Laika-Orhan Günay Halk Eğitim Merkezi ve TOBB Anaokulu temeli atıldı
  26 Ara Kumluca'da Laika-Orhan Günay Halk Eğitim Merkezi ve TOBB Anaokulu temeli atıldı

  Kumluca ilçesinde Laika-Orhan Günay Halk Eğitim Merkezi ve 12 derslikli TOBB Anaokulu binasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene Antalya Valisi Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve diğer yetkililer katıldı. Vali Şahin, hayırseverlerin eğitime katkısını vurgulayarak, yeni yapılan okulların halka hizmet vereceğini belirtti.

 • Antalya Finike Toptancı Hali Yeni Sezonu Törenle Açıldı
  25 Ara Antalya Finike Toptancı Hali Yeni Sezonu Törenle Açıldı

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, Finike ilçesindeki toptancı halin yeni sezonunun açılış töreninde yaptığı konuşmada, üreticilere hayırlı bir sezon diledi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise tarımın gelişmesi ve çiftçilerin desteklenmesi için çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik ise Finike'nin tarım alanında önemli bir rol oynadığını vurguladı.

 • Başkan Böcek: 'Finike'mize 690 milyon TL'lik yatırım yaptık'
  25 Ara Başkan Böcek: "Finike'mize 690 milyon TL'lik yatırım yaptık"

  Finike Toptancı Hali'nin sezon açılışına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, devam eden projelerle ilçeye 690 milyon TL yatırım yaptıklarını belirterek, enerjiye, gübreye, ilaca, mazota gelen yüksek zamlara ve ekonomik krize rağmen üretim yapmaya devam eden çiftçilere...

 • Kepez Belediye Başkanı Yörük Türkmen kültürüne önem verdiklerini söyledi
  25 Ara Kepez Belediye Başkanı Yörük Türkmen kültürüne önem verdiklerini söyledi

  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yörük Türkmen Gerçeği Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, 15 yıldır Yörük Türkmen kültürüne önem verdiklerini ve şehre en güzel renkliliğini sunmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

 • Antalya'da 15 Milyon 200 Bin Turist Sayısı Geçildi
  24 Ara Antalya'da 15 Milyon 200 Bin Turist Sayısı Geçildi

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, kentte 15 milyon 200 bin turist sayısının geçildiğini ve 2019 yılı verilerini yüzde 5 oranında aştıklarını açıkladı. Vali Şahin ayrıca, Antalya Havalimanı'ndaki kapasite artırımı çalışmalarının devam ettiğini ve 2024 nisan ayında tamamlanacak olan projelerin hizmete alınacağını belirtti.

 • Antalya Valisi Hulusi Şahin: Antalya tarımı daha ileri potansiyele sahip
  20 Ara Antalya Valisi Hulusi Şahin: Antalya tarımı daha ileri potansiyele sahip

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Tarım Konseyi'nin konuğu olarak yaptığı konuşmada, Antalya'nın tarımsal faaliyetlerde öncü olduğunu ve tarımın sürdürülebilirlik ve karbon ayak izinin önceliği haline geldiğini belirtti. Şahin, kentin tarım potansiyelinin daha ileri gidebileceğini vurgulayarak, doğru kaynak kullanımı ve çocuklara tarımın itibarlı bir iş olduğunu anlatmanın önemine değindi.

 • Vali Şahin: 'Çocuklarımıza tarımın itibarlı iş olduğunu anlatmalıyız'
  20 Ara Vali Şahin: "Çocuklarımıza tarımın itibarlı iş olduğunu anlatmalıyız"

  Antalya Tarım Konseyi'nin konuğu olan Antalya Valisi Hulusi Şahin, tarımsal üretimde sürdürülebilirlik vurgusunda bulunurken, " Çocuklarımıza tarımla uğraşmanın, çok itibarlı bir iş olduğunu anlatıp, kabul ettirmemiz lazım" dedi.

 • Yacht Life Boat Show 2023 Antalya Açıldı
  17 Ara Yacht Life Boat Show 2023 Antalya Açıldı

  Antalya'da düzenlenen Yacht Life Boat Show 2023 Antalya, 350 firmadan 1500 katılımcının yer aldığı bir fuar olarak ziyarete açıldı. Antalya Valisi Hulusi Şahin, fuarın Türkiye'nin sektöründe önemli bir etkiye sahip olacağını belirtti ve Antalya'nın yat üretimi ve yan sanayisiyle büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurguladı. Fuar, 24 Aralık'ta sona erecek.

 • Turizmde rekor kıran Antalya'da sezon 12 aya yayıldı
  15 Ara Turizmde rekor kıran Antalya'da sezon 12 aya yayıldı

  Turizmde yaklaşık 15,5 milyon turistle tüm zamanların rekoru kırılan Antalya'da, turist sayısı ve gelirin artmasının yanı sıra sezonun 12 aya yayılmış olması da dikkati çekiyor.

 • Antalya'da Yerleşik Yabancı Sayısı Azaldı
  13 Ara Antalya'da Yerleşik Yabancı Sayısı Azaldı

  Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya'da yaşayan yerleşik yabancı sayısının 125 bine düştüğünü ve ikamet izni alanların başında Rus uyruklu kişilerin olduğunu belirtti. Antalya'da kullanılmaya başlanan Göç İdaresi Başkanlığı Mobil Göç Noktası araçlarıyla düzensiz göçmenlerin tespiti kolaylaştırılıyor ve işlemleri hızla hallediliyor. Vali Şahin, yerleşik yabancıların yasa dışı ticaret yapma hakkı olmadığını ve bu konuda sıkı tedbirler alındığını ifade etti.

 • BAKA, Antalya'da yönetim kurulu toplantısı düzenledi
  12 Ara BAKA, Antalya'da yönetim kurulu toplantısı düzenledi

  Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya'da aralık ayı yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, 2024 yılında Antalya, Burdur ve Isparta'da yapılacak sağlık, spor, eko-turizm ve alternatif turizm projeleri ele alındı. Ayrıca, girişimcilik ekosistemi, imalat sanayi ve istihdam alanlarında 47 projeye imza atıldı. Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Savunma Sanayi Başkanlığı işbirliğiyle geliştirilen Siber Vatan Programı kapsamında 160 öğrenciye eğitim verildiği ve 2024'te yazılım ve Kodla Bakalım programının uygulanacağı da belirtildi.

 • Antalya Kütüphanesi Hizmete Açıldı
  09 Ara Antalya Kütüphanesi Hizmete Açıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da 9 bin metrekarelik alana sahip, 1 milyon kitap kapasiteli Antalya Kütüphanesi'ni hizmete açtı. Bakan Ersoy, kütüphanelere verilen önemi vurgulayarak, kütüphanelerin ülkenin her yerini süslediğini belirtti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Antalya Kütüphanesi'nin açılışında konuştu Açıklaması
  09 Ara Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Antalya Kütüphanesi'nin açılışında konuştu Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'yı daha da modern bir turizm ve kültür kenti yapma konusundaki çabaların hız kesmeden devam edeceğini bildirdi.

Advertisement