Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Balıkesir Üniversitesi haberleri, Balıkesir Üniversitesi son dakika, son dakika Balıkesir Üniversitesi

Son Dakika Balıkesir Üniversitesi Haberleri

Son dakika Balıkesir Üniversitesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son balıkesir üniversitesi haberleri anında burada.


 • 07.12.2023 07 Ara 16:12 Milli Mücadele Kahramanı Hasan Basri Çantay'ın İsmi Balıkesir Üniversitesinde Yaşayacak

  Milli Mücadele Kahramanı Hasan Basri Çantay'ın İsmi Balıkesir Üniversitesinde Yaşayacak Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Hasan Basri Çantay Konferans Salonu'nun açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Hasan Basri Çantay Paneli düzenlendi. Panelde, Çantay ailesi üyeleri ve akademik personel yer aldı. Rektör Oğurlu, konferans salonuna Çantay'ın isminin verilmesinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:39 Balıkesir Üniversitesi ile Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

  Balıkesir Üniversitesi ile Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) ve Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (OBİDEV) arasında akademik iş birliği protokolü imzalandı. Protokol ile özel eğitimin niteliğini artırmak, geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalar planlı ve koordineli bir şekilde yürütülecek.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:40 Balıkesirli Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Eyüp Avcı'ya Yenice'de Cadde İsmi Verildi

  Balıkesirli Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Eyüp Avcı'ya Yenice'de Cadde İsmi Verildi Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapan Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Eyüp Avcı'nın ismi, memleketi Çanakkale'nin Yenice ilçesinde bir caddeye verildi. İsim verme törenine birçok önemli isim katıldı ve Avcı, duygusal bir konuşma yaparak bu onura layık görüldüğünü ifade etti.

 • 03.12.2023 03 Ara 09:01 Üniversite rektörlerinden Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Tayeh'in öldürülmesine kınama

  Üniversite rektörlerinden Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Tayeh'in öldürülmesine kınama Türkiye'deki üniversite rektörleri, Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sufyan Tayeh'in öldürülmesini kınadı.

 • 02.12.2023 02 Ara 17:32 BAÜN Öğrencisi Serdar Şayık Portekiz'de Gümüş Madalya Kazandı

  BAÜN Öğrencisi Serdar Şayık Portekiz'de Gümüş Madalya Kazandı Balıkesir Üniversitesi öğrencisi Serdar Şayık, Portekiz'de düzenlenen Büyükler Wako Kıckboks Dünya Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı. Şayık, Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu'yu ziyaret etti.

 • 28.11.2023 28 Kas 15:49 BAÜN Öğrencileri Portekiz'de 2 Gümüş Madalya Kazandı

  BAÜN Öğrencileri Portekiz'de 2 Gümüş Madalya Kazandı Balıkesir Üniversitesi öğrencileri Serdar Sayık ve Güler Deniz, Portekiz'de düzenlenen Büyükler Wako Kıckboks Dünya Şampiyonası'nda 2 gümüş madalya kazandı.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:01 Güney Marmara'daki Oylat ve Avcılar Mağaraları Yer Altı Güzellikleriyle Dikkat Çekiyor

  Güney Marmara'daki Oylat ve Avcılar Mağaraları Yer Altı Güzellikleriyle Dikkat Çekiyor Bursa'daki Oylat ve Balıkesir'deki Avcılar mağaraları, sarkıt ve dikitleriyle Güney Marmara'daki yer altı jeolojik oluşumların en güzel örneklerini barındırıyor. Mağaralar turizm potansiyeline sahip olup, ziyaretçileri hayran bırakıyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 08:55 Balıkesir'de Kadına Şiddete Karşı Panel Düzenlendi

  Balıkesir'de Kadına Şiddete Karşı Panel Düzenlendi Balıkesir Valiliği, Balıkesir Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında 'Kadına karşı şiddete dur de' temalı bir panel düzenlendi. Panelde, akademik ve idari personel ile öğrenciler bir araya geldi.

 • 24.11.2023 24 Kas 13:46 İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan Öğretmenler Günü paylaşımı

  İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan Öğretmenler Günü paylaşımı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla şehit polis Ferhat Arslan'ın kızı öğretmen Kübra Nur Yıldırım'ın mesleğe başladığı ilk gün yaşadığı olayı anlattığı videoyu paylaştı.

 • 22.11.2023 22 Kas 12:15 Balıkesir Üniversitesi öğrencilerine dünya mutfakları öğretiliyor

  Balıkesir Üniversitesi öğrencilerine dünya mutfakları öğretiliyor Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi (BUBFA) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine dünya mutfağından örnek yemeklerin yapımı öğretiliyor. Öğrencilerin Türk mutfağını en iyi şekilde öğrenmesi yanı sıra dünya mutfağını da öğrenmeleri amacıyla uygulama eğitimlerine devam ediliyor.

 • 15.11.2023 15 Kas 11:55 Milli Kick Boksçular Zafer ve Serdar Şayık Kardeşler, Portekiz'de Altın Madalya İçin Hazırlanıyor

  Milli Kick Boksçular Zafer ve Serdar Şayık Kardeşler, Portekiz'de Altın Madalya İçin Hazırlanıyor Türk milli kick boksçuları Zafer ve Serdar Şayık kardeşler, 17 Kasım'da Portekiz'de düzenlenecek WAKO Büyükler Dünya Şampiyonası'nda birlikte altın madalya kazanmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Zafer Şayık, daha önce birçok başarı elde ederken, Serdar Şayık ise 4 Türkiye birinciliği ve 60 kiloda dünya şampiyonluğu bulunuyor. Kardeşler, günde 2 antrenman yaparak şampiyonaya hazırlanıyor ve hedeflerinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirtiyorlar.

 • 12.11.2023 12 Kas 20:46 Çölyaklılar, Balıkesir Üniversitesi'nde glütensiz gıdalar üretti

  Çölyaklılar, Balıkesir Üniversitesi'nde glütensiz gıdalar üretti Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Edremit Körfezi Çölyak Derneği çatısı altında bir araya gelen çölyaklılar, Balıkesir Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi bölümü mutfağında akademisyen ve öğrencilerin yardımı ile glütensiz pasta, poğaça ve börek üretti. Dernek başkanı ve üyeler, üretilen ürünleri konuklara ikram ederken, teşekkürlerini iletti. Bu çalışma ile çölyak hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır.

 • 08.11.2023 08 Kas 09:54 Türk Üniversiteleri İsrail Şirketlerine Boykot Kararı Aldı

  Türk Üniversiteleri İsrail Şirketlerine Boykot Kararı Aldı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin ev sahipliğinde toplanan 18 üniversite, İsrail'in Gazze'de sürdürdüğü soykırıma destek veren şirketlerin ürünlerine boykot etme kararı aldı. ADIM Üniversiteleri olarak bir araya gelen üniversiteler, İsrail'e destek veren büyük şirketlerin ürünlerine ortak boykot kararı açıkladı. Açıklamada, İsrail'in Gazze'ye uyguladığı devlet terörüne karşı insanlık için seslerini yükselttiklerini belirten üniversiteler, toplumun her kesiminden destek çağrısında bulundu.

 • 07.11.2023 07 Kas 17:02 Bandırma Ticaret Odası, Kazak Fasulyesi Üreticilerini Ziyaret Etti

  Bandırma Ticaret Odası, Kazak Fasulyesi Üreticilerini Ziyaret Etti Bandırma Ticaret Odası, Kazak fasulyesi üreticilerini ziyaret ederek, bu seneki mahsul hakkında bilgi aldı. Ağustos 2023'te coğrafi işaret tescili alan ve üretiminin yapıldığı Manyas'ın kırsal Salur ve Kocagöl'deki üreticileri ziyaret eden Bandırma Ticaret Odası, bölgesel kalkınma ve üreticilerin gelirlerinin artırılması amacıyla Kazak fasulyesinin önemini vurguladı.

 • 07.11.2023 07 Kas 13:50 Balıkesir Üniversitesi'nde MakersOn Robot Yarışması Düzenlendi

  Balıkesir Üniversitesi'nde MakersOn Robot Yarışması Düzenlendi Elektrik Elektronik Mühendislik Enstitüsü (IEEE) Balıkesir Üniversitesi Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen MakersOn robot yarışmasına 10 üniversiteden 50 mühendislik fakültesi öğrencisi katıldı. Yarışmada birinci olan Marmara Üniversitesi takımına 5 bin lira ödül verildi.

 • 03.11.2023 03 Kas 17:49 Balıkesir'in Kültürel Mirası Uluslararası Sempozyumu Başladı

  Balıkesir'in Kültürel Mirası Uluslararası Sempozyumu Başladı Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen sempozyum, kültürel miras konularını ele alıyor.

 • 31.10.2023 31 Eki 17:40 Edremit Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi Zeytincilik İçin İş Birliği Yapacak

  Edremit Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi Zeytincilik İçin İş Birliği Yapacak Edremit Belediyesi ile Balıkesir Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolü ile Edremit'te zeytinyağı üretimi ve zeytincilik geliştirilerek tanıtımı daha etkili bir şekilde yapılacak. Protokol kapsamında belediyenin zeytinliklerinden temin edilen zeytinlerle akademik düzeyde kalite standartlarına uygun zeytinyağı üretilecek ve Edremit'in zeytin ve zeytinyağı tanıtımına destek olunacak. Ayrıca, üniversite öğrencilerinin zeytinyağı üretiminde kullanılan makinelerde uygulama yapabilmeleri için ham dane zeytin ihtiyacı da karşılanacak.

 • 27.10.2023 27 Eki 18:56 Balıkesir'de "Cumhuriyetin 100. Yılında Türk Sporu" konferansı düzenlendi

  Balıkesir'de 'Cumhuriyetin 100. Yılında Türk Sporu' konferansı düzenlendi Balıkesir Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca Cumhuriyetin 100. Yılında Türk Sporu konferansı gerçekleştirildi.

 • 22.10.2023 22 Eki 13:59 Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Meslek Yüksekokulu Öğrencisi Nezihat Çavuşoğlu'na Teşekkür Belgesi Verildi

  Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Meslek Yüksekokulu Öğrencisi Nezihat Çavuşoğlu'na Teşekkür Belgesi Verildi Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Meslek Yüksekokulu öğrencisi Nezihat Çavuşoğlu, okul ve sınıf içindeki başarısı, okuma azmi ve diğer öğrencilere örnek olan davranışları sebebiyle teşekkür belgesi aldı. Müdür Bezirgan, Nezihat Çavuşoğlu'nun azmiyle her yaşta her şeyi başarabileceğini vurguladı.

 • 19.10.2023 19 Eki 10:02 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi İşbirliğiyle Girişimcilik Zirvesi Düzenlendi

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi İşbirliğiyle Girişimcilik Zirvesi Düzenlendi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi tarafından binlerce öğrencinin katılımıyla Start-Up Summit University Girişimcilik Zirvesi düzenlendi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kendi deneyimlerini ve başarılarını öğrencilere aktararak ilham kaynağı oldu. Zirvede ayrıca CEO Ufuk Batum ve CEO Kaan Gülten gibi önemli konuşmacılar da genç girişimcilere bilgi ve ilham verdi. Etkinlik, genç girişimcilerin kendilerini geliştirmeleri ve yeni fırsatları keşfetmeleri için önemli bir platform sağladı.

 • 18.10.2023 18 Eki 22:28 Türkiye'nin en büyük bal ormanı Kazdağları'nda olacak

  Türkiye'nin en büyük bal ormanı Kazdağları'nda olacak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 206 hektarlık Türkiye'nin en büyük bal ormanı projesi 'Kazdağları Bal Ormanı ve Balköy' için işbirliği protokolü yaptı. Proje sayesinde; eğitimler verilerek arıcılık faaliyetleri geliştirilecek, dünyaya en iyi bal satılacak ve arı ürünlerinin şifası Apiterapi Merkezi'nde tüm dünyaya ilaç olacak.

 • 14.10.2023 14 Eki 20:29 ADÜ'den Karacasu'da kültür gezisi

  ADÜ'den Karacasu'da kültür gezisi Aydın Adnan Menderes Üniversitesi tarafından düzenlenen sempozyumun ardından Karacasu'da kültür gezisi düzenlendi. Gezi sırasında türbeler ziyaret edildi ve Aydın Bey'in tarihi kişiliği üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

 • 07.10.2023 07 Eki 16:19 PROF. DR. UZLU KORONAVİRÜSÜN KEDİLERDE GÖRÜLME ORANI YÜZDE 90'A YÜKSELDİ

  PROF. DR. UZLU KORONAVİRÜSÜN KEDİLERDE GÖRÜLME ORANI YÜZDE 90'A YÜKSELDİ BALIKESİR Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Uzlu, kedilerde de görülen koronavirüse dikkat çekip, son dönemlerdeki bilimsel araştırmaların koronavirüsün mutasyonu sonucunda ortaya çıkabilen Feline İnfectious Peritonitis (FIP)...

 • 06.10.2023 06 Eki 09:52 Kuraklık Zeytinliklerde Ürün ve Kalite Kaybına Yol Açıyor

  Kuraklık Zeytinliklerde Ürün ve Kalite Kaybına Yol Açıyor Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksek Okulu Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü Öğretim Görevlisi Mücahit Kıvrak, son yıllarda yaşanan kuraklıkların zeytinliklerde olumsuz etkilere neden olduğunu belirtti. Yağışların yetersizliği ve çiğ yağışlarının azalması nedeniyle zeytin üretiminde ciddi kayıplar yaşandığını ifade eden Kıvrak, toprak işleme tekniklerinin değiştirilmesi ve sulama yapılması gerektiğini vurguladı.

 • 04.10.2023 04 Eki 17:01 Balıkesir'de Yerel Yönetimler ve Tarım Çalıştayı Düzenlendi

  Balıkesir'de Yerel Yönetimler ve Tarım Çalıştayı Düzenlendi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 3. Yerel Yönetimler ve Tarım Çalıştayı, 30 büyükşehir belediyesi ve birçok ülkeden yerel yönetimleri bir araya getirdi. Çalıştay, tarım alanında bilgi paylaşımı ve ortak projelerin geliştirilmesini hedefliyor. Açılış konuşmasını yapan Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mücahit Sami Küçüktığlı, tarım belediyeciliğinin önemine vurgu yaparak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a teşekkür etti. Çalıştaya katılan yerel yönetimler, tarımın geliştirilmesi ve şehirlerin bereketinin artırılması konusunda çalışmalarını paylaştılar.

 • 04.10.2023 04 Eki 16:43 Rus Sanatçı Polina Ilyushkina'nın Eserlerinin Yer Aldığı Sergi Balıkesir Üniversitesi'nde Açıldı

  Rus Sanatçı Polina Ilyushkina'nın Eserlerinin Yer Aldığı Sergi Balıkesir Üniversitesi'nde Açıldı Balıkesir Üniversitesi'nde düzenlenen 'Güzel Dünya' adlı resim sergisinde Rus sanatçı Polina Ilyushkina'nın eserleri sergilendi. Sergiye üniversite yönetimi, akademik ve idari personel, öğrenciler ve sanatseverler katıldı. Sergi, Rönesans Orkestrası dinletisi eşliğinde gezildi.

 • 04.10.2023 04 Eki 11:33 Fırıntaş Kampüs Kafeleri, Balıkesir Üniversitesi öğrencilerinin yanında

  Fırıntaş Kampüs Kafeleri, Balıkesir Üniversitesi öğrencilerinin yanında Balıkesir'in birçok noktasında hizmet veren Fırıntaş, Kampüs Kafeleriyle Balıkesir Onyedi Eylül üniversite öğrencilerinin yanında. Fırıntaş, 2023-2024 eğitim öğretim yılında da lezzetiyle ve uygun fiyatıyla öğrencileri yalnız bırakmadı. Fırıntaş Kampüs Kafeleri, ürün çeşitleri ve öğrenci dostu fiyatlarıyla öğrencilerden tam not alıyor. Fırıntaş Genel Müdürü Oktay Akbaba, tesislerde hijyen, temizlik, güler yüzlü hizmet ve konfor sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

 • 03.10.2023 03 Eki 20:25 Mavi Nefes Eğitim Otobüsü Balıkesir'de

  Mavi Nefes Eğitim Otobüsü Balıkesir'de Balıkesir Büyükşehir, çevre dostu projeleri destekliyor

 • 28.09.2023 28 Eyl 12:54 Marmara Denizi'nde Yapay Resifler Suyla Buluştu

  Marmara Denizi'nde Yapay Resifler Suyla Buluştu Balıkesir Üniversitesi'nin geliştirdiği yapay resif projesi kapsamında, Marmara Denizi'nde binlerce deniz canlısına ev sahipliği yapacak resifler denize indirildi. Bu projede, balık varlığı ve çeşitliliğinin artırılması hedeflenmektedir. Resiflerin su altı kamerası ile izlenerek zemine uygun şekilde oturması sağlanmıştır.

 • 27.09.2023 27 Eyl 23:11 Marmara Denizi'nde biyolojik çeşitliliği arttırmak için yapılan resifler suya bırakıldı

  Marmara Denizi'nde biyolojik çeşitliliği arttırmak için yapılan resifler suya bırakıldı Balıkesir Üniversitesi tarafından geliştirilen yapay resif projesi kapsamında Marmara Denizi'nde binlerce deniz canlısına ev sahipliği yapacak resifler suya bırakıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı ile ortak yürütülen çalışma ile Marmara Adası'nda bulunan koya yerleştirilen resifler, sualtı kamerası ile izlenerek zemine uygun şekilde oturması sağlandı. Bu adım, Marmara Denizi'ndeki biyolojik çeşitliliği ve balık varlığını arttırmayı hedefleyen önemli bir gelişme olarak kaydedildi.

 • 24.09.2023 24 Eyl 16:00 Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi Personeli Kahvaltıda Buluştu

  Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi Personeli Kahvaltıda Buluştu Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi idari personeli, BUBYO Uygulama Oteli Restoranında düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Kahvaltıda, birlik ve beraberlik mesajları verilirken, kahvaltılıklar personel tarafından el emeği ile hazırlandı. Fakülte Dekanı Prof. Dr. M. Oğuzhan İlban, program sonunda personele teşekkür ederek, bu tür organizasyonların personelin kaynaşmasına katkı sağladığını belirtti.

 • 21.09.2023 21 Eyl 14:57 Balıkesir Aile Çalıştayı: Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi

  Balıkesir Aile Çalıştayı: Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Balıkesir'de gerçekleştirilen Aile Çalıştayı, ailenin korunması ve güçlendirilmesi temasıyla düzenleniyor. Çalıştay kapsamında bir fotoğraf sergisi açılışı yapıldı ve çeşitli konuşmalar gerçekleştirildi. Programda aile kurumunun sürdürülebilirliğinin önemi vurgulandı ve ailenin toplumun temeli olduğu vurgulandı. Çalıştayın öğleden sonraki bölümünde ise uzmanlar ve sivil toplum örgütleri temsilcileriyle yuvarlak masa çalışmaları gerçekleştirildi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 13:15 Balıkesir'de aile çalıştayı düzenlendi

  Balıkesir'de aile çalıştayı düzenlendi Balıkesir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce düzenlenen Aile Çalıştayında ailenin sosyal sorunlarının tespiti, çözümü, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılmasına yönelik çalışmalar ele alındı.

 • 20.09.2023 20 Eyl 15:19 Yenilenebilir Enerji Sektöründe İstihdam Konferansı Bandırma'da Gerçekleştirildi

  Yenilenebilir Enerji Sektöründe İstihdam Konferansı Bandırma'da Gerçekleştirildi Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen RE-You Projesi kapsamında, Yenilenebilir Enerji Sektöründe İstihdam: 'Gelecek İçin Doğru Beceriler Konferansı' Bandırma'da gerçekleştirildi. Konferansta enerji sektörünün üst düzey temsilcileri, kamu kurumlarının temsilcileri, akademisyenler ve yenilenebilir enerji eğitimi alan 200 RE-You öğrencisi bir araya geldi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 14:51 Edremit Belediyesi, AB'den 109 Bin Euro Hibe Aldı

  Edremit Belediyesi, AB'den 109 Bin Euro Hibe Aldı Edremit Belediyesi, Türkiye ve AB Arasında Şehir Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Hibe Programı kapsamında hazırladığı 'İklim Çağında Zeytin Ağacı Yetiştiriciliği: Uyum Stratejileri ile Mücadele' projesi ile 109 bin Euro hibe almaya hak kazandı. Proje, zeytinciliğin iklim değişikliğine uyumlu hale getirilmesi ve yöresel zeytin türlerinin korunması amacını taşıyor.

 • 06.09.2023 06 Eyl 12:34 Balıkesir'in kurtuluş yıl dönümü geleneksel "Tülütabaklar" gösterisiyle renklendi

  Balıkesir'in kurtuluş yıl dönümü geleneksel 'Tülütabaklar' gösterisiyle renklendi Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 101'inci yıl dönümü, geleneksel "Tülütabaklar" gösterisinin yapıldığı tören ve etkinliklerle kutlandı.

 • 02.09.2023 02 Eyl 20:10 Balıkesir'de otomobil şarampole devrildi: 5 yaralı

  Balıkesir'de otomobil şarampole devrildi: 5 yaralı Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 5 kişi yaralandı. Otomobilin şarampole devrilmesi sonucu yaralananlar hastaneye kaldırıldı.

 • 01.09.2023 01 Eyl 02:33 Balıkesir Üniversitesi'nde Embriyo Transferiyle İlk Gebelikler Gerçekleşti

  Balıkesir Üniversitesi'nde Embriyo Transferiyle İlk Gebelikler Gerçekleşti Balıkesir Üniversitesi'nde yapılan çalışma kapsamında, 'Friesian' ırkı embriyoların transfer edildiği 3 kısraktan 2'si gebe kaldı. Bu gebelikler Türkiye'de atlarda embriyo transferi yoluyla üretilen ilk gebeliklerdir. 8 ay sonra doğacak taylar ise Türkiye'nin ilk tüp tayları olarak kayda geçecek.

 • 31.08.2023 31 Ağu 16:00 Balıkesir Üniversitesi'nde Embriyo Transferiyle İlk Gebelikler Gerçekleşti

  Balıkesir Üniversitesi'nde Embriyo Transferiyle İlk Gebelikler Gerçekleşti Balıkesir Üniversitesi'nde yapılan çalışma kapsamında, 'Friesian' ırkı embriyoların transfer edildiği 3 kısraktan 2'si gebe kaldı. Elde edilen gebelikler Türkiye'de atlarda embriyo transferi yoluyla üretilen ilk gebeliklerdir.

 • 31.08.2023 31 Ağu 15:17 Balıkesir Üniversitesi'nde Friesian atlarından elde edilen embriyolarla 'tüp taylar' üretildi

  Balıkesir Üniversitesi'nde Friesian atlarından elde edilen embriyolarla 'tüp taylar' üretildi Balıkesir Üniversitesi'nde yapılan çalışmada, Friesian atlarından elde edilen embriyoların farklı ırklardaki kısraklara transferiyle 'tüp taylar' elde edilmesine yönelik proje başlatıldı. Çalışma sonucunda, yılda bir kez doğum yapan kısraklardan alınan embriyolar sağlıklı kısraklara nakledilerek birden fazla yavru elde edilebilecek.

 • 26.08.2023 26 Ağu 16:30 Balıkesir Üniversitesi'nde Down Sendromlu Bireylere Özel Atlı Terapi Etkinliği

  Balıkesir Üniversitesi'nde Down Sendromlu Bireylere Özel Atlı Terapi Etkinliği Balıkesir Üniversitesi, Down Sendromlu bireyler ve ailelerine özel olarak hippoterapi (atlı terapi) etkinliği düzenledi. Etkinliğe BAÜN Rektörü ve diğer yetkililer de katıldı.

 • 26.08.2023 26 Ağu 10:26 Balıkesir Üniversitesi'nde Down Sendromlu Bireylere Atlı Terapi Etkinliği

  Balıkesir Üniversitesi'nde Down Sendromlu Bireylere Atlı Terapi Etkinliği Balıkesir Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki Atlı Spor Topluluğu ve BAÜN Down Sendromu Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle down sendromlu bireyler ve ailelerine özel olarak hippoterapi etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Balıkesir Şubesi Türkiye Sakatlar Derneği de katıldı.

 • 22.08.2023 22 Ağu 13:16 Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Balıkesir protokolünü ve iş dünyasını güreşlere davet etti

  Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Balıkesir protokolünü ve iş dünyasını güreşlere davet etti Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Balıkesir protokolünü ve iş dünyasını 1-3 Eylül tarihlerine yapılacak olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri'ne davet etti. Başkan Orkan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte Ankara'da bakanları ve çeşitli kurum yöneticilerini ziyaret ederek, güreşlere davette bulundu. Ayrıca Orkan, Balıkesir'de göreve yeni başlayan Vali İsmail Ustaoğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ali Yıldız, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Çetin, BEST A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ve diğer iş dünyası temsilcilerini de ziyaret ederek güreşlere davet etti.

 • 19.08.2023 19 Ağu 09:45 Balıkesir Üniversitesi ADRA'FEST Festivaline Ev Sahipliği Yapıyor

  Balıkesir Üniversitesi ADRA'FEST Festivaline Ev Sahipliği Yapıyor Balıkesir Üniversitesi, ADRA'FEST Festival Akademi Adramytteion Klasik Müzik Konserleri Oda Müziği ve Orkestra Kampına ev sahipliği yapıyor. Festival, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Balıkesir Kent Konseyi, Burhaniye Belediyesi, CAKA ve Adramytteion Araştırmaları gibi kurumların desteğiyle gerçekleştiriliyor. Festival kapsamında konserler, panel etkinlikleri ve gala yemeği düzenleniyor. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, festivalin Oda Müziği Konseri ve gala yemeğine katıldı. Festival, dünyaca ünlü keman sanatçısı Cihat Aşkın'ın sanat yönetmenliğinde gerçekleştiriliyor.

 • 17.08.2023 17 Ağu 20:41 Balıkesir Üniversitesi, cins atlar için embriyo transferi çalışmalarına başladı

  Balıkesir Üniversitesi, cins atlar için embriyo transferi çalışmalarına başladı Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi, İstanbul'dan gelen 8 cins ata ev sahipliği yapacak. 7 kısrak ve 1 erkek at üzerinde yapılacak bilimsel çalışmada yapay döllenme yolu ile embriyo transferi gerçekleştirilecek. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Yücel Oğurlu, 'Bu özel atların neslinin devamı için fakülte bünyemizde çalışmalar yapacağız' dedi.

 • 17.08.2023 17 Ağu 14:21 Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi, İstanbul'dan gelen 8 cins ata ev sahipliği yapacak

  Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi, İstanbul'dan gelen 8 cins ata ev sahipliği yapacak Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi, İstanbul'dan gelen 8 cins ata ev sahipliği yapacak. 7 kısrak ve 1 erkek at üzerinde yapılacak bilimsel çalışmada yapay döllenme yolu ile embriyo transferi gerçekleştirilecek. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Yücel Oğurlu, 'Bu özel atların neslinin devamı için fakülte bünyemizde çalışmalar yapacağız' dedi.

 • 08.08.2023 08 Ağu 11:02 Gürcistanlı öğrenciler BAÜN Botanik Bahçesine hayran kaldı

  Gürcistanlı öğrenciler BAÜN Botanik Bahçesine hayran kaldı TÖMER Yaz okulu programı ile Balıkesir'e gelen Gürcistanlı öğrenciler, Balıkesir Üniversitesi kampüsünde bulunan Botanik Bahçesini ziyaret etti. Gezide öğrenciler, kaplumbağaları besleyerek keyifli zaman geçirdi ve Bahçe manzarasında fotoğraf çekildi. Gürcistan Üniversitesi Türkoloji Kürsüsü öğrencileri, misafirperverlik dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu'ya teşekkür etti.

 • 04.08.2023 04 Ağu 23:14 Balıkesir'de Antik Yemek Kitabı Tanıtıldı

  Balıkesir'de Antik Yemek Kitabı Tanıtıldı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Altınoluk Tarihi Antandros Şehrini Kurtarma Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından hazırlanan 'Antik Yemek Kitabı' tanıtıldı. Kitabın tanıtımında konuşan arkeolog yazar Nezih Başgelen, Anadolu'nun tarih öncesinden günümüze hem uygarlık hem de gastronomi açısından zengin olduğunu belirtti. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise Antandros kazı alanındaki çalışmalara verdikleri destekten bahsederek, yemek kitabı yazarı Nurdan Çakır Tezgin'e teşekkür etti.

 • 04.08.2023 04 Ağu 15:43 Türk Sinema Sektörüne Yapay Zeka Algoritması

  Türk Sinema Sektörüne Yapay Zeka Algoritması Mersin Üniversitesi tarafından desteklenen bir proje kapsamında Türk sinema sektörü için oyuncu seçimi yapabilecek yapay zeka algoritması geliştirildi. Algoritma sayesinde oyuncuların en iyi dönemleri ve hangi projeye uygun oldukları belirlenebilecek. Ayrıca, yapılan çalışmada 55 yaşın kritik bir eşik olduğu ve kadınların bu yaşın üzerinde daha fazla projede yer aldığı ortaya çıktı. Proje, yapay zekanın sinema sektöründe etkin kullanımını göstermeyi amaçlamaktadır. Yapay zekanın sinema sektörü dışında birçok alanda da kullanılabileceği belirtilmektedir.

 • 04.08.2023 04 Ağu 11:00 Türk Sinema Sektörüne Yapay Zeka Algoritması

  Türk Sinema Sektörüne Yapay Zeka Algoritması Mersin Üniversitesi tarafından desteklenen bir proje kapsamında Türk sinema sektörü için oyuncu seçimi yapabilecek yapay zeka algoritması geliştirildi. Algoritma sayesinde oyuncuların en iyi dönemleri ve hangi projeye uygun oldukları belirlenebilecek. Ayrıca, yapılan çalışmada 55 yaşın kritik bir eşik olduğu ve kadınların bu yaşın üzerinde daha fazla projede yer aldığı ortaya çıktı. Proje, yapay zekanın sinema sektöründe etkin kullanımını göstermeyi amaçlamaktadır.

Advertisement