Avrupa ve Ortadoğu'nun En Büyük Kongre Merkezi Türkiye'de Açılacak - Son Dakika

Avrupa ve Ortadoğu'nun En Büyük Kongre Merkezi Türkiye'de Açılacak

14.01.2016 13:20
Avrupa ve Ortadoğu'nun En Büyük Kongre Merkezi Türkiye'de Açılacak

Türkiye'nin ilk ve tek 5 bin kişilik oturma kapasitesine sahip kongre merkezi Taca İnşaat tarafından Antalya'da inşa ediliyor.

Tüm dünyadan konuklarını ağırlamaya hazırlanan Expo 2016 Antalya organizasyonu kapsamında, Türkiye'nin ilk ve tek 5 bin kişilik oturma kapasitesine sahip kongre merkezi Antalya'da inşa ediliyor.

YÜZDE 80'İ BİTTİ

Yapım çalışmaları yüzde 80 oranında tamamlanan merkez, 41 bin metrekare alan üzerinde kuruluyor. 11 salonu bulunacak tesiste restoranlar, kafeteryalar, kütüphane ve fuaye alanları yer alacak.

Avrupa ve Ortadoğu'nun En Büyük Kongre Merkezi Türkiye'de Açılacak

"ANTALYA'NIN POTANSİYELİNİ ARTTIRACAK"

TACA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Akkurt: "Milyonlarca ziyaretçinin akın edeceği Expo 2016 Antalya etkinlikleri sırasında gerek oturma kapasitesi, gerek son teknolojiyle donatılmış modern salonları ve gerekse destek hizmet birimleriyle "kongre merkezi" misafirlerin ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılamalarına imkân verecek. Elverişli iklimi, muazzam otelleri ve dünyanın en büyükleri arasına adını yazdıran oditoryumuyla, Antalya dünyanın en önemli kongre şehri olacak. Antalya'nın turizm potansiyelinin 12 aya çıkarmasında etkin bir rol oynayacak" dedi.

"10 AYDA BİTECEK"

TACA İnşaat'ın kuruluşundan bugüne pek çok kongre merkezi inşasına imza attığını söyleyen Tayyar Akkurt, özel fonksiyonlu binaların üretiminde elde ettikleri tecrübenin Expo 2016 Antalya Kongre merkezi projesinde yüklenici olma fırsatı sağladığını belirtti. Hem 10 ay gibi kısa sürede ve hem de üst kalitede merkezin inşaatını bitireceklerini vurgulayan Tayyar Akkurt, Expo Kule' si gibi kongre merkezinin de ülkenin sembol binaları arasına gireceğinin altını çizdi".

Avrupa ve Ortadoğu'nun En Büyük Kongre Merkezi Türkiye'de Açılacak

DEV TESİSİN ÖZELLİKLERİ

Expo 2016 Antalya'nın yapılacağı 23 Nisan – 30 Ekim 2016 tarihlerinde, 6 ay boyunca uluslararası toplantı, panel ve konferanslara ev sahipliği yapacak kongre merkezinde oditoryumun yanı sıra, 500 kişi kapasiteli 8 toplantı salonu ve 1000 kişi kapasiteli 5 ayrı salon daha bulunacak. Ana giriş ile birlikte 3 kattan oluşan tesiste her katta 3 bin metrekareyi bulan fuaye alanları da yer alıyor.

5003 KİŞİLİK SALON

Oturma kapasitesi bakımından 5003 kişilik hacmiyle Türkiye'nin en büyük kongre merkezi ünvanını kazanacak tesis dünyada ise, 5 bin 800 koltuk kapasiteli Kore Kültür Merkezinin ardından en büyük ikinci oditoryumu olacak. Antalya'yı tüm dünyanın kongre başkentine dönüştürecek Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi yalnızca 10 ayda inşa edildi ve 23 Nisan 2016 tarihinde düzenlenecek açılışla kongrelere ev sahipliği yapmaya başlayacak

Avrupa ve Ortadoğu'nun En Büyük Kongre Merkezi Türkiye'de Açılacak

TACA İNŞAAT

İnşaat mühendisliği alanındaki yükseköğrenimini İngiltere'de tamamladıktan sonra yurda dönen Mecit Akkurt, 1953'te Akkurt İnşaat Şirketi'ni kurmuş; Türkiye'de ve yurtdışında yüksek kalitede sayısız projeyi başarı ile tamamlamıştır. 1988 yılı itibarıyla şirketin yönetimini babasından devralan Tayyar Akkurt, TACA İnşaat adıyla şirketi, kaliteli, yüksek hızda üretim teknikleri ve müşteri odaklı yaklaşımıyla günümüze taşımayı başarmıştır. TACA İnşaat sektörel sıralamada dünyada 198. sırada yer almaktadır. TACA İnşaat Amerika, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Libya da kurulu ofisleri ve uluslararası ortaklarıyla, Ortadoğu ve Afrika'da oteller, hastaneler, kongre merkezleri ve alışveriş merkezleri gibi kitlesel yapılar inşa ediyor.

YORUMLAR (6)
  • ANTİ AKP: MEMLEKETTE HER YENİ BİR GÜNÜN YENİ BİR BAŞLANGICINDA TÜRLÜ TÜRLÜ ÇEŞİT ÇEŞİT FARKLI FARKLI AKIL ALMAZ SENARYOLAR ÜRETEREK MİLLETİN AKLINI FİKRİNİ ZİKRİNİ ZEKASINI DÜŞÜNCESİNİ HAYALLERİNİ VE RUHUNU FARKLI YÖNDE FARKLI ŞEKİLLER İLE ETKİ ALTINA ALMAK SURETİYLE VATAN SATHINDA İSTEDİKLERİ GİBİ AT OYNATARAK HÜKÜM SÜRMEKTEDİRLER RANTİYECİ SİYONİSTLERE BİAT EDEREK İLLUMİNATİ YÖNETİM SİSTEMİNE HİZMET EDEREK BÜYÜK ORTADOĞU BÜYÜK İSRAİL PROJESİNİ HAYATA GEÇİRMEK ADINA YERALTI KAYNAKLARINI YÖNETMEK ADINA... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 19 Mayıs 2022 ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 19 Mayıs 2022 43. Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kongresi Antalya'da başladı 43. Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kongresi Antalya'da başladı Lewandowski soluğu Türkiye'de aldı! Eşinin paylaşımı taraftarı mest etti Lewandowski soluğu Türkiye'de aldı! Eşinin paylaşımı taraftarı mest etti

Son Dakika Ekonomi Avrupa ve Ortadoğu'nun En Büyük Kongre Merkezi Türkiye'de Açılacak - Son Dakika


Advertisement