Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, Kastamonu, Adana ve Gaziantep'te hizmetlerini sürdürdü - Son Dakika
Ekonomi

Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, Kastamonu, Adana ve Gaziantep'te hizmetlerini sürdürdü

Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, Kastamonu, Adana ve Gaziantep\'te hizmetlerini sürdürdü

Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, Kastamonu, Adana ve Gaziantep'te bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Şirketler, müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımlarıyla sektörde öncü teknolojileri kullanarak hizmet verdikleri bölgelerdeki enerji dağıtımını iyileştirdi.

21.02.2024 11:38  Güncelleme: 12:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Elektrik dağıtım hizmetini dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile gerçekleştiren Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, geçen yıl Kastamonu, Adana ve Gaziantep'te bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini hız kesmeden sürdürdü.

Şirketlerden yapılan açıklamaya göre, sektörde öncü teknolojileri ve insan odaklı çalışma anlayışıyla hareket eden söz konusu dağıtım şirketleri sorumlu oldukları illerde müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımıyla başarılı çalışmalara imza attı.

Başkent EDAŞ, Kastamonu'da hizmet verdiği 4 bin 850 trafo ve 21 bin 915 kilometre hat uzunluğunda kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmaları yürüttü.

Geçen yıl Kastamonu'da Merkez, Devrekani, Seydiler, Ağlı, Araç, İhsangazi, Çatalzeytin, Bozkurt, İnebolu, Abana, Doğanyurt, Taşköprü, Hanönü, Tosya, Cide, Şenpazar, Azdavay, Pınarbaşı, Daday ve Küre ilçelerinde 2 bin 501 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Başkent EDAŞ ekipleri, bölgede 100 pano ile 125 trafo ve 43 dağıtım merkezini de elden geçirdi.

Şirket, Kastamonu'da 315 binden fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 238 kilometrelik yeni kablo döşedi. Şirket bölgede 4 bin 532 yeni aydınlatma armatürünün montajını ve yeni 205 pano ile 161 trafo ve 10 dağıtım merkezi montajını tamamladı.

Toroslar EDAŞ da Adana'da hizmet verdiği 13 bin 351 trafo ve 37 bin 782 kilometre hat uzunluğunda bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.

Adana için Çukurova, Seyhan, Sarıçam, Yüreğir, Ceyhan, Yumurtalık, Karaisalı, Karataş, Pozantı, Kozan, İmamoğlu, Aladağ, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli'de 4 bin 946 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Toroslar EDAŞ ekipleri, bölgede 26 pano ile 158 trafo ve 170 dağıtım merkezini de elden geçirdi.

Şirket, Adana'da 1 milyondan fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 6 bin 679 kilometrelik yeni yer altı hattı tesis etti. Ekipler, kentte 7 bin 719 yeni aydınlatma armatürünün montajını ve yeni 432 elektrik panosu ve 188 trafo merkezi montajını yaptı.

Toroslar EDAŞ, Gaziantep'te 10 bin 267 trafo ve 25 bin 17 kilometre hat uzunluğunda bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını yürüttü.

Gaziantep ili Şahinbey, Şehitkamil, Oğuzeli, Araban, Yavuzeli, Nizip, Karkamış, Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde 5 bin 655 aydınlatma armatürünün bakımı gerçekleştirildi. Bölgede 87 pano ile 74 trafo ve 242 dağıtım merkezi de elden geçirildi.

Toroslar EDAŞ, Gaziantep'te 893 binden fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 6 bin 633 kilometrelik yeni yer altı hattı tesis etti. Kentte 3 bin 740 yeni aydınlatma armatürünün montajını ve yeni 563 elektrik panosu ve 252 trafo merkezi montajı tamamlandı.

Açıklamada, şirketlerin söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamları ile 2023 yılında belirledikleri hedefleri başarıyla gerçekleştirdikleri ve hizmet verdikleri bölgelerde bakım ve yatırım çalışmalarını hız kesmeden sürdürecekleri kaydedildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, Kastamonu, Adana ve Gaziantep'te hizmetlerini sürdürdü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şırnak'ta Yer Fıstığı Üretimi Destekleniyor
  11:15 Şırnak'ta Yer Fıstığı Üretimi Destekleniyor

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde başlatılan 'Şırnak yer fıstığıyla şahlanıyor projesi' kapsamında çiftçilere sertifikalı tohum dağıtıldı. Projede 30 yer fıstığı üreticisine 2 milyon 250 bin TL değerinde tohum verildi. Dağıtım töreninde konuşan Şırnak Valisi Cevdet Atay, tohumların üreticilere bol ve bereketli kazançlar getirmesini diledi.

 • Bursa'da İznik Gölü'nden avlanan gümüş balıkları yurt dışına gönderiliyor
  11:13 Bursa'da İznik Gölü'nden avlanan gümüş balıkları yurt dışına gönderiliyor

  Bursa'nın Orhangazi ve İznik ilçelerinde yapılan gümüş balıkçılığında avlanan balıklar, cips haline getirilerek Yunanistan başta olmak üzere yurt dışına satılıyor. Gümüş balıkçılığı sezonunun başlamasıyla birlikte balıkçılar ağlarını İznik Gölü'ne bırakmaya başladı. Balıkların öncelikli olarak Yunanistan'a ihraç edildiği ve burada cips haline getirilerek satıldığı belirtiliyor. Ancak İznik Gölü çevresinde soğuk hava depo yapılması halinde balıkların Türkiye'de işlenip paketlenebileceği ve yurt dışına gönderilebileceği ifade ediliyor.

 • Mart 2024 Raporuna Göre Türkiye'de Kart Kullanım Detayları
  11:09 Mart 2024 Raporuna Göre Türkiye'de Kart Kullanım Detayları

  Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından yayınlanan Mart 2024 raporuna göre, Türkiye'de kart kullanımı hızla artmaktadır. Rapor, her beş kartlı ödemenin dördünün temassız olarak gerçekleştirildiğini ve toplam ödeme tutarının 1,2 trilyon TL'ye ulaştığını ortaya koymaktadır. Ayrıca, ülkemizdeki toplam kart sayısı 406,7 milyona yükselmiştir. Kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar arasında da önemli artışlar yaşanmıştır. Kredi kartlarının sayısı yüzde 17, banka kartlarının sayısı yüzde 10 ve ön ödemeli kartların sayısı yüzde 23 artmıştır. Ayrıca, kartlı ödemelerde internetten yapılan işlemlerde yüzde 135 artış görülmüştür.

 • CHP Milletvekili: Çiftçiden alınan ürünler markette 4 katına satılıyor
  11:08 CHP Milletvekili: Çiftçiden alınan ürünler markette 4 katına satılıyor

  CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, çiftçiden alınan ürünlerin market raflarında 4 katına satıldığına dikkat çekerek, vatandaşların gıdaya erişiminin imkansız hale geldiğini belirtti. Başevirgen, üretici fiyatlarıyla market fiyatları arasındaki farkın 4 kat olduğunu ifade etti. Ayrıca, üretici fiyatlarıyla market fiyatları arasındaki uçurumun çiftçilerin ve tüketicilerin en büyük sorunu olduğunu vurguladı.

 • Merkez Bankası'nın zararı 8 bakanlığın bütçesinden daha fazla
  11:08 Merkez Bankası'nın zararı 8 bakanlığın bütçesinden daha fazla

  CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun, Merkez Bankası'nın 818.2 milyar liralık zararının, 8 bakanlığın bütçesinin toplamından daha fazla olduğunu belirtti. Uzun, bu zararın Adalet Bakanlığı bütçesinin 4 katından ve Sağlık Bakanlığı bütçesinden fazla olduğunu ifade etti. Ayrıca, bu zararın 6 Şubat depremlerinde hesaplanan hasara eşit olduğunu söyledi. Uzun, Türkiye'nin sefalet endeksinde 5. sıraya yerleştiğini ve dar gelirli yurttaşların zor günler geçirdiğini vurguladı.

 • Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi, 460 Engelliye İş Sağladı
  11:05 Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi, 460 Engelliye İş Sağladı

  İşsizlik sorununa çözüm üretmek amacıyla Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM), bugüne kadar 460 engelli vatandaşın istihdamını sağladı. Engelli bireylerin özel olarak görüştüğü mülakatlar sonucunda 30 kişi daha uygun kadrolarda işe alındı.

 • Malatya'da Turizm Haftası Etkinlikleri: Dünya Mutfakları Yemek Yarışması
  10:59 Malatya'da Turizm Haftası Etkinlikleri: Dünya Mutfakları Yemek Yarışması

  Malatya'da Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler arasında 'Dünya Mutfakları Yemek Yarışması' düzenlendi. Yarışmanın sonuçları açıklandı ve dereceye girenler ödüllendirildi.

 • Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Marble İzmir Fuarı'nda Denizli firmalarını ziyaret etti
  10:39 Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Marble İzmir Fuarı'nda Denizli firmalarını ziyaret etti

  Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Marble İzmir Fuarı'nda Denizli firmalarının standını ziyaret etti. Erdoğan, sektörün Türkiye ve bölge ihracatına büyük katkılar sağladığını belirtti.

 • Altınova'da Marketlerde Fiyat Denetimi Yapıldı
  10:32 Altınova'da Marketlerde Fiyat Denetimi Yapıldı

  Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği, Altınova'da faaliyet gösteren marketlerde temel ihtiyaç malzemelerinin fiyatını kontrol etti ve denetimlerde bulundu.

 • (ANKARA) Yolcu eşyası ve ilaçlara uygulanan vergi oranı yükseltildi
  10:14 (ANKARA) Yolcu eşyası ve ilaçlara uygulanan vergi oranı yükseltildi

  Cumhurbaşkanı Kararı ile her bir yolcu için kıymeti 150 avroyu geçmeyen eşya ile kıymeti 1500 avroyu geçmeyen ilacın Avrupa Birliği ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda uygulanan yüzde 18 vergi oranı yüzde 20'ye yükseltildi.


Advertisement