Edirne, Bulgar ve Yunan turistlerin alışveriş çılgınlığına alıştı: Aldıklarını taşıyamıyorlar! - Son Dakika

Edirne, Bulgar ve Yunan turistlerin alışveriş çılgınlığına alıştı: Aldıklarını taşıyamıyorlar!

26.03.2022 14:42

Yaklaşan yaz mevsimi nedeniyle yazlık giysi alışverişi için Edirne'ye gelen Yunan ve Bulgar turistlerin çılgınca alışveriş yaptıkları görüldü. Aldıklarını taşımakta güçlük çeken turistler, neredeyse her hafta sonu Edirne'deler.

Edirne'ye son aylarda gelen Bulgar ve Yunan turistlerin sayısı her geçen gün artıyor. Komşu ülke vatandaşlarının alışveriş için büyük ilgi gösterdiği Edirne'de esnafın yüzü gülüyor. Turistlerin alışveriş cenneti haline gelen Edirne'de kurulan Ulus Pazarına akın eden Bulgar ve Yunan turistler, giyim ihtiyaçlarının çoğunu buradan karşıladı. Çılgınca alışveriş yapan turistler aldıklarını taşımakta güçlük çekti.

Edirne'de alışveriş çılgınlığı! Bulgar ve Yunan turistler aldıklarını güçlükle taşıdı

ARAÇ PARK EDECEK YER KALMADI

Pazarda adım atılacak yer kalmazken, şehrin hemen hemen her noktasına park edilen Bulgar ve Yunan plakalı araçlar adeta şehri istila etti. Turistler, buldukları her yere aracını park etti. Nehir kenarları ve oyun bahçeleri adeta otoparka döndü.

Edirne'de alışveriş çılgınlığı! Bulgar ve Yunan turistler aldıklarını güçlükle taşıdı

"BUGÜN ALIŞVERİŞ İZDİHAMI VARDI"

Edirne esnafıdan Salim Mızrak, gelen turistleri her şey aldığını söyledi. Özellikle Yunanlıların çok daha fazla alışveriş yaptığını belirten Mızrak, esnafın mutlu olduğunu ifade etti. Esnaf Canan Koç da, yüzlerinin güldüğünü söyledi.

Bir başka esnaf Selami Şahin, pazarda alışveriş izdihamı yaşandığını söyleyerek, "Akın vardı. Bugün çok güzel alışveriş yaptılar. Otoparklar doldu taştı. Bugün çok ayrı bir gündü buldukları her şeyi aldılar" dedi.

Edirne'de alışveriş çılgınlığı! Bulgar ve Yunan turistler aldıklarını güçlükle taşıdı

"EDİRNE'DE FİYATLAR BULGARİSTAN'A GÖRE DAHA UCUZ"

Bulgaristanlı turistler de, Edirne'de fiyatların Bulgaristan'a göre çok daha ucuz olduğunu belirterek, "Bulgaristan çok pahalı. Edirne'ye gelip 3 bin liralık alışveriş yapıyoruz. Her şeyi buradan alıyoruz" dedi.

Edirne'de alışveriş çılgınlığı! Bulgar ve Yunan turistler aldıklarını güçlükle taşıdı
YORUMLAR (4)
  • nihat karayel: dünyada kendi vatandaşı hiç bir ülkeden alış veriş yapamayacak derecede açken yabancı ülkelerin vatandaşına ucuz mal veren ucuz 1 milyoncu dükkanına döndük Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • mesut özerden : acınacak halimiz ALLAH çabuk kurtarsın. ne yazık ki paramızın değeri kalmadığı için bulgarı n yunanı gelip alıp gidiyor. Birileride uçuyoruz diyor. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Nuri Çamlı: Küresel krizin bütün ülkeleri vurduğunu birkez daha görmüş olduk..Mesala yunan ..bulgarlar gibi..Tüm dünyada kriz var diyen bune ne diyecek acaba.. Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Edirne'den kısa kısa Edirne'den kısa kısa Edirne'ye Bulgar akını Edirne'ye Bulgar akını
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Edirne, Bulgar ve Yunan turistlerin alışveriş çılgınlığına alıştı: Aldıklarını taşıyamıyorlar! - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement