Karadeniz'de ağa takılan yaklaşık 9 kiloluk kalkan balığı, 5 bin liraya alıcı buldu - Son Dakika

Karadeniz'de ağa takılan yaklaşık 9 kiloluk kalkan balığı, 5 bin liraya alıcı buldu

18.03.2023 13:01

Sinop kıyılarında dip avı yapan balıkçıların ağlarına 6,6 ile 8,8 kilogramlık devasa boyutlardaki kalkan balıkları takıldı. Yaklaşık 9 kilogram çeken dev kalkan balığı 5 bin TL gibi bir fiyattan alıcı buldu.

Karadeniz'in Sinop kıyılarında dip avıyla uğraşan balıkçılar, ağırlığı 6,6 ile 8,8 kilogram ile birkaç adet yaklaşık 2 kilogram gelen kalkan balığı yakaladı. Tezgahta kilo fiyatı 600 TL'ye satışa sunulan 8,8 kiloluk kalkan balığı 5 bin TL'ye, 6,6 kiloluk balık ise yaklaşık 4 bin TL'ye İstanbul'dan bir müşteriye satıldı.

Karadeniz'de avlanan yaklaşık 9 kiloluk kalkan balığı 5 bin liraya satıldı

"KİLOGRAMINI 600 TL'DEN VERDİK"

Fiyatların Ramazan ayında düşmesini beklediklerini söyleyen balıkçı Mert Kanal, "Bir tanesi 8 kilo 800 gram, bir tanesi 6 kilo 600 gram geliyor. Kilogramını 600 liradan verdik. 8 kilo 800 gram gelen 5 bin TL civarında satıldı. Bir balık 5 bin TL. Umarız fiyatları Ramazan ayında biraz düşer. Ramazan ayında restoranlar kapalı, iftar sofralarında da balık da tercih edilmiyor, onun için fiyatlar düşecektir" diye konuştu.

Karadeniz'de avlanan yaklaşık 9 kiloluk kalkan balığı 5 bin liraya satıldı

"BU SENE ÇOK İYİ GİDECEK"

Balıkçı Zeki Kanal ise kıyı balıkçılığı sezonunun güzel geçeceğini tahmin ettiklerini belirterek, "Bu sene çok iyi gidecek, durum öyle görünüyor. 3-4 senedir azdı ama bu sene görüldüğü gibi bol olacağa benziyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (1)
  • YALÇIN YILMAZ: Ucuza Vermiş Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
500
Karadeniz Havzası'nda Sınır Ötesi İşbirliği Programı'nın birinci teklif çağrısı açıldı Karadeniz Havzası'nda Sınır Ötesi İşbirliği Programı'nın birinci teklif çağrısı açıldı Karadeniz'de ilk defa 'Balık Ağır Metal Birikim Haritası' hazırlandı Karadeniz'de ilk defa 'Balık Ağır Metal Birikim Haritası' hazırlandı Trabzon-Soçi feribot seferleri 9 yıl sonra yeniden başlayacak Trabzon-Soçi feribot seferleri 9 yıl sonra yeniden başlayacak

Son Dakika Ekonomi Karadeniz'de ağa takılan yaklaşık 9 kiloluk kalkan balığı, 5 bin liraya alıcı buldu - Son Dakika


Advertisement