Dilan Polat'ın kayyım atanan güzellik merkezi nasıl yeni şube açtı? TMSF'den açıklama var - Son Dakika
Ekonomi

Dilan Polat'ın kayyım atanan güzellik merkezi nasıl yeni şube açtı? TMSF'den açıklama var

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, tutuklu Dilan Polat'ın şirketinin açtığı yeni şubeye ilişkin franchise (marka kiralama) sözleşmesinin kayyım atanmasından önce yapıldığını, mahkeme tarafından kayyım atanmayan güzellik merkezlerinin TMSF tarafından yönetilmediğini bildirdi.

11.01.2024 11:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kara para aklama suçlamasıyla tutuklu bulunan Dilan Polat'ın güzellik merkezine Kağıthane'de şube açılması dikkat çekmiş, kayyım yönetimindeki şirketlerin nasıl yeni şube açabildiği sorulmuştu. Gelen eleştiriler sonrası Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF), Polat'ın şirketinin açtığı yeni şubeye ilişkin franchise (marka kiralama) sözleşmesinin kayyım atanmasından önce yapıldığı, mahkeme tarafından kayyım atanmayan güzellik merkezlerinin TMSF tarafından yönetilmediği açıklaması yapıldı.

TMSF'den yapılan açıklamada, son günlerde kayyımlık göreviyle ilgili haberlerdeki bilgi kirliliği sebebiyle açıklama yapılması zarureti doğduğu ifade edildi.

Dilan Polat'ın kayyım atanan güzellik merkezi nasıl yeni şube açtı? TMSF'den açıklama var

"KAYYIM ATANMADAN ÖNCE ÇOK SAYIDA FRANCHISE SÖZLEŞMESİ İMZALANMIŞ"

Soruşturulan bazı şirketler hakkında hukuki süreç devam ederken ticari faaliyetlerin yasalara uygun şekilde aksamadan sürmesi, ekonominin ve istihdamın korunması için mahkemelerin TMSF'yi kayyım olarak atayabildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Emanet edilen şirketlerde TMSF'nin öncelikli görevi, kamu borçlarının ödenmesi, istihdamın ve üçüncü şahısların alacaklarının korunmasıdır. Polat Grubu şirketleri, kayyım atanmasından önce, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda şirketle franchise sözleşmesi imzalamıştır.

Dilan Polat'ın kayyım atanan güzellik merkezi nasıl yeni şube açtı? TMSF'den açıklama var

"100 AŞKIN ŞİRKETİN SADECE 5'İ HAKKINDA KAYYIMLIK KARARI VAR"

Bu şekilde sözleşme imzalanan 100'ü aşkın şirketin sadece 5'i hakkında kayyımlık kararı bulunmaktadır. Bunların dışındaki güzellik merkezleri Polat Grubu şirketlerinin 'acentesi' veya 'temsilcisi' değildir, kendi nam ve hesaplarına ticari faaliyetlerini yürütmektedirler. Bir başka ifadeyle, mahkeme tarafından kayyım atanmayan şirketler ve güzellik merkezleri, TMSF tarafından yönetilmemekle birlikte franchise sözleşmeleri kapsamında tarafların karşılıklı hak ve yükümlülükleri devam etmektedir."

Açıklamada, mesnetsiz haberlere itibar edilmemesi, konuya ilişkin TMSF'den yapılacak açıklamaların takip edilmesi gerektiği bildirildi.

Dilan Polat'ın kayyım atanan güzellik merkezi nasıl yeni şube açtı? TMSF'den açıklama var

NE OLMUŞTU?

5 Kasım'da kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklanan Polat çiftinin şirketlerinin yönetimi kayyıma geçmişti. Geçtiğimiz günlerde ise Polatlara ait güzellik merkezinin Kağıthane'deki yeni şubesi gösterişli bir törenle açılmıştı. Törene katılanlar Dilan Polat'ın şarkısı "Enerci" ile dans edip eğlenmiş, şube yöneticisi ise markanın problemsiz devam ettiğini ve kaldığı yerden devam ettiğini söylemişti.

Dilan Polat'ın kayyım atanan güzellik merkezi nasıl yeni şube açtı? TMSF'den açıklama var
Dilan Polat\'ın kayyım atanan güzellik merkezi nasıl yeni şube açtı? TMSF\'den açıklama var
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Dilan Polat'ın kayyım atanan güzellik merkezi nasıl yeni şube açtı? TMSF'den açıklama var - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (3)

 • fehmi gullu: Yazık oldu helalinize haram kattınız dağıldığı perişan oldunuz 89 7 Yanıtla
 • MERT UYSAL: Pes pes pes meydan okuma ve yüzsüzlüğün böylesi 82 6 Yanıtla
 • Ali Usda: Ya diğer yüzü yazık. 0 0 Yanıtla
 • Doktorun Bitcoin nedeniyle intihar ettiği ortaya çıktı
  08:02 Doktorun Bitcoin nedeniyle intihar ettiği ortaya çıktı

  Diyarbakır'da atış poligonunda intihar eden doktorun, Bitcoin'de yüksek miktarda zarar ettiği ortaya çıktı. Doktorun sosyal medya hesabından zararını paylaşması, takipçilerinin üzgün olduğunu gösterdi.

 • İran İsrail'e saldırılar gerçekleştirdi, misilleme korkusu ve meşruiyet krizi
  04:04 İran İsrail'e saldırılar gerçekleştirdi, misilleme korkusu ve meşruiyet krizi

  Tahran yönetimi ilk kez kendi toprakları üzerinden İsrail'i hedef aldı.

 • BİM, Ape Ryder DC20 Elektrikli Bisikleti Satışa Sunuyor
  01:09 BİM, Ape Ryder DC20 Elektrikli Bisikleti Satışa Sunuyor

  Türkiye'nin en büyük market zincirlerinden BİM, elektrikli bisiklet satışına başlıyor. Ape Ryder DC20 Elektrikli Bisiklet, 250W motor gücü, 48V 12Ah akü ve Shimano 7 vites gibi özelliklere sahip. Fiyatı ise 39.999 TL olarak belirlendi.

 • Mercedes, 2024'te satılan her 4 otomobilden birinin elektrikli olacağını öngörüyor
  21:09 Mercedes, 2024'te satılan her 4 otomobilden birinin elektrikli olacağını öngörüyor

  Mercedes, 2024'ün ilk 3 ayında satışlarını geçtiğimiz yıla oranla tam %220 artırarak elektrikli araç alanındaki başarısını sürdürüyor. Ayrıca elektrik otomobil pazarında da %300'lük bir yükseliş kaydedildi. Şirket yönetimi, 2024 yılından itibaren satılan her 4 otomobilden birinin elektrikli olacağını öngörüyor.

 • Batman'ın Gercüş ilçesinde fıstık üreticileri çapa mesaisine başladı
  19:24 Batman'ın Gercüş ilçesinde fıstık üreticileri çapa mesaisine başladı

  Gercüş Ovası'nda fıstık yetiştiricileri, bahçelerini yeşeren yabani otlardan temizleyerek fıstık ağaçlarının bakımını yapıyor. Traktörlerle tarlayı süren yetiştiriciler, ağaç diplerini de kazma ile çapalıyor. Fıstık üreticisi Hüseyin Yılmaz, baharın gelmesiyle birlikte çapa ve bakım çalışmalarının başladığını belirterek, emek sarf etmenin insanı mutlu ettiğini ifade etti.

 • Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda Esnaf ve Vatandaşla Buluştu
  18:37 Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda Esnaf ve Vatandaşla Buluştu

  Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Ramazan Bayramı'nın hemen ardından sahaya inerek esnaf ve vatandaşın sorunlarını ve taleplerini dinledi. Tarihi Kemeraltı Çarşısı esnafını da ziyaret eden Başkan Mutlu, Konak'ı el birliği ile kalkındırmak için çalışacaklarını belirtti.

 • İsrail'in Gazze'deki işgal ve katliamları protesto edildi
  18:19 İsrail'in Gazze'deki işgal ve katliamları protesto edildi

  İzmir Konak Meydanı'nda İsrail'in Gazze'deki işgal ve katliamları ile Türkiye'nin İsrail'le ticareti tamamen durdurmaması protesto edildi. Açıklamada, “İsrail'le ticaretin kısıtlanması açıklamasının bir ateşkes süreci hedefi ile hareket etmesi anlamsızdır ve gerçeklikten uzaktır. Bizler direnen şerefli ve izzetli Filistin halkının dostları olarak kısıtlama değil tam bir boykot ve yaptırım talep ediyoruz” denildi.

 • Kütahya Çiniciler Çarşısı, Ramazan Bayramı'nda 30 Bin Ziyaretçi Ağırladı
  17:28 Kütahya Çiniciler Çarşısı, Ramazan Bayramı'nda 30 Bin Ziyaretçi Ağırladı

  Kütahya'nın ünlü çini ve porselenlerinin satışa sunulduğu Çiniciler Çarşısı, Ramazan Bayramı tatilinde yaklaşık 30 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Çarşı yönetimi, çarşının görünürlüğünün artması ve lokantanın kaldırılmasıyla ziyaretçilerin rahatça park edebildiğini ve alışveriş hareketliliğinin yaşandığını belirtti. Çarşı esnafları da yoğunluktan memnun olduklarını ifade etti.


Advertisement