Arzuhan Doğan Yalçındağ, Dünya Liderleri ile Strateji Toplantısı'na Katıldı - Son Dakika
Güncel

Arzuhan Doğan Yalçındağ, Dünya Liderleri ile Strateji Toplantısı'na Katıldı

Arzuhan Doğan Yalçındağ, Dünya Liderleri ile Strateji Toplantısı\'na Katıldı

Esma Çakır - Roma / DHA-DOĞAN Televizyon Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) her yıl organize ettiği Dünya Liderleri ile Strateji Toplantısı'na katıldı.

28.11.2015 13:51

Esma Çakır - Roma/ DHA-DOĞAN Televizyon Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) her yıl organize ettiği Dünya Liderleri ile Strateji Toplantısı'na katıldı. Bu yıl ev sahipliğini İtalya Başbakanı Matteo Renzi'nin yaptığı toplantı Roma'da gerçekleşti.

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) kapsamındaki Ülkelerle Strateji Toplantıları'nın 3'üncüsü Roma'da yapıldı. Dünya Ekonomik Forumu, iş dünyası liderleri ile dünya liderlerini buluşturmakta. Dr. Klaus Schwab'ın iş dünyası ve ülke liderlerini bir araya getirerek geleceği konuşacakları toplantılar organize etme vizyonu çerçevesinde başlatılan toplantılar 2013 yılından bu yana devam etmekte.

"İtalya Ulusal Strateji Günü" başlıklı toplantı, başkentteki Monte Mario tepesinde yer alan, İtalya Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı temsilcilik binalarından biri olan tarihi Villa Madama'da gerçekleştirildi.

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Finans ve Ekonomi Bakanı Pier Carlo Padoan, Ekonomik Kalkınma Bakanı Federica Guidi'nin de katılım gösterdiği toplantıya, aralarında DoğanTelevizyon Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın da bulunduğu İtalya ve birçok ülkenin önde gelen iş insanları katıldı.

ÖNDE GELEN 35 İŞ DÜNYASI TEMSİLCİSİ KATILDI

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya davet edilen 35 kişilik iş dünyası temsilcileri arasında İngiltere'den Mastercard Uluslarası Pazarlar Başkanı Ann Claims, HSBC Bank CEO'su Antonio Simoes, Amerika'dan Soros Fon Yönetimi Başkanı Robert Soros, İtalya'dan UniCredit CEO'su Federico Ghizzoni, Telecom Italia SpA Yönetim Kurulu Başkanı Guiseppe Recchie, Enel Enerji SPA CEO'su Francesco Starace, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Lulu Group Yönetim Kurulu Başkanı Yusuff Ali, Japonya'dan Mitsui Grup İcra komitesi Başkanı Hironobu İshikawa, Almaya'dan MT AeroSpace AG CEO'su Hans Steinger, Türkiye'den ise Doğan Televizyon Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ bulunmaktaydı.

Etkinlikte, İtalya'nın "Makroekonomik Durumu", "Ekonomik Fırsatları ve Zorlukları Üzerine Bir Bakış", "Dış Politikası ve Ticaret Görünümü" ve "Ülkenin ticaret ve yatırım görünümü üzerine interaktif tartışma" başlıkları ele alındı.

Daha sonra Başbakan Matteo Renzi katılımcılara, İtalya, Avrupa ve dünyada mevcut siyasi ve ekonomik zorluklar üzerine görüşlerini aktardı. İlki 2013 yılında Fransa Başbakanı Francois Hollande ile gerçekleştirilen Dünya Liderleri ile Strateji Toplantıları, 2014 yılında Almanya Başbakanı Angela Merkel ev sahipliğinde devam etmişti.

Bundan önceki 2 toplantıya da Türkiye'den tek temsilci olarak katılan Arzuhan Doğan Yalçındağ toplantı sonrasında, WEF'in kuruluş amacına paralel bir yenilik getirdiğini, bu toplantılar ile bir başka sürdürülebilir projeye imza attığını dile getirdi.

WEF Medya, Teknoloji ve Eğlence Sektörü İcra Kurulu Üyesi olan Doğan Yalçındağ, iş dünyası olarak, ülkelerin gelecek stratejisini yöneten liderlerden; ülkeleri için çizdikleri yol haritasını ve öngörülerini dinlemenin ve birlikte yorumlamanın, yatırım fırsatlarını daha iyi değerlendirme imkanı tanıdığını sözlerine ekledi.

Arzuhan Doğan Yalçındağ'a, İtalya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine iş dünyası perspektifinden sağladığı katkılar nedeniyle, 2009 yılında 'İtalya ile Dayanışma Yıldızı' olarak adlandırılan, 'İtalya Cumhurbaşkanlığı Dayanışma Nişanı' (Commendatore dell'Ordine della Stella d'Italia) verilmişti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Arzuhan Doğan Yalçındağ, Dünya Liderleri ile Strateji Toplantısı'na Katıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement