"Beylikdüzü'nde yeni bir dönem başlatacağız" - Son Dakika
Güncel

"Beylikdüzü'nde yeni bir dönem başlatacağız"

"Beylikdüzü\'nde yeni bir dönem başlatacağız"

Beylikdüzü Belediyesi aralık ayına ilişkin melişlis toplantısı gerçekleştirdi.

05.12.2023 11:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Beylikdüzü Belediyesi aralık ayına ilişkin melişlis toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında gerçekleşti. Beylikdüzü'nde yeni dönemde yeni şeyler söylemek adına önemli işler yapacaklarını belirten Çalık, "Şimdi her zamankinden daha fazla çalışıp bilimi ve aklı ön planda tutarak daha yaşanabilir bir Beylikdüzü için el ele verme zamanıdır. Dünyayla konuşan, uluslararası bir belediyeciliği Beylikdüzü'nde inşallah önümüzdeki dönem başlatacağız" dedi.

Açılış konuşmasına aralık ayında şehit olan polis ve askerleri rahmetle anarak başlayan Çalık, kasım ayı boyunca yapılan hizmetleri anlattı. Meslic toplantısına 3 Aralık Engelliler Günü dolaysıyla Türkiye Sakatlar Derneği Beylikdüzü Şubesi Başkanı Ahmet Bağbekleyen ve üyeler de katıldı. Konuşmasında 3 Aralık Engelliler Günü'ne değinen ve herkesin bir engelli adayı olduğunu unutmamasını hatırlatan Çalık, "Hayatın yarın bize ne yaşatacağını kimse bilemez. Görev yaptığımız alanlarda engelsiz bir Beylikdüzü için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

"ALTYAPI ÇALIŞMALARININ MÜKAFATINI BEYLİKDÜZÜ'NDE ALIYORUZ"

Meclis toplantısında İstanbul'da yaşanan fırtınadan Beylikdüzü'nün de ciddi bir şekilde etkilendiğine vurgu yapan Çalık, "Beylikdüzü Belediyesi olarak tüm ekiplerimizle teyakkuzdaydık. Yaklaşık 700 personel 102 araç ve iş makinası ile ilçe genelindeki tüm ihbarlara 7/24 müdahale edildi. Beylikdüzü'nde ki fırtınanın hızı 107 km kadar çıktı ve yaklaşık metrekareye 100km yağış düştü. Beylikdüzü sınırları içerisinde 3 tane çatı uçtu, 49 ağaç devrildi, 14 toprak kayması ve 102 kanal arızası ile rögar taşması yaşandı. Toplam 292 su tahliyesi yaptık ve tüm bu zor koşullara rağmen fedakarca sahada birlikte çalıştığımız tüm emekçi arkadaşlarımıza bir kez daha yürekten teşekkür etmek istiyorum. Göreve ilk geldiğimizden günden beri Beylikdüzü'nün dirençli bir kent haline gelmesi adına adımları atacağımızı söylemiştik ve Beylikdüzü'nde ilk olarak İSKİ ile toplamda 152 km altyapı yaptık. Bu altyapıların mükafatını Beylikdüzü'nde görüyoruz. Afetlere karşı dirençli bir Beylikdüzü için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"BEYLİKDÜZÜ'NE BİR MİLYON METREKARE DAHA YEŞİL ALAN KAZANDIRDIK"

2024 yılının Beylikdüzü ailesine barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni eden Çalık, "Dört buçuk yılı geride bıraktık. Bu 4,5 yılda büyük emeklerle büyük işlere imza attık. Türkiye'nin siyasi tarihine geçecek önemli işler yaptık. Türkiye'de yeni bir belediyecilik modelini, tüm belediyelerin ilham alacağı şekilde uygulamaya gayret ediyoruz. Kadınlar, çocuklar, gençler ve kent yoksulları bu kentte yaşayan engelli yurttaşlarımız için önemli işler yapmaya gayret ediyoruz. Beylikdüzü, bulunduğu her yerde yaptığı her işte farkını ortaya koymayı başarmıştır. Görev sürem boyunca toplam 74 park inşa ettik. Güzel ve yeşil Beylikdüzü'ne bir milyon metrekare daha yeşil alan kazandırdık. Gürpınar Mahallesi'nde devam eden Yüzüncü Yıl Kent Ormanı'nı da bu ay içeresinde tamamlıyoruz. Öte yandan Barış Mahallesindeki Pazar alanını da yapmaya başladık. Yakın bir tarihte komşularımızın kullanımına hazır hale getireceğiz" dedi.

"DÜNYAYLA KONUŞAN ULUSLARARASI BİR BELEDİYECİLİK"

Aralık ayının çok yoğun olacağını da vurgulayan Çalık, "Projelerimizi tamamlayacağımız ve açacağımız bir ayın içerisindeyiz. Şimdi her zamankinden daha fazla çalışıp bilimi ve aklı ön planda tutarak daha yaşanabilir bir Beylikdüzü için el ele verme zamanıdır. Bizler Beylikdüzü'nde yeni dönemde yeni şeyler söylemek adına önemli işler yapacağız. Dünyayla konuşan, uluslararası bir belediyeciliği Beylikdüzü'nde inşallah önümüzdeki dönem başlatacağız" ifadelerini kullandı.

Çalık'ın konuşmasının ardından CHP, AK Parti ve MHP gruplarına adına konuşma yapıldı. Konuşmaların ardından gündem maddelerinin oylamasına geçildi. Beylikdüzü Belediyesi'nin Çin Halk Cumhuriyeti'nin Qinzhou Belediye Başkanlığı, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nin Makedonski Brod ve Manastır Belediye Başkanlığı, Romanya'nın Bükreş 3. Bölge Belediye Başkanlığı ve Özbekistan Cumhuriyeti'nin Buhara Belediye Başkanlığı ile kardeş kent ilişkisi kurulmasına ilişkin gündem maddeleri mecliste alınan kararla oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem maddeleri oy birliğiyle komisyonlara sevk edilirken meclisin ikinci oturumunun ise 07 Aralık Perşembe günü saat 10.00'da yapılmasına karar verildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 'Beylikdüzü'nde yeni bir dönem başlatacağız' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Komşularıyla otopark tartışması yaşayan çift hakkında dava açıldı
  13:20 Komşularıyla otopark tartışması yaşayan çift hakkında dava açıldı

  Engin ve Dilan Polat, evlerinde verdiği doğum günü partisi nedeniyle komşularıyla yaşadıkları otopark tartışması sonucunda hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, çiftin komşularının evini basıp tehdit ettikleri iddia ediliyor. Dilan Polat için 8 yıl 4 aya, Engin Polat için ise 11 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor.

 • Bursa'da haritalarda yer almayan fay keşfedildi! 7,3 büyüklüğünde deprem tehlikesi
  13:17 Bursa'da haritalarda yer almayan fay keşfedildi! 7,3 büyüklüğünde deprem tehlikesi

  Bursa'da daha önce haritalarda yer almayan 95 kilometre uzunluğunda Kayapa-Yenişehir Fayı keşfedildi. Yeni keşfedilen fayın 7,3 büyüklüğünde bir deprem üretebileceği belirtiliyor.

 • Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı
  12:59 Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı

  ASAL Araştırma tarafından 2 bin kişi ile yapılan "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?" anketinden sürpriz sonuçlar çıktı. AK Parti'nin yüzde 34.4 ile ilk sırada yer aldığı araştırmada CHP'nin oyu yüzde 23.2 olarak belirlendi. 14 Mayıs seçimlerinde CHP kontenjanından milletvekili çıkaran DEVA ve Gelecek Partisi'nin ise listeye girememesi dikkat çekti.

 • Maden şirketinin ülke müdüründen skandal savunma: Uyarı e-postasını faciadan 3 gün sonra gördüm
  12:35 Maden şirketinin ülke müdüründen skandal savunma: Uyarı e-postasını faciadan 3 gün sonra gördüm

  Erzincan'da 9 işçinin toprak altında kaldığı faciayla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan şirketin Türkiye'deki müdürü C.Y.D. ifadesinde "Olaydan 2 saat önce bölgede çatlakların olduğuna dair I.R.G. bilgilendirme amaçlı fotoğraf attı ve önlem aldığına dair mail attı. Bu maili yurt dışındaki saat farkı nedeniyle görmemiştim. Olaydan sonra direktör arkadaşların uyarması ile olaydan 3 gün sonra maili gördüm" dedi.

 • Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti
  12:25 Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti

  31 Mart seçimleri için AK Parti tarafından Niğde'nin Hacıabdullah beldesinde aday gösterilen Babaoğlan Altun, bir sosyal medya platformundan canlı yayınlanan konuşması sırasında jandarma komutanına "o.... ç....." dedi. Altun, toplantıya katılanların "Canlı yayındayız" şeklinde hatırlatma yapmaları üzerine "Olsun, hak etti" karşılığını verdi.

 • Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu
  12:17 Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu

  TFF, Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihini açıkladı. Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig 9, 10, 11 ve 12 Ağustos 2024 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak.

 • Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu
  12:04 Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu

  Küfürlü şeriat paylaşımı nedeniyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan avukat Feyza Altun hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

 • Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı
  12:03 Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı

  İçişleri Bakanlığı, Türkiye'de casusluk faaliyetleri kapsamında elde ettikleri bilgi ve belgeleri Fransa ve Çin istihbarat servislerine aktardıkları belirlenen 10 şüphelinin yakalandığını bildirdi. Şüpheliler arasında kendini sözde aktivist ve gazeteci olarak tanıtan Ahmed Katie de bulunuyor. Katie'nin, Türkiye'deki siyasi partilerle irtibat kurmaya çalıştığı ve Türk devlet yetkililerinden sözde tehditler aldığını ileri sürdüğü belirlendi. Ayrıca, Katie'nin Fransız istihbaratının direktifleriyle Türkiye'deki faaliyetlerini Halep Dostları Topluluğu yöneticileri üzerinden ilettiği tespit edildi. Çin istihbarat birimine bilgi aktaran 7 şüpheliye de operasyon düzenlendi ve çok sayıda dijital materyal ile para ve silah ele geçirildi.


Advertisement