Diyarbakır'da silahlı kavga: 9 ölü - Son Dakika
Güncel

Diyarbakır'da silahlı kavga: 9 ölü

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde iki husumetli aile arasında yaşanan silahlı kavgada 9 kişi hayatını kaybetti. Kavganın nedeni tarla sürme anlaşmazlığıydı. Uzun namlulu silahların kullanıldığı kavgada 2 kişi de ağır yaralandı. Cenazeler, otopsi işlemlerinin ardından köylerine götürülerek defnedildi. Jandarma köyde geniş güvenlik önlemleri alıyor.

16.06.2023 12:10

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Alyamaç ve Taş aileleri arasında yaşanan silahlı kavgada hayatını kaybeden 9 kişi toprağa verildi.
Bismil ilçesine bağlı Serçeler Köyü'nde husumetli iki aile arasında dün sabah saatlerinde tarla sürme nedeniyle tartışma yaşandı. Anlaşmazlığın devam etmesiyle ekinleri biçmeye giden Taş ile Almayaç aileleri fertleri arasında çıkan tartışma silahlı kavgaya döndü. Kavgada 9 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de ağır yaralandı.
Dün Adli Tıp Morgu'na kaldırılan 9 kişinin cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından sabah doğru köylerine götürülerek defnedildi.
Uzun namlulu silahların kullanıldığı kavgada Alyamaç ailesinden Selim Alyamaç ile Emin Alyamaç'ın kardeş olduğu öğrenilirken Muhammed Alyamaç, Ömer Alyamaç ve Yunus Alyamaç Sarı Hüseyin köyünde, Taş ailesinden ise Mehmet Can Taş, Halil Taş, Orhan Taş ve Serhat Taş, Serçeler köyünde defnedildi.
Jandarmanın köyde geniş güvenlik önlemleri sürüyor. - DİYARBAKIR

Diyarbakır\'da silahlı kavga: 9 ölü
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Diyarbakır'da silahlı kavga: 9 ölü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement