Fotoğraf, Afiş ve Kısa Film Yarışması Sonuçlandı - Son Dakika
Güncel

Fotoğraf, Afiş ve Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

Fotoğraf, Afiş ve Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

"Kadına Şiddete Hayır, Sevgi ve Hoşgörüye Evet" isimli çalışma amacına ulaştı.

11.10.2012 11:21  Güncelleme: 13:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak için gerçekleştirdiği çalışmalardan biri olan "Kadına Şiddete Hayır, Sevgi ve Hoşgörüye Evet" isimli fotoğraf, afiş ve kısa film yarışmasının sonuçları açıklandı.

10 Aralık 2011 Dünya İnsan Hakları Günü'nde Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Konya'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları arasında imzalanan mutabakat ile başlatılan proje, toplumun her kesiminden büyük destek gördü.

ÇOK SAYIDA ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Şiddetten, kaba kuvvetten uzak, Mevlana hoşgörüsü ikliminde buluşmuş bir toplumun tesisine katkıda bulunmayı amaçlayan proje kapsamında konferanslar, paneller ve çeşitli aktiviteler düzenlendi.

Bu kapsamda düzenlenen ve büyük ilgi gören Huzur Şehrinde Sevgi Konferansları'na Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu ve Doç. Dr. Mustafa Karataş konuk olurken; Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu "Anlamlı Yaşam", Hayat Boyu Eğitim ve Gelişim Derneği Başkanı Adem Solak ise "Ailede Sevgi ve Şiddet" konferansı verdi. Etkinlikler kapsamında Konya Barosu'yla birlikte "Toplumda Kadın Algısı" semineri yapıldı.

FOTOĞRAF, AFİŞ VE KISA FİLM YARIŞMASI

On binlerce kişiye ulaşılan çalışmalar kapsamında konuyu Türkiye gündemine taşımak üzere başlatılan "Kadına Şiddete Hayır, Sevgi ve Hoşgörüye Evet" isimli fotoğraf, afiş ve kısa film yarışması büyük ilgi gördü.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde başlatılan ve 14 Eylül'de sona eren yarışmaya 3 dalda çeşitli şehirlerden toplam 952 eser katıldı. Büyükşehir Belediyesi'ne gönderilen eserleri, Türkiye'de konusunda uzman jüri üyeleri titizlikle değerlendirdi.

Fotoğraf yarışmasının jüri üyeliklerini fotoğraf sanatçıları Cengiz Karlıova, Fenay Ulu ve Reha Bilir; kısa film yarışmasının jüri üyeliklerini Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi, Bugün Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Ali Atıf Bir, S.Ü. İletişim Fakültesi RTV Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aytekin Can, Yönetmen Aydın Bağırdı, oyuncular Mustafa Uzunyılmaz, Sema Öztürk; afiş yarışmasının jüri üyeliklerini ise; S.Ü. İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Altunbaş, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni ve Zaman Gazetesi Yazarı Günseli Özen Ocakoğlu, Genna Reklam Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selim Tuncer, Reklamcılar Derneği Başkanı Aytül Özkan ile C2'A Reklam Ajansı Başkanı Yasin Ergün Erdem yaptı.

DERECEYE GİRENLERİ İSİMLERİ

Yapılan değerlendirme sonucunda 3 dalda dereceye girenlerin isimleri şöyle:

Afiş; 1. Sefa Pala (İzmir), 2. Ezgi Karaata (İstanbul), 3. Orkun Avcı (İzmir), Mansiyon Sefa Pala (İzmir).

Fotoğraf; 1. Mehmet Özdemir (Trabzon), 2. Bekir Topçu (Antalya), 3. Zehra Özhamurlar (Kayseri), Jüri Özel Ödülü Kenan Taşpınar (İstanbul).

Kısa Film; 1. Alper Akdeniz (İzmir), 2. Buse Yıldırım (Konya), 3. Sefa Çolak (İstanbul), Jüri Özel Ödülleri Miray Kuyumcu (İstanbul), Ufuk Engin Can (İstanbul).

ÖDÜL TÖRENİ 15 EKİM'DE

Dereceye girenlere ödülleri 15 Ekim Pazartesi günü saat 14.00'da Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde geniş bir katılımla düzenlenecek törenle verilecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Fotoğraf, Afiş ve Kısa Film Yarışması Sonuçlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, fıstık üretimi için ilaçlama çağrısı yapıyor
  12:30 Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, fıstık üretimi için ilaçlama çağrısı yapıyor

  Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, fıstık üretiminin yaygınlaştırılması için zararlı haşerelere karşı ilaçlama çağrısı yapıyor. Yapılacak çalışma ile fıstık ağaçlarında yüksek verim hedefleniyor. Şanlıurfa'da 45 milyon fıstık ağacı bulunuyor ve geçtiğimiz yıl 107 bin ton fıstık üretimi yapıldı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, fıstık bahçelerinde üreticilerle bir araya gelerek ilaçlama konusunda bilgilendirme yapıyor.

 • İskenderun'da Asayiş Uygulamasında 16 Şüpheli Gözaltına Alındı
  12:29 İskenderun'da Asayiş Uygulamasında 16 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında 16 şüpheli gözaltına alındı. Uygulamalarda yapılan kontrollerde 1055 araç ve 305 motosiklet incelenirken, 3 motosiklet trafikten men edildi. Çalışma sonucunda 16 aranan şüpheli yakalanırken, 4 tabanca, 4 şarjör, 29 fişek, 8 gram esrar ve 3 uyuşturucu hap ile 72 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlılar emniyete götürüldü.

 • Turgut Özal'ın 31. ölüm yıl dönümünde anma töreni düzenlendi
  12:29 Turgut Özal'ın 31. ölüm yıl dönümünde anma töreni düzenlendi

  8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 31'inci yıl dönümünde Topkapı'da bulunan Anıt Mezar'da düzenlenen törenle anıldı. Törenin ardından konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Özal'ın ülkeye yaptığı hizmetleri vurguladı.

 • İskenderun'da kumar oynayan 2 kişiye 12 bin 850 lira ceza
  12:28 İskenderun'da kumar oynayan 2 kişiye 12 bin 850 lira ceza

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde Barbaros Mahallesi'ndeki bir kıraathanede kumar oynandığı tespit edildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, denetimler sırasında kumar oynayan 2 kişiye 12 bin 850 lira idari ceza uyguladı. Ayrıca iş yeri sahibi İ.K. hakkında da yasal işlem başlatıldı.

 • Okul Sporları Yıldızlar Tenis Türkiye Şampiyonası Düzce'de Başladı
  12:28 Okul Sporları Yıldızlar Tenis Türkiye Şampiyonası Düzce'de Başladı

  Düzce'nin ev sahipliğinde düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Tenis Türkiye Şampiyonası başladı. 27 farklı ilden 168 sporcu müsabakalara katılıyor.

 • Adıyaman İl Genel Meclis Başkanlığına Mehmet Can Erdoğan yeniden seçildi
  12:27 Adıyaman İl Genel Meclis Başkanlığına Mehmet Can Erdoğan yeniden seçildi

  Adıyaman İl Genel Meclis Başkanlığı seçiminde Mehmet Can Erdoğan, tekrar başkan seçildi. Seçimde tek liste halinde yarışan Erdoğan, 30 oyun 29'unu alarak başkanlığa layık görüldü. Erdoğan, meclis üyelerine teşekkür ederek, hizmetlerine devam edeceklerini belirtti.

 • Fethiye'de düzenlenen 23 Nisan Spor Şenliği sona erdi
  12:25 Fethiye'de düzenlenen 23 Nisan Spor Şenliği sona erdi

  Muğla'nın Fethiye ilçesinde gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Spor Şenliği, 21 okuldan 812 öğrencinin katılımıyla sona erdi. İki gün süren etkinliklerde futbol, voleybol, satranç ve floorcurling turnuvaları düzenlendi. Şenlikte ayrıca eğitsel oyunlar da yer aldı. Şenliğe destek veren kurum ve kişilere teşekkür edildi.

 • Tarihi mekanda bozlak türküleri yankılandı
  12:25 Tarihi mekanda bozlak türküleri yankılandı

  Kırıkkale'de tarih ve doğanın iç içe olduğu, Selçuklu döneminde yapılan Çeşnigir Köprüsü'nü ziyaret eden vatandaşlar için yöresel sanatçılar tarafından bozlak türküleri seslendirildi, davul zurna eşliğinde de yöresel oyunlar oynandı. Kırıkkale Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, tarihi mekanda ücretsiz konser verildi ve doğa güzellikleriyle birlikte turizm potansiyeli vurgulandı.

 • Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti
  12:24 Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti

  Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret ederek, Marmaris'i hak ettiği yere getirmek için çalışacaklarını söyledi.

 • Büyükçekmece'deki Leylekler Yeniden Yuvalarına Döndü
  12:23 Büyükçekmece'deki Leylekler Yeniden Yuvalarına Döndü

  Büyükçekmece ilçesinin Karaağaç Mahallesi'nde elektrik direğinin üstüne yuva yapan leylekler, yol genişletme çalışmasının ardından korunan yuvalarına bu yıl yeniden geldi. Mahalle sakinleri, leyleklerin gelişini mutlulukla karşıladı.


Advertisement