İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, İzmir'de Başladı… Gençlik Forumu'nda Sanatçı Karsu Depremden Etkilenen Yurttaşlar İçin Sahneye Çıktı - Son Dakika
Güncel

İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, İzmir'de Başladı… Gençlik Forumu'nda Sanatçı Karsu Depremden Etkilenen Yurttaşlar İçin Sahneye Çıktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 15-21 Mart tarihlerinde “Yeniliğe Davet” sloganıyla düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, bugün Gençlik Forumu ile başladı. Sanatçı Karsu, piyanosuyla depremden etkilenen yurttaşlar için sahne aldı. Karsu, "Acılarımız çok büyük. Ben bugün sadece sanatçı Karsu değilim, ben bugün Türk’üm, Hataylıyım, Antakyalıyım, Karsu köylüyüm. Ben bugün rahmetli Aliye ve Meral Halamın yeğeniyim. Ben bugün rahmetli Aytül ve Tuna Ablamın kuzeniyim. Ben bugün rahmetli Helin, Hira, Hazal ve Araz’ın teyzesiyim" dedi.

15.03.2023 16:18  Güncelleme: 16:29

Haber: BERKAY VAROL - Kamera: KERİM UĞUR

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 15- 21 Mart tarihlerinde "Yeniliğe Davet" sloganıyla düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, bugün Gençlik Forumu ile başladı. Sanatçı Karsu, piyanosuyla depremden etkilenen yurttaşlar için sahne aldı. Karsu, "Acılarımız çok büyük. Ben bugün sadece sanatçı Karsu değilim, ben bugün Türk'üm, Hataylıyım, Antakyalıyım, Karsu köylüyüm. Ben bugün rahmetli Aliye ve Meral Halamın yeğeniyim. Ben bugün rahmetli Aytül ve Tuna Ablamın kuzeniyim. Ben bugün rahmetli Helin, Hira, Hazal ve Araz'ın teyzesiyim" dedi.

İzmir'de 1923 yılında toplanan İktisat Kongresi'nin yüzüncü yılında "Yeniliğe Davet" sloganıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından "İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi" düzenleniyor. Yaklaşık bir hafta sürecek kongreye bilim insanları, ekonomi alanında akademisyenler, yerbilimcileri, iş insanları, zirai temsilciler katılıyor.

Kongre, bugün saat 10.00'da "Gençlik Forumu" ile başladı. Ardından saat 14.00'te açılış töreni yapıldı. Sanatçı Karsu (Karsu Dönmez), piyano eşliğinde sahneye çıktı.

Karsu, "Normalde ben çok konuşurum. Anneme benziyorum. Ama bu ay bazen ne diyeceğimi çok iyi bilemiyorum. Onun için çok iyi bir arkadaşımı da getirdim. Biz 25 yıldır çok iyi arkadaşız. Beni dinler. Benim sorularıma cevap verir. Beni çok iyi anlıyor. O arkadaşımız piyanom. Bugün size bir aydır yaptığımız sohbetimi dinletmek isterim. Acılarımız çok büyük. Ben bugün sadece sanatçı Karsu değilim, ben bugün Türk'üm, Hataylıyım, Antakyalıyım, Karsu köylüyüm. Ben bugün rahmetli Aliye ve Meral Halamın yeğeniyim. Ben bugün rahmetli Aytül ve Tuna Ablamın kuzeniyim. Ben bugün rahmetli Helin, Hira, Hazal ve Araz'ın teyzesiyim. Davetiniz için çok teşekkür ederim" dedi.

Karsu, "Gesi bağları", "Uzun ince bir yoldayım", "Neredesin sen" gibi eserleri de seslendirdi.

"BUGÜN DE YILMAZ AMCAM SALONDA, TUNA ABLAMIN BABASI. AMCA SENİ ÇOK SEVİYORUM"

"Neredesin Sen" adlı parçayı seslendirmeden önce bir anısını anlatan Karsu, şunları söyledi:

"Rahmetli Tuna Ablamın Whatsapp'ı var. Bana sesli mesaj bıraktı. En son Antakya'da verdiğim konser çok iyi geçti. Binlerce kişi gelmişti, Tuna Ablam da gelmişti. Konser sonrası her zaman dışarı çıkmak, insanlarla tanışmak, sarılmak istiyorum. Maalesef çok kişi gelince güvenlik oluyor. Ama ben dedim Tuna Ablamı kaç aydır görmedim, onunla buluşalım diye sohbet ediyorduk. Tuna Ablam beni arıyordu, güvenlik onu içeri bırakmıyordu. Ben de arayınca güvenlik de beni dışarıya bırakmadı. Birbirimizi maalesef göremedik. ve sesli mesaj bırakmıştı bana. Onu buldum. 'Ya Karsu konser çok güzeldi, seninle gurur duyuyorum, devam et… Neredesin sen kız, bulamıyorum seni' dedi. Neredesin sen deyince dedim bir şarkı var. Neşet Ertaş'ın ailesine çok teşekkür ediyorum, bana destek veriyorlar, söyleyebilirsin Karsu, çok beğendik diye. Bugün de Yılmaz Amcam salonda, Tuna Ablamın babası. Amca seni çok seviyorum."

Dinletinin ardından salonda bulunanlar Karsu'yu ayakta alkışladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de sahnede Karsu'ya hediye takdim etti.

İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, İzmir\'de Başladı… Gençlik Forumu\'nda Sanatçı Karsu Depremden Etkilenen Yurttaşlar İçin Sahneye Çıktı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, İzmir'de Başladı… Gençlik Forumu'nda Sanatçı Karsu Depremden Etkilenen Yurttaşlar İçin Sahneye Çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement