Şırnak Baro Başkanı: Ağrı'daki Olay Erdoğan'a Tuzak Olarak Planlandı - Son Dakika
Güncel

Şırnak Baro Başkanı: Ağrı'daki Olay Erdoğan'a Tuzak Olarak Planlandı

Şırnak Baro Başkanı: Ağrı\'daki Olay Erdoğan\'a Tuzak Olarak Planlandı

Diyadin'deki olayı provokasyon olarak değerlendiren Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, "Ağrı'daki olay da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tuzak olarak planlandı." dedi.

16.04.2015 09:23  Güncelleme: 09:49

Ağrı'nın Diyadin'de köylülerin fidan dikme şenliğine PKK'lıların da katılıp HDP'ye oy verilmesi yönünde baskı yapacağı istihbaratı üzerine jandarmanın bölgeye gitmesi ve PKK'yla çatışma çıkmasını, HDP'nin barajı geçmemesi için kurgulanmış oyun olarak yorumlayanlara Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi'den tepki geldi.

"ERDOĞAN HEDEF ALINDI"

Seçim sürecinde provokasyon beklendiğinin altını çizen Elçi, "Bunlar yapıldığında öz olarak HDP ve Kürtlere karşı olma ihtimali yüksektir, en çok darbe yiyecek parti AK Parti olduğu için onu da kapsayan bir provokasyon gibi görünüyor. Provokasyonun hedefinin daha çok AK Parti olduğunu düşünüyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef alındı. Birileri provokasyon yapıyor. Roboski, Erdoğan'a tuzak olsun diye gerçekleştirildi. Cizre'de, Nihat Kazanhan'ın vurulması da aynı tezgahtı. Orada da İçişler Bakanı Efgan Ala'ya 'Polis vurmadı' dedirttiler. Orda da hedef bakan ve hükümetti" ifadelerini kullandı.

"ANAYASA DEĞİŞMELİ"

PKK'ya "silah bırak" baskısı yapılması için anayasanın değişmiş olması gerektiğinden söz eden Elçi, "Süreç 2.5 yıldır devam ediyor. Hem anayasal değişikliği, hem yasal değişiklikler konusunda daha ciddi adımlar atılsaydı toplum tek bir ağızdan PKK'nın silah bırakması konusunda görüş bildirebilir ve PKK'ya bir dayatma yapabilirdi. Ama bölgede sürece olan inanç yitiriliyor. Eskiden barış denilince, toplumdaki karşılık en üst seviyedeydi. Son dönemde ortak açıklamaya rağmen toplumda ciddi bir karşılık olmadı" dedi.

ŞIRNAK UÇMAYI BEKLİYOR

Şırnak'a havaalanı yapılmasıyla bölgenin canlandığını da belirten Nuşirevan Elçi, "Havaalanı olması, Şırnak'ı Irak Kürdistan'ına bağladı. Akrabalar birbirine kolay gidip geliyor. Ankara komşu il gibi oldu. Kürt sorununun çözülmesi için ciddi teşvikler sağlandı ve bölgeye özel sektör yatırımlarının hızlanması hedeflendi ancak Şırnak şu anda bakir durumda. İş dünyası, yatırımlarının güvende olduğunu düşünse bölgeye gelir. Çözüm süreci daha da ilerlediğinde Şırnak, havaalanı ile birlikte uçacaktır. Şırnaklı, buğdayını Konya'ya götürüp un yaptırıp geri getirene kadar kendi ilinde bunu yapabilecek, kaynaklar burada kalacak" dedi. (Kaynak: Star)

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel Şırnak Baro Başkanı: Ağrı'daki Olay Erdoğan'a Tuzak Olarak Planlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (56)

 • poli: AKP ye vermem artık oyumu, oyum mhp nin 20 8 Yanıtla
 • 1453 kartalları: OKADAR PKK'LILAR KOMÜNISTLER FAŞISTLER ÇETELER. . . OKADAR GEZİ DARBECILER KOBANİ DARBECILER PARALEL DARBECILER. . . KISACASI OKADAR HAİNLER. . . . . GERÇEKTEN ALLAH YAR VE YARDIMCISI RECEP TAYYIP ERDOĞAN'IN 16 12 Yanıtla
 • duzen: Inadina mhp koyunlar 14 14 Yanıtla
 • ................: aklını yitirmiş baro başkanının erdoğanı kurtarma dışında derdi mi yok? 14 12 Yanıtla
 • vardar: Oyumu mhp nin artık bunlar bboş ve anlamsız haberler 14 6 Yanıtla
 • eski koyun yeni kurt: Eskiden akp liydim ama bu olanlar beni uyandırdı , mhp gerçek parti oyum MHP ye 12 5 Yanıtla
 • yoalo: chp iftira partisi 8 9 Yanıtla
 • FILANKES49: Malmısın baro başkanı?? 15 1 Yanıtla
 • kısa ve net: İstediğiniz kadar adam satın alın örtülü ödenekle. Oyum artık Saadet Partisine. 13 3 Yanıtla
 • Welad Yüce: Askeri oraya selahaddin demirtaş gönderdi he ak baro : 7 9 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement