Son dakika Güneydoğu haberleri, Güneydoğu son dakika, son dakika Güneydoğu

Son Dakika Güneydoğu Haberleri

 • Mantar Meşesi Oymacılığının Görüntüleri
  12:53 Mantar Meşesi Oymacılığının Görüntüleri

  Çin'in güneydoğusundaki Fujian eyaletinin Fuzhou kentinde ulusal bir somut olmayan kültürel miras olan mantar meşesi oymacılığının inanılmaz işçiliği görenleri hayran bırakıyor. Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Fujian'dan bildiriyor.

 • Uzmanlar Doğu Anadolu Bölgesi'nde olası bir depreme karşı hazırlıklı olunması uyarısında bulundu
  11:55 Uzmanlar Doğu Anadolu Bölgesi'nde olası bir depreme karşı hazırlıklı olunması uyarısında bulundu

  Dicle Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi'nden uzmanlar, Doğu Anadolu Bölgesi'nde olası bir depreme karşı hazırlıklı olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu. Fay hatlarının sıkışması sonucu oluşacak kırılmaların depremlere yol açabileceğini belirten uzmanlar, özellikle Bingöl ve çevresinin enerjinin biriktiği alanlar olduğunu ifade etti. Depremlerin ne zaman ve ne şekilde olacağının tespit edilemeyeceğini vurgulayan uzmanlar, depreme dayanıklı yapılar ve uygun teknikte yerleşim yerlerinin önemini vurguladı.

 • Kosova'nın Ankara Büyükelçiliği Bağımsızlık Kutlaması Düzenledi
  26 Şub Kosova'nın Ankara Büyükelçiliği Bağımsızlık Kutlaması Düzenledi

  Kosova'nın Ankara Büyükelçiliği, bağımsızlığın 16. yıl dönümünü kutlamak için Ankara'da resepsiyon düzenledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak gibi üst düzey yetkililerin katıldığı etkinlikte, Türkiye ve Kosova arasındaki dostluk ve işbirliği vurgulandı.

 • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yerel seçimlerin önemine vurgu yaptı
  26 Şub DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yerel seçimlerin önemine vurgu yaptı

  Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bazı parti yöneticileri ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Mümtaz Akıncı, Ankara’da gazete televizyon ve ajansların temsilci ve yazarlarıyla yemekli bir toplantıda bir araya geldi. Yerel seçimlerin önemine işaret eden Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, seçimlerde halkın iktidarın gidişatına bir “sarı kart’’ göstermesini beklediklerini söyledi. Babacan, “Halkın feryadının ne kadar olduğunu yerel seçimlerde göreceğiz. Bu halk, Sayın Erdoğan’a kredi aça aça geldi. Bu bir belediye başkanlığı seçimi değil, bir uyarma seçimidir” dedi.

 • Tarihi kilisede define arayan 3 kişi suçüstü yakalandı
  26 Şub Tarihi kilisede define arayan 3 kişi suçüstü yakalandı

  Kayseri'nin Talas ilçesinde bulunan tarihi kilisede define aramak için kaçak kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı. Kilisenin bahçesinde yaklaşık 8 metre derinliğinde çukur açan 1'i kadın 3 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Kayseri'de tarihi kilisede kaçak kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı
  26 Şub Kayseri'de tarihi kilisede kaçak kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı

  Kayseri'nin Talas ilçesinde bulunan tarihi kilisede define aramak için kaçak kazı yapan 3 kişi, Talas Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince suçüstü yakalandı. Kilisenin bahçesinde yaklaşık 8 metre derinliğinde çukur açan 1'i kadın 3 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Diyarbakır'da Kadın Kick Boksçular Şampiyonluklar Elde Ediyor
  25 Şub Diyarbakır'da Kadın Kick Boksçular Şampiyonluklar Elde Ediyor

  Diyarbakır'da ailelerinin de desteğini alan ağırlıklı kadın kick boksçular, katıldıkları ulusal ve uluslararası müsabakalarda şampiyonluklar elde etti. Kick boksçular, mayıs ve temmuz ayında katılacakları Türkiye Şampiyonası ve Dünya Kupası müsabakalarında elde edecekleri puanlarla milli takıma seçilmeyi hedefliyor.

 • Gulfood 2024 Gıda Fuarında Türk Firmaları Büyük İlgi Gördü
  25 Şub Gulfood 2024 Gıda Fuarında Türk Firmaları Büyük İlgi Gördü

  Dubai'de gerçekleştirilen Gulfood 2024 Gıda Fuarına katılan Güneydoğulu firmaların büyük ilgi gördüğünü ifade eden Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz, fuarın Türkiye ve bölgenin yüksek potansiyelini dünyaya gösterdiğini belirtti. Fuarda Türk stantlarının büyük ilgi görmesi ihracatçıları mutlu etti. Fuarın ardından yapılan değerlendirmede, fuarların ülkeler için prestij oluşturduğu ve Türk firmalarının uluslararası standartlarda stantlara sahip olduğu vurgulandı. Gulfood 2024'e Türkiye genelinden 206 firma ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 39 firma katıldı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, şehit aileleri ve gazilerin sorunlarına dikkat çekti
  24 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, şehit aileleri ve gazilerin sorunlarına dikkat çekti

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, şehit aileleri ve gazilerin var olan sorunlarının devam ettiğini belirterek, CHP'nin bu konuda destekleyici bir rol üstleneceğini ve sorunların çözümü için mücadele edeceğini açıkladı.

 • İzmit Belediyesi, engelli annesiyle yaşayan Gazinin çamur çilesine son verdi
  24 Şub İzmit Belediyesi, engelli annesiyle yaşayan Gazinin çamur çilesine son verdi

  İzmit Belediyesi, Sepetçi Mahallesi'nde yaşayan engelli annesiyle birlikte yaşayan Gazi Mustafa Kaya'nın çamur çilesine son verdi. Belediye ekipleri, toprak yolu ambulans ve araç girişi için uygun hale getirdi.

 • Şanlıurfa'da 2023 Turkcell Süper Kupa maçı heyecanı
  22 Şub Şanlıurfa'da 2023 Turkcell Süper Kupa maçı heyecanı

  Şanlıurfa'da, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki 2023 Turkcell Süper Kupa maçının 7 Nisan'da kentte oynanacak olması sevinçle karşılandı.

 • Avni Özgürel: Bulgaristan'daki Türklerin dramını senaryo yazarak anlatmaya başladım
  22 Şub Avni Özgürel: Bulgaristan'daki Türklerin dramını senaryo yazarak anlatmaya başladım

  Gazeteci-yazar ve senarist Avni Özgürel, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın teşvikiyle Bulgaristan'daki Türklerin dramını senaryo yazmaya başladığını ve sonrasında bunu tarihi dizi ve belgesellerle sürdürdüğünü söyledi. Özgürel, gazetecilikten senaryo yazarlığına geçişini, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve merhum MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'le olan ilişkisine kadar hayatının önemli kesitlerini aktardı.

 • ASEAN Parlamentolar Arası Asamblesi Türk Grubu Başkanı Osman Sağlam, üye ülkelerin büyükelçilerini kabul etti
  21 Şub ASEAN Parlamentolar Arası Asamblesi Türk Grubu Başkanı Osman Sağlam, üye ülkelerin büyükelçilerini kabul etti

  ASEAN Parlamentolar Arası Asamblesi Türk Grubu Başkanı Osman Sağlam, Malezya, Endonezya, Filipinler, Vietnam, Kamboçya, Singapur ve Brunei Sultanlığı büyükelçilerini kabul etti. Görüşme, basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

 • GÜNSİAD Başkanı: Seçimler demokratik bir kültür içerisinde geçmeli
  21 Şub GÜNSİAD Başkanı: Seçimler demokratik bir kültür içerisinde geçmeli

  GÜNSİAD Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu, basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda, yerel seçimlerin demokratik bir kültür içerisinde geçmesini temenni ettiklerini belirtti. Bedirhanoğlu, siyasi tercihlere saygı gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak, dil ve üsluba dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, yeni anayasa sürecinde tüm siyasi partilerin ve toplumun dahil edilmesi gerektiğini ifade etti. Diyarbakır-Erbil uçuşlarının başlamasıyla bölgenin ekonomisine, sosyal yaşamına ve turizmine katkı sağlanacağını belirten Bedirhanoğlu, vize ve vize maliyetleri sorununun çözülmesini talep etti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bergama Antik Kenti'ne 1 milyar liralık bütçe ayırdıklarını açıkladı
  21 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bergama Antik Kenti'ne 1 milyar liralık bütçe ayırdıklarını açıkladı

  Bakan Ersoy, Bergama Antik Kenti'nin ulusal ve uluslararası alanda hak ettiği yeri alması için 1 milyar liralık bütçe öngördüklerini belirtti. Geleceğe Miras Bergama projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Ersoy, Bergama'nın tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak turizme kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti.

 • Arnavutluk Başbakanı: Türkiye'nin Arnavutluk'taki yatırım potansiyeli daha yüksek
  20 Şub Arnavutluk Başbakanı: Türkiye'nin Arnavutluk'taki yatırım potansiyeli daha yüksek

  Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Türkiye'nin Arnavutluk'ta yaklaşık 3,7 milyar avroluk bir yatırımı olduğunu belirterek, "Bizim potansiyelimiz çok daha yüksektir.

 • Malezya, Çin'in havacılık teknolojisinden faydalanmak istiyor
  20 Şub Malezya, Çin'in havacılık teknolojisinden faydalanmak istiyor

  Malezya, havacılık sektöründe daha büyük bir rol oynamak için Çin'in teknolojisinden faydalanmayı hedefliyor. Malezya-Çin Havacılık Forumu'nda yapılan açıklamada, Çin'in hızla büyüyen havacılık endüstrisinin Malezya'ya yeni fırsatlar ve dinamikler getireceği belirtildi. Malezya, havacılık ve uzay endüstrisinde küresel tedarik zincirinin vazgeçilmez bir parçası olmayı hedefliyor ve bu alanda önemli bir gelir ve istihdam yaratmayı planlıyor.

 • Didim Halk Eğitim Merkezi, UNESCO Konferansında Türkiye'yi Temsil Etti
  20 Şub Didim Halk Eğitim Merkezi, UNESCO Konferansında Türkiye'yi Temsil Etti

  Aydın'ın Didim İlçe Halk Eğitimi Merkezi, Abu Dhabi'de düzenlenen UNESCO konferansında Türkiye'yi temsil etti. Didim Halk Eğitim Merkezi Yiyecek-İçecek Hizmetleri Öğretmeni Düriye Gönen Kaya, yan etkinlik bildirisi sunmak üzere davet edildi. Didim Yerel Halk Mutfağı ve Akdeniz Beslenmesi tanıtıldı. Panelde kültürel mirasın eğitime entegrasyonu ve teknolojinin önemi vurgulandı.

 • Türkiye'nin Hava Durumu Tahmini
  20 Şub Türkiye'nin Hava Durumu Tahmini

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre, ülkemizin kuzey ve doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Bazı bölgelerde yağış beklenirken, diğer yerlerde az bulutlu geçecek. Hava sıcaklığı ise mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif esmesi bekleniyor. Bazı illerde ise günün en yüksek sıcaklıkları şu şekilde olacak: Ankara 9, İstanbul 10, İzmir 15, Adana 19, Antalya 18, Samsun 10, Trabzon 11, Erzurum 4 ve Diyarbakır 13 derece olacak.

 • CHP, İstanbul'un iki ilçesinde adaylarını değiştirdi! Esenyurt'ta Ahmet Özer, Güngören'de Yüksel Yalçın aday
  19 Şub CHP, İstanbul'un iki ilçesinde adaylarını değiştirdi! Esenyurt'ta Ahmet Özer, Güngören'de Yüksel Yalçın aday

  İstanbul'un Güngören ve Esenyurt ilçelerindeki CHP adayları, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek adaylıktan çekildi. CHP tarafından Esenyurt'a Ahmet Özer, Güngören'e ise Yüksel Yalçın belediye başkan adayı olarak atandı. Öte yandan geçtiğimiz günlerde DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, ''Mesela Mersin, Akdeniz ve Esenyurt kent uzlaşısının sağlandığı yerler. Adana ve İstanbul'un bazı ilçelerinde henüz görüşmeler sürüyor. Şanlıurfa adaylarımızda kent uzlaşısı kapsamında belirlenmiş.'' ifadelerini kullandı.

 • Çevre Bakanı Özhaseki: 307 bin konutumuzun inşası hızla devam ediyor
  19 Şub Çevre Bakanı Özhaseki: 307 bin konutumuzun inşası hızla devam ediyor

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Halihazırda deprem bölgesindeki rezerv alanlarda 207 bin bağımsız bölümün yapımı devam ediyor. Şehir merkezlerinde 50 bin konutun, köylerde ise 50 bin çelik köy evinin de yapımına başlanmış durumda. Toplamda 307 bin konutumuzun inşası hızla devam ediyor." dedi.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, seçim beyannamesini tanıttı
  19 Şub Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, seçim beyannamesini tanıttı

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Fatma Şahin, kente kazandırmayı planladığı projeleri içeren seçim beyannamesini Nurdağılı ve İslahiyeli vatandaşlarla paylaştı. Beyannamede deprem anma ve eğitim merkezi, millet bahçesi, spor salonu-gençlik merkezi ve diğer hizmet projeleri yer alıyor.

 • Gaziantep FK, iç sahada oynadığı son 8 maçı kazanamadı
  19 Şub Gaziantep FK, iç sahada oynadığı son 8 maçı kazanamadı

  Gaziantep FK, Süper Lig'in 26. haftasında Yılport Samsunspor ile 1-1 berabere kalarak iç sahada oynadığı son 8 maçta galibiyet elde edemedi. Son iç saha galibiyetini 11. haftada elde eden ekip, son 8 karşılaşmada 6 puan kaybetti. Takım kaptanı Djilobodji ise Yılport Samsunspor maçının sonunda kırmızı kart gördü.

 • Bakan Kacır: Sınırlarımızda Teröristan'a İzin Vermeyeceğiz
  18 Şub Bakan Kacır: Sınırlarımızda Teröristan'a İzin Vermeyeceğiz

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, hemşehirlileriyle bir araya geldiği toplantıda sınır ötesinde kullanılan savunma sistemleriyle alakalı konuştu. Bakan Kacır, Türkiye'nin kendi imkanlarıyla geliştirdiği kritik teknolojiler sayesinde sınırlarında bir 'Teröristan'a izin vermeyeceklerini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin yüksek teknolojik sistemlerini dünyaya rekabetçi bir şekilde ihraç edebilen bir ülke olduğunu vurguladı.

 • Gençlik ve Spor Bakanı: 'Erdoğan, Gazze'de çocuklar katledilirken sesini yükselten tek lider'
  17 Şub Gençlik ve Spor Bakanı: 'Erdoğan, Gazze'de çocuklar katledilirken sesini yükselten tek lider'

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize'de düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze'de çocukların katledilmesine karşı tek lider olduğunu belirterek, Erdoğan ile beraber yol yürümeye devam edeceklerini söyledi. Ayrıca, Bakan Bak ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Rize'de yapılan hizmetleri ve projeleri anlattılar.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Sözlerimizi Yerine Getirdik
  17 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Sözlerimizi Yerine Getirdik

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, son 5 senede yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen mazeret üretmeden verdikleri sözleri yerine getirdiklerini belirtti. Aktaş, yapılan çalışmaları sunum eşliğinde anlattı.

 • Türkiye'nin NATO Üyeliği: 72 Yılın Ardından Değerlendirme
  17 Şub Türkiye'nin NATO Üyeliği: 72 Yılın Ardından Değerlendirme

  Türkiye, NATO'ya üye olduğu 1952 yılından bu yana İttifak'ın güneydoğu kanadında askeri yetenekleri, operasyonlara katkıları, savunma harcamaları ve sanayisiyle İttifak içinde ayrıcalıklı bir konumdayken, NATO da Türkiye'nin güvenliğine göz ardı edilemez bir caydırıcılık sağlıyor.

 • Hakan Tütüncü, Antalya'da sivil toplum kuruluşlarıyla buluştu
  16 Şub Hakan Tütüncü, Antalya'da sivil toplum kuruluşlarıyla buluştu

  Cumhur İttifakı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Antalya'da sivil toplum kuruluşlarıyla buluşmaya devam etti.

 • Hazarbaba Dağı'nda göl manzarası eşliğinde yamaç paraşütü keyfi
  14 Şub Hazarbaba Dağı'nda göl manzarası eşliğinde yamaç paraşütü keyfi

  Elazığ'da bulunan 2 bin 347 rakımlı Hazarbaba Dağı'nda pilotlar, paraşütle yamaç uçuşu yaparak heyecanlı ve renkli görüntüler oluşturdu. Sivrice ilçesinde bulunan Hazar Gölüne yazın tatilciler yoğun ilgi gösterirken, Hazarbaba Dağı ise yamaç paraşütçülerini ağırlıyor. Sportif Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte pilotlar, göl istikametine doğru uçuşlarını gerçekleştirerek eşsiz manzaranın tadını çıkardı.

 • İsrail, Refah'taki 1,4 milyon yerinden edilmiş Filistinliyi Mevasi bölgesine hapsetmeyi planlıyor
  13 Şub İsrail, Refah'taki 1,4 milyon yerinden edilmiş Filistinliyi Mevasi bölgesine hapsetmeyi planlıyor

  İsrail'in kara saldırısı hazırlığı yaptığı Refah'taki 1,4 milyon yerinden edilmiş Filistinliyi Mevasi bölgesine hapsetmeyi planladığı ortaya çıktı. Uzmanlar, Mevasi bölgesinin küçük yüzölçümü ve herhangi bir altyapı bulunmaması nedeniyle bu büyüklükte bir nüfusu barındıramayacağını belirtiyor.

 • Ülkemiz genelinde parçalı ve çok bulutlu hava bekleniyor
  13 Şub Ülkemiz genelinde parçalı ve çok bulutlu hava bekleniyor

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre, ülkemiz genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ve bazı illerde yağmur ve sağanak yağışlar bekleniyor. Bazı bölgelerde yağışlar kuvvetli olacak. Ayrıca iç ve doğu kesimlerde pus ve sis görülebilir. Hava sıcaklığı ise mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar genellikle güney, yarın batı kesimlerde kuzey yönlerden hafif, bazı bölgelerde ise kuvvetli olarak esecek. İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Samsun, Trabzon, Erzurum ve Diyarbakır illerindeki hava durumu ve en yüksek sıcaklıklar da tahmin ediliyor.

 • AK Parti Milletvekili Hulusi Akar: 'TSK depremin ilk saatinden beri sahada, bunu bilin'
  12 Şub AK Parti Milletvekili Hulusi Akar: "TSK depremin ilk saatinden beri sahada, bunu bilin"

  Eskişehir'de 'Türkiye'nin Güvenlik Politikası' konulu programda konuşan eski Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Kahramanmaraş depremlerinin ilk saatinden itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelinin sahada olduğunu ve aralıksız görev yaptığını...

 • Van'da Şehit Öğretmenin Hayatını Anlatan Film Gösterimi Yapıldı
  12 Şub Van'da Şehit Öğretmenin Hayatını Anlatan Film Gösterimi Yapıldı

  Van Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen programda, Batman'ın Kozluk ilçesinde 2017'de PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın hayatını anlatan 'Aybüke: Öğretmen Oldum Ben!' filminin gösterimi yapıldı. Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda yapılan gösterimde filmi izleyen protokol üyeleri, şehit aileleri ve öğrenciler, duygusal anlar yaşadı.

 • Kayseri'de Tenis Yatırımları İçin İstişareler Yapıldı
  12 Şub Kayseri'de Tenis Yatırımları İçin İstişareler Yapıldı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve iş insanı Kemal Şahin'i ağırlayarak, spor şehri Kayseri'de yapılacak tenis yatırımları ile ilgili istişarelerde bulundu.

 • Bozüyük Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sosyal Yardımlaşma Derneği Hizmete Girdi
  12 Şub Bozüyük Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sosyal Yardımlaşma Derneği Hizmete Girdi

  Bozüyük'te açılan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin açılış töreninde konuşan Başkan Şakir Demir, derneğin gelişimine katkı sağlayacaklarını belirtti. Belediye Başkanı Bakkalcıoğlu ise derneğin önemine vurgu yaparak, Bozüyük'te bulunan Doğu ve Güneydoğu kökenli hemşehrilerin bir derneğe sahip olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

 • Meteoroloji 22 ile 'fırtına, yağış ve çığ' uyarısı yaptı
  12 Şub Meteoroloji 22 ile "fırtına, yağış ve çığ" uyarısı yaptı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre, ülkemizin batı kesimlerinde yer yer çok bulutlu hava bekleniyor. Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve bazı iç bölgelerde sağanak yağışlar görülecek. Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında ise yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Antalya ve Isparta çevrelerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis görülecek. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, bazı bölgelerde orta kuvvette esecek. Kıyı Ege'de yer yer fırtına bekleniyor. Bazı illerde ise hava durumu şu şekilde: Ankara parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı, İstanbul parçalı zamanla çok bulutlu aralıklı sağanak yağışlı, İzmir parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Adana parçalı ve az bulutlu, Antalya parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Samsun parçalı ve az bulutlu, Trabzon parçalı ve az bulutlu, Erzurum parçalı ve az bulutlu, Diyarbakır parçalı ve az bulutlu.

 • Yeniden Refah Partisi'nden erbaneli seçim şarkısı
  11 Şub Yeniden Refah Partisi'nden erbaneli seçim şarkısı

  Yeniden Refah Partisi, yerel seçim şarkısını duyurdu. Grup Tillo'nun bestelediği ''Refah Geliyor Refah!'' isimli şarkının erbanelerle çalınması dikkat çekti.

 • Çanakkale'de fırtına nedeniyle feribot seferleri iptal edildi
  11 Şub Çanakkale'de fırtına nedeniyle feribot seferleri iptal edildi

  Çanakkale'de Kuzey Ege'de etkili olması beklenen fırtına nedeniyle Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yarın için planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi. Çanakkale Boğazı ile Adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan GESTAŞ firması, Ege Denizi'nin kuzeyinde beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de fırtına ve sağanak uyarısında bulundu.

 • Diyarbakır'da Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü Raporu Açıklandı
  10 Şub Diyarbakır'da Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü Raporu Açıklandı

  Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ve Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD) tarafından hazırlanan Tekstil ve Hazır Giyim Sektör Raporu açıklandı. Rapor, kentin tekstil ve hazır giyim sektöründeki potansiyeli, güçlü ve zayıf yönleri, fırsatlar ve işletmelerin üretim kapasitesi, istihdam, ihracat ve markalaşma kapasitelerini inceliyor. Kentte 331 işletmede 21 bin 522 kişi çalışıyor ve sektörde gelecek bir yıl içinde çalışan sayısında yüzde 48 artış bekleniyor. Ayrıca, Diyarbakır ve Şanlıurfa, Türkiye'nin pamuk üretiminin yüzde 55'ini karşılıyor.

 • Gaziantep FK, İstanbulspor maçı için hazır
  10 Şub Gaziantep FK, İstanbulspor maçı için hazır

  Gaziantep FK, Trendyol Süper Lig'in 25. haftasında İstanbulspor'a konuk olacak. Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadı'nda oynanacak müsabaka öncesinde yapılan antrenmanla takım hazırlıklarını tamamladı.

 • Diyarbakır Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü Tanıtıldı
  10 Şub Diyarbakır Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü Tanıtıldı

  Diyarbakır'da düzenlenen etkinlikte, tekstil işletmeleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri tarafından hazırlanan rapor tanıtıldı. Rapor, sektörün yaşadığı zorlukları ve potansiyelini ortaya koydu. Diyarbakır, tekstil ve hazır giyim alanında bölgesel bir güç merkezi olarak öne çıkıyor. Ancak, artan maliyetler ve sektörel zorluklar nedeniyle bazı işletmelerin faaliyetlerini durdurduğu belirlendi. Sektörde çalışan sayısında ise önemli bir artış yaşandı ve gelecek yıl için daha da büyüme bekleniyor.

 • Tzob Başkanı Bayraktar: 'Ülkemizde 1990 Yılında Toplam 20 Milyon Dekar Olan Baklagil Ekim Alanı Bugüne Geldiğimizde 9 Milyon Dekara Geriledi'
  10 Şub Tzob Başkanı Bayraktar: "Ülkemizde 1990 Yılında Toplam 20 Milyon Dekar Olan Baklagil Ekim Alanı Bugüne Geldiğimizde 9 Milyon Dekara Geriledi"

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ülkede baklagil ekim alanlarının ve üretiminin azaldığını belirtti. Bayraktar, baklagillerin sağlıklı beslenme için önemli olduğunu vurgulayarak, üretimin artırılması ve ithalattan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, verilen desteklerin günün şartlarına göre artırılması ve baklagil üretimine öncelik verilmesi gerektiğini ifade etti.

 • TZOB Başkanı: Baklagil destekleri günün şartlarına göre artırılmalı
  10 Şub TZOB Başkanı: Baklagil destekleri günün şartlarına göre artırılmalı

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, baklagillere verilen prim desteğinin günün şartlarına göre artırılması gerektiğini belirtti. Bayraktar, baklagillerin beslenmedeki önemine dikkat çekerek, üretimde yaşanan sorunların ülkemizin arz güvenliğini etkilediğini ifade etti.

 • ABD ordusuna ait helikopter düştü: 5 asker hayatını kaybetti
  08 Şub ABD ordusuna ait helikopter düştü: 5 asker hayatını kaybetti

  ABD'nin California eyaletinin San Diego kentindeki MCAS Miramar Hava Üssü'ne gitmek üzere Nevada'dan havalanan ABD ordusuna ait CH-53E Super Stallion tipi askeri helikopter düştü. Kazada helikopterdeki 5 askerin tamamı hayatını kaybetti.

 • İsrail, Lübnan'ın Hiyam ve Beni Hayyan köylerine saldırdı: 3 ölü, 5 yaralı
  08 Şub İsrail, Lübnan'ın Hiyam ve Beni Hayyan köylerine saldırdı: 3 ölü, 5 yaralı

  İsrail'in Lübnan'ın Hiyam ve Beni Hayyan köylerine düzenlediği saldırılarda 2 Hizbullah mensubu ve 1 sivil hayatını kaybetti, 5 sivil yaralandı.

 • KosovaPress Haber Ajansı 25. Kuruluş Yıl Dönümünde Konferans Düzenledi
  08 Şub KosovaPress Haber Ajansı 25. Kuruluş Yıl Dönümünde Konferans Düzenledi

  Kosova Savaşı sırasında kurulan KosovaPress Haber Ajansı, 25. kuruluş yıl dönümünde 'İfade Özgürlüğünün Sınırı' konulu bir konferans düzenledi. Konferansa, ajansın üst yöneticisi, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı ve diğer haber ajanslarının temsilcileri katıldı. Konferansta, dezenformasyon, teknolojik gelişmeler, gazetecilere yönelik güvenlik riskleri ve haber ajanslarının mali sürdürülebilirliği gibi konular ele alındı.

 • Yabancı Misyon Temsilcileri 6 Şubat Depremlerinin Yıl Dönümünde Başsağlığı Mesajları Yayınladı
  06 Şub Yabancı Misyon Temsilcileri 6 Şubat Depremlerinin Yıl Dönümünde Başsağlığı Mesajları Yayınladı

  Türkiye'deki yabancı misyon temsilcileri 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde başsağlığı ve dayanışma mesajları yayınladı. ABD Ankara Büyükelçisi Jeffry L. Flake mesajında, "Türkiye, yaşanan insani krizler karşısında nasıl dünyanın yardımına koşmuşsa dünya da depremler Türkiye'yi sarstığında aynı şekilde karşılık vermiştir. Türkiye'nin toparlanmasına yardımcı olmak yönündeki kararlılığımızı sürdürmekteyiz" ifadelerini kullandı. Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landurt ise, "2023 Şubat'ında meydana gelen yıkıcı depremlerin üzerinden bir yıl geçerken AB, yitirilen hayatlar için tuttuğu yasta tüm Türkiye'nin yanındadır" dedi.

 • Güneydoğu Bölgesi'ndeki 6 Şubat Depremlerinin Yıl Dönümü
  06 Şub Güneydoğu Bölgesi'ndeki 6 Şubat Depremlerinin Yıl Dönümü

  Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, Güneydoğu Bölgesi'nde büyük bir yıkıma sebep olan 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Kileci, depremin ülkemizde en şiddetli ve en fazla yıkıma sebep olan depremler arasında olduğunu belirterek, felaketin boyutunun ikinci büyük deprem dalgasıyla daha da arttığını ifade etti. Kileci ayrıca, devletin ve milletin birlik olarak süreçten çıkabildiğini ve bölgenin yeniden ayağa kalkabilmesi için birlikte çalıştıklarını vurguladı.

 • Zelenskiy, cephe hattındaki askerleri ziyaret etti
  04 Şub Zelenskiy, cephe hattındaki askerleri ziyaret etti

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna'nın Zaporijya bölgesindeki cephe hattında bulunan askerleri ziyaret etti. Savaş hattında yer alan Robotyne köyü yakınlarındaki ileri mevzilerinde askerlerle bir araya gelen Zelenskiy, askerlere madalya dağıttı ve onlarla birlikte olmaktan onur duyduğunu ifade etti.

 • İspanya'da Türklerin Katıldığı Festivalde Los Turcos En Kalabalık Grup Oldu
  03 Şub İspanya'da Türklerin Katıldığı Festivalde Los Turcos En Kalabalık Grup Oldu

  İspanya'nın Valencia bölgesinde düzenlenen Moros y Cristianos festivalinde Los Turcos adlı grup, kırmızı beyaz kıyafetleri ve ay yıldızlı fesleriyle en kalabalık grup oldu. Türk ismini ve Türk bayrağını taşıyan Los Turcos üyeleri, festivalde gurur duyduklarını belirtti. Los Turcos'un 100. yılına denk gelen 2020'deki festivale Türkiye'den gelen Mehteran Takımı da büyük ilgi gördü.

 • Nemrut Dağı Ören Yeri Kış Mevsiminde de Ziyaretçilerini Ağırlıyor
  03 Şub Nemrut Dağı Ören Yeri Kış Mevsiminde de Ziyaretçilerini Ağırlıyor

  UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ndeki Nemrut Dağı Ören Yeri, kış mevsiminde de ziyaretçilerini ağırlıyor. Karla kaplanan dağ, güneşin doğuşu ve batışının en güzel izlendiği yer olarak biliniyor. Ziyaretçiler, karlı bölgedeki zorlu yolculuğa rağmen 2 bin yıllık dev heykelleri fotoğraflamak için dağa tırmanıyor. Depremden hasar almayan ve turist sayısının arttığı Nemrut Dağı, Adıyaman'ın önemli bir turistik cazibe merkezi olarak öne çıkıyor.

 • Sakarya'da Oryantal Sevgili Cinayeti: Şüpheli Tutuklandı
  02 Şub Sakarya'da Oryantal Sevgili Cinayeti: Şüpheli Tutuklandı

  Sakarya'da bir eğlence mekanında oryantallik yapan sevgilisini silahla öldüren Ümit D., adli makamlarca tutuklandı. Ümit D., sevgilisinin eğlence mekanında çalışmasını istememesi üzerine çıkan tartışma sonucunda Sevda Timur'u öldürdü. Şahıs, sabah saatlerinde karakola giderek suçunu itiraf etti.

 • Oryantal sevgilisini öldüren şahıs adliyeye sevk edildi
  02 Şub Oryantal sevgilisini öldüren şahıs adliyeye sevk edildi

  Sakarya'da eğlence mekanında oryantallik yapan bir kadını öldüren şahıs, adliyeye sevk edildi. Şahsın, oryantal kadın ile 1 yıldır ilişkisi olduğu ve bu sebeple resmi nikahlı eşinden ayrıldığı ortaya çıktı. Olayın ardından şahıs, karakola giderek suçunu itiraf etti.

 • Sakarya'da oryantal kadını öldüren şahıs adliyeye sevk edildi
  02 Şub Sakarya'da oryantal kadını öldüren şahıs adliyeye sevk edildi

  Sakarya'da bir eğlence mekanında oryantallik yapan 30 yaşındaki kadını, yaşadığı apartta silahla vurarak öldüren şahıs adliyeye sevk edildi. Şahsın, oryantal kadın ile 1 yıldır ilişkisi olduğu ve bu sebeple resmi nikahlı eşinden ayrıldığı ortaya çıktı.

 • Serdivan'da Dansöz Sevgili Tartışması Kanlı Bitti
  02 Şub Serdivan'da Dansöz Sevgili Tartışması Kanlı Bitti

  Serdivan ilçesinde bir eğlence mekanında dansözlük yapan Sevda Timur, sevgilisi Ümit D. tarafından işi bırakması istendiği için tabancayla vurularak öldürüldü. Ümit D. polis merkezine giderek teslim oldu.

 • Derik 47 Spor, Antalya'da Galatasaray ile karşılaştı
  02 Şub Derik 47 Spor, Antalya'da Galatasaray ile karşılaştı

  Mardin Amatör Ligi'nde mücadele eden Derik 47 Spor Kulübü'nün U12 futbol takımı, Antalya'da düzenlenen bir turnuvada Galatasaray U12 takımıyla karşılaştı. Maçı Galatasaray kazandı.

 • Derik 47 Spor Kulübü U12 Takımı Galatasaray ile Karşılaştı
  02 Şub Derik 47 Spor Kulübü U12 Takımı Galatasaray ile Karşılaştı

  Mardin Amatör Ligi'nde mücadele eden Derik 47 Spor Kulübü'nün U12 futbol takımı, Antalya'da düzenlenen bir turnuvada Galatasaray U12 ile maç yaptı. Derik 47 Sporlu futbolcuların heyecanı kameralara yansıdı.

 • Kahramanmaraş Depremlerini Unutturmamak İçin Fotoğraf Sergisi Açıldı
  02 Şub Kahramanmaraş Depremlerini Unutturmamak İçin Fotoğraf Sergisi Açıldı

  KAHRAMANMARAŞ merkezli depremleri unutturmamak amacıyla, Dünya Doktorları Derneği ve Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) iş birliğiyle 'Küllerinden Doğmak' adlı fotoğraf sergisi İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nde açıldı. Sergide, deprem bölgesinde görev yapan dernek çalışanlarının çektiği fotoğraflar sergileniyor. Sergi, 7 Şubat'a kadar ziyaret edilebilecek.

 • Kahramanmaraş Depremlerini Anlatan Fotoğraf Sergisi Açıldı
  02 Şub Kahramanmaraş Depremlerini Anlatan Fotoğraf Sergisi Açıldı

  Kahramanmaraş merkezli depremleri unutturmamak amacıyla, Dünya Doktorları Derneği ve Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) iş birliğiyle 'Küllerinden Doğmak' adlı fotoğraf sergisi İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nde açıldı. Sergide, deprem bölgesinde görev yapan dernek çalışanlarının çektiği fotoğraflar sergileniyor.

 • Kahramanmaraş Depremlerini Anlatan Fotoğraf Sergisi Açıldı
  02 Şub Kahramanmaraş Depremlerini Anlatan Fotoğraf Sergisi Açıldı

  Kahramanmaraş merkezli depremleri unutturmamak amacıyla, Dünya Doktorları Derneği ve Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) iş birliğiyle 'Küllerinden Doğmak' adlı fotoğraf sergisi İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nde açıldı. Sergide, deprem bölgesinde görev yapan dernek çalışanlarının çektiği fotoğraflar sergileniyor.

 • İyidere Lojistik Merkezi'nin dolgusu yüzde 72'ye ulaştı
  02 Şub İyidere Lojistik Merkezi'nin dolgusu yüzde 72'ye ulaştı

  Doğu Karadeniz bölgesinin Rusya, Orta Asya'ya ve Kafkasya ile bağlantısını sağlayacak olan İyidere Lojistik Merkezi'nin dolgusunda yüzde 72'lik seviyelere ulaşıldı. Lojistik Merkezi, Rize-Artvin Havalimanı ve Ovit Tüneli ile entegre olacak ve 100 bin araç kapasiteli Ro-Ro rıhtımı da bulunacak. İyidere Lojistik Limanı, genel kargo, dökme yük, konteyner ve araç Ro-Ro kapasitesine sahip devasa bir yatırım olacak. Yöre halkı ise merkezin tamamlanmasını dört gözle bekliyor ve iş imkanı sağlamasını umut ediyor.

 • Rusya: Ukraynalı esirleri taşıyan uçak Patroit sistemleriyle vuruldu
  01 Şub Rusya: Ukraynalı esirleri taşıyan uçak Patroit sistemleriyle vuruldu

  Rusya Soruşturma Komitesi, düşen Ukraynalı askerleri taşıyan İl-76 askeri nakliye uçağının Patroit sistemleriyle vurulduğunu öne sürdü. Komite, uçağın Ukrayna tarafından vurulduğunu belirterek, olay yerinde bulunan füze parçalarının Raytheon ve Hughes şirketleri tarafından geliştirilen ABD Patriot sistemlerine ait olduğunu açıkladı. Rusya ile Ukrayna arasında yapılan esir takası anlaşması çerçevesinde düşen uçakta 65 Ukraynalı esir ve 74 kişi hayatını kaybetmişti.

 • Rusya Soruşturma Komitesi: Ukrayna'nın İl-76 uçağı Patroit sistemleriyle vuruldu
  01 Şub Rusya Soruşturma Komitesi: Ukrayna'nın İl-76 uçağı Patroit sistemleriyle vuruldu

  Rusya Soruşturma Komitesi, düşen 65 Ukraynalı asker 74 kişinin İl-76 askeri nakliye uçağına ilişkin yeni görüntüler yayınlarken uçağın Patroit sistemleriyle vurulduğu öne sürüldü. Komite, uçağın Ukrayna tarafından vurulduğunu savunarak, olay yerinde yapılan incelemeler sonucunda uçağın Patroit sistemleriyle vurulduğu vurgulandı.

 • Çin'in Fujian eyaleti otomobil ihracatında rekor seviyeye ulaştı
  31 Oca Çin'in Fujian eyaleti otomobil ihracatında rekor seviyeye ulaştı

  Çin'in güneydoğusunda bulunan Fujian eyaleti, 2023 yılında 89.000 araçlık otomobil ihracatıyla rekor seviyeye ulaştı. Eyaletin ihracat noktaları ise 151 ülke ve bölgeyi kapsıyor. Hem binek araç hem de ticari araç ihracatında kayda değer bir artış yaşandı. Binek araç ihracatı bir önceki yıla göre 3,6 kat artarak 75.000 araca, ticari araç ihracatı ise yüzde 22,1 artarak 14.000 araca ulaştı.

 • İsrail Güçleri Tarafından Teslim Edilen Filistinliler Toplu Mezara Defnedildi
  31 Oca İsrail Güçleri Tarafından Teslim Edilen Filistinliler Toplu Mezara Defnedildi

  İsrail güçleri, ellerinde tuttukları yaklaşık 100 Filistinlinin cenazesini Filistinli yetkililere teslim etti. Cenazeler, Refah kentinde açılan toplu mezara defnedildi. Bazı cenazeler İsrail askerlerinin tahrip ettiği mezarlardan çıkarıldı ve yaraları belgelendi. Kimlik tespiti için DNA ve diğer testlerin yapılması planlanıyor.

 • İsrail, toplu mezarlarda defnedilen 100 Filistinlinin cenazesini teslim etti
  31 Oca İsrail, toplu mezarlarda defnedilen 100 Filistinlinin cenazesini teslim etti

  İsrail güçleri, Kerem Ebu Salim Sınır Kapısı'ndan teslim ettiği kimliği belirlenmemiş yaklaşık 100 Filistinlinin cenazesini toplu mezar açılarak defnetti. İsrail askerleri, çoğunluğu çürümüş halde olan cenazeleri soğutucu araçla teslim etti. Cenazelerin bir kısmının İsrail askerlerinin mezarları tahrip ederek çıkardığı, bazılarının ise Gazze'deki saldırılarda öldürülen Filistinlilere ait olduğu belirtildi. Savaş sonrasında cesetlerin kimliklerini belirlemek için DNA testi yapılacağı ifade edildi. Cenaze namazları kılınan Filistinlilerin naaşları, mavi plastik poşetlere konularak toplu mezara defnedildi.

 • Diyarbakır'da moda tasarım öğrencilerinin hazırladığı kıyafetler sergilendi
  30 Oca Diyarbakır'da moda tasarım öğrencilerinin hazırladığı kıyafetler sergilendi

  Diyarbakır'da Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Sabancı Vakfı tarafından yürütülen proje kapsamında moda tasarım kursu alan genç kadınların hazırladığı kıyafetler, düzenlenen defilede sergilendi. Proje kapsamında moda tasarım, aşçı yardımcılığı ve çağrı merkezi operatörlüğü gibi meslekler hedefleniyor. Ayrıca, aynı projede aşçı yardımcılığı programına katılan kursiyerler de yöresel yemeklerin sunumunu yaptı.

 • Bulgaristan Başbakan Yardımcısı: Türkiye dost, müttefik ve stratejik ortağımızdır
  30 Oca Bulgaristan Başbakan Yardımcısı: Türkiye dost, müttefik ve stratejik ortağımızdır

  Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mariya Gabriel, Türkiye'nin sadece komşu değil aynı zamanda dost, NATO'da müttefik ve stratejik ortak olduğunu belirtti. Gabriel, Türkiye ile ortak inisiyatifler geliştirerek bölgede barış, istikrar ve güvenlik alanında sorumluluk paylaştıklarını ifade etti. Ayrıca enerji ve iklim alanında ortak çalışma grubu oluşturulacağını ve Türkiye'nin Avrupa yoluna destek verdiklerini vurguladı.

 • Gaziantep FK, Galatasaray maçında 6. maçında da galibiyet alamadı
  30 Oca Gaziantep FK, Galatasaray maçında 6. maçında da galibiyet alamadı

  Gaziantep FK, Süper Lig'in 23. haftasında deplasmanda Galatasaray'a 2-1 yenildi ve son 11 maçında sadece 1 galibiyet alabildi. Takımın gol atma başarısı 26 olurken, kalesinde 35 gol gördü. Jevtovic ise cezalı duruma düştü ve Kayserispor maçında forma giyemeyecek. Bikel ve Arda Kızıldağ ise 3 sarı kartla ceza sınırında bulunuyor.

 • Terörizme karşı işbirliği! Pakistan ve İran arasında yeni bir sayfa açılıyor
  29 Oca Terörizme karşı işbirliği! Pakistan ve İran arasında yeni bir sayfa açılıyor

  Pakistan ve İran, füze saldırıları sonrasında ilişkilerini düzeltmek ve güvenlik işbirliğini genişletmek amacıyla bir araya geldi. İki ülke, terörizme karşı mücadele ve dışişleri bakanları düzeyinde danışma sistemi kurma konusunda anlaştı.

 • Prof. Dr. Naci Görür'den iki bölgeye deprem uyarısı
  29 Oca Prof. Dr. Naci Görür'den iki bölgeye deprem uyarısı

  Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesini uyardı. Güney Doğu’da deprem üreten 2 tehlike olduğunu belirten Görür, risk altındaki illeri tek tek sıraladı.

 • Ege Denizi'ndeki 5,1 Büyüklüğündeki Depremin Artçıları Olabilir
  27 Oca Ege Denizi'ndeki 5,1 Büyüklüğündeki Depremin Artçıları Olabilir

  Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ökmen Sümer, Ege Denizi'nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremin, 4-4,5 büyüklüğüne ulaşan artçıları olabileceğini bildirdi. Depremin İzmir'de can ve mal kaybına neden olan 2020 depreminin deformasyon alanında meydana geldiği belirtildi. Tsunami tehdidi oluşturmayan depremin önümüzdeki dönemde artçıları olabileceği ifade edildi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Hemşehri Buluşması'nda konuştu Açıklaması
  27 Oca Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Hemşehri Buluşması'nda konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Uluslararası Adalet Divanında (UAD) Gazze'deki insanlık dışı saldırılarla ilgili alınan ihtiyati tedbir kararına ilişkin, "Bu kararla, İsrail'in Gazze'de yaptığı soykırımdan dolayı yargılanacağı kesinleşti.

 • Kızılay'dan kan bağışı kampanyası
  26 Oca Kızılay'dan kan bağışı kampanyası

  Kızılay Van Bölge Kan Merkezi, 'Birbirimize Candan Bağlıyız' sloganıyla ilçe ilçe gezerek kan bağışı kampanyası düzenliyor. Kış şartlarının zorlaşması ve kan stoklarının düşmesi nedeniyle başlatılan kampanya, Van ve çevre illerde devam ediyor. Kampanya kapsamında mobil kan alma kamyonuyla Gevaş ilçesinde faaliyetler sürdürülüyor. Kızılay yetkilileri, düzenli kan bağışının önemine dikkat çekerek, halkı kampanyaya katılmaya davet ediyor.

 • Kızılay Van Bölge Kan Merkezi Kan Bağışı Kampanyası Düzenliyor
  26 Oca Kızılay Van Bölge Kan Merkezi Kan Bağışı Kampanyası Düzenliyor

  Kızılay Van Bölge Kan Merkezi, 'Birbirimize Candan Bağlıyız' sloganıyla ilçe ilçe gezerek kan bağışı kampanyası düzenliyor. Kış şartlarının zorluğunu göz önünde bulundurarak kan stoklarını artırmayı hedefleyen Kızılay, Van'da da kampanyayı sürdürüyor.

 • İnovasyon Derneği, deprem bölgesindeki yerel üreticilere destek sağlamak için 'Sosyal Zincir' projesini hayata geçiriyor
  25 Oca İnovasyon Derneği, deprem bölgesindeki yerel üreticilere destek sağlamak için 'Sosyal Zincir' projesini hayata geçiriyor

  Kalkınma için İnovasyon Derneği (I4D), "Sosyal Zincir" projesiyle deprem bölgesindeki yerel üreticilerin desteklenmesini hedefliyor.

 • Deprem Sonrası Tarımsal Değer Zincirleri Analiz Raporu Açıklandı
  25 Oca Deprem Sonrası Tarımsal Değer Zincirleri Analiz Raporu Açıklandı

  Kalkınma İçin İnovasyon Derneği (I4D), 6 Şubat depremlerinin birinci yıldönümünde 'Tarımsal Değerler Zincirleri Analiz Raporu'nu açıkladı.

 • Gaziantep FK'nin galibiyet hasreti 5 maça çıktı
  25 Oca Gaziantep FK'nin galibiyet hasreti 5 maça çıktı

  Trendyol Süper Lig'in 22. haftasında evinde TÜMOSAN Konyaspor ile 1-1 berabere kalan Gaziantep FK'nin galibiyet hasreti 5 maça çıktı. Gaziantep temsilcisi son 5 maçında 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı. Ligde 14. sırada bulunan ekip, rakip fileleri 25 kez havalandırırken kalesinde ise 33 gol gördü. Gaziantep FK'de Mustafa Eskihalleç ve Ogüz Özçiçek, cezalı duruma düşerek Galatasaray maçında forma giyemeyecek.

 • Diyarbakır'da Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Anısına Futbol Maçı Düzenlendi
  24 Oca Diyarbakır'da Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Anısına Futbol Maçı Düzenlendi

  Diyarbakır'da 23 yıl önce silahlı saldırıda şehit edilen İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 polis memuru anısına futbol maçı düzenlendi.

 • Doğu Anadolu'da Kuvvetli Kar Uyarısı
  23 Oca Doğu Anadolu'da Kuvvetli Kar Uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu'nun bazı illerinde kuvvetli kar yağışı uyarısında bulundu. Hakkari, Siirt, Şırnak ve Van'ın güney ilçelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor. Ulaşımda aksamalar ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Advertisement