Son dakika Güreş haberleri, Güreş son dakika, son dakika Güreş

Son Dakika Güreş Haberleri

 • Türkiye Bilek Güreş Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Samsun'da Yapılacak
  14:37 Türkiye Bilek Güreş Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Samsun'da Yapılacak

  Türkiye Bilek Güreş Şampiyonası, İlkadım Okçuluk Tesisleri'nde 27 Şubat - 2 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Şampiyonada aynı zamanda Avrupa Şampiyonası için milli takım seçmeleri yapılacak. Samsun'daki turnuvada birinci olan sporcular, Türkiye'yi Avrupa'da temsil etme hakkı kazanacak.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül Altın Madalya Kazandı
  12:44 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül Altın Madalya Kazandı

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Taha Akgül, takım şampiyonluğundan dolayı da ayrı bir gurur yaşadıklarını söyledi. Akgül, Paris Yas Olimpiyatları için çalışmaya başlayacağını belirtti.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Avrupa şampiyonalarında madalya kazanan güreşçiler ve haltercileri kabul etti
  12:14 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Avrupa şampiyonalarında madalya kazanan güreşçiler ve haltercileri kabul etti

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Avrupa şampiyonalarında madalya kazanan güreşçiler ve haltercileri kabul etti. Yavaş, sporcuları tebrik ederek desteklerinin devam edeceğini belirtti. ASKİ Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar ise başarıları için desteklerden dolayı teşekkür etti.

 • Selçuk Can, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Altın Madalya Kazandı
  09:56 Selçuk Can, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Altın Madalya Kazandı

  Milli güreşçi Selçuk Can, Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 72 kiloda altın madalya kazandı. Can, şampiyonluğuyla sevdiklerini, ailesini, kulübünü ve milletini gururlandırdığını belirtti.

 • Zeynep Yetgil: Olimpiyat kotası almak istiyorum
  09:55 Zeynep Yetgil: Olimpiyat kotası almak istiyorum

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan Zeynep Yetgil, olimpiyat kotası almayı hedeflediğini söyledi.

 • Başkan Fatih Keleş, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda madalya kazanan sporcularıyla buluştu
  03:26 Başkan Fatih Keleş, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda madalya kazanan sporcularıyla buluştu

  İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda madalya kazanan sporcularıyla bir araya geldi. Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen şampiyonada İBB Spor Kulübü'nün milli sporcuları Selçuk Can, Yunus Emre Başar, Murat Fırat, Zeynep Yetgil ve Muhammed Gimri ile birlikte basın toplantısı düzenlendi. Başkan Keleş, sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 • İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Madalya Kazanan Sporcuları İçin Basın Toplantısı Düzenledi
  17:54 İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Madalya Kazanan Sporcuları İçin Basın Toplantısı Düzenledi

  İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda madalya kazanan sporcuları için basın toplantısı düzenledi. Kulüp başkanı Fatih Keleş, milli güreşçiler Selçuk Can, Yunus Emre Başar, Murat Fırat ve Zeynep Yetgil'in katıldığı törende, sporcuların başarılarıyla gurur duyulduğu ve antrenörlere teşekkür edildi. Selçuk Can, kariyerinde ilk kez altın madalya kazandığını belirtirken, Yunus Emre Başar ise çalışmalarına devam ederek altın madalya hedeflediğini söyledi. Murat Fırat ise olimpiyat kotası için mücadele edeceğini vurgularken, Zeynep Yetgil ise zorlu bir sakatlık sürecinin ardından madalya kazandığı için mutlu olduğunu ifade etti.

 • Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğrencisi Avrupa Güreş Şampiyonası'nda İkinci Oldu
  15:14 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğrencisi Avrupa Güreş Şampiyonası'nda İkinci Oldu

  Romanya'nın Başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencisi Muhammet Karavuş, serbest stil 57 kiloda Avrupa ikincisi oldu. Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Karavuş'u tebrik ederek başarılarının önemini vurguladı ve üniversitenin sportif faaliyetlerin gelişmesi için öğrencilere destek verdiğini belirtti.

 • Erzincanlı Sporcular U17-U20 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası'nda Başarı Elde Etti
  10:54 Erzincanlı Sporcular U17-U20 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası'nda Başarı Elde Etti

  Erzincanlı sporcular, Buse Tosun U17-U20 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası'nda büyük başarılar elde etti. Şampiyonada farklı kilolarda mücadele eden sporcular, Türkiye şampiyonlukları ve dereceler elde etti. Bu başarılarla milli takıma seçilen sporcular, Uluslararası Şampiyonlar Turnuvası ve Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecekler.

 • Bartın Üniversitesi Öğrencisi Zeynep Yetgil Avrupa Güreş Şampiyonasında Bronz Madalya Kazandı
  20 Şub Bartın Üniversitesi Öğrencisi Zeynep Yetgil Avrupa Güreş Şampiyonasında Bronz Madalya Kazandı

  Bartın Üniversitesi öğrencisi ve milli sporcu Zeynep Yetgil, Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında kadınlar 53 kiloda bronz madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Zeynep Yetgil'i tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Ayrıca, Türkiye Kadınlar Güreş Milli Takımı, şampiyonada toplamda 5 madalya kazanarak takım halinde ikinci oldu.

 • ASKİ Sporlu Güreşçiler Avrupa Şampiyonasında Türkiye'ye Takım Halinde Şampiyonluk Getirdi
  20 Şub ASKİ Sporlu Güreşçiler Avrupa Şampiyonasında Türkiye'ye Takım Halinde Şampiyonluk Getirdi

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen 2024 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda ASKİ Sporlu Milli Güreşçi Taha Akgül şampiyon, Soner Demirtaş ikinci, Osman Göçen ve İbrahim Çiftçi de üçüncü olarak Türkiye'ye takım halinde şampiyonluk getirdi. Başarılı sporcular, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda coşku ile karşılandı.

 • Buse Tosun U17-U20 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası'nda Madalyalar Sahiplerini Buldu
  20 Şub Buse Tosun U17-U20 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası'nda Madalyalar Sahiplerini Buldu

  Prof. Dr. Necmettin Erbakan Spor Salonu'nda düzenlenen Buse Tosun U17-U20 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası'nda yapılan elemelerin ardından beş siklette madalya alan sporcular belirlendi. Dereceye giren sporculara ödüller, törenle verildi.

 • Avrupa Şampiyonu Güreşçi Feyzullah Aktürk Çan'da Coşkuyla Karşılandı
  19 Şub Avrupa Şampiyonu Güreşçi Feyzullah Aktürk Çan'da Coşkuyla Karşılandı

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Feyzullah Aktürk, Çan Atatürk Şehir Meydanında coşkuyla karşılandı. Aktürk, serbest stil 92 kilo finalinde Slovak rakibi Boris Makoev'i 8-0 yenerek üst üste 3. kez Avrupa şampiyonu oldu. Karşılama törenine Çan Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Beşiktaş Kulübü, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Nesrin Baş'a plaket verdi
  19 Şub Beşiktaş Kulübü, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Nesrin Baş'a plaket verdi

  Beşiktaş Kulübü İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Işıl Zeybek, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 72 kiloda altın madalya kazanan Nesrin Baş'a plaket verdi. Baş, plaketini ve çiçeğini Zeybek'ten aldı.

 • 11. kez Avrupa şampiyonu olan milli güreşçi Taha Akgül'e Ankara'da coşkulu karşılama
  19 Şub 11. kez Avrupa şampiyonu olan milli güreşçi Taha Akgül'e Ankara'da coşkulu karşılama

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 11. kez altın madalya kazanan Taha Akgül ve Serbest Stil Güreş Milli Takımı, Ankara Esenboğa Havalimanında coşkuyla karşılandı. Akgül ve milli takım, turnuvada elde ettikleri başarılarla gurur duyduklarını belirtti ve gelecek hedeflerine odaklandıklarını ifade etti.

 • Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olan Serbest Güreş Milli Takımı Ankara'da coşkuyla karşılandı
  19 Şub Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olan Serbest Güreş Milli Takımı Ankara'da coşkuyla karşılandı

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda takım halinde şampiyon olan Serbest Güreş Milli Takımı, Ankara'da büyük bir coşkuyla karşılandı. Milli takım, aldığı 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalyayla 31 yıl sonra Avrupa'nın zirvesine çıktı. Karşılama töreninde teknik direktör Abdullah Çakmar, gelecek hedeflerini ve Olimpiyatlar için çalışmalarını anlattı. Taha Akgül ise takım halinde Avrupa şampiyonluğu kupası sevincini yaşadığını belirterek, Olimpiyatlar için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Gümüş madalya alan Soner Demirtaş ise Paris Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini vurguladı.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül 11. kez altın madalya kazandı
  19 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül 11. kez altın madalya kazandı

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 125 kiloda mücadele eden Taha Akgül, finalde Gürcü Geno Petriashvili'yi yenerek 11. kez altın madalya kazandı. Serbest Stil Milli Güreş Takımı ise turnuvayı şampiyon tamamladı. Ankara Esenboğa Havalimanında coşkuyla karşılanan milli güreşçiler, vatandaşlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

 • Kırklareli Valisi Birol Ekici, Nil Aktaş'ı tebrik etti
  19 Şub Kırklareli Valisi Birol Ekici, Nil Aktaş'ı tebrik etti

  Kırklareli Valisi Birol Ekici, U-17 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Nil Aktaş'ı tebrik etti. Ekici, Aktaş'ın Kırklareli'ni en iyi şekilde temsil ettiğini belirtti ve başarılarının devamını diledi.

 • Lüleburgazlı Sporcu Nil Aktaş, Türkiye Şampiyonu Oldu
  19 Şub Lüleburgazlı Sporcu Nil Aktaş, Türkiye Şampiyonu Oldu

  Kırklareli'ni temsilen Buse Tosun U17-U20 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası'na katılan Lüleburgaz Gençlik Spor Kulübü sporcusu Nil Aktaş, Afyon'da düzenlenen müsabakalarda 49 kilogramda Türkiye Şampiyonu oldu.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye takım halinde şampiyon oldu
  19 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye takım halinde şampiyon oldu

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye Serbest Güreş Milli Takımı, 31 yıl sonra takım halinde şampiyon oldu. Türk güreşçiler Feyzullah Aktürk, Muhammet Karavuş ve İbrahim Çiftçi madalya kazandı. Aktürk üst üste üçüncü kez altın madalya alarak zirveye çıktı ve gelecek hedeflerini paylaştı.

 • 31 yıl sonra Avrupa şampiyonu olan Serbest Güreş Milli Takımı, yurda döndü
  19 Şub 31 yıl sonra Avrupa şampiyonu olan Serbest Güreş Milli Takımı, yurda döndü

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak 31 yıl sonra takım halinde şampiyon olan Serbest Güreş Milli Takımı, yurda döndü. Taha Akgül ve Feyzullah Aktürk'ün de aralarında bulunduğu milli takım kafilesi, İstanbul'a geldi. Akgül ve Aktürk, takım şampiyonluğundan dolayı çok mutlu olduklarını söylediler.

 • Serbest Güreş Milli Takımı, 31 yıl sonra Avrupa Şampiyonu oldu
  19 Şub Serbest Güreş Milli Takımı, 31 yıl sonra Avrupa Şampiyonu oldu

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye Serbest Güreş Milli Takımı, 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak 31 yıl sonra takım halinde şampiyon oldu. Taha Akgül ve Feyzullah Aktürk gibi sporcuların da yer aldığı milli takım, İstanbul'a döndü ve başarılarını basın mensuplarıyla paylaştı.

 • Trakya Üniversitesi, Yasemin Adar Yiğit'i Avrupa Şampiyonluğu İçin Tebrik Etti
  19 Şub Trakya Üniversitesi, Yasemin Adar Yiğit'i Avrupa Şampiyonluğu İçin Tebrik Etti

  Trakya Üniversitesi, milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit'in yedinci kez Avrupa şampiyonu olması dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı. Üniversitenin mesajında, Yiğit'in Trakya Üniversitesi mezunu olduğu ve Türkiye'yi başarıyla temsil ettiği belirtildi.

 • Buse Tosun U-17 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası'nda Taşoluk Belediye Spor Kulübü birinci oldu
  19 Şub Buse Tosun U-17 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası'nda Taşoluk Belediye Spor Kulübü birinci oldu

  Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında bulunan Buse Tosun U-17 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası ikinci gününde Taşoluk Belediye Spor Kulübü 110 puan toplayarak birinci oldu. Dereceye giren sporcular madalyalarını protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

 • Türk Güreş Milli Takımları Avrupa Şampiyonası'nda başarılı
  18 Şub Türk Güreş Milli Takımları Avrupa Şampiyonası'nda başarılı

  Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takımı ve Serbest Güreş Milli Takımı şampiyon olurken, Kadın Milli Takımı ikincilik elde etti. Serbest Güreş Milli Takımı 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak takım halinde şampiyon oldu. Grekoromen Güreş Milli Takımı ise 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya alarak Avrupa şampiyonu oldu. Kadınlar Güreş Milli Takımı ise 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak ikincilik elde etti.

 • Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye şampiyon oldu
  18 Şub Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye şampiyon oldu

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye Serbest Güreş Milli Takımı, 31 yıl sonra şampiyon oldu. Milliler, 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak zafer elde etti.

 • Bakan Bak'tan Feyzullah Aktürk'e tebrik telefonu
  18 Şub Bakan Bak'tan Feyzullah Aktürk'e tebrik telefonu

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Feyzullah Aktürk'ü telefonla arayarak tebrik etti. Aktürk, Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen şampiyonada serbest stil 92 kilo finalinde Slovak rakibi Boris Makoev'i 8-0 yenerek altın madalya kazandı. Müsabaka sonrası Bakan Bak, şampiyon güreşçiyi telefonla arayarak kutladı.

 • Bakan Bak, Taha Akgül'ü telefonla arayarak tebrik etti
  18 Şub Bakan Bak, Taha Akgül'ü telefonla arayarak tebrik etti

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlenen Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Taha Akgül'ü telefonla arayarak tebrik etti. Serbest stil 125 kilo finalinde rakibi Geno Petriashvili'yi 5-4 yenerek Avrupa şampiyonu olan Taha Akgül, müsabakanın ardından Bakan Bak tarafından telefonla tebrik edildi.

 • Taha Akgül: Serbest güreşte tarihi günler yaşıyoruz
  18 Şub Taha Akgül: Serbest güreşte tarihi günler yaşıyoruz

  Avrupa şampiyonu güreşçi Taha Akgül, Serbest Güreş Milli Takımı'nın tarihi günler yaşadığını belirterek, yazın düzenlenecek olimpiyatlarda altın madalya almak istediklerini söyledi. Akgül, Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandıktan sonra yaptığı açıklamada, serbest güreşte tarihi bir dönem yaşandığını ve olimpiyatlarda da başarı elde etmek istediklerini ifade etti. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu ve Serbest Güreş A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Çakmar da Akgül'ün başarısını ve takımın performansını övgüyle değerlendirdi.

 • Türk Serbest Stil Güreş Milli Takımı Avrupa Şampiyonu
  18 Şub Türk Serbest Stil Güreş Milli Takımı Avrupa Şampiyonu

  Türkiye Güreş Federasyonu'nun açıklamasına göre, Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk Serbest Stil Güreş Milli Takımı, 1993'ten bu yana ilk kez Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Ay-yıldızlılar, organizasyonda 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak Gürcistan ve Azerbaycan'ın önünde takım sıralamasının zirvesinde yer aldı. Bu zaferle birlikte Türkiye, 1993 Avrupa Şampiyonası'ndan beri ilk defa serbest stilde takım halinde şampiyonluğa ulaşmış oldu.

 • Avrupa'da Türk gecesi! Güreşçilerimizden madalya yağdı
  18 Şub Avrupa'da Türk gecesi! Güreşçilerimizden madalya yağdı

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli güreşçilerimiz büyük bir başarıya imza attı. Serbest stil 125 kiloda Taha Akgül, finalde Gürcü Geno Petriashvili'yi 5-4 yenerek 11. kez altın madalya kazandı. Feyzullah Aktürk, serbest stil 92 kiloda altın madalyaya uzanırken, Soner Demirtaş gümüş, Osman Göçen ise bronz madalyanın sahibi oldu.

 • Avrupa Şampiyonu Güreşçi Taha Akgül, Olimpiyatlarda Altın Madalya Almak İstiyor
  18 Şub Avrupa Şampiyonu Güreşçi Taha Akgül, Olimpiyatlarda Altın Madalya Almak İstiyor

  Avrupa şampiyonu güreşçi Taha Akgül, Serbest Güreş Milli Takımı'nın tarihi günler yaşadığını belirterek, yazın düzenlenecek olimpiyatlarda altın madalya almak istediklerini söyledi. Akgül, Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandıktan sonra yaptığı açıklamada, olimpiyatların önemine vurgu yaparak, hedefinin yine altın madalya olduğunu belirtti. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu ve Serbest Güreş A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Çakmar da Akgül'ün başarısını ve milli takımın performansını övgüyle değerlendirdi.

 • Avrupa Şampiyonu Güreşçi Feyzullah Aktürk Üst Üste 3. Kez Şampiyon Oldu
  18 Şub Avrupa Şampiyonu Güreşçi Feyzullah Aktürk Üst Üste 3. Kez Şampiyon Oldu

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 92 kilo finalinde Feyzullah Aktürk, Slovak rakibi Boris Makoev'i yenerek altın madalya kazandı ve üst üste 3. kez Avrupa şampiyonu oldu. Aktürk, müsabakanın ardından yaptığı açıklamada, 3 yıldır yenilmemenin gururunu yaşadığını belirtti. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu ise Aktürk'ün başarısını övgüyle karşılayarak, 92 kiloda bu kadar hareketli ve puan alan bir güreşçinin kolay kolay olmadığını ifade etti. Aktürk, milliyetçi ruhlu bir millet olduklarını vurgulayarak, Türk bayrağı altında güreş yapmanın önemine değindi.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Feyzullah Aktürk'ü tebrik etti
  18 Şub Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Feyzullah Aktürk'ü tebrik etti

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Feyzullah Aktürk'ü telefonla arayarak tebrik etti. Aktürk, serbest stil 92 kilo finalinde Slovak rakibi Boris Makoev'i 8-0 yenerek şampiyon oldu.

 • Taha Akgül, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı
  18 Şub Taha Akgül, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 125 kiloda Taha Akgül, finalde Gürcü Geno Petriashvili'yi 5-4 yenerek altın madalya kazandı.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Soner Demirtaş gümüş madalya kazandı
  18 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Soner Demirtaş gümüş madalya kazandı

  Avrupa Güreş Şampiyonası serbest stil 74 kilo finalinde milli güreşçi Soner Demirtaş, Slovak rakibi Taimuraz Salkazanov'a mağlup olarak gümüş madalya kazandı. Demirtaş, turnuvada çeyrek finalde Gürcü rakibini teknik üstünlükle yenerek finale çıkmıştı.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 7. kez şampiyon olan Yasemin Adar Yiğit'e Balıkesir'de tören düzenlendi
  18 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 7. kez şampiyon olan Yasemin Adar Yiğit'e Balıkesir'de tören düzenlendi

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 7. kez şampiyon olan milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit'e, başarısını kutlamak adına memleketi Balıkesir'de tören düzenlendi. Balıkesir Kurtdereli Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen karşılama töreninde Yasemin Adar Yiğit seyircileri selamladı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tarafından çiçek takdim edildi.

 • Avrupa Şampiyonu Yasemin Adar Yiğit Balıkesir'e Döndü
  18 Şub Avrupa Şampiyonu Yasemin Adar Yiğit Balıkesir'e Döndü

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Yasemin Adar Yiğit, Balıkesir'de törenle karşılandı. Başkan Yılmaz ve eşi Mehtap Yılmaz, milli sporcuyu tebrik etti.

 • U-17 Buse Tosun Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Dereceye Giren Sporcular Belli Oldu
  18 Şub U-17 Buse Tosun Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Dereceye Giren Sporcular Belli Oldu

  Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Spor Salonunda düzenlenen U-17 Buse Tosun Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 5 farklı sıklette dereceye giren sporcular belli oldu.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye'den gümüş ve bronz madalya
  17 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye'den gümüş ve bronz madalya

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk güreşçiler Muhammet Karavuş ve İbrahim Çiftçi, sırasıyla gümüş ve bronz madalya kazandılar. Karavuş, serbest stil 57 kiloda finalde Ermeni rakibine yenilerek gümüş madalya alırken, Çiftçi ise serbest stil 97 kiloda bronz madalya elde etti.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk Güreşçileri Finale Yükseldi
  17 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk Güreşçileri Finale Yükseldi

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk güreşçiler Soner Demirtaş, Feyzullah Aktürk ve Taha Akgül rakiplerini mağlup ederek finale yükseldi. Yarı final müsabakalarında Soner Demirtaş 74 kilogramda Macar rakibini, Feyzullah Aktürk 92 kilogramda Gürcü rakibini, Taha Akgül ise 125 kilogramda Azerbaycanlı rakibini yenerek adını finale yazdırdı. Şampiyonanın final müsabakaları yarın oynanacak.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Alperen Berber, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı
  17 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Alperen Berber, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 82 kiloda altın madalya kazanan Alperen Berber, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Genç güreşçi, 'Haber', 'Çevre-Yaşam', 'Spor', 'Deprem: Umut' ve 'Gazze: Kanıt' kategorilerindeki fotoğrafları inceledi ve tercihlerini belirledi.

 • Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Alperen Berber'e tablet bilgisayar hediye etti
  17 Şub Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Alperen Berber'e tablet bilgisayar hediye etti

  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç, Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 82 kiloda altın madalya kazanan Alperen Berber'e tablet bilgisayar hediye etti. Kılıç, Alperen Berber ile bir araya gelerek başarısını tebrik etti. Alperen Berber ise Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra dünya şampiyonlukları ve olimpiyatlarda altın madalya kazanma hedeflerini dile getirdi.

 • Kadın Milli Takımı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda ikinci oldu
  17 Şub Kadın Milli Takımı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda ikinci oldu

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda ikinci olan Kadın Milli Takımı, yurda döndü. Altın madalya kazanan milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit, 2024 yılının kadın güreşinin tarih yazacağı bir yıl olacağını söyledi. Kadın Milli Takımı, 3 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya kazanarak organizasyonu 107 puanla ikinci sırada tamamladı. Milliler, İstanbul'a THY'ye ait TK1044 sefer sayılı uçakla döndü. Kadın Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Efrahim Kahraman, takımın tarih yazdığını belirtirken, Yasemin Adar Yiğit ise 2024 yılının kadın güreşinin tarih yazacağı bir yıl olacağını ifade etti.

 • Kadın Güreş Milli Takımı Avrupa Şampiyonası'nda ikinci oldu
  17 Şub Kadın Güreş Milli Takımı Avrupa Şampiyonası'nda ikinci oldu

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda ikinci olan Kadın Güreş Milli Takımı, İstanbul'a döndü. Takım, 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya alarak organizasyonu 2. sırada tamamladı. Milli sporcular, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na hazırlanmak için çalışmalarına devam edecek.

 • Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, Alperen Berber'i Tebrik Etti
  17 Şub Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, Alperen Berber'i Tebrik Etti

  Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Alperen Berber'i memleketi Samsun'da tebrik ederek, olimpiyat şampiyonluğu hedefi için desteklerini sundu.

 • Buse Tosun U-17 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası Başladı
  17 Şub Buse Tosun U-17 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası Başladı

  Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan Buse Tosun U-17 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Spor Salonu'nda başladı. İlk gününde 36-40 kg, 46 kg, 53 kg, 61 kg ve 69 kg sıkletlerinde müsabakalar düzenleniyor. Genç güreşçilere başarılar dileyen Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, organizasyona katkı sağlayanlara teşekkür etti.

 • ASKİ Sporlu Güreşçiler Rıza Kayaalp ve Ali Cengiz Avrupa Şampiyonası'ndan Gümüş Madalya İle Döndü
  17 Şub ASKİ Sporlu Güreşçiler Rıza Kayaalp ve Ali Cengiz Avrupa Şampiyonası'ndan Gümüş Madalya İle Döndü

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda ikinci olan ASKİ Sporlu milli güreşçiler Rıza Kayaalp ve Ali Cengiz, Esenboğa Havalimanı'nda coşkulu bir karşılama ile yurda döndü. Milli sporcular, yakınları, kulüp çalışanları ve sevenleri tarafından karşılandı.

 • Sarıgöl Mustafa Metin İmam-Hatip Ortaokulu Manisa'yı temsil etmeye hak kazandı
  17 Şub Sarıgöl Mustafa Metin İmam-Hatip Ortaokulu Manisa'yı temsil etmeye hak kazandı

  Manisa'da düzenlenen 'Küçükler Serbest Güreş Manisa İl Turnuvası'nda birinci olan Sarıgöl Mustafa Metin İmam-Hatip Ortaokulu, Aydın'da yapılacak olan müsabakalarda Manisa'yı temsil etme hakkı kazandı. Okul müdürü ve ilçe milli eğitim müdürü, öğrencileri tebrik etti.

 • Nesrin Baş: Her zaman Türk kadınının gücünü göstermeye devam edeceğiz
  16 Şub Nesrin Baş: Her zaman Türk kadınının gücünü göstermeye devam edeceğiz

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli güreşçi Nesrin Baş, Rumen rakibi Alexandra Anghel'i mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Baş, başarısını Türk kadınının gücünü göstermek için bir adım olarak değerlendirdi ve hedefinin İstiklal Marşı okutmak ve bayrağı dalgalandırmak olduğunu belirtti. Başarıya ulaşmasında emek veren hocalarına ve ailesine teşekkür etti ve daha güzel başarılara adım adım ilerlemeyi umduğunu ifade etti.

 • Türk Kadın Güreş Milli Takımı Avrupa İkincisi Oldu
  16 Şub Türk Kadın Güreş Milli Takımı Avrupa İkincisi Oldu

  Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk Kadın Milli Takımı, 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak Avrupa ikincisi oldu. Ukrayna birinci, Azerbaycan ise üçüncü oldu.

 • Nesrin Baş: Her zaman Türk kadınının gücünü göstermeye devam edeceğiz
  16 Şub Nesrin Baş: Her zaman Türk kadınının gücünü göstermeye devam edeceğiz

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli güreşçi Nesrin Baş, Rumen rakibi Alexandra Anghel'i mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Baş, başarısının ardından Türk kadınının gücünü göstermeye devam edeceklerini söyledi.

 • Nesrin Baş, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı
  16 Şub Nesrin Baş, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

  Türk güreşçi Nesrin Baş, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 72 kilo finalinde Rumen rakibi Alexandra Anghel'i 5-1 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Baş, çeyrek finalde Rus sporcu Viktoria Radzkova'yı 7-0, yarı finalde ise Polonyalı Viktoria Choluj'u 2-1 yenerek finale çıkmıştı.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Altın Madalya Kazanan Alperen Berber Samsun'da Karşılandı
  16 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Altın Madalya Kazanan Alperen Berber Samsun'da Karşılandı

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 82 kiloda finalde rakibini yenerek altın madalyanın sahibi olan Alperen Berber, memleketi Samsun'da coşkuyla karşılandı.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Alperen Berber Samsun'a döndü
  16 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Alperen Berber Samsun'a döndü

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 82 kiloda altın madalya kazanan Alperen Berber, Samsun'a döndü. Samsun Çarşamba Havalimanı'nda düzenlenen karşılama törenine sporcunun ailesi, antrenörleri ve Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkilileri katıldı. Berber, derece elde etmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek yeni şampiyonluklar hedeflediğini belirtti.

 • Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu: Türk güreşi yeni şampiyonlar yetiştirmeli
  16 Şub Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu: Türk güreşi yeni şampiyonlar yetiştirmeli

  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Türk güreşinin yeni şampiyonlar yetiştirmek zorunda olduğunu söyledi. Eroğlu, Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk güreşinin geleceğini planladıklarını ve tesisleşmelerin devam ettiğini belirtti. Ayrıca, Türk teknik adamların güreşi yönetmesi gerektiğini vurguladı ve Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'nda elde ettiği başarıları paylaştı.

 • Şeref Eroğlu: 'Türk güreşinde yeni tarihler yazacağız'
  16 Şub Şeref Eroğlu: "Türk güreşinde yeni tarihler yazacağız"

  Türk güreşinde yeni tarihler yazmaya devam edeceklerini söyleyen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, "Biz Türk güreşi olarak duramayız. Durduğumuz zaman kaybederiz. Yeni yüzler bulacağız, planlamamızı doğru yapacağız" dedi.

 • Bartın Üniversitesi Rektörü, Avrupa Güreş Şampiyonasında altın madalya kazanan mezunu kutladı
  16 Şub Bartın Üniversitesi Rektörü, Avrupa Güreş Şampiyonasında altın madalya kazanan mezunu kutladı

  Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu milli sporcu Buse Tosun Çavuşoğlu, Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında kadınlar 68 kilo finalinde Ukraynalı rakibini yenerek Avrupa şampiyonu oldu. Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, Çavuşoğlu'nun başarılarına yenilerini eklemesinden dolayı gurur duyduklarını belirterek tebrik etti.

 • Buse Tosun Çavuşoğlu Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı
  15 Şub Buse Tosun Çavuşoğlu Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 68 kilo finalinde milli güreşçi Buse Tosun Çavuşoğlu, Ukraynalı rakibini mağlup ederek altın madalya kazandı. Tosun, hayallerinin olimpiyatlarda altın madalya kazanmak olduğunu belirtti ve hedefine ulaşmak için çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

 • Milli kadın güreşçiler Avrupa şampiyonu oldu
  15 Şub Milli kadın güreşçiler Avrupa şampiyonu oldu

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Buse Tosun Çavuşoğlu, hayallerinin olimpiyatlarda altın madalya kazanmak olduğunu söyledi. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu da Buse'yi milli değer olarak nitelendirdi ve başarısını tebrik etti. Buse Tosun Çavuşoğlu ise kariyerinde tek eksik olan altın madalyayı olimpiyatlarla tamamlamak istediğini belirtti.

 • Bakan Bak, Buse Tosun Çavuşoğlu'nu tebrik etti
  15 Şub Bakan Bak, Buse Tosun Çavuşoğlu'nu tebrik etti

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli güreşçi Buse Tosun Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak tarafından telefonla aranarak tebrik edildi. Buse Tosun Çavuşoğlu, müsabakanın ardından yaptığı açıklamada hedefinin olimpiyatlarda da altın madalya kazanmak olduğunu belirtti. Bakan Bak ise Buse'nin performansını takdir ederek, olimpiyatlarda daha iyi olacağına inandığını söyledi.

 • Yasemin Adar Yiğit, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı
  15 Şub Yasemin Adar Yiğit, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

  Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Yasemin Adar Yiğit, kadınlar 76 kiloda Ukraynalı rakibini 12-1 teknik üstünlükle yenerek altın madalya kazandı. Bu zaferle birlikte Yiğit, 7. kez Avrupa şampiyonu oldu ve kariyerindeki başarılarına bir yenisini ekledi.

 • Buse Tosun Çavuşoğlu Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı
  15 Şub Buse Tosun Çavuşoğlu Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

  Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 68 kiloda mücadele eden Buse Tosun Çavuşoğlu, finalde Ukrayna'dan Tetiana Sova Rizhko'yu 5-2 yenerek altın madalya kazandı. Çavuşoğlu, turnuvada çeyrek finalde Avrupa şampiyonu Khanum Velieva'yı tuşla mağlup ederek yarı finale yükseldi ve finalde de rakibini mağlup ederek şampiyon oldu.

 • Buse Tosun Çavuşoğlu Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı
  15 Şub Buse Tosun Çavuşoğlu Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli sporcu Buse Tosun Çavuşoğlu, kadınlar 68 kiloda altın madalya elde etti. Başkent Bükreş'te gerçekleştirilen organizasyonda Buse Tosun Çavuşoğlu, Ukraynalı Tetiana Sova Rizhko'yu 5-2 yenerek altın madalya kazandı.

 • Evin Demirhan Yavuz, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı
  15 Şub Evin Demirhan Yavuz, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 50 kiloda mücadele eden Evin Demirhan Yavuz, finalde Azerbaycanlı Mariya Stadnik'e tuşla mağlup olarak gümüş madalya kazandı. Yavuz, çeyrek finalde Rumen Ana Maria Pirvu'yu tuşla mağlup ederek yarı finale yükseldi ve burada Bulgar Miglena Georgieva Selishka'yı 4-3 yenerek finale çıktı. Ancak finalde Stadnik karşısında başarılı olamayan milli güreşçi, turnuvayı gümüş madalya ile tamamladı.

 • Milli güreşçi Başak Duman Türkiye Şampiyonası'na hazırlanıyor
  15 Şub Milli güreşçi Başak Duman Türkiye Şampiyonası'na hazırlanıyor

  Bozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü ve Milli Takım Sporcusu Başak Duman, Afyonkarahisar'da yapılacak Türkiye Güreş Şampiyonası'na katılmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

 • Başak Duman, Türkiye Güreş Şampiyonası'na hazırlanıyor
  15 Şub Başak Duman, Türkiye Güreş Şampiyonası'na hazırlanıyor

  Bozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü ve Milli Takım sporcusu Başak Duman, Afyonkarahisar'da yapılacak Türkiye Güreş Şampiyonası'na katılmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Şampiyona, U17 ve U20 kategorilerindeki kadınlar ile U17 erkekler kategorisindeki genç sporcuların mücadelesine sahne olacak.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Rıza Kayaalp ve Selçuk Can Türkiye'ye döndü
  15 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Rıza Kayaalp ve Selçuk Can Türkiye'ye döndü

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 130 kiloda gümüş madalya alan Rıza Kayaalp ile 72 kiloda altın madalya kazanan Selçuk Can yurda döndü. Kayaalp ile Can, Ankara Esenboğa Havalimanında çiçeklerle karşılandı. Romanya'da düzenlenen şampiyonada Kayaalp ikinci, Can ise birinci oldu. Kayaalp, maçta istemediği bir oyun oynandığını belirtirken, Can ise ailesinin desteğini hissettiğini söyledi.

 • Grekoromen Güreş Milli Takımı Bükreş'ten döndü
  15 Şub Grekoromen Güreş Milli Takımı Bükreş'ten döndü

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen 2024 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda birinci olan Grekoromen Güreş Milli Takımı, İstanbul Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı. Şampiyonada altın madalya kazanan milli güreşçi Selçuk Can, Avrupa şampiyonu olduğunu belirterek, olimpiyatlar için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Gümüş madalya elde eden Yunus Emre Başar ise olimpiyatlara odaklanacaklarını ifade etti. Genç güreşçi Alperen Berber ise gelecekte ülkemizi güzel bir şekilde temsil etmek istediklerini dile getirdi. Milli takım antrenörü Cenk İldem ise takımın gençleştiğini ve Paris 2024 Olimpiyatları'nda altın madalya hedeflediklerini söyledi.

 • Dünya Şampiyonu Hüseyin Akbaş'ın Ölüm Yıl Dönümünde Anma Programı
  15 Şub Dünya Şampiyonu Hüseyin Akbaş'ın Ölüm Yıl Dönümünde Anma Programı

  Dünya şampiyonu milli güreşçi Hüseyin Akbaş, ölümünün 35. yılında Tokat'ın Almus ilçesindeki mezarı başında anıldı. Anma programında Akbaş'ın hayatı ve başarıları anlatıldı, Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi. Programa, Akbaş'ın yakınları, yerel yöneticiler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda şampiyon olan Grekoromen Güreş Milli Takımı yurda döndü
  15 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda şampiyon olan Grekoromen Güreş Milli Takımı yurda döndü

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda takım halinde şampiyon olan Grekoromen Güreş Milli Takımı, 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak İstanbul'a döndü. Alperen Berber ve Selçuk Can, kariyerlerindeki ilk altın madalyalarını kazanmanın mutluluğunu yaşarken, Rıza Kayaalp ise olimpiyat şampiyonluğu hayaline odaklanmaya devam ettiğini belirtti.

 • Milli Güreşçi Alperen Berber Avrupa Şampiyonası'nda Altın Madalya Kazandı
  15 Şub Milli Güreşçi Alperen Berber Avrupa Şampiyonası'nda Altın Madalya Kazandı

  Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu Alperen Berber, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 82 kiloda şampiyon olarak altın madalya kazandı. Berber, madalyasını Samsun'a ve Türk milletine armağan etti.

 • Selçuk Can: Madalya için o kadar çok çalıştım ki sağlık problemleri de yaşadım
  14 Şub Selçuk Can: Madalya için o kadar çok çalıştım ki sağlık problemleri de yaşadım

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 72 kiloda altın madalya kazanan Selçuk Can, çok çalışarak sağlık problemleri yaşadığını ve şampiyonluğun kolay olmadığını belirtti. Türkiye'ye armağan ettiği madalyasıyla çok mutlu olduğunu ifade eden Can, Olimpiyat hedefine de değindi. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu ise sporcuların vazgeçmeyenlerin ödülü olduğunu söyledi.

 • Romanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Grekoromen Milli Takımı şampiyon oldu
  14 Şub Romanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Grekoromen Milli Takımı şampiyon oldu

  Romanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye Grekoromen Milli Takımı, altı madalya kazanarak üst üste ikinci kez şampiyon oldu. Takım, 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya elde etti. Azerbaycan ikinci, Ermenistan ise üçüncü sırada yer aldı.

 • Grekoromen Güreş Milli Takımı Avrupa Şampiyonası'nda 6 madalya kazanarak şampiyon oldu
  14 Şub Grekoromen Güreş Milli Takımı Avrupa Şampiyonası'nda 6 madalya kazanarak şampiyon oldu

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takımı, 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak toplamda 6 madalya elde etti ve takımlar şampiyonluğunu elde etti. Selçuk Can ve Alperen Berber altın madalya kazanırken, Rıza Kayaalp, Yunus Emre Başar, Ali Cengiz gümüş madalya, Murat Fırat ise bronz madalya aldı.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Alperen Berber Altın Madalya Kazandı
  14 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Alperen Berber Altın Madalya Kazandı

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 82 kiloda mücadele eden Alperen Berber, finalde Bireysel Rus sporcu Islam Ismailovic Aliyev'i yenerek altın madalya kazandı. Berber, şampiyonluğunu vatanına armağan ettiğini belirterek büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu ise Berber'in başarısından gurur duyduğunu ve Türk güreşinin geleceği için umutlu olduğunu söyledi.

 • Alperen Berber, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı
  14 Şub Alperen Berber, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 82 kiloda Alperen Berber, Rus İslam İsmailovic Aliyev'i 4-3 yenerek altın madalya kazandı. Berber, mücadele sonrası yaptığı açıklamada mutluluğunu ve gururunu dile getirirken, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu da genç sporcuların başarılarına vurgu yaparak umutsuzluğa yer olmadığını belirtti.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Selçuk Can Altın Madalya Kazandı
  14 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Selçuk Can Altın Madalya Kazandı

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 72 kiloda Selçuk Can, Azerbaycanlı Ulvi Ganizade'yi mağlup ederek altın madalya kazandı. Can, madalyasını Türkiye'ye armağan ettiğini söyledi.

 • Selçuk Can, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı
  14 Şub Selçuk Can, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 72 kiloda Selçuk Can, Azerbaycanlı Ulvi Ganizade'yi 2-0 mağlup ederek altın madalya kazandı. Milli güreşçi kariyerinde ilk kez Avrupa şampiyonu oldu.

 • Selçuk Can ve Alperen Berber, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı
  14 Şub Selçuk Can ve Alperen Berber, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 72 kiloda Selçuk Can, Azerbaycanlı Ulvi Ganizade'yi 2-0 yenerek altın madalya kazandı. Alperen Berber ise grekoromen stil 82 kilo finalinde şampiyonaya bireysel katılan Aliev'i 4-3 yendi ve altın madalyaya ulaştı.

Advertisement