Son Dakika Haberleri: 2. Yedi Tepe Yedi Mekan Genç Edebiyat Festivali" Başladı

2. Yedi Tepe Yedi Mekan Genç Edebiyat Festivali" Başladı

12 ay önce

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi ile İstanbul Üniversitesi Genç Yazarlar Birliği Kulübü'nün birlikte düzenlendiği, "2. Yedi Tepe Yedi Mekan Genç Edebiyat Festivali" başladı.

2. Yedi Tepe Yedi Mekan Genç Edebiyat Festivali
Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi ile İstanbul Üniversitesi Genç Yazarlar Birliği Kulübü'nün birlikte düzenlendiği, "2. Yedi Tepe Yedi Mekan Genç Edebiyat Festivali" başladı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, her gün farklı bir kültür mekanında gerçekleşecek festival, Prof. Dr. M. Fatih Andı'nın, TYB'nin İstanbul Şubesi'ndeki İstiklal Şairi Mehmed Akif Ersoy'u anlattığı söyleşi ile açıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, edebiyatın birleştirici gücüyle üniversite öğrencilerine yönelik birçok çalışma sürdüreceklerini belirtti.

Bıyıklı, TYB olarak son bir yılda yüze yakın üniversitede kültür faaliyeti gerçekleştirdiklerini aktararak, "Bu festivalde de amacımız, gençlerimizi değerlerimizle tanıştırmak ve edebi mekanlardan haberdar etmektir. Gençlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Alanında uzman yazar ve akademisyenlerin yapacağı söyleşilerin yanı sıra, şiir ve müzik dinletilerinin yer aldığı festival, bu yıl "Gençlik ve Edebiyat" temasını merkeze alıyor.

Üniversiteli gençleri edebiyatla, seçkin edebiyat ortamlarında buluşturacak festival, Kubbealtı Vakfı, Sultanahmet İstanbul Kitapçısı, Beyoğlu Atatürk Kitaplığı, Yahya Kemal Enstitüsü ve TYB İstanbul Şubesi'nde 15 Mayıs'a kadar devam edecek.

Festival kapsamında, Prof. Dr. Yakup Çelik, Prof. Dr. Handan İnci, Prof. Dr. Mehmet Tekin, Doç. Dr. Dursun Ali Tokel, Doç. Dr. Mehmet Samsakçı ve Doç. Dr. Seval Şahin, Kemal Tahir, Tomris Uyar, Tarık Buğra, Nedim, Oğuz Atay ve Attila İlhan'ı anlatacak.
Haber Yayın Tarihi : 08.05.2018 02:26 Kaynak: AAŞarkıcı Yusuf Güney'den Kılıçdaroğlu'na: Önce Terörü Lanetleyin, Sonra Şiddeti Kınarsınız Game Of Thrones'ta Arya Stark'ın Bekaretini Kaybetme Sahnesi Tepki Çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, YSK'nın İstanbul Kararına İlk Tepki: Bekleyeceğiz