İzmir'de Akbaba Operasyonu! Adliye çalışanları ihaleye katılacak olanların isimlerini mafyaya vermiş - Son Dakika

İzmir'de Akbaba Operasyonu! Adliye çalışanları ihaleye katılacak olanların isimlerini mafyaya vermiş

30.03.2023 17:56

İzmir'in Ödemiş ve Tire ilçesinde, aralarında adliye çalışanlarının da bulunduğu mafya tipi yapılanma üyelerine düzenlenen 'Akbaba Operasyonu'nda 18 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda gözaltına alınan adliye çalışanlarının ise ihaleye katılanların kimliklerini deşifre ettiği, bu yöntemle çete üyelerinin ihaleye gireceklere baskı ve tehdit yaparak ihaleleri elde ettikleri ifade edildi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, özellikle ihaleye fesat karıştırma suçu başta olmak üzere; mağdur edilen şahıslara yönelik silahlı tehdit ve şiddet uygulayan, nitelikli yağma ve şantaj yapan, kasten yaralama suçu işleyen, örgüt bünyesinde açık veya gizli iş bölümü bulunan, hiyerarşik yapıya sahip, aile tipi mafya yapılanmasını tespit etti.

Adliye çalışanları ihaleye katılacakların kimliklerini mafyaya deşifre etmiş

ADLİYE ÇALIŞANLARI GÖZALTINA ALINDI

Liderliğini K.A.'nın yaptığı suç örgütünü çökertmeye yönelik harekete geçen polis, 28 Mart sabahı saat 07.00 sıralarında İzmir'in Ödemiş ve Tire ilçeleri ile Manisa ilinde bulunan 24 ikamet, 5 iş yeri ve 16 araca eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Polis Özel Harekat Timleri tarafından da destek verilen, 54 ekip ve 135 personelin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, aralarında Ödemiş Adliyesinde görevli Sulh Hukuk Satış Müdürü ve zabıt katibinin de bulunduğu 18 hedef şüphelinin tamamı gözaltına alındı.

ARAMALARDA ÇOK SAYIDA SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Adreslerde yapılan aramalarda; 3 tabanca, 4 tüfek, çok sayıda tabanca fişeği ve tüfek kartuşu, bir miktar kokain ve esrar maddesi ile çok sayıda senet, imza beyannamesi, tapu örneği, çek, makbuz ve doküman ele geçirildi.

Adliye çalışanları ihaleye katılacakların kimliklerini mafyaya deşifre etmiş

ADLİYE ÇALIŞANLARI, İHALEYE KATILANLARIN KİMLİKLERİNİ DEŞİFRE ETMİŞ

Operasyon çerçevesinde gözaltına alınan Ödemiş Adliyesinde görevli Sulh Hukuk Satış Müdürü S.C. ve Zabıt Katibi A.Y.'nin, adliyedeki önemli ihale dosya bilgilerini çete üyelerine önceden bildirdiği, ihaleye katılanların kimliklerini deşifre ettiği ve bu yöntemle çete üyelerinin ihaleye gireceklere baskı ve tehdit uygulayarak ihaleleri elde ettikleri öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 18 şüpheli, Ödemiş Adliyesine sevk edildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (2)
  • Mesut Kızak: Önüne gelen koftiden mafya oluyor bu memlekette Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Hakim ATMACA: Öyle görünüyoki ülke sanki meksika karterlerin çirit atığı meydana dönmüş Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika 3. Sayfa İzmir'de Akbaba Operasyonu! Adliye çalışanları ihaleye katılacak olanların isimlerini mafyaya vermiş - Son Dakika


Advertisement