Antalya'da 4 Ay Önce İşlenen Kadın Cinayetinin Görüntüleri - Son Dakika

Antalya'da 4 Ay Önce İşlenen Kadın Cinayetinin Görüntüleri

18.02.2015 09:55
Antalya'da 4 Ay Önce İşlenen Kadın Cinayetinin Görüntüleri

Akli dengesi bozuk komşusu Abdullah Çiçek tarafından 21 bıçak darbesiyle öldürülen Zeliha Tavşancı cinayetine ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Türkiye, Mersin'de vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın yasını tutarken, Antalya'da 66 yaşındaki Zeliha Tavşancı'nın 4 ay önce akli dengesi bozuk komşusu 27 yaşındaki Abdullah Çiçek tarafından sokak ortasında 21 bıçak darbesiyle öldürülme anının görüntüleri ortaya çıktı.

Olay, 29 Eylül günü saat 10.00 sıralarında Kepez İlçesi Emek Mahallesi'nde meydana geldi. Zeliha Tavşancı'yı 21 bıçak darbesiyle öldüren Abdullah Çiçek'in cinayeti nasıl işlediğinin görüntüsü, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, evinden çıkan Zeliha Tavşancı'nın yanına gelen Abdullah Çiçek, kadına "Evime ölü fareleri sen mi koydun" dedikten sonra defalarca bıçağı saplarken görülüyor. 21 kez bıçakladığı Tavşancı'yı bir de tekmeleyen Çiçek, sokaktan ayrılmıyor. Polis ekibini gördüğü sırada bıçağı elinden atan saldırgan, güvenlik güçleri tarafından yere yatırılarak etkisiz hale getiriliyor.

KATİLİNE YEMEK VERMİŞ

Olay yerine gelen 112 ekipleri, yerde kanlar içinde kalan Tavşancı'yı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırdı. Tavşancı, burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Cinayeti öğrenen Zeliha Tavşancı'nın eşi ve çocukları olaya inanmak istemedi. Tavşancı'nın çocukları, annelerinin kendisini öldüren kişiye yılarca yardım ettiğini ve yemeklerini paylaştığını söyledi.

Antalya'da 4 Ay Önce İşlenen Kadın Cinayetinin Görüntüleri

'AKLİ DENGESİ YERİNDE DEĞİLDİR' RAPORU

Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nin, tutuklu yargılanan Abdullah Çiçek ile ilgili Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nden istediği rapor da mahkemeye ulaştı. Başhekim Dr. Ahmet Ayer, psikiyatri uzmanları Dr. Semih Özalp, Dr. Doğan Işık, Dr. Hilmi Erdem Karakan ve Dr. Sezen Türkoğlu Ekmen'den oluşan 5 kişilik sağlık kurulu tarafından yapılan muayene ve gözlemlerin ardından hazırlanan raporda, Abdullah Çiçek için, 'Kasten adam öldürme suçuna karşı, akıl hastalığı nedeniyle işlediği fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını tam olarak algılayamaz. Bu fiille ilgili olarak davranışlarını yönlendirme yeteneği önemli derecede azalmıştır' ifadesine yer verildi.

TEKRAR TOPLUM İÇİNE ÇIKABİLİR

Zeliha Tavşancı'nın kızı Ayşe Tavşancı, annesinin yıllarca iyilik ve yardım ettiği kişi tarafından acımasızca ve hunharca öldürülmesine inanmak istemediklerini belirtti. Tavşancı, "Bu caniye doktorların deli raporu verdiğini öğrendik. Yani muhtemelen önümüzdeki cuma günü görülecek davada mahkeme, katili tedavi görmesi için hastaneye gönderecek. Hastanede doktorlar ne derse o olacak. Tedavi süresi birkaç ay da olabilir, birkaç yıl da. Bu cani adam, tedavisi tamamlanıp 'Toplum içine çıkabilir' diye karar verildikten sonra serbest kalabilir ama sonuçta ceza verilmeyecek. Biz buna isyan ediyoruz" dedi.

"HEPİMİZ TEHLİKEDEYİZ"

Annesini öldüren kişinin deli olduğuna inanmadığını söyleyen Ayşe Tavşancı, "Bu kişi daha önce engelli çocukların eğitim gördüğü bir yerde, huzurevinde çalıştı. Biz başka Zelihalar ölmesin istiyoruz. Bizim katil ile evimiz karşı karşıya. Hapishaneden çıkarsa anneme yapılanlar bizlere de yapılabilir. Çocuğumuz, çoluğumuz hepimiz tehlikedeyiz" diye konuştu.

Muratpaşa'da İş Dünyası Buluşması Muratpaşa'da İş Dünyası Buluşması Antalya'da motorlu taşıt devir sayısı yüzde 138 arttı Antalya'da motorlu taşıt devir sayısı yüzde 138 arttı Yunanistan'dan Türkiye'ye yüzerek geçti Yunanistan'dan Türkiye'ye yüzerek geçti
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya'da 4 Ay Önce İşlenen Kadın Cinayetinin Görüntüleri - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement