Arap dünyasından 50 sanatçı Filistin halkıyla dayanışma mesajları paylaştı - Son Dakika

Arap dünyasından 50 sanatçı Filistin halkıyla dayanışma mesajları paylaştı

26.11.2020 07:33
Arap dünyasından 50 sanatçı Filistin halkıyla dayanışma mesajları paylaştı, System.String[]

Arap ülkelerinden 50 sanatçı "Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü" dolayısıyla kendilerine ait sosyal medya hesaplarından paylaştıkları mesajlarla Filistin'e destek verdi.

Arap ülkelerinden 50 sanatçı "Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü" dolayısıyla kendilerine ait sosyal medya hesaplarından paylaştıkları mesajlarla Filistin'e destek verdi.

Filistin Kültür Bakanlığından yapılan açıklamada, "Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü"ne bazı sanatçıların görüntülü mesajlarla destek verdikleri, bazılarının ise Filistin halkına sevgilerini ilettikleri sanat eserleriyle katılım sağladıkları belirtildi.

Kültür Bakanlığı, dün akşamdan itibaren dayanışmaya katılan 50 sanatçının gönderdiği sesli, görüntülü mesajların bir kısmını yayınlamaya başladı.

Bakanlığın açıklamasına göre, bu yıl Mısır, Suriye, Fas, Lübnan, Irak, Ürdün, Tunus, Kuveyt'teki sanatçılardan dayanışma mesajları gönderildi.

İsrail ile normalleşme çabası içine giren birçok Körfez ülkesinden katılıma ilişkin bilgi verilmemesi dikkat çekti.

Her yıl 29 Kasım'da Filistin'le dayanışma faaliyetleri dünyanın birçok ülkesinde çeşitli şekillerde gerçekleştiriliyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Arap dünyasından 50 sanatçı Filistin halkıyla dayanışma mesajları paylaştı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Oyuncu Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor Yunanistan Parlamentosu Üyesi Velopoulos: Tek kurşun dahi atamadan Ege'nin yarısını Türklere kaybedeceğiz Eskort sitesine büyük darbe: 2 ayda bir milyona yakın para kazanmışlar