Avrupa Yemek Kültüründeki Farklılıkları ve Birlikteliği Tanımlıyor' Projesi - Son Dakika

Avrupa Yemek Kültüründeki Farklılıkları ve Birlikteliği Tanımlıyor' Projesi

04.04.2014 12:30
Avrupa Yemek Kültüründeki Farklılıkları ve Birlikteliği Tanımlıyor' Projesi, System.String[]

Hayat Boyu Öğrenme Programı çerçevesinde düzenlenen ‘Avrupa Yemek Kültüründeki Farklılıkları ve Birlikteliği Tanımlıyor’ Projesi kapsamında Romanya’dan ve Polonya’dan gelen grup, Kayseri yöresine ait yemekleri tattı.

Hayat Boyu Öğrenme Programı çerçevesinde düzenlenen 'Avrupa Yemek Kültüründeki Farklılıkları ve Birlikteliği Tanımlıyor' Projesi kapsamında Romanya'dan ve Polonya'dan gelen grup, Kayseri yöresine ait yemekleri tattı.

Avrupa Yemek Kültüründeki Farklılıkları ve Birlikteliği Tanımlıyor Projesi kapsamında Turizm ve Otelcilik Anadolu Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nde düzenlenen yemeğe, Polonya'dan ve Romanya'dan gelen öğrencilere, Kayseri yöresine ait yemekleri tattırıldı. Proje hakkında bilgiler veren proje koordinatörü ve aynı zamanda Halide Nusret Zorlutuna kız Teknik Meslek Lisesi öğretmeni Mustafa Nihat Karapınar, " Avrupa Birliği'ne üye Olan Ülkelerdeki Yemek Kültürünün Tanıtılması projesini hazırlayarak, Kayseri'nin kültürel yemeklerinin tanıtımını Avrupa Birliği'ne üye olan ülkelerdeki insanlara sunduk. Biz daha önce Romanya'ya ve Polonya'ya gittik. Buralarda Kayserimizin meşhur yemeklerini orada sunduk" dedi.

Romanya grubundan Cormelia Schanfeld ise, "İlk defa Türkiye'de bulundum. Çok beğendim ve çok farklı geldi. Özellikle Türkiye'de dikkatimizi Doğu kültüründen daha farklı Avrupa kültürüne daha yakın olması çekti. Bu beni çok etkiledi" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bulunmaktan mutlu olduklarını söyleyen Polonya grubunun öğretmeni Berenika Gdula da, "Türkiye'de bulunmaktan çok mutluluk duyuyoruz. Projede, Türkiye Romanya ile ortaklık yapmaktadır ve bu projede değişik kültürleri ve değişik yemekleri tatmaktan çok mutluluk duyduk" diye konuştu. - KAYSERİ

Avrupa Yemek Kültüründeki Farklılıkları ve Birlikteliği Tanımlıyor' Projesi
Avrupa Yemek Kültüründeki Farklılıkları ve Birlikteliği Tanımlıyor' Projesi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Avrupa Yemek Kültüründeki Farklılıkları ve Birlikteliği Tanımlıyor' Projesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Paşinyan "Herkes silahına sarılmalı" derken Azerbaycan ordusu, Karabağ cephesinde çok sayıda tank ele geçirdi