CHP'li vekilden Katar'da görev yapan polislerin maaşlarıyla ilgili bomba iddia: 5 milyon dolara kim çöktü? - Son Dakika

CHP'li vekilden Katar'da görev yapan polislerin maaşlarıyla ilgili bomba iddia: 5 milyon dolara kim çöktü?

31.01.2023 11:07

Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası organizasyonu boyunca yaklaşık 2 bin 500 Türk polisi Katar'da görev aldı. CHP Milletvekili Murat Bakan, Türk polislerinin maaşlarının bir kısmının hala yatırılmadığını iddia ederek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslendi. Bakan "Personele verilmeyen 5 milyon dolar ortada yok. Bu paraya kim çöktü?" dedi.

Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nda güvenliği sağlamak amacıyla Türkiye'den yaklaşık 2 bin 500 polis Katar'da görev aldı. CHP Milletvekili Murat Bakan ise polislerin maaşlarının bir kısmının ödenmediğini iddia etti.

"5 MİLYON DOLAR ORTADA YOK"

Konu ile ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan Bakan, "Dünya kupası için Katar'da görev yapan polis kardeşlerim bana ulaştı. Süleyman Soylu'ya sormam için bazı sorular gönderdiler. Ben de onların vekili olarak soruyorum.Polisimize hazineden herhangi bir harcırah ödemesi yapılmadı ve maaşlarını da Katar devleti karşılamıştı. .Katar'a giden personel 80 gün Katar'da görev yaptı. İlk ve ikinci 30 günün parası günlük 100 dolar olarak personele yatırılmış ancak son 20 günlük 2000 dolar yatırılmamış. Personele verilmeyen 2000 dolar x 2500 personel= 5.000.000 dolar ortada yok! Bu paraya kim çöktü?" dedi.

CHP Milletvekili Bakan, Katar'da görev yapan polislerin maaşlarını Bakan Soylu'ya sordu: 5 milyon dolara kim çöktü?

SORULARI ART ARDA SIRALADI

Personele ödenmesi gereken paranın 40 günü aşkın bir süredir ödenmediğini de söyleyen Murat Bakan şöyle konuştu:

"Katar, dünya kupasında görev yapan personele ödenmesi için günlük kaç dolar verdi ve İçişleri Bakanlığı bu paranın ne kadarını personele ödedi? Personele ödenmesi gereken paranın İçişleri Bakanlığı hesabına aktarıldığı doğru mudur? Bakanlık tarafından bu paradan kesinti yapılmış mıdır? Personelin hakkı olan tutar, gecikme faizi ile birlikte ne zaman ödenecektir?"

Daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenen Bakan, "Polis memuru için Katar'dan aldığınız ve memura ödenmeyen para nerede?" dedi.

CHP Milletvekili Bakan, Katar'da görev yapan polislerin maaşlarını Bakan Soylu'ya sordu: 5 milyon dolara kim çöktü?

KATAR'DA TÜRK POLİSLERİ GÖREV ALMIŞTI

Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası Şampiyonası güvenlik tedbirleri kapsamında, Türkiye'den 1 genel koordinatör, 20 danışman emniyet müdürü, 2 bin çevik kuvvet/takviye hazır kuvvet personeli, 30 görev atı ve 36 görev atı idarecisi, 1 nalbant, 1 veteriner, 4 at bakıcısı, 29 çevik kuvvet köpeği ve idarecisi, 50 bomba arama köpeği ve idarecisi, 70 bomba uzmanı, 10 koordinasyon personeli ve 20 tercüman olmak üzere toplam 2 bin 242 personel görevlendirilmişti.

YORUMLAR (20)
  • Ekrem mamoğlu: Seçimlere yakın polisci Osmanlıcı askerci halkçı dinci oluveriyorlar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Halil inci: Bu yalan iddia bir saat önce emniyet genel müdürlüğü tarafından yalanlandı. Cevap Yaz 25 16 Yayından Kaldır
  • Gülay Kahraman: Adamlar yalan söylemeye o kadar alışmış ki hiç sıkılmıyor. Yakında günlük 120 derlerse şaşmam Cevap Yaz 16 21 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Tunus İçişleri Bakanı ile İtalyan mevkidaşı düzensiz göç girişimini görüştü Tunus İçişleri Bakanı ile İtalyan mevkidaşı düzensiz göç girişimini görüştü Almanya'da suç oranları arttı Almanya'da suç oranları arttı İçişleri Bakanlığı: '14 Mayıs Seçim Güvenliği için yapılan bölge toplantılarının genel değerlendirmesi ve alınan tedbirler değerlendiriliyor' İçişleri Bakanlığı: '14 Mayıs Seçim Güvenliği için yapılan bölge toplantılarının genel değerlendirmesi ve alınan tedbirler değerlendiriliyor'

Son Dakika Güncel CHP'li vekilden Katar'da görev yapan polislerin maaşlarıyla ilgili bomba iddia: 5 milyon dolara kim çöktü? - Son Dakika


Advertisement