Son dakika Murat Bakan haberleri, Murat Bakan son dakika, son dakika Murat Bakan

Son Dakika Murat Bakan Haberleri

Son dakika Murat Bakan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son murat bakan haberleri anında burada.


 • 30.03.2023 30 Mar 11:27 Murat Bakan'dan 'Çevre Kanunu' Tepkisi: 'Hamasetle Siyaset Olur Belki Ama Hamasetle Devlet Yönetilmez, Yönetemeyeceğinizi Bu Seçimde Göreceksiniz' Murat Bakan'dan "Çevre Kanunu" Tepkisi: "Hamasetle Siyaset Olur Belki Ama Hamasetle Devlet Yönetilmez, Yönetemeyeceğinizi Bu Seçimde Göreceksiniz"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, dün TBMM Genel Kurulu’nda; “Tatlı suyumuzun yüzde 75’i boşa gidiyor, Cumhurbaşkanının bundan haberi yok ‘Bir damla suyu boşa kaybetmedik’ diyor. Devlet Su İşleri bütün sulak alanları kuruttu. Türkiye’nin göllerinin yüzde 60’ından fazlası ya kurudu ya kirlendi. Suyu israf etmeyecekseniz buraya bu torba yasayı değil su kanunu getirecektiniz. Sizin getirdiğiniz kanun teklifine bak, işte, deniz kıyısında yer altına otopark yapacak; belli grostonun üzerindeki gemilerin cezası indirilecek yani yine bir rant meselesi. Hamasetle siyaset olur belki ama hamasetle devlet yönetilmez. Hamasetle devlet yönetemeyeceğinizi bu seçimde göreceksiniz” dedi.

 • 08.02.2023 08 Şub 16:59 CHP Milletvekillerinin Malatya Akçadağ'da, Çadırda Dinlediği Depremzede: 'Sadece Çadırı Belediye Gönderdi. CHP Milletvekillerinin Malatya Akçadağ'da, Çadırda Dinlediği Depremzede: "Sadece Çadırı Belediye Gönderdi.

  CHP milletvekilleri Murat Bakan ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Malatya Akçadağ’da bir çadırda, depremzedeleri dinledi. Bir vatandaş, “Sadece çadırı belediye gönderdi. Kapıları enkazlardan söktük. Sobayı, enkazlardan söktük getirdik. Başka türlü olmuyor. Enkaza giremiyorsun ama donacağız. Eksi üç, dört derece gece. Mecbur kapıları söküp, yakıyoruz. Elden gelen bu” dedi.

 • 19.01.2023 19 Oca 11:56 Murat Bakan: 'Vicdanınız Kurusun. Orman Genel Müdürlüğü'nün Bütçesi 4,2 Milyar, Onun 3 Katını Ormanları Keserek, Satarak, Yağmalayarak, Madenlere... Murat Bakan: "Vicdanınız Kurusun. Orman Genel Müdürlüğü'nün Bütçesi 4,2 Milyar, Onun 3 Katını Ormanları Keserek, Satarak, Yağmalayarak, Madenlere...

  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın soru önergesine verdiği yanıtta; Orman Genel Müdürlüğü’nün orman ürünlerinin satışından 13 milyar liradan fazla gelir elde ettiğini açıkladı. Murat Bakan, “Vicdanınız kurusun. Orman Genel Müdürlüğü’nün bütçesi 4,2 milyar, onun 3 katını ormanları keserek, satarak, yağmalayarak, madenlere kiralayarak elde ediyorsunuz” dedi.

 • 11.01.2023 11 Oca 19:07 Murat Bakan, Uzman Erbaşların Kadroya Alınması İçin Kanun Teklifi Verdi: 'Eğer Seçime Kadar Bu İktidar Yapmazsa Seçimden Sonra Biz Yapacağız' Murat Bakan, Uzman Erbaşların Kadroya Alınması İçin Kanun Teklifi Verdi: "Eğer Seçime Kadar Bu İktidar Yapmazsa Seçimden Sonra Biz Yapacağız"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, sözleşmeli erbaşların kadroya alınması için kanun teklifi verdi. Bakan, “Siz kadroya geçene kadar biz bu mücadeleyi vereceğiz. Eğer seçime kadar bu iktidar yapmazsa seçimden sonra biz yapacağız” dedi.

 • 24.12.2022 24 Ara 17:32 Murat Bakan'dan 'Polislere Fazla Mesai Zammı' Yorumu: 'Polisle Dalga Geçiyorlar. Polis Asgari Ücretli Oldu' Murat Bakan'dan "Polislere Fazla Mesai Zammı" Yorumu: "Polisle Dalga Geçiyorlar. Polis Asgari Ücretli Oldu"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı imzalı polislerin fazla mesai ücretlerine zam yapılmasına ilişkin yazıyı sosyal medya hesabından paylaşarak “İçişleri Bakanı yetkisini kullanarak fazla çalışma ücretine zam yapmış. Bunlar polisle dalga geçiyor. Fazla çalışma ücretinin yüzde 46’dan yüzde 52’ye çıkartılmasına dair…5 yıl önce polis asgari ücretin 3 katı maaş alıyordu. Şimdi polis asgari ücretli oldu" açıklamasını yaptı.

 • 23.12.2022 23 Ara 11:18 Murat Bakan: Liman Vatandır, Vatanların Satılmasına Hayır Murat Bakan: Liman Vatandır, Vatanların Satılmasına Hayır

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, özelleştirilen limanların işletme sürelerinin 49 yıla kadar uzatılmasını eleştirerek, "Liman meselesi, milli meseledir. Sadece bizim için değil, tüm dünya için milli meseledir. Liman huduttur. Liman, en önemli stratejik altyapıdır. Liman, dış egemenliğin en önemli unsurudur. Zerre vatan sevginiz varsa kamu işletecek, devlet işletecek; olmuyorsa milli sermayeli şirketlerinize işleteceksiniz kendi limanlarınızı. Ona buna peşkeş çekmeyeceksiniz. Liman vatandır, vatanların satılmasına hayır” dedi.

 • 15.12.2022 15 Ara 13:53 Murat Bakan, Yurttaşların Kimlik Bilgilerinin Bir İnternet Sitesinde Satıldığını İleri Sürdü. Murat Bakan, Yurttaşların Kimlik Bilgilerinin Bir İnternet Sitesinde Satıldığını İleri Sürdü.

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, yurttaşlara ait tüm kimlik bilgileri ve devletin elinde olan özel bilgilerin bir internet sitesinden belirli bir ücretle satıldığını ileri sürdü. "Devletin harim-i ismetine ikinci defa girilmiş oldu. Birincisi FETÖ’nün kozmik odaya girmesiydi, ikincisi ise budur" diyen Murat Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu istifaya davet etti. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ise Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS) bilgilerinin sızdırılmasının söz konusu olmadığını savunarak Murat Bakan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

 • 14.12.2022 14 Ara 13:35 İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy'dan MERNİS açıklaması Açıklaması İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy'dan MERNİS açıklaması Açıklaması

  İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi'nden (MERNİS), "verilerin sızdırıldığı" iddialarına ilişkin, "MERNİS altyapısında bulunmayan birtakım sorgulama bilgilerinin, MERNİS bilgisiymiş gibi sunulması en basitinden sisteme ve verilen emeğe saygısızlıktır.

 • 10.12.2022 10 Ara 21:21 Murat Bakan'dan Bakan Soylu'ya: 'Senden Ala Fetö'cü mü Var? Sen Fetö'nün Cumhurbaşkanı Adayıydın Darbe Gerçekleşseydi' Murat Bakan'dan Bakan Soylu'ya: "Senden Ala Fetö'cü mü Var? Sen Fetö'nün Cumhurbaşkanı Adayıydın Darbe Gerçekleşseydi"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, TBMM Genel Kurulu’nda; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Senden ala FETÖ'cü mü var? Sen FETÖ'nün Cumhurbaşkanı adayıydın, darbe gerçekleşseydi. Sen 2017 referandumunda ‘evet’ için FETÖ'nün talimatıyla çalıştın mı, çalışmadın mı? Onu anlat” dedi.

 • 04.12.2022 04 Ara 12:42 Murat Bakan, Türkiye'den Taşınmaz Alan Yabancıları Açıkladı. Murat Bakan, Türkiye'den Taşınmaz Alan Yabancıları Açıkladı.

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, son yıllarda Türkiye’den taşınmaz satın alan yabancıların sayısında ciddi artış olduğunu söyledi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un soru önergesine verdiği yanıttaki bilgileri paylaşan Murat Bakan, taşınmaz satın alan yabancılar arasında Afganistan, Pakistan, Mısır, Lübnan, Libya, Yemen, İran, Irak gibi ülkelerin vatandaşlarının yanı sıra Saint Kitts ve Nevis, Seyşeller, Vanuatu, Trinidad ve Tobago, Mikronezya, Laos gibi ülkelerin vatandaşlarının da olmasının dikkat çektiğini belirtti.

 • 18.11.2022 18 Kas 18:28 Murat Bakan ile Süleyman Soylu Arasından 'Trol Ordusu' Tartışması: 'Akraban Var mı 500 Kişinin İçinde, Söyle' Murat Bakan ile Süleyman Soylu Arasından 'Trol Ordusu' Tartışması: "Akraban Var mı 500 Kişinin İçinde, Söyle"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, "Trol ordusuyla ilgili de soru önergesi vermiştim, ona da cevap ver" dedi. Soylu, "Çünkü orası çözdü FETÖ'nün ne olduğunu" diye yanıt verdi. Murat Bakan, Soylu'ya, "Sen, akraban var mı 500 kişinin içinde, söyle" diye sordu.

 • 15.11.2022 15 Kas 13:25 CHP'li Vekiller Mısır'daki 27. BM İklim Değişikliği Konferansı'na Katıldı. Murat Bakan: 'Türkiye İklim Kriziyle Mücadelede Yetersiz' CHP'li Vekiller Mısır'daki 27. BM İklim Değişikliği Konferansı'na Katıldı. Murat Bakan: "Türkiye İklim Kriziyle Mücadelede Yetersiz"

  TBMM Çevre Komisyonu üyesi İzmir milletvekilleri Murat Bakan ve Mahir Polat Mısır’ın Şarm El Şeyh kentinde düzenlenen 27’nci BM İklim Değişikliği Konferansı’na (COP27) katıldı. COP27'nin insanlığın varoluş problemlerini çözmekten ve iklim adaletini sağlamaktan uzak olduğunu söyleyen Murat Bakan, "Türkiye’nin dünyadan çok şey talep etmesi gerekiyor. Çünkü iklim krizinden en çok etkilenecek ülkelerden birisi ve kuraklık var. Türkiye, iklim finansmanına ulaşma konusunda yetersiz. Kendisini geleceğe hazırlama noktasında da gerekli adımları atmıyor. Türkiye iklim kriziyle mücadelede yetersiz" diye konuştu.

 • 08.11.2022 08 Kas 13:25 Murat Bakan'dan Sigara Fabrikası Önünde Direnen İşçilere Destek Murat Bakan'dan Sigara Fabrikası Önünde Direnen İşçilere Destek

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldıkları belirtilen Philip Morris Türkiye Sigara Fabrikası işçilerine destek verdi. 50 gündür İzmir Torbalı'daki fabrikanın önünde direnen işçilerle buluşan Bakan, “Burada çalışan işçiyi ucuz işgücü olarak görüyorlar. Avrupa’da 3 bin 500 euroya çalışıyor işçi. Burada asgari ücretle çalışıyor. Bu olmaz" dedi.

 • 02.11.2022 02 Kas 12:32 Bakan Kirişci 'Orman Yangınlarının Yüzde 47'si Sebebi Belirlenemeyen Yangınlar' Dedi, Murat Bakan 'Bunlara Bırakın Ormanları Bir Çalı Emanet Edilmez'... Bakan Kirişci "Orman Yangınlarının Yüzde 47'si Sebebi Belirlenemeyen Yangınlar" Dedi, Murat Bakan "Bunlara Bırakın Ormanları Bir Çalı Emanet Edilmez"...

  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın soru önergesine verdiği yanıtta; son 10 yılda çıkan orman yangınlarının çıkış nedenlerini “Yüzde 31’i ihmal ve dikkatsizlik, yüzde 11’i yıldırım, yüzde 5’i kaza, yüzde 6’sı kasıt, yüzde 47’sinin sebebi belirlenemeyen yangınlar” olarak açıkladı. Murat Bakan, “Yani orman yangınının sebebini bilmeyen bir Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü var. Bunu çok normal karşılıyoruz. Niye normal karşılıyoruz? Çünkü Orman Bakanlığı ormanlara bir yaşam kaynağı olarak bakmıyor...Bunlara bırakın ormanları bir çalı, bir ağacın dalı emanet edilmez" diye tepki gösterdi.

 • 22.10.2022 22 Eki 09:58 'Türk Polisi Katar'da Ay Yıldızlı Üniforma Giymeyecek' İddiası TBMM Gündeminde... Murat Bakan: 'Polisimiz Katar'ın Özel Güvenlik Görevlisi Değildir' "Türk Polisi Katar'da Ay Yıldızlı Üniforma Giymeyecek" İddiası TBMM Gündeminde... Murat Bakan: "Polisimiz Katar'ın Özel Güvenlik Görevlisi Değildir"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 2022 Dünya Kupası'nda görev yapmak üzere Katar'a gönderilmesi kararı alınan 3 bin Türk polisinin "Katar'da ay yıldızlı üniformasını giymeyeceği" iddialarını TBMM gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması için soru önergesi veren Murat Bakan, "Bizim polisimiz Katar’ın özel güvenlik görevlisi değildir. Türk polisini, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni, vatan aşkıyla görev yapan, devletimizin kamu görevlilerini parayla tutulan özel güvenlik görevlisi konumuna kimse indiremez" diye konuştu.

 • 11.10.2022 11 Eki 16:47 EGM'den 'polisevlerinde zırhlı güvenlik kulübesi ve siperlik' açıklaması Açıklaması EGM'den "polisevlerinde zırhlı güvenlik kulübesi ve siperlik" açıklaması Açıklaması

  Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), CHP'li Murat Bakan'ın Mersin'in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi hakkında "polisevlerinde zırhlı güvenlik kulübesi ve siperlik olmadığı" yönündeki iddialarının gerçek dışı olduğunu bildirdi.

 • 07.10.2022 07 Eki 13:19 Son dakika haber | Murat Bakan'dan Süleyman Soylu'ya 'Uyuşturucu Operasyonu Açıklaması' Tepkisi: 'Sadece Yeri ve Saati Söylemediği Kaldı, Savcıların Acilen Soruşturma... Son dakika haber | Murat Bakan'dan Süleyman Soylu'ya "Uyuşturucu Operasyonu Açıklaması" Tepkisi: "Sadece Yeri ve Saati Söylemediği Kaldı, Savcıların Acilen Soruşturma...

  Son dakika haberlerine göre CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün bir televizyon programında "1 ay sonra büyük bir uyuşturucu operasyonu yapılacağı" yönündeki açıklamalarının Türk Ceza Kanunu'na göre "gizliliğin ihlali" anlamına geldiğini, 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası olduğunu, savcıların acilen soruşturma açması gerektiğini söyledi. CHP'li Bakan, "Şimdi bir uyuşturucu tacirini, tüccarını düşünün. Televizyonda İçişleri Bakanı'nın bu ifşasını duyduktan sonra sütre gerisine gizlenerek bütün operasyonlarını, faaliyetlerini durdurmaz mı? Operasyon yapılacağını düşünen adam yurt dışına kaçmaz mı? Siz şu anda o operasyonun gizliliğini tehlikeye düşürmeyi bırakın, açıkça açıkladınız. Sadece yeri ve saatini söylemeniz kaldı" dedi.

 • 06.10.2022 06 Eki 12:31 Murat Bakan, İki Günde 5 Polisin İntihar Ettiğini Açıkladı: 'Yeter Artık. Süleyman Soylu, Emniyet Teşkilatı Yasta, Sen Magazin Programına Çıkıyorsun... Murat Bakan, İki Günde 5 Polisin İntihar Ettiğini Açıkladı: "Yeter Artık. Süleyman Soylu, Emniyet Teşkilatı Yasta, Sen Magazin Programına Çıkıyorsun...

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, son iki günde beş polis memurunun intihar ettiğini belirtti ve “Yedi yıldır Meclis kürsüsünden söylediklerimiz, verdiğimiz soru önergeleri… Polis intiharları araştırılsın dedik, reddettiler. Ve bugün polisler intihar etmeye devam ediyor. Yeter artık. Süleyman Soylu, Emniyet Teşkilatı yasta, sen magazin programına çıkıyorsun sabah, ‘Hayata Gülümse’ diye. Hiç mi vicdanın yok. Olmaz olsun senin gibi Bakan” dedi.

 • 02.10.2022 02 Eki 11:01 Murat Bakan'dan Süleyman Soylu'ya: 'Mersin'deki Saldırıda Şehit Olan Polisimize İdare Tarafından Uzun Namlulu Silah ve Çelik Yelek Verilmiş Midir' Murat Bakan'dan Süleyman Soylu'ya: "Mersin'deki Saldırıda Şehit Olan Polisimize İdare Tarafından Uzun Namlulu Silah ve Çelik Yelek Verilmiş Midir"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, terör örgütü PKK’nın Mersin’de polisevine düzenlediği saldırıda güvenlik zafiyeti olduğu iddialarını Meclis gündemine taşıdı. Murat Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Nöbet kulübesinde görev yapan şehit polisimize idare tarafından uzun namlulu silah ve çelik yelek verilmiş midir” diye sordu.

 • 28.09.2022 28 Eyl 17:06 Murat Bakan'dan Polisler İçin Yapılan Yeni Promosyon Anlaşmasına Tepki: 'En Az 50 Bin Lira Olması Gerekir. Şeffaf Bir İhaleyle Yapılmalıydı' Murat Bakan'dan Polisler İçin Yapılan Yeni Promosyon Anlaşmasına Tepki: "En Az 50 Bin Lira Olması Gerekir. Şeffaf Bir İhaleyle Yapılmalıydı"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün (EGM) polislerin maaş promosyonu güncellemesiyle ilgili “En az 50 bin lira olması gerekir. Bunun 75 bin lira olması gerektiğini söyleyenler var. Bu Vakıfbank’ta değil, tüm bankaların katıldığı şeffaf bir ihale ile yapılmalıydı ve çıkacak rakamı hepimiz görmeliydik ama bunu yapmaya tercih etmediler. Çünkü bunun arkasında başka birtakım şeyler olduğunu düşünüyoruz” dedi.

 • 26.09.2022 26 Eyl 12:08 Murat Bakan'dan Vahit Kirişci'ye: 'Rusya'dan Kiralanan Helikopterlerin Paraları Ödenmediği Gerekçesiyle Yangına Müdahale Etmediği Doğru Mu' Murat Bakan'dan Vahit Kirişci'ye: "Rusya'dan Kiralanan Helikopterlerin Paraları Ödenmediği Gerekçesiyle Yangına Müdahale Etmediği Doğru Mu"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, geçen hafta Marmaris'te çıkan ve 20 saat sonra kontrol altına alınabilen orman yangınında, Rusya’dan kiralanan helikopterlerin paraları ödenmediği için yangına müdahale etmediği iddialarını Meclis gündemine taşıdı. Murat Bakan, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye “Orman Genel Müdürlüğü’nün Rusya’dan kiraladığı helikopterlerin, paraları ödenmediği gerekçesiyle “kalkış yap” emrini yerine getirmediği ve yangına müdahale etmediği iddiaları doğru mu” diye sordu.

 • 21.09.2022 21 Eyl 11:02 Murat Bakan'dan İçişleri Bakanı Soylu'ya: 'Kendine Destek Olacak Bir Trol Ordusunu Devletin Parasıyla İstihdam Ediyor Musun? Bunların İçinde Akraban... Murat Bakan'dan İçişleri Bakanı Soylu'ya: "Kendine Destek Olacak Bir Trol Ordusunu Devletin Parasıyla İstihdam Ediyor Musun? Bunların İçinde Akraban...

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendi siyasi çıkarları için Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 500'e yakın siber bilişim uzmanı çalıştırdığı iddialarını gündeme getirerek, "İçişleri Bakanı olarak kamunun güvenliği için çalışmanız gerekirken, suç ve suçluyla mücadele etmeniz gerekirken, sosyal medyada size destek olacak bir trol ordusunu devletin parasıyla istihdam ediyor musunuz? Bunun içerisinde yakınınız var mı? Hatta şimdi soruyorum bunu da akrabanız var mı? Sizinle aynı soy ismi taşıyan, sizinle kan bağı olan, birinci- ikinci- üçüncü derece kan bağı olan insan var mı bu 500 kişi içerisinde" dedi.

 • 19.09.2022 19 Eyl 11:40 Murat Bakan: 'Siber Suçlarla Mücadele Biriminin İçişleri Bakanı'nın Şahsi ve Siyasi Amaçları İçin Kullanılması Kabul Edilemez' Murat Bakan: "Siber Suçlarla Mücadele Biriminin İçişleri Bakanı'nın Şahsi ve Siyasi Amaçları İçin Kullanılması Kabul Edilemez"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, siber uzman olarak taşeron işçi statüsünden daimi kadroya geçirilen bilişim uzmanlarının, suç ve suçluyla mücadele ve halkın güvenliğini sağlamak yerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun şahsi ve siyasi hedeflerini yerine getirmek için görevlendirildiği yönünde iddialar olduğunu belirterek, "Söz konusu birimin amacı bu değildir ve olamaz. Siber suçlarla mücadele biriminin, suç ve suçluyla mücadele ve halkın güvenliğini sağlamak yerine İçişleri Bakanı’nın şahsi ve siyasi amaçları için kullanılması kabul edilemez” dedi.

 • 06.09.2022 06 Eyl 21:19 Murat Bakan: Egm, Polisin Hak, Hukuk Mücadelesine Destek Olduğum İçin Hakkımda Suç Duyurusunda Bulunmuş. Benim İçin Şereftir, Onurdur. Murat Bakan: Egm, Polisin Hak, Hukuk Mücadelesine Destek Olduğum İçin Hakkımda Suç Duyurusunda Bulunmuş. Benim İçin Şereftir, Onurdur.

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Görevini yapan polise ‘şerefsiz’ diyen AKP milletvekiline sesi çıkmayan EGM, polisin hak, hukuk, adalet mücadelesine destek olduğum için hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. Benim için şereftir, onurdur. Bir adım geri atmam” dedi.

 • 06.09.2022 06 Eyl 15:30 Emniyet Genel Müdürlüğünden polislerin banka maaş promosyonuna ilişkin açıklama Açıklaması Emniyet Genel Müdürlüğünden polislerin banka maaş promosyonuna ilişkin açıklama Açıklaması

  Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), polislerin maaş promosyonuyla ilgili görüşmelerin sonuçlanmadığını, bu konuda açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan hakkında suç duyurusunda bulunulacağını bildirdi.

 • 06.09.2022 06 Eyl 15:11 Emniyet Genel Müdürlüğü, CHP'li Murat Bakan'a suç duyurusunda bulunacak Emniyet Genel Müdürlüğü, CHP'li Murat Bakan'a suç duyurusunda bulunacak

  Emniyet Genel Müdürlüğü, polislerin maaş promosyonu üzerinden yaptığı açıklamalardan dolayı CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan hakkında suç duyurusunda bulunulacağını bildirdi.

 • 22.08.2022 22 Ağu 12:15 Murat Bakan: Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Promosyon Eleştirilerine 'Fetö Dili' Diyerek Yanıt Vermesi Tüm Polis Teşkilatını Hedef Almaktır Murat Bakan: Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Promosyon Eleştirilerine 'Fetö Dili' Diyerek Yanıt Vermesi Tüm Polis Teşkilatını Hedef Almaktır

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 330 bin personeli kapsayan beş yıllık maaş promosyonu anlaşması karşılığında polislere ödenecek tutarın azlığına yönelik eleştirenler için "FETÖ dili" açıklaması yapan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne (EGM) tepki gösterdi. Bakan, "330 bin kişilik teşkilatın tamamı bu promosyon anlaşmasının karşısında ve yapılan bu açıklama tüm polis teşkilatını hedef alıyor" dedi.

 • 18.08.2022 18 Ağu 12:14 Murat Bakan: 'Emniyet Genel Müdürlüğü, Polisin Maaş Promosyonuna mı Göz Dikti?' Murat Bakan: "Emniyet Genel Müdürlüğü, Polisin Maaş Promosyonuna mı Göz Dikti?"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 330 bin personelin 5 yıllık maaşının yatırılması karşılığında 300 TL'lik banka promosyonu anlaşması yaptığını belirtti. 300 TL'nin "komik bir tutar" olduğunu söyleyen Bakan, "Maaş promosyonu anlaşmasının bu şekilde yapılmasının nedeninin, promosyon anlaşmasına karşılık emniyete araç alınması için şart koşulduğu iddiaları bulunuyor. Araç alınması bir nevi emniyet mensuplarının maaş promosyonu üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gelir sağlandığı anlamına gelir. Oysa promosyon tamamen teşkilat çalışanlarının hakkıdır. Böylesine bir koşul anlaşmaya gölge düşürdüğü gibi ve teşkilat çalışanlarının hakkına göz dikildiği anlamına gelir" dedi.

 • 13.08.2022 13 Ağu 13:51 KPSS'den sonra bir skandal daha mı? PAEM sınavında da aynı soruların çıktığı iddia edildi KPSS'den sonra bir skandal daha mı? PAEM sınavında da aynı soruların çıktığı iddia edildi

  Kamu Personel Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı kitabından çıkması skandalının ardından aynı durumun Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) sınavında da yaşandığı öne sürüldü. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Murat Bakan, soruların 18'inin aynı 14'ünün de benzer olduğunu belirtirken Anadolu Üniversite de yazılı bir açıklamada bulunarak iddialar üzerine komisyon kurularak inceleme ve soruşturma başlatıldığını duyurdu.

 • 04.08.2022 04 Ağu 10:19 CHP'li Murat Bakan'dan, Bakan Akar'a Yüksek Askeri Şura Öncesi 'Sarıklı Amiral' Soruları: 'Soruşturmanın Akıbeti Nedir?' CHP'li Murat Bakan'dan, Bakan Akar'a Yüksek Askeri Şura Öncesi "Sarıklı Amiral" Soruları: "Soruşturmanın Akıbeti Nedir?"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, bugün toplanacak Yüksek Askerî Şura (YAŞ) öncesi, kamuoyunda "Sarıklı amiral" olarak anılan Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı hakkındaki soruşturmayı anımsattı. Beşinci kez önerge vererek Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a sorular yönelten Murat Bakan, “YAŞ ile emekliye sevk edilen sarıklı amiralin cezasız kalması sağlandı. Yani Mehmet Sarı ödüllendirildi. Bu ödül, tüm cemaat ve tarikatlar için bir zafer ve cesaret unsuru oldu. Mehmet Sarı ile ilgili yürütülen soruşturmanın akıbeti nedir?” dedi.

 • 24.07.2022 24 Tem 12:18 Murat Bakan: İzmir Vali Konağı Bu Ayıptan Ne Zaman Kurtulacak Murat Bakan: İzmir Vali Konağı Bu Ayıptan Ne Zaman Kurtulacak

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın hırsızlar tarafından yağmalanan İzmir Güzelyalı'daki vali konağına yönelik sorularına yanıt geldi. Konağın kullanım hakkına sahip İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ), binanın yenilenme projesini hazırlayıp 2021 yılında İzmir Valiliği'ne teslim ettiklerini açıkladı. CHP'li Murat Bakan ise İKÇÜ'nün topu valiliğin üzerine attığını belirterek, “Hırsızlık yapanlardan birini yakalayınca, sorumluluğu başkasına atınca ya da ‘süreç devam ediyor’ diye açıklama yapınca hiç kimse görevini yapmış olmuyor. Vali Konağı bu ayıptan ne zaman kurtulacak?” dedi.

 • 17.07.2022 17 Tem 11:31 Murat Bakan'dan 'Asbestli Gemi' Tepkisi: 'O Gemiyi İzmir'de de Ülkemizde de İstemiyoruz' Murat Bakan'dan 'Asbestli Gemi' Tepkisi: "O Gemiyi İzmir'de de Ülkemizde de İstemiyoruz"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, bünyesinde 600 tona yakın asbest barındırdığı öne sürülen Brezilya donanmasına ait Nae Sao Paulo savaş gemisinin söküm için İzmir'in Aliağa ilçesine getirilmesine izin veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na tepki gösterdi. Bakan, "O gemiyi İzmir’de de ülkemizde de istemiyoruz. Bunun için var gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.

 • 23.06.2022 23 Haz 11:55 Sadat Sorusuna Bakan Çavuşoğlu'ndan Tek Cümlelik Yanıt: 'Bakanlığımın Görev Alanına Girmemektedir' Sadat Sorusuna Bakan Çavuşoğlu'ndan Tek Cümlelik Yanıt: "Bakanlığımın Görev Alanına Girmemektedir"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi’nin açıklamalarını referans vererek, şirketin faaliyetlerini sürdürürken devletten aldığı izinlerin ayrıntılarını sordu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP’li Bakan’ın sorularına, “Konu bakanlığımın görev alanına girmemektedir” yanıtını verdi.

 • 22.06.2022 22 Haz 11:40 Murat Bakan'dan Bakan Soylu'ya: 'Polis İntiharlarından Siz Sorumlusunuz' Murat Bakan'dan Bakan Soylu'ya: "Polis İntiharlarından Siz Sorumlusunuz"

  CHP’nin polis intiharlarının sebeplerinin araştırılması için TBMM’de komisyon kurulması önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, "O polisler intihar etmedi, o polisler öldürüldüler. Cinayetin faili Süleyman Soylu. Her polis intiharından siz sorumlusunuz" dedi.

 • 12.06.2022 12 Haz 11:48 Murat Bakan'dan AKP ve MHP'li İzmir Milletvekillerine Çağrı: 'Bu Rezilliğe Seyirci Kalmayacağınızı Umuyorum' Murat Bakan'dan AKP ve MHP'li İzmir Milletvekillerine Çağrı: "Bu Rezilliğe Seyirci Kalmayacağınızı Umuyorum"

  İzmir Şehir Hastanesi şantiyesine ait foseptiğin vidanjörlerle taşınıp gizlice Bayraklı’nın ara sokaklarındaki kanal hatlarına döküldüğünün ortaya çıkması CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın tepkisini çekti. İzmir'in AKP ve MHP'li milletvekillerine çağrı yapan Bakan, "Hepimiz bu kentin vekilleriyiz. Bu kente karşı işlenen her suç hepimize karşı işlenmiş demektir. Bu rezilliğe seyirci kalmayacağınızı umuyorum” dedi.

 • 09.06.2022 09 Haz 15:44 Murat Bakan, Polisin İntihar Notunu Önergeye Ekledi, AKP ve MHP'yi Eleştirdi: 'Her İntihar Eden, İntihara Teşebbüs Eden Polisin Sorumlusu Sizsiniz' Murat Bakan, Polisin İntihar Notunu Önergeye Ekledi, AKP ve MHP'yi Eleştirdi: "Her İntihar Eden, İntihara Teşebbüs Eden Polisin Sorumlusu Sizsiniz"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Şırnak’ta bir polisin, “Beni kimsenin bu kadar aşağılamasına, küçük düşürmesine izin vermem. Onursuzca ithamlarla yaşamaktansa ölmek yolunu seçtim” diye mektup yazıp intihara teşebbüs ettiğini açıkladı. Konuyu Meclis gündemine taşıyan Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Polis intiharlarının araştırılmasına yönelik önergesini reddeden AKP ve MHP’li milletvekillerine tepki gösteren Bakan, “Verdiğimiz Meclis araştırmasını burada AKP ve MHP oylarıyla reddederken ‘polis intiharları araştırılmasın’ diyenlere sesleniyorum; her intihar eden, intihara teşebbüs eden polisin sorumlusu sizsiniz” dedi.

 • 29.05.2022 29 May 11:40 Murat Bakan, Seferihisar'daki Jes'in Zehirli Sularının Dere Yatağına Salındığı İddiasını Meclis Gündemine Taşıdı Murat Bakan, Seferihisar'daki Jes'in Zehirli Sularının Dere Yatağına Salındığı İddiasını Meclis Gündemine Taşıdı

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı Kavakdere ve Orhanlı köyleri arasında yer alan, RSC Elektrik Üretim Şirketi’ne ait jeotermal enerji santralinin (JES) zehirli deşarj suyunu yer altına geri basmak yerine dere yatağına saldığı iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

 • 17.05.2022 17 May 11:44 Murat Bakan 'Özel Harekat Ocakları Derneği'ni Meclis Gündemine Taşıdı Murat Bakan 'Özel Harekat Ocakları Derneği'ni Meclis Gündemine Taşıdı

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, ‘Özel Harekat Ocakları Derneği’ni TBMM gündemine taşıdı. Derneğin Şırnak İl Başkanı İbrahim Barkın'ın beş çocuk annesi Sakine Külter'in işkence ile öldürülmesinin faili olarak tutuklandığını anımsatan Bakan, "Bu sivil toplum kuruluşu, silahlı güç/paramiliter yapılanma olduğu izlenimini vermekte, toplumda ise korkuya ve endişeye sebep olmaktadır” dedi. Murat Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Özel harekat’ isminin bir sivil toplum kuruluşu tarafından kullanılmasına kim, hangi gerekçeyle izin vermiştir” diye sordu.

 • 12.05.2022 12 May 13:11 Murat Bakan: 'İstanbul Sözleşmesi'nin 11. Yılı Oldu, Biz 11 Yıl Öncesinden Daha Gerideyiz' Murat Bakan: "İstanbul Sözleşmesi'nin 11. Yılı Oldu, Biz 11 Yıl Öncesinden Daha Gerideyiz"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, kadına yönelik şiddetin uluslararası sözleşmelerin ve yasaların etkin şekilde uygulanması ile önlenebileceğini belirterek, "İstanbul Sözleşmesi’nin 11. yılı oldu. On bir sene sonra, on bir yıl öncesinden daha gerideyiz. Bir yandan kadına karşı şiddetle mücadelede en önemli kazanımınızdan vazgeçeceksiniz, diğer taraftan Ceza Yasası’nda yaptığınız değişiklikle kadına karşı şiddeti önleyeceksiniz. Bu mümkün değil, inandırıcı da değil” dedi.

 • 08.05.2022 08 May 13:24 Murat Bakan: Yargılamalar Ne Oldu, Tahliye Edilen Hizbullahçılar Nerede? Murat Bakan: Yargılamalar Ne Oldu, Tahliye Edilen Hizbullahçılar Nerede?

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, yeniden yargılama gerekçesiyle tahliye edilen hükümlü Hizbullahçıları gündeme getirdi ve “Yargılamalar ne oldu? Tahliye edilen Hizbullahçılar nerede?” diye sordu.

 • 03.05.2022 03 May 12:37 CHP'den Gıda Krizi İçin Araştırma Önergesi. Murat Bakan: 'Harekete Geçmediğimiz Her Gün Geri Dönüşü Mümkün Olmayın Sonu Hızlandırıyor' CHP'den Gıda Krizi İçin Araştırma Önergesi. Murat Bakan: "Harekete Geçmediğimiz Her Gün Geri Dönüşü Mümkün Olmayın Sonu Hızlandırıyor"

  CHP milletvekilleri, gıda kriziyle ilgili TBMM araştırması açılmasını istedi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, "İklim acil durumundan dolayı yakın gelecekte bizi bekleyen gıda krizine karşı hazırlıklı olmak için gıda üretimi, gıda güvenliği ve gıda tedariki konularında hatalı uygulamalardan vazgeçip, hızla ulusal gıda politikamızı belirlemeliyiz. Yarın değil, hemen şimdi. Harekete geçmediğimiz her gün, geri dönüşü mümkün olmayan sonu hızlandırıyor” dedi.

 • 28.04.2022 28 Nis 14:20 CHP'li Murat Bakan: 'Orman Yangınlarıyla Mücadele Tüm Yıl Sürmeli' CHP'li Murat Bakan: "Orman Yangınlarıyla Mücadele Tüm Yıl Sürmeli"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 1 Mayıs-1 Kasım dönemini kapsayan yangın sezonunun tüm yıla yayılarak gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirtti. Bakan, "Gerekli tedbirler alınmadı, yangınlara hazır değiliz. Her yer cayır cayır yanıp kül olduktan sonra uyarıların ne anlamı kalacak? Hanginiz ödeyeceksiniz bunun hesabını?" dedi.

 • 12.02.2022 12 Şub 20:38 Maden ocağında üzerine sac düşen işçi yaşamını yitirdi Maden ocağında üzerine sac düşen işçi yaşamını yitirdi

  Aydın'de bir maden ocağında bakımcı olarak çalışan 29 yaşındaki işçi, üzerine sac düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

 • 12.02.2022 12 Şub 19:13 Aydın'da demir malzeme altında kalan işçi yaşamını yitirdi Aydın'da demir malzeme altında kalan işçi yaşamını yitirdi

  Aydın'ın Söke ilçesinde demir malzeme altında kalan işçi hayatını kaybetti.

 • 23.01.2022 23 Oca 15:31 Bakan Yardımcısı Ersoy'dan CHP'li Bakan'a yanıt: 'Mehmetçiğin dini inanç ve ibadetleri üzerinden yıpratılmasına asla izin verilmeyecektir' Bakan Yardımcısı Ersoy'dan CHP'li Bakan'a yanıt: "Mehmetçiğin dini inanç ve ibadetleri üzerinden yıpratılmasına asla izin verilmeyecektir"

  İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'a cevap vererek, "Mehmetçiğin, dini inanç ve ibadetleri üzerinden yıpratılmasına asla izin verilmeyecektir" ifadelerini kullandı.

 • 09.06.2021 09 Haz 11:55 CHP'li Bakan sınırda karbon vergisinin Türkiye için büyük riskler barındırdığını söyledi CHP'li Bakan sınırda karbon vergisinin Türkiye için büyük riskler barındırdığını söyledi

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Paris İklim Sözleşmesi kapsamında hayata geçirilen Avrupa Yeşil Mutabakatı ile getirilmesi öngörülen sınırda karbon vergisinin Türkiye için büyük riskler barındırdığını, bu düzene ayak uydurulmaması halinde ihracatta ton başına 50 avro yük ortaya...

 • 03.01.2019 03 Oca 12:34 CHP'de İzmir Adayı Kesin Gibi! Kılıçdaroğlu, Murat Bakan Üzerine Yoğunlaştı CHP'de İzmir Adayı Kesin Gibi! Kılıçdaroğlu, Murat Bakan Üzerine Yoğunlaştı

  'CHP İzmir adayı kim olacak?' sorusu henüz yanıt bulmazken, kulislerde ibrenin CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ismine döndüğü konuşuluyor.

 • 21.05.2018 21 May 13:04 CHP'nin İzmir Adayları CHP'nin İzmir Adayları

  CHP'nin 24 Haziran'da seçime gireceği milletvekili aday listesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ön seçimin uygulandığı 1 Kasım seçiminde 7'nci sıradan aday olup, seçilen Murat Bakan'ın birinci sıraya yükselmesi dikkat çekti.

 • 21.05.2018 21 May 02:23 CHP Milletvekili Aday Listesi Belirlendi CHP Milletvekili Aday Listesi Belirlendi

  CHP'nin 24 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday listesi belirlendi.

 • 21.05.2018 21 May 02:21 CHP Milletvekili Aday Listesi Belirlendi CHP Milletvekili Aday Listesi Belirlendi

  CHP'nin 24 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday listesi belirlendi.

Advertisement