Son Dakika Haberleri: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı Cinayetini Kabul Etmesi Önemlidir

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı Cinayetini Kabul Etmesi Önemlidir

3 ay önce

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Suudi Arabistan'ın geç de olsa Kaşıkçı'nın öldürüldüğünü kabul etmesi önemlidir." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Anadolu Ajansı'nın Editör Masası'na katılarak soruları yanıtladı.

Bakan Çavuşoğlu " Suudi Arabistan'ın geç de olsa Kaşıkçı'nın öldürüldüğünü kabul etmesi önemlidir" açıklamasını yaptı.

Yürütülen tüm aramalarda Suudi yetkililerin de olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Türkiye, kararlı soruşturma derinleşerek devam ediyor" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE İŞ BİRLİĞİ YAPACAK"

Çavuşoğlu, Kaşıkçı olayında BM, uluslararası kuruluş veya mahkemenin soruşturma açması halinde Türkiye'nin iş birliği yapacağını söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşmasından satır başları; Uluslararası hukuk çerçevesinde işbirliği yaparız. Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Arabistan Kralı Selman'la görüştükten sonra süreç hızlandı.

"BRUNSON SONRASI ABD'YLE İLİŞKİLERDE YUMUŞAMA OLDU"

"Ne olduğu ortaya çıkana kadar soruşturma sürecek.Baskı Riyad'ın cinayeti kabul etmesine neden oldu. Daha önce de söyledim herhangi bir ülkeyle elimizdeki delilleri paylaşmadık ama istihbaratlar arasında görüşmeler olabilir."

"Brunson sonrası ABD'yle ilişkilerde yumuşama oldu ama Türkiye ile ABD ilişkileri Brunson yüzünden gerilmedi. Türkiye ABD ilişkileri, ABD'nin YPG/ PKK'ya verdiği destek, Münbiç meselesi ve ABD'nin FETÖ'ye ilişkin tutumu nedeniyle gerildi."

"MÜNBİT'TE YOL HARİTASI TAMAMEN UYGULANMALI"

FETO'nun iadesi için son belgeleri de Adalet Bakanlığı'na ve Dışişleri Bakanlığı'na verdik. Öte yandan ABD içerisinde FBI'ın yürüttüğü bir soruşturma var. FBI'dan ve Dışişleri Bakanlığı'ndan bir ekip Ankara'ya geldi biz belgeleri onlarla da paylaştık.
İstanbul'un Göbeğinde Skandal! Sokak Ortasında Yapılan Fuhuş Pazarlığı Kamerada Acun Ilıcalı, Survivor 2019'un 2'inci Yarışmacısını Açıkladı

Son Dakika! Afrin Şehir Merkezinde Patlama: 2 Ölü, 12 Yaralı