Dr Galip Akhan Roman Temsilcileriyle Bir arada - Son Dakika
Güncel

Dr Galip Akhan Roman Temsilcileriyle Bir arada

Dr Galip Akhan Roman Temsilcileriyle Bir arada

İzmir'deki Roman Kanaat Önderleri, Sivil Toplum Örgütleri, dernek ve muhtar temsilcileri ile biraraya gelindi.

24.01.2012 12:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İzmir Katip Çelebi Üniversitesinin evsahipliğini yaptığı birlik beraberlik gecesinde İzmir'deki Roman Kanaat Önderleri, Sivil Toplum Örgütleri, dernek ve muhtar temsilcileri ile biraraya gelindi. Roman kanaat önderleri ilk kez bir rektörle biraraya geldiklerini ifade ederek bunun gelecek açısından çok önemli bir adım olduklarını kaydetti.

Rektör Prof Dr Galip Akhan, Rektör Yardımcısı Tancan Uysal, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof Dr Vedat Pazarlıoğlu, Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyesi Prof Dr Mustafa Alparslan Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Sabuncular, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Dr Güney Aktaş'ın katıldığı organizasyonda; Romanlar adına ise Roman Merkezi Federasyonu Başkanı Erdoğan Şener, Roman Kadınları Dernek Başkanı Serpil Özkasap,İzmir Romanlar Derneği Başkanı Abdullah Cıstır, Yenişehir Roman Derneği Başkanı Ali Yangır, Roman Kanaat önderleri Sosyolog Cemal Bekle, Metin Özçeri, İrfan Çıtırkı, Tire Roman Dernekleri Başkanı Hasan Karabacak ve mahalle muhtarları katıldı.

Programın açılışında konuşan Rektör Prof Dr Galip Akhan, günümüzdeki en büyük değerin bilgi olduğuna dikkat çekerek, Roman vatandaşların eğitim düzeyi yüksek bireyler yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Akhan, "Bizlere düşen en büyük görev Roman vatandaşlarımızın eğitim düzeylerini arttırarak toplum içinde daha çok söz sahibi olmalarını sağlamaktır. Katip Çelebi Üniversitesi olarak gençlerimizin eğitim konusunda isteyeceği her türlü desteğe varız" şeklinde konuştu.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof Dr Vedat Pazarlıoğlu da eğitimli kesim olarak üstlerine düşen en önemli görevin eşitliği sağlamak ve önyargıları ortadan kaldırmak olduğunu kaydetti.

Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyesi Prof Dr Mustafa Alparslan ise Romanlara karşı duyulan ön yargının kırılmasının ancak eğitimli Romanların sosyal hayata katılabilmesiyle gerçekleşeceğine işaret etti.

Romanlar adına konuşan Roman Merkezi Federasyonu Başkanı Erdoğan Şener, roman toplumunda eğitim hayatının ilköğretimde kaldığına dikkat çekti. Şener, "Eğer çıtamızı üniversite seviyesine çekersek ışığı hep birlikte göreceğiz" dedi. İzmir Romanlar Derneği Başkanı Abdullah Cıstır ise dezavantajlı kesim olan Romanlara yapılacak en büyük yatırımın eğitim olduğunu söyledi. Yenişehir Roman Derneği Başkanı Ali Yangır da Katip Çelebi Üniversitesi'nin düzenlediği birlik beraberlik organizasyonunun önemine vurgu yaptı. Ortak hedefin Roman gençlerinin eğitim seviyesini yükseltmek olduğunu söyleyen Yangır,"Artık Romanlar görmezden gelinmiyor. Bizler ilk kez bir rektörümüzle yanyana yemek yiyoruz. Sıkıntılarımızı anlatıyoruz. Bu bizim için çok önemli" dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Dr Galip Akhan Roman Temsilcileriyle Bir arada - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Duyanlar
  23:25 Duyanlar "Yok artık" diyor! Karagümrük'e elenen Galatasaray, Bayern Münih maçından sonra bir ilki yaşadı

  Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fatih Karagümrük'e 2-0 yenilerek turnuvaya veda etti. Bu mağlubiyetle birlikte sarı-kırmızılı takımın 14 maçlık yenilmezlik serisi de sona erdi. Galatasaray'ın son mağlubiyetini 128 gün önce, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih'e karşı almıştı.

 • Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fatih Karagümrük'e elendi
  22:29 Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fatih Karagümrük'e elendi

  Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında sahasında VavaCars Fatih Karagümrük'e 2-0 yenildi ve kupaya veda etti.

 • CHP Genel Başkanı Özel: DEM Parti ile herhangi bir ittifak yok
  22:02 CHP Genel Başkanı Özel: DEM Parti ile herhangi bir ittifak yok

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı canlı yayında, "DEM Parti ile CHP arasında ittifak var mı?" sorusuna yanıt verdi. Özel, "Bunu kaç kere söylesin CHP. Bu CHP'nin tek başına girdiği bir seçim. Herhangi bir ittifak yok. Ne onların bize kayıtsız şartsız desteği söz konusu ne bizim onlara desteğimiz var. DEM'le imza, yazı, protokol yok böyle bir şey. Kandille anlaşmaya çalışanların, resmi heyet yollayanların geçmişte yaptıkları ortada." dedi.

 • Fatura yine çok kabarık! PFDK Süper Lig devlerine ceza yağdırdı
  21:18 Fatura yine çok kabarık! PFDK Süper Lig devlerine ceza yağdırdı

  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Süper Lig devleri Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a bu hafta yaşanan olaylardan dolayı para cezası verdi. Beşiktaş'a 1 milyon 20 bin TL, Fenerbahçe'ye 512 bin TL ve Galatasaray'a 400 bin TL ceza verildi.

 • Özgür Özel ve Bahçeli arasında Atatürk polemiği
  21:04 Özgür Özel ve Bahçeli arasında Atatürk polemiği

  CHP lideri Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin kendisine yönelik ''Özgür Bey'in akıl sağlığı yerinde mi? Atatürk öldü. Kendisi ruh mu çağırmış da Atatürk'le görüşmüş'' sözlerine yanıt verdi. Özel, ''Atatürk öldü diyorsan, sen bu Cumhuriyet düşmanlarına, Atatürk'e husumet duyanlara, Kurtuluş Savaşı yoktur diyenlere, keşke Yunan kazansaydı diyenlere, koltuk değneği olduğun gün Atatürk senin için öldü'' ifadelerini kullandı.

 • Yayın ihalesi neden iptal edildi? Saran Holding'ten TFF'yi zorda bırakacak açıklama
  20:01 Yayın ihalesi neden iptal edildi? Saran Holding'ten TFF'yi zorda bırakacak açıklama

  Saran Holding, TFF'nin iptal ettiği Süper Lig yayın ihalesi kararına dair sert bir açıklama yayınladı. Açıklamada, ''TFF İhale Komisyonu ile gerçekleşen yüz yüze toplantıda, tarafımıza mevcut yayıncı kuruluşun ihaleden diskalifiye edildiği net olarak beyan edilmiştir. Dolayısıyla bugün gerçekleşen “iptal” daha önce de olduğu gibi, Türk futbolunu esir almış olan mevcut yayıncı ile devam etmenin kılıfıdır'' ifadeleri yer aldı.

 • ABD Başkanı Biden: Gazze'de ateşkes büyük ihtimalle pazartesi gününe kadar sağlanamayacak
  18:56 ABD Başkanı Biden: Gazze'de ateşkes büyük ihtimalle pazartesi gününe kadar sağlanamayacak

  İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sürerken ABD Başkanı Joe Biden'dan Ramazan ayında 40 gün ateşkesi öngören müzakere görüşmelerine ilişkin açıklama geldi. Geçtiğimiz günlerde "Gelecek pazartesiye kadar bir ateşkes sağlanacaktır" diyen Biden, yeni açıklamasında ateşkesin yakın zamanda mümkün olmadığını söyledi. Biden, "Gazze'de ateşkes büyük ihtimalle pazartesi gününe kadar sağlanamayacak ancak umudumu koruyorum." dedi.

 • Beşiktaş'tan derbinin hakemi Halil Umut Meler'e: Adil ol
  18:07 Beşiktaş'tan derbinin hakemi Halil Umut Meler'e: Adil ol

  Beşiktaş, Galatasaray ile oynayacakları derbiyi yönetecek hakem Halil Umut Meler hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Meler'e adil ve hakkaniyetli olması çağrısında bulunuldu.

 • Zehra Güneş servetine servet katmış! Toplam mal varlığı ortaya çıktı
  17:24 Zehra Güneş servetine servet katmış! Toplam mal varlığı ortaya çıktı

  Dünyanın en çok kazanan voleybolcuları arasında yer alan Zehra Güneş'in mal varlığı ortaya çıktı. Elde ettiği kazancı doğru değerlendirmek için finansal stratejilere önem veren Güneş'in, servetinin toplam değeri 4 milyon dolar civarında.


Advertisement