''Gençlik ve Yeryüzü Şenliği" - Son Dakika

''Gençlik ve Yeryüzü Şenliği"

10.04.2012 13:15
''Gençlik ve Yeryüzü Şenliği"

UNDP ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Eyüp Belediyesi'nin katkılarıyla sunar:

"Yeryüzünde Bir Gün: Gençlik ve Yeryüzü Şenliği"

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) desteği, gençler, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve çevre gönüllülerinin katılımıyla 22 Nisan Yeryüzü Günü'nde renkli bir şenliğe ev sahipliği yapıyor.

Eyüp Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleşecek Gençlik Şenliği'nde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı himayesinde "Yeryüzünde Bir Gün" filminin ilk gösterimi de tüm dünya ile aynı anda izleyicilerle buluşacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın desteğiyle gezegenimiz üzerindeki her ülkede tek bir gün içinde çekilmiş kareleri içeren "Yeryüzünde Bir Gün" adlı küresel filmin ilk gösterimine ev sahipliği yapıyor.

BİLGİ, Santral Kampüsünde film gösterimi ile aynı anda tüm güne yayılan ve gençlerin, öğrencilerin ve tüm çevre duyarlılarının katılacağı bir de Gençlik ve Yeryüzü Şenliği düzenliyor. Eyüp Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen "Gençlik ve Yeryüzü Şenliği"nde tüm katılımcılar, STK temsilcileri ile buluşacak, konserler ve çeşitli aktiviteler eşliğinde Yeryüzü Günü'nü kutlayacaklar.

22 Nisan 2012 Yeryüzü Günü kapsamında tüm dünya ile aynı anda BİLGİ'de gösterilecek olan "Yeryüzünde Bir Gün" filmi, aynı isimli platformun tüm dünyaya yaptığı çağrı ile dünyanın her köşesindeki insanlar tarafından 10.10.2010 tarihinde kayda alınmış yaşam karelerinden oluşuyor.

Türkiye, Arjantin, Bangladeş, İsrail, Rusya, Japonya gibi çok sayıda ülkeden görüntülerin yer aldığı film, insanlığın birbirine nasıl bağlı olduğunu, gezegen üzerinde sadece tek bir günde bile sayısız insan hikâyesi yaşandığını gözler önüne seriyor.

Herkesin katılımına açık olan etkinlikler ücretsiz gerçekleşecek.

Prömiyer: "Yeryüzünde Bir Gün"/ "Gençlik ve Yeryüzü Şenliği"

Tarih: 22 Nisan 2012, Pazar

Program: 11:00 Gençlik ve Yeryüzü Şenliği: Konserler ve sivil toplum buluşması

13:30 Yeryüzünde Bir Gün, film gösterimi, Dünya Prömiyeri

Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
BM Genel Kurul Başkanı Körösi, Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi ile görüştü BM Genel Kurul Başkanı Körösi, Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi ile görüştü Bm: Çin Ekonomisindeki İyileşme Doğu Asya'daki Toparlanmayı Hızlandıracak Bm: Çin Ekonomisindeki İyileşme Doğu Asya'daki Toparlanmayı Hızlandıracak Etiyopya'da 1 Milyona Yakın Kişi Kolera Salgını Riski Altında Etiyopya'da 1 Milyona Yakın Kişi Kolera Salgını Riski Altında

Son Dakika Güncel ''Gençlik ve Yeryüzü Şenliği' - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement