Son Dakika Haberleri: Hamas ve Fetih Uzlaşı Anlaşmasını İmzaladı

Hamas ve Fetih Uzlaşı Anlaşmasını İmzaladı

8 gün önce

Hamas ve Fetih Hareketi heyetleri, Mısır'da devam eden müzakereler kapsamında, Filistin'deki bölünmüşlüğü bitiren "uzlaşı anlaşmasını" imzaladı. Filistinliler anlaşmayı tatlılarla kutladı.

Mısır'ın başkenti  Kahire'de devam eden müzakereler kapsamında,  Hamas ve Fetih heyetlerinin  Filistin'deki bölünmüşlüğü bitiren "uzlaşı anlaşmasını" imzaladığı bildirildi.

HAMAS VE EL FETİH ANLAŞTI

Mısır Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada,  Kahire'de iki gün boyunca  Filistin'de birliğin sağlanması ve başkenti  Kudüs olan 1967 sınırlarında bir  Filistin devletinin kurulması hedefine yönelik görüşmeler sonucunda,  Hamas ve Fetih Hareketi'nin anlaştığı belirtildi.


İMZALAR ATILDI

Tarafların,  Mısır İstihbarat Başkanı Halid Fevzi'nin katılımıyla uzlaşı anlaşmasını imzaladığı ifade edildi.

21 KASIM'DA TEKRAR TOPLANACAKLAR

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

Hamas ve Fetih heyetleri  Filistin Uzlaşı Hükümeti'nin en geç 1 Aralık 2017 tarihine kadar  Gazze'deki tüm görevlerini,  Batı Şeria'da olduğu gibi yerine getirmesi konusunda anlaşmaya vardı.  Mısır Arap Cumhuriyeti,  Filistin'deki bölünmüşlüğü sonlandırma konusundaki hassasiyeti çerçevesinde, 4 Mayıs 2011 tarihli  Kahire Anlaşması'nı imzalayan tarafları, 21 Kasım 2017'de  Kahire'de tekrar toplantıya davet etti."


Anlaşmadan sonra  Filistin'de bayram havası yaşandı, tatlılar dağıtıldı.

TAKDİR EDİLDİLER

Hamas ve Fetih'in uzlaşı görüşmelerinde gösterdikleri olumlu tavırdan dolayı takdir edildiği açıklamada,  Mahmud Abbas'a da  Filistin'deki bölünmüşlüğün bitirilmesi konusunda göstermiş olduğu gerçek iradeden dolayı teşekkür edildi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı  İsmail Heniyye, bu sabah yaptığı açıklamada,  Hamas ile Fetih'in  Mısır'ın başkenti  Kahire'deki görüşmelerde uzlaşmaya vardığını duyurmuştu.


Mısır'da Teröristlerle Çatışma: 30 Polis Öldü Suudi Din Adamından Skandal Yorum: Tecavüz Olaylarının Nedeni Kadınlardır
Ne Gömmek Ne de Yakmak, Yeni Moda Cenazeyi Sıvılaştırmak! Talihsiz Bebek Bir An Önce Tedavi Edilemezse Ölecek