Hatay hayırsever işadamı atakaş'tan eğitime destek - Son Dakika

Hatay hayırsever işadamı atakaş'tan eğitime destek

14.11.2019 12:50

Hayırsever işadamı Atakaş'tan eğitime destekHatay Valisi Rahmi Doğan ile hayırsever işadamı Recep Atakaş, merhum kardeşi adına yaptırdığı Sefa Atakaş Denizcilik Mesleki Anadolu Lisesi'ne yaklaşık 4 milyon TL maliyetli ek atölye ve tadilat yapımı için törenle protokol imzaladı.

Hayırsever işadamı Atakaş'tan eğitime destek

Hatay Valisi Rahmi Doğan ile hayırsever işadamı Recep Atakaş, merhum kardeşi adına yaptırdığı Sefa Atakaş Denizcilik Mesleki Anadolu Lisesi'ne yaklaşık 4 milyon TL maliyetli ek atölye ve tadilat yapımı için törenle protokol imzaladı.

Hatay Valiliği İskenderun çalışma ofisinde gerçekleştirilen protokol imza törenine Vali Rahmi Doğan, Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, hayırsever işadamı Recep Atakaş ile oğlu Mustafa Atakaş katıldı. Vali Rahmi Doğan, birçok yatırım ve hayır işlerinde imzası olan Recep Atakaş'ın, yaptırdığı okulun eklentileri, genel bakım ve onarımıyla ilgili kendilerine başvurduğunu belirterek, 'Biz de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak işbirliği protokolü imzalayacağız. İnşallah güzel hizmetler de ortaya çıkarmış olacağız. Adı, Sefa Atakaş Denizcilik Mesleki Anadolu Lisesi. Burası kardeşi adına yaptırmış olduğu bir okul. Burada yeni bir atölye yapılacak. Çocuklarımız için mevcut atölye de spor salonuna çevrilecek. İlaveten de okulun genel bakımı yapılacak. Yaklaşık olarak 3-4 milyon TL'lik bir yatırım olacak. Hayırlı olsun diyorum dedi.

Recep Atakaş ise merhum kardeşi adına İskenderun'a kazandırdıkları Sefa Atakaş Denizcilik Mesleki Anadolu Lisesi'ni yapmaya karar vermesinde, Türkiye ile Yunanistan arasındaki deniz ticaretindeki payın en büyük etken olduğunu söyledi. Okuldaki eksiklerle yanına gelen öğretmenlerin heyecanından çok etkilendiğini de vurgulayan Atakaş 'Bizim gibi ülkelere sizin gibi insanlar lazım. Görevini tam anlamıyla yapan ve yaptığı işe sahiplenen. Sizin gibi insanlar, görevini tam yapan insanlar çoğaldıkça bu ülke ancak gelişmiş ülke olacaktırö dedi.

Hatay hayırsever işadamı atakaş'tan eğitime destek
Hatay hayırsever işadamı atakaş'tan eğitime destek
Hatay hayırsever işadamı atakaş'tan eğitime destek
Hatay hayırsever işadamı atakaş'tan eğitime destek

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hatay hayırsever işadamı atakaş'tan eğitime destek - Son Dakika


Son Dakika

Bakan Kasapoğlu'ndan 3 gol atan İrfan Can'a: Maşallah sana Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi