İmamoğlu, isim vermeden Muharrem İnce'ye seslendi: Hesaplarınızın yanlış olduğunu öğrendiğinizde her şey geç olur - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

İmamoğlu, isim vermeden Muharrem İnce'ye seslendi: Hesaplarınızın yanlış olduğunu öğrendiğinizde her şey geç olur

30.03.2023 23:09

İBB Başkanı İmamoğlu, Edirne'de yaptığı konuşmada CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşen ve adaylıktan çekilme ihtimali gündemde olan Memleket Partisi Muharrem İnce'ye göndermede bulundu. İmamoğlu, "Millet İttifakı ya burada birleşirsiniz ya da birleşmediğiniz takdirde o hesaplarınızın yanlış olduğunu öğrendiğinizde her şey geç olur. Ben bu birliğin dışında kalacağım, kendi gücümü göstereceğim diyen hata yapar. Başkasının ekmeğine yağ sürer." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Edirne Belediyesi'nde düzenlenen programda konuştu. İmamoğlu, isim vermeden geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşen ve adaylıktan çekilme ihtimali gündemde olan Memleket Partisi Muharrem İnce'ye göndermede bulundu.

"HESAPLARIMIZIN YANLIŞ OLDUĞUNU ÖĞRENDİĞİMİZDE GEÇ OLUR"

İmamoğlu şöyle konuştu: "Farklı yollarda yürüyorsak yani gerçekten demokrasi diyorsak gerçekten bugünün iktidara gitmesi gerekir diyorsak Türkiye'nin düştüğü sıkıntıların her birisinde hemfikirsek ortada bir gerçek var. Millet İttifakı ya burada birleşirsiniz ya da birleşmediğiniz takdirde o hesaplarınızın yanlış olduğunu öğrendiğinizde her şey geç olur.

"BU DAVET İLLA BU İTTİFAKI İÇİNE EKLENMEKLE OLMAYABİLİR"

O bakımdan bu birliğin gücüne bu birlikteliğin gücüne elbette ki herkesi davet ediyoruz. Bu davet illa bu ittifakın resmi statüsünün içine eklenmekle de olmayabilir. Bunun şu anda başka örneklerini de yaşıyoruz. Farklı düşündüğünüz hatlarda ayrıştığınız ama hedef noktasında birleştiğiniz bir statüyle. Süreci elbette desteklemenin modelini bulabilme kabiliyetine sahip olabilirsiniz.

"HERKES ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPACAKTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM"

O bakımdan buradan söylüyorum ki kesinlikle Recep Gürkan Başkan'ımıza katılıyorum bizim yola çıkışımızın en büyük ödülü birinci turda seçimi kazanmaktır ve kazanacağız. Benim bütün bu sözlerim siyaset arenasınadır. Siyaset arenasında yol yürüyen insanlara dairdir. Elbette ki herkes üstüne düşeni alacaktır diye düşünüyorum.

"KENDİ GÜCÜMÜ GÖSTERECEĞİM DİYEN HATA YAPAR"

Ben bu birliğin dışında kalacağım, kendi gücümü göstereceğim diyen hata yapar. Başkasının ekmeğine yağ sürer. O başkası demokrasiyi istemeyendir. Biz demokrasiyi istiyoruz.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR (15)
  • Uğur Yazıcı: Sayın imamoğlu senin bu işten haberin yoktur anlatayım sana .Muharrem İnce Ulusalcı olduğu için KK tarafından chp den ihraç edildi sadece kendi de değil onun gibi Vatanın bölünmez bütünlüğünü savunan her chp li il ilçe yönetimlerinden atıldı ortaya senin de üyesi olduğun ucube bir chp çıktı.Asıl Chp sayın İncenin partisidir. Cevap Yaz 7 2 Yayından Kaldır
  • Alper006 : Herkesin hesabı yanlış sadece sizinki doğru ya daha düne kadar Cumhurbaşkanı adaylığı için adın geçerken şimdi kalkıp yardımcılığını tabii oda olursa kabul eden bir kişi ne kadar doğru ne kadar inandirici ne kadar dürüst düşünüyor insan. Madem öyle İBB başkan değil yardımcı olsaydin Cevap Yaz 27 5 Yayından Kaldır
  • Abdullah Bayraktar: ADAMI KAPININ ÖNÜNE KOYDUNUZ ŞİMDİ DE MEDET Mİ BEKLİYOSUNUZ? Cevap Yaz 45 4 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Güncel İmamoğlu, isim vermeden Muharrem İnce'ye seslendi: Hesaplarınızın yanlış olduğunu öğrendiğinizde her şey geç olur - Son Dakika


Advertisement