İstanbul'da pozitif vaka yoğunluğunun yüksek olduğu ilçelerde kısıtlama olabilir - Son Dakika

İstanbul'da pozitif vaka yoğunluğunun yüksek olduğu ilçelerde kısıtlama olabilir

Koronavirüs salgınında en çok vakanın görüldüğü şehir olan İstanbul'da, pozitif vaka yoğunluğunun yüksek olduğu Esenyurt, Zeytinburnu, Esenler ve Bağcılar'da kısıtlama olabilir.

Türkiye'de koronavirüs salgınında en çok vakanın görüldüğü şehir İstanbul. Özellikle Avrupa Yakası'nda yer alan Esenyurt, Zeytinburnu, Esenler ve Bağcılar'da pozitif vaka yoğunluğu oldukça yüksek olması dikkat çekiyor. Bu konuyla ilgili çalışma yapan İstanbul Valiliği, vaka yoğunluğunun yüksek olduğu ilçelerde kısıtlamaya gidebilir.

TÜM OLASILIKLAR MASADA

TRT'nin haberine göre; İstanbul Valiliği, pandemi merkezi ve filyasyon ekibinin çalışmaları devam ediyor. Koronavirüs salgınına yönelik tüm olasılıklar masada. Mevcut vaka sayısına göre, İstanbul genelinde bir kısıtlama öngörülmüyor. Ancak vakaların yoğun yaşandığı sitelerde, caddelerde, semtlerde hatta ilçelerde kısıtlamaya gidilebilecek.

İstanbul'da pozitif vaka yoğunluğunun en fazla olduğu ilçeler arasında Esenyurt, Zeytinburnu, Esenler ve Bağcılar yer alıyor.

AVRUPA YAKASI'NDA VAKA SAYISI DAHA FAZLA

Risk haritasına göre, Avrupa Yakası'nda vakaların sayısı daha fazla. Çatalca, Başakşehir, Büyükçekmece ve Avcılar gibi risk yoğunluğunun az olduğu ilçeler de var.

ANADOLU YAKASI'NDA RİSKLİ BÖLGELERİN SAYISI DAHA AZ

Anadolu Yakası'na ise yüksek risk bölgelerinin sayısı daha az. Riskin yoğun olduğu yerler arasında Ümraniye öne çıkıyor. İstanbul Valiliğinde yol haritası için pazartesi günü toplantı yapılması bekleniyor.

İstanbul'da pozitif vaka yoğunluğunun yüksek olduğu ilçelerde kısıtlama olabilir

Haber Yayın Tarihi: 09.08.2020 00:03

Son Dakika Güncel İstanbul'da pozitif vaka yoğunluğunun yüksek olduğu ilçelerde kısıtlama olabilir - Son Dakika

YORUMLAR (9)
  • Kürtlerin yoğun olduğu semt diyorsun Enes bey peki: Tıklım tıklım olan plajlarda kürtlermi var lütfen yorum yaparken biraz dikkatli olalım eğitimle alakası yok Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Sukriye: Bence her yere yasak gelmeli her yerde aynı mesafe yok maske yok kahvelerde çayların biri gelip biri Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Mustafa : Asıl sorun SOK BİM VE A101 DE HER HAFTA YAPİLAN GİDA HARİCİ URUNLERUN SATİSİ MİLLET BİRBİRİNİ EZİYOR RESMEN PANDEMİ BİTENE KADAR YADAK GELSİN BAİKİN DÜŞÜŞ NADİL OLUYO HERKES SABAH ERKEN SAATLERDE SIRAYA GİRİP BEKLİYOR SONRA Sİ REZALET Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Acil serviste hayatını kaybeden kişinin yakınları hastaneyi bastı, sağlıkçılar sedyeyle korunmaya çalıştı Sütyen üstüne yelek giyen Aynur Aydın, derin göğüs dekoltesiyle dikkatleri üzerine çekti Son Dakika: İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cübbeli Ahmet'in "iç savaş" sözleri nedeniyle ifadesine başvuracak Milli Savunma Bakanlığı'ndan Ermenistan'a çok sert uyarı: Ateşle oynamayı derhal kesin Taksim'de genç kadının peşinden ayrılmayıp taciz eden şüpheli tutuklandı ABD, Maduro ve İran Savunma Bakanlığı'na yaptırım uygulama kararı aldı 14 yaşındaki cinayet sanığının ifadesi kan dondurdu: Kaç el ateş ettiğimi hatırlamıyorum AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen istifa etti