Kamer Genç mezarı başında anıldı - Son Dakika

Kamer Genç mezarı başında anıldı

22.01.2021 16:21

Eski CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, ölümünün 5. yılında mezarı başında anıldı.

Eski CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, ölümünün 5. yılında mezarı başında anıldı.

Kamer Genç'in doğum yeri olan Nazımiye ilçesine bağlı Ramazan köyündeki aile mezarlığında düzenlenen anma programında, saygı duruşunda bulunulması ve Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, mesajı okundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, programda yaptığı konuşmada, 2016'da yaşamını yitiren Genç'i minnet ve özlemle andığını söyledi.

Kamer Genç'in Tunceli topraklarına yakışan biri olduğunu ifade eden Ağbaba, şöyle konuştu:

"Tunceli ile özdeşleşmişti ve Tunceli sevdalısıydı. Türkiye'de ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde hepimize örnek olduğu gibi birçok sesi olmayan, sesi çıkmayan, sindirilmiş insana da aslında umut oldu. Kamer Genç bu topraklardan çıkıp bütün Türkiye'nin umudu olan birisi. Doğduğu köye, doğduğu topraklara geldi. Tunceli'nin Nazımiye ilçesinin Ramazan köyünde yatmayı istedi. Yerliliği ve milliliği de herkese gösterdi. O hem bizim büyüğümüzdü hem dostumuzdu. Birlikte çalışma onuruna kavuştuk ve o onuru birlikte yaşadık. "

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise Kamer Genç'i her ölüm yıl dönümünde mezarı başında andıklarını ve anmaya devam edeceklerini belirtti.

Genç'in mert ve cumhuriyet sevdalısı olduğunu anlatan Özel, "Gün geçtikçe ne kadar haklı olduğunu herkese kabul ettiren bir siyasetçi. Ölümünden sonra konuşabilen, anlatabilen, ikna edebilen bir siyasetçi. Laikliği ağza almak zorlaşmışken ısrarla her konuşmasında laiklik vurgusu yapan birisiydi." dedi.

Özel, Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) tarafından Kamer Genç'e dair bir kitap hazırlandığını belirterek, "Konuşmaları derlendi, dostlarıyla, siyaset arkadaşlarıyla konuşuldu. Bir belgesel için çalışıyoruz. Bugün de burada çalışıyorlar." ifadelerini kullandı.

Kamer Genç'in eşi Sevim Genç de anma etkinliğine katılan herkese teşekkür ederek, eşini seven çok sayıda insanın olduğunu ve yapılan konuşmaların kendisini çok duygulandırdığını dile getirdi.

Konuşmaların ardından Ağbaba, Özel ve berberindekiler Genç'in mezarına karanfil bıraktı.

Anma etkinliğine, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik, Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, CHP Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kamer Genç mezarı başında anıldı
Kamer Genç mezarı başında anıldı
Kamer Genç mezarı başında anıldı
Kamer Genç mezarı başında anıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kamer Genç mezarı başında anıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Messi durdu durdu Manchester City'e patladı! İşte Şampiyonlar Ligi'nde gecenin sonuçları 00:34 Messi durdu durdu Manchester City'e patladı! İşte Şampiyonlar Ligi'nde gecenin sonuçları Aslan ile köpeği aynı kafese bıraktılar! Sonrasında olanlara kimse inanamadı 00:04 Aslan ile köpeği aynı kafese bıraktılar! Sonrasında olanlara kimse inanamadı Kendi ölüm tarihini bilen kahin Nostradamus, dünyanın sonu için de gün vermiş 23:13 Kendi ölüm tarihini bilen kahin Nostradamus, dünyanın sonu için de gün vermiş
Prof. Akçalı, Sinovac ve Biontech aşısının karşılaştırmalı araştırma sonuçlarını açıkladı 22:54 Prof. Akçalı, Sinovac ve Biontech aşısının karşılaştırmalı araştırma sonuçlarını açıkladı İlk kez görüntülendiler! Bilal Yiğit Koçak, milli atletle aşk yaşıyor 20:54 İlk kez görüntülendiler! Bilal Yiğit Koçak, milli atletle aşk yaşıyor Selen Görgüzel Alkan, sünnet düğünlerini aldatmaların sebebi olarak gösterdi 20:38 Selen Görgüzel Alkan, sünnet düğünlerini aldatmaların sebebi olarak gösterdi
Canlı yayında herkes dondu kaldı: En çok hediye atana karısını göstereceğini söyledi 19:01 Canlı yayında herkes dondu kaldı: En çok hediye atana karısını göstereceğini söyledi Günlerdir kayıp olarak aranıyordu! 15 yaşındaki kız, erkek arkadaşıyla ormanda kalmış 15:59 Günlerdir kayıp olarak aranıyordu! 15 yaşındaki kız, erkek arkadaşıyla ormanda kalmış
Advertisement