Kayseri CHP'den Bahçeli Tepkisi Deniz Gezmiş'i Ağzına Alacak En Son İnsanlardan Biri de Odur - Son Dakika

Kayseri CHP'den Bahçeli Tepkisi Deniz Gezmiş'i Ağzına Alacak En Son İnsanlardan Biri de Odur

17.12.2017 17:56

CHP'den Bahçeli tepkisi Deniz Gezmiş'i ağzına alacak en son insanlardan biri de odurCHP Parti Meclis Üyesi ve aynı zamanda Antalya Milletvekili Devrim Kök, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, Deniz Gezmiş üzerinden yüklendi.

CHP'den Bahçeli tepkisi Deniz Gezmiş'i ağzına alacak en son insanlardan biri de odur

CHP Parti Meclis Üyesi ve aynı zamanda Antalya Milletvekili Devrim Kök, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, Deniz Gezmiş üzerinden yüklendi. Deniz Gezmiş'in parkasının altında gemicikler yok, villalar yok, dolarlar yok. Kısa ama onurlu bir hayat var diyen Kök, Deniz Gezmiş'i ağzına alacak en son insanlardan biri de odur şeklinde konuştu. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ile partinin İl Başkanı Feyzullah Keskin? de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi İlçe Kongresi yapıldı. Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro salonunda yapılan kongrede konuşan Antalya Milletvekili Devrim Kök, iktidara ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye tepki gösterdi. Kök, Bunlar siyasi parti değil bunlar proje. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti'ni diğer Müslüman ülkelerden ayıran en büyük özellik olan Kemalizmi, Cumhuriyet kazanımlarını yok etmek üzere bu ülkeye enjekte edilmişlerdir. İşte CHP bu anlayışa karşı mücadele edecek, lokomotif görevi yürütecek son kaledir. Bir yoldaşlık bilinci için CHP olarak Cumhuriyet değerlerini bu üfürükçü gruba bırakmayacağız. Bunun yanında televizyonda biri çıkıyor sözüm ona sporcu, eski futbolcu diyor ki, Cumhurbaşkanı için 'Parkasız Deniz Gezmiş' diyor ve arkasında da mevcut Cumhurbaşkanının bir koltuk değneği var, siz ismini biliyorsunuz. Arkasından 'Çok ayıp seni kınıyorum, koca Cumhurbaşkanını bir dönemin teröristine nasıl benzetirsin' diyor. Açıkça ilan ediyorum, CHP Milletvekili olarak söylüyorum. Deniz Gezmiş bizim namusumuzdur, onurumuzdur. Deniz Gezmiş halktır, devrimcidir, aydındır, bu coğrafyada emperyalizme karşı mücadele eden bir kahramandır. Onun için bizim kutsallarımıza dil uzatmayı bıraksınlar. Deniz Gezmiş'in parkasının altında gemicikler yok, villalar yok, dolarlar yok. Geçmişinde çok şerefli kısa ama onurlu bir hayat var. Deniz Gezmiş ismini silemezler. Teröriste bakmak istiyorlarsa bu memleketi inançlarına göre, yaşam biçimlere kültürlerine göre ayıranlara baksınlar. Hukuku bir kenara bırakıp, nerede bir yobaz varsa onları devletin en can alıcı noktalarına yerleştirenlere baksınlar. Deniz Gezmiş çok temizdir, onların ağzına falan yakışmaz. Biraz önce söylediğim şahıs var ya 80 öncesinde Türkiye'de onların neler yaptığını herkes iyi biliyor. Onun için Deniz Gezmiş'i ağzına alacak en son insanlardan biri de odur şeklinde konuştu. Konuşmasında partililere de seslenen ve Bu ülkenin CHP iktidarına ihtiyacı var diyen Kök, Delege seçimlerinde oy kullanmak için insanları diyaliz makinesinden getiriyorsunuz. İşte seçimlerde de diyaliz makinelerinden o insanlar getirdiğiniz de iktidarız. Birlik olmalıyız. Çünkü ülkenin CHP'ye ihtiyaç var dedi.

FÜTURSUZLAŞTILAR, GENEL BAŞKANIMIZI TEHDİT EDİYORLAR

CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin de konuşmasında partililere birlik çağrısı yaptı. Keskin, Eğer bir ve beraber olursak başarırız, olamazsak parçalanır gideriz. İşte bugünkü zihniyetin istediği bu. CHP'nin parçalanmasını istiyorlar diye konuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da tepki gösteren Keskin, Belediye başkanlarını görevden alıyor, devamı gelecek diyor. Fütursuzlaştılar, genel başkanımızı tehdit eden Bakan, Cumhurbaşkanı var. Bu sıradan cümleler değil. Genel başkanımıza 'sen bittin' diyen, İçişler Bakanlığında oturan zat, öyle Tarım Bakanı değil, Çevre ve Şehircilik Bakanı değil, İçişleri bakanı. İstihbaratı elinde olan, güvenlik güçlerini kontrol eden bir Bakanın tehdidi görülmüş bir şey değil. O yüzden bizi sıkı durursak, diri olursak mücadele ederiz. Biz birbirimize düşersek, kaybederiz ifadelerini kullandı.

OY KAYBETMEYE BAŞLAYINCA ATATÜRK DİYORLAR

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da kongrede yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partililer demokrasiye inanan, bu uğurda bedel ödeyenlerdir.İktidarda kalabilmek için şer odakları ile birlikte olabiliyor. Tıpkı, FETÖ ile PKK ile birlikte oldukları gibi. Bizim asgari ücretlimiz, fakirimiz fukaramız kuruşuna vergi öderken, bunlar vergi ödememek için cennet adalarında şirketler kuruyor. Bizim emeklimiz ay sonunu nasıl getirecek diye düşünürken, bunların emekli enişteleri milyon dolarları cennet adalarına transfer ediyor. Bizim çocuklarımız işsizlikten bunalırken, bunların çocukları milyon dolarla transfer ediyor dedi. İktidarın oy kaybettiğini ve kaybettiğini anlayınca da Atatürk demeye başladıklarını savunan Arık, Şimdi baktılar oy oranları düşüyor şimdi de Atatürk diyorlar. Atatürk'e hakaret edenler de saraylarda ağırlanıyor. Siz Atatürkçü olamazsınız, Atatürkçülük bir gömlek değildir, yürektir. Bu yürek sizde olmaz. Bu yürek size ağır gelir şeklinde konuştu.

ZARRAB NE KADAR MİLLİYSE SİZ DE O KADAR MİLLİSİNİZ

Amerika'da yargılanan Reza Zarrab üzerinden iktidarı eleştiren Arık, şunları söyledi Biz milli ve yerli bir iktidarız diyorlar. Bize, 'siz gayri millisiniz' diyorlar. Atatürk'ün partisine diyorlar. Bizim genlerimizde Kuvayi Milliye var. Gayri milli olan sizsiniz. Ege'den 18 adamıza Yunan Bayrağı dikiliyor sessiz kalıyorlar, Süleyman Şah türbesini bırakıp kaçıyorlar, sonra biz milliyiz diyorlar. Caddelerden, statlardan Atatürk'ün ismini, İnönü ismini, cumhuriyet ismini 19 Mayıs ismini bir bir çıkarmışlar. Ama Atatürk'ü silemeyeceksiniz. Sizin milliliğiniz önüne yattığınız Zarrab'ın milliliği kadardır. Zarrab ne kadar milliyse siz de o kadar millisinizö İçişler Bakanı Soylu'ya da tepki gösteren Arık, Sadece soy ismi Soylu olan bir kişi, çıkıp 'sen bittin Kılıçdaroğlu' diyor. Bizim genlerimizde Kuvayi Milliye var, ya istiklal ya ölüm var, bizim genlerimizde kendisini korumak için görevli polis memuruna kendini siper eden Karaoğlanlar var. Sizin bu tehditleriniz bizi yıldırmaz dedi. Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. CHP Melikgazi İlçe yönetimi için mevcut Başkan Avukat İbrahim Kaan ve emekli öğretmen Nurettin Parlak yarışıyor.

Kayseri CHP'den Bahçeli Tepkisi Deniz Gezmiş'i Ağzına Alacak En Son İnsanlardan Biri de Odur
Kayseri CHP'den Bahçeli Tepkisi Deniz Gezmiş'i Ağzına Alacak En Son İnsanlardan Biri de Odur
Kayseri CHP'den Bahçeli Tepkisi Deniz Gezmiş'i Ağzına Alacak En Son İnsanlardan Biri de Odur
Kayseri CHP'den Bahçeli Tepkisi Deniz Gezmiş'i Ağzına Alacak En Son İnsanlardan Biri de Odur

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kayseri CHP'den Bahçeli Tepkisi Deniz Gezmiş'i Ağzına Alacak En Son İnsanlardan Biri de Odur - Son Dakika


Son Dakika

İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi sektörün devlerini ağırlıyor Tayvan Parlamentosu karıştı! Milletvekilleri birbirine bağırsak fırlattı Sokağa çıkma kısıtlaması kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı Son Dakika: Türkiye'de 27 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 177 kişi vefat etti, 29 bin 845 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Yeni koronavirüs genelgesi! Derneklerin ve STK'ların her türlü etkinlikleri 3 ay süreyle yasaklandı Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü